Smazat

Spory "papírák nebo bezpapírák? "

Tento deníček by měl sloužit pouze jako taková všeobecná vysvětlivka pro všechny, co se tady chtějí poradit o výběru pejska, konkrétně jestli s PP nebo bez, a proč je kolem toho tolik vzruchu.. :)

Moc Vás všechny zdravím

Chci ze začátku přiznat, že já sama jsem ohledně tohoto tématu byla ještě před pár měsíci moc hloupá a tuhle skutečnost jsem absolutně nechápala. Byla jsem slepá a hluchá!

Když se tady objeví téma diskuze alá "Kde seženu YT do 3000kč?" apod, tak pokaždé se u tohoto tématu seběhne virtuální bitva holek, které zakladatelku kritizují a naopak holek, které se jí zastávají. Nejčastějším argumentem těch, kteří jsou pro psa bez PP, je staré dobré "Každej nemá na papírové psy, a navíc když není na výstavy, tak je ani nepotřebuje". Věřte, že to není o tom, jestli je pes na výstavy nebo na mazlíka. Uživatelkám nejde o to shodit psy bez PP. I pejsci bez papírů mohou být skvělí společníci, bezpochybně.

Jenomže jde o to psa vybrat z dobrého prostředí. A pokud nemáte vyloženě šťastnou ruku, tak si takového pejska z množírny prostě nevyberete. Uživatelky, které píší že si nemáte pořizovat psa bez PP, nemají takové psy za stvoření zla, ale za přímé podpoření množíren - když totiž zaplatíte 4000kč za štěně, a takových štěňat je zrovna ve vrhu např. 5 a všechna se prodají, vynese to množitelům tedy 20tis., což je dost peněz na to, aby je utratili na bůhví co a dál trápili svá "chovná zvířata" v bídě jen za účelem množení a dalšího prodeje štěňátek. Pokud sledujete zprávy, tak Vám jistě neuniklo, že je stále více a více takových "podniků", a to právě kvůli tomu, že se k takovému řešení nákupu pejsků lidé stále častěji obrací, kvůli ušetření financí. Nutno říci, že poté ve většině případů mnohem více peněz, než kolik ušetří, nechají u veterináře.

Proto Vám tady radí, aby jste si raději pořídili pejsky z útulků, kdy nepodporujete žádného takového množitele, anebo si našetřili penízky na pejska s PP, kde máte navíc i jistotu že rodiče štěňátek mají testy na genetické vady a také, že nejsou nijak příbuzní. Jistě, ne každá CHS je férová a čistá, ale i to se dá dnes podchytit a zjistit si informace o konkrétní CHS na internetových diskuzích.

Doufám, že tento deníček nikoho neurazí, ale spíše osvětlí situaci ohledně tématu "pes s PP x pes bez PP".
 
arrow
profile_image
aishka1
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám fenku bez papírů, ale je to od fenky z vesnice od babičky, kterou neuhlídali, tak štěňata rozdali. Vím, může mít genetické dispozice k nějaké nemoci, a počítám s tím, že případná léčba by něco stála, ale štěně jsem si zamilovala a věděla jsem, že je z dobrého prostředí. Od cizího bych bez papírů nekoupila.

PS: je jí už 8 a zatím zdravá.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já chápu, že se tu fanynky psů s PP nesnaží nějak degradovat pejsky bez PP, a taky chápu, že koupí psa s PP vsázím na velkou pravděpodobnost, že pes bude zdravý, čistý a kvalitní. Co ale nechápu je způsob, jakým tu některé přispěvatelky štěkají na jakýkoliv projev zájmu o psa bez PP. Tys to napsala hezky a inteligentně, to velmi oceňuju, ale nad některými psovodkami tady opravdu žasnu. Ona osvěta je prima věc, ale podaná tou agresivní formou, jaká se dnes nosí, je k ničemu. Opravdu to nemyslím ironicky, myslím to vážně - tenhle deníček podaný vstřícnou formou má větší váhu než milion jedovatých arogantně napsaných poznámek v jiných diskuzích. Takže za mě máš palec nahoru, ačkoliv mám bezva čubu BŠO bez PP a vlastně jsme doma vždy měli "kvalitní" psy bez papírů ne každý, kdo produkuje pejsky bez PP, je množitel.

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji aishka1: Já mám fenku bez papírů, ale je to od fenky z vesnice od babičky, kterou neuhlídali, tak štěňata rozdali.

Tak tohle je samozřejmě něco úplně jiného, když je to takový vesnický oříšek. Myslím, že je úplně běžné že když fenku majitelé neuhlídají a má štěňátka, tak se darují. To opravdu není množitelství. Hodně štěstí s fenečkou.

Cituji Johanita: Opravdu to nemyslím ironicky, myslím to vážně - tenhle deníček podaný vstřícnou formou má větší váhu než milion jedovatých arogantně napsaných poznámek v jiných diskuzích.

Moc děkuji.

Cituji Johanita: ne každý, kdo produkuje pejsky bez PP, je množitel.

Ano, to samozřejmě vím, ale takových, kteří chovají pejsky a přitom to není množírna, je strašně pomálu.

arrow
profile_image
Kikina025
od 3. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám také fenku jezevčíka dlouhosrstého trpasličího/králičího bez PP a můžu říct, že je to pro nás to nejkrásnější stvoření jaké jsme si kdy mohli přát... Rodiče jsou s papírama, byly oba vidění když jsme si pro štěňátko přijeli, nemám důvod si myslet že by nás tahali za nos a nenyly to její rodiče. Měla asi 6 štěňat a všechny hned prodali a myslím, že to tak dělávají pravidelně, protože občas narazím na inzerát... I když to možná dělají za účelem výdělku, stejně ty štěňátka udělají radost všem kteří pejska chtějí.. ale pokud se ti pejci chovají v příšerných podmínkách, tak sem samozřejmě taky proti tomu aby je měli jen pro výdělek za štěňata

Nutno říci, že poté ve většině případů mnohem více peněz, než kolik ušetří, nechají u veterináře.
Svatá pravda.. my když jsme si pořizovali psa, tak žádné informace o množírnách nikde neběžely, koupili jsme štěně, které se jen narodilo neplánovaně, psi se v rodině rozmnožili.. bla bla.. jak jsme tomu mohli uvěřit? no protože nám se taky psi neplánovaně rozmnožili, když jsme měli dva jezevčíky..

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Máme fenku bez PP a je nádherná a roztomilá a má ten nejkrásnější čumáček ze všech
Mi to je úplně jedno s PP či bez PP je možná pro "důležité" lidi

arrow
profile_image
pirko mojeid
od 29. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moc pěkně jsi to napsala.Ono kdyby lidé nekupovali zvířata bez PP množitelům by se to neoplatilo a bylo by méně nešťastných stvořeníček, ale to je taková utopie.

A už je to zase tady - vyjádření typu ,,PP jsou pro důležité lidi...". Tady jde o to, že buď si pořídím psa s PP nebo si pořídím psa z útulku (nebo jinak zachránit) a nepodporuju množitele tím, že si koupím krásného, milého pejska z inzerátu z netu, určitě od milých lidí, kterým se stala s fenkou ,,nehoda". Ano, může se to stát, i když i to odsuzuju - fenku si mám ohlídat a pokud toho nejsem schopná, mám ji nechat vykastrovat. Ale jde o to předcházet nákupům od množitelů, kteří právě využívají ten rozšířený názor, že pes s PP je jen pro nóbl lidi, že pejsci bez PP jsou kouzelní atd. Jsou! Tady nehrají papíry roli nějakého puncu nadřazenosti psa! Ale to, že ty feny množitelů žijí v šílených podmínkách, štěňata bývají začervená atd. Ale to už většina lidí nevidí, bohužel. Dokud nezačnou lidi víc přemýšlet a pochopit, že nákup psa není to samé jako nákup nábytku, tak se pořád bude množit...

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Především pes bez PP by se vůbec připouštět neměl !
Ještě donedávna se o tom vědělo kulové, dobrá - takže z těch dob máme psy bez papírů, "poslední z vrhu", "nehoda" a kde co - ale dnes je díky diskuzím jako je tato informovanost vyšší. Proto mne zaráží, že se zde objevuje každý týden poptávka na nové štěndo bez PP a především aby bylo levné - co asi čeká psa, kterého majitel hledí na peníze už při jeho nákupu !? Navíc, jak už zde bylo zmiňováno, pes bez PP může být náchylnější na zdravotní problémy a veterinář stojí v dnešní době tisíce. Pak to končí tak, že pes má problém a uživatelka místo běhu na veterinu sedí u netu a loví zaručeně dobré rady co s ním, jestli se to do rána nespraví samo a pod.
A další věc - když už máme psa bez PP, tak k čemu jej množit dál !? Všichni sborově odsuzují množitele, co mají své psy jako kšeft, ale takové to "dopřání fence štěňat", popřípadě "najdeme našemu Alíkovi nevěstu" je velice rozšířený blud i v dnešní době a je to naprosto to samé ! Pokud nejsem majitel profesionální chovatelské stanice, štěnda jsou mi i mé fence naprosto k ničemu. Názor, že by je každá fena měla jednou mít je stejně zcestný a zastaralý, jako že byste "je" měla mít vy ! Místo do výroby psů bez PP je lepší investovat po každém hárání do sonografie, aby se případně hned zachytily nějaké zdravotní komplikace.

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je smutné jak si tady myslíte, že pes bez PP je méněcenný

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MarkétkaU: PP je možná pro "důležité" lidi

Cituji MarkétkaU: si tady myslíte, že pes bez PP je méněcenný

Ty budeš patrně nějaký provokatér na zvýšení návštěvnosti diskuze. Nic takového jsem nenapsala, sama mám psa bez PP - před pěti lety jsem nic o nepoctivých chovatelech netušila. Pes být méněcenný nemůže - pouze lidi, kteří se obohacují na jeho účet nebo kříží psy hlava nehlava, jen aby si jejich miláček alespoň jednou v životě šuchnul.

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus: to "důležité" jsem psala do uvozovek, aby to až tak nevyznělo hnusně
vyznělo to u tvého příspěvku jako, že by byly méněcenní. Neslyšela jsem, že by psy s PP měli být 100% zdraví. Máme bez pp a naprosto v pohodě.

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MarkétkaU: Je smutné jak si tady myslíte, že pes bez PP je méněcenný

Kdyby uživatelky považovaly pejsky bez PP za méněcenné, jak tady píšeš, tak by nedoporučovaly pejsky z útulků.

Cituji MarkétkaU: Neslyšela jsem, že by psy s PP měli být 100% zdraví.

Však to tady přeci ani nikdo netvrdí.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na L-pari: Tak tak a takových rozumných lidi je podle mě ještě dost.
Já když sháněla fenu švýcaráka, tak jsem si taky původně říkala, že přeci jen chci papírovou. Jenomže v první CHS mě zarazila dost záludná kupní smlouva a taky fakt, že by mě štěně vydali až v 5.měsíci - absurdní. A při návštěvě druhé CHS na mě paní vybafla 20 000 Kč za fenu a asi tak tisícem pokynů ve smlouvě. Děvčata, tohle teprv je byznys, za vrh 10ti bílých kuliček zinkasujou třeba i 150 000. Takže já říkám, že dokud se budou tyhle rádoby nadšenci z CHS takhle chovat, bude pokračovat velký zájem o bezpapíráky.

 

Váš příspěvek

Spory "papírák nebo bezpapírák? "

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené