Smazat

Spory "papírák nebo bezpapírák? "

Tento deníček by měl sloužit pouze jako taková všeobecná vysvětlivka pro všechny, co se tady chtějí poradit o výběru pejska, konkrétně jestli s PP nebo bez, a proč je kolem toho tolik vzruchu.. :)

Moc Vás všechny zdravím

Chci ze začátku přiznat, že já sama jsem ohledně tohoto tématu byla ještě před pár měsíci moc hloupá a tuhle skutečnost jsem absolutně nechápala. Byla jsem slepá a hluchá!

Když se tady objeví téma diskuze alá "Kde seženu YT do 3000kč?" apod, tak pokaždé se u tohoto tématu seběhne virtuální bitva holek, které zakladatelku kritizují a naopak holek, které se jí zastávají. Nejčastějším argumentem těch, kteří jsou pro psa bez PP, je staré dobré "Každej nemá na papírové psy, a navíc když není na výstavy, tak je ani nepotřebuje". Věřte, že to není o tom, jestli je pes na výstavy nebo na mazlíka. Uživatelkám nejde o to shodit psy bez PP. I pejsci bez papírů mohou být skvělí společníci, bezpochybně.

Jenomže jde o to psa vybrat z dobrého prostředí. A pokud nemáte vyloženě šťastnou ruku, tak si takového pejska z množírny prostě nevyberete. Uživatelky, které píší že si nemáte pořizovat psa bez PP, nemají takové psy za stvoření zla, ale za přímé podpoření množíren - když totiž zaplatíte 4000kč za štěně, a takových štěňat je zrovna ve vrhu např. 5 a všechna se prodají, vynese to množitelům tedy 20tis., což je dost peněz na to, aby je utratili na bůhví co a dál trápili svá "chovná zvířata" v bídě jen za účelem množení a dalšího prodeje štěňátek. Pokud sledujete zprávy, tak Vám jistě neuniklo, že je stále více a více takových "podniků", a to právě kvůli tomu, že se k takovému řešení nákupu pejsků lidé stále častěji obrací, kvůli ušetření financí. Nutno říci, že poté ve většině případů mnohem více peněz, než kolik ušetří, nechají u veterináře.

Proto Vám tady radí, aby jste si raději pořídili pejsky z útulků, kdy nepodporujete žádného takového množitele, anebo si našetřili penízky na pejska s PP, kde máte navíc i jistotu že rodiče štěňátek mají testy na genetické vady a také, že nejsou nijak příbuzní. Jistě, ne každá CHS je férová a čistá, ale i to se dá dnes podchytit a zjistit si informace o konkrétní CHS na internetových diskuzích.

Doufám, že tento deníček nikoho neurazí, ale spíše osvětlí situaci ohledně tématu "pes s PP x pes bez PP".
 
arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přidám svou zkušenost. Mám psa s PP i psa bez PP. Jako první jsem si pořizovala papírovou fenečku. Nechci jí na chov, nechci jí na výstavy, chci, aby byla zdravá. Mám plemeno, které hodně trpí na genetická onemocnění a chov papírových psů je podmíněn tím, že psi budou mít různá zdravotní vyšetření. Máme vyšetřenou matku, otce, předky.. vím do kolika let žila prapraprababička, vím jak vysoký byl prapra dědeček a také vím, že mám na 100% plemeno, jaké jsem chtěla a ne žádnou kopii. Vím jakou povahu měli předci a dnes díky její povaze můžeme dělat v nemocnici canisterapii. Pak jsme zachránili psíka bez PP stejného plemene. Má vysoké nohy, fleky nejsou dle standardu, ale to vem čert. Je součástí naší rodiny a miluji ho. Co už je horší je naprosto zprzněná povaha. Ten pes je tak labilní, že se s ním velice těžko pracuje. Když ho to chytne, dokáže prokňourat celou procházku a už několikrát jsem se z procházky vracela s pláčem. A co řešíme aktuálně jsou nohy. Má je moc špatné a je to dáno geneticky. Je mu teprve deset měsíců a má je v takovém stavu, že bude muset na operaci. Operace jedné nohy vyjde na deset tisíc korun.Při představě kolik musí mít sourozenců a kolik sourozenců je v takovém stavu je mi dost bídně. Proto jsem proti psům bez PP. A když mi někdo řekne, že na psa s PP nemá, tak by mě zajímalo kde časem vezme třeba dvacet tisíc na operaci jako my. A pokud tedy mrskám bezpapíráky, proč si za ně nechat platit? Proč se neprodávají jen za cenu očkování nebo se nedávají zdarma? Proč si lidé řeknou klidně čtyři tisíce za něco, jehož rodiče ani nemají zdravotní vyšetření a náklady jsou nula nula ***. To je zlodějna.

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji L-pari: fena bez papírů (čistokrevná)

Mohla bys mi, prosím tenhle pojem nějak vysvětlit? Nemyslím to zle, jen nechápu co znamená čistokrevná bez papírů. Buď je s PP a tedy čistokrevná nebo bez PP. Nic mezi.

Reaguji na nickisek:
Podle mě je to tak, že majitelé kupujícímu namluvili, že fenka je určitě čistokrevná, jen nedostala papíry z nějakého záhadného důvodu, nebo že papíry pro ni nepotřebovali apod. výmysly.
Jinak jste skvělí, že se takhle o pejska staráte, že ho ,,neodhodíte", jakmile se objeví další výdaje, ne zrovna malé, jak by to hodně lidí udělalo. To je totiž to - koupí si psa od pseudochovatelů, aby tak ušetřili za ,,drahé a zbytečné papíráky" a pak se nestačí divit, kolik peněz je pes následně stojí...
My taky máme teď naší z útulku, ale je to malé plemeno, takže tohle u ní naštěstí nehrozí (myslím potíže s nohama). Je kouzelná a vážně se povedla, ale stejně, je mi úzko, když se třeba zamyslím, jak to asi dopadlo s její mámou... :/
Neříkám, že všechny chovatelské stanice jsou ideální a bez poskvrnky (mnohdy jsou již psi přešlechtění atd), ale prostě nemám poschopení pro lidi, kteří si vesele nechávají nakrýt nepapírové feny a pak je prodávají naivním zájemcům a kolotoč se točí dál a dál

Reaguji na Johanita:
No a teď si představ, kolik inkasují ti rádoby chovatelé, kteří nechávají fenu neustále nakrýt a každé štěně prodají třeba za 5000. A ve většině případů ještě bez očkování, odčervení atd. Nezastávám se všech chovatelských stanic, nejsou všechny dokonalé, ale chtělo by se to podívat na to i z jiného úhlu, než jen tak, že chovatelské stanice jsou špatné a vydělávají na zájemcích o štěňata - tohle totiž dělají množitelé taky a ve velkém!

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji L-pari: to znamená, že její otec i matka byli papírový

To je divný. Čistokrevný znamená s PP. Nic jiného. A je k zamyšlení proč někdo nechává nakrýt papírovým psem a vyrobí nepapírová štěňata. Třeba rodiče neprošli bonitací, protože měli nějakou vadu. A šup, tak si uděláme bezpapíráky a oni nám za jednoho psa dají bůra, tak na tom aspoň něco trhnem...

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji nottua: My taky máme teď naší z útulku, ale je to malé plemeno, takže tohle u ní naštěstí nehrozí (myslím potíže s nohama).

No já taky nemám žádné obří plemeno, mám kavalíry a prcek má luxaci pately jak vyšitou Co vím, tak na luxace trpí i jorkšíři, takže to není o velikosti. Teď čtu, že máš něco jako kníračku. Hlavně že se z toho útulku dostala, beruška

Reaguji na L-pari:
Můžeš mi ty nebo někdo jiný vysvětlit, z jakého důvodu nedostane štěně papírových psů papíry...? Ty jsi viděla oba rodiče, jejich papíry atd., nebo jak můžeš mít jistotu, že to tak opravdu je? Protože opravdu nechápu, proč by nemělo jejich štěně papíry, když oba rodiče papíry mají.
Reaguji na nickisek:
Aha, vidíš to, to jsem netušila Tak to musím zaklepat, že je naše holka zdravá. A vám přeju, ať se pejskovi daří co nejlíp! Naštěstí nebyla přímo v útulku, ale v dočasce u jedné strašně hodné slečny, ale i tak, vyhodili je v krabici na něčí zahradu...

arrow
profile_image
Ukulemba
od 5. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Obávám se, že ani věčným opakováním tohoto tématu dokola svět nespasíme a množitele nezastavíme a kupce nepřesvědčíme.
Na světě je a bude spousta lidí,kteří nemají 10 tisíc na psa s PP a tak koupí bezpapoše za 2 tisíce. Je to jednoduché a bezproblémové rešení.
Vzít psa z útulku je sice fajn, ale je to někdy beh na dlouhou trať,pokud chci štěně,nedejbože pěkné,o které je větší zájem.. pokud mám štěstí a vyhovuji, vyberou mě ve výběrovém řízení. Zaplatím poplatek třeba 1000 nebo 1500. Není to tak samozřejmě všude, ale soukromých útulků přibývá a většinou to takhle prostě chodí. Z něčeho žít musí a nové majitele psů vybírají svědomitě,což je fajn. Co mi osobně vadí je, že mají v podmínkách kastraci. Nevidím žádné pozitivum kastrace,svého psa/fenu vykastruji pouze v případě zdravotních problému či opravdu silného sexuálního pudu.Nevím, proč bych měla do psa nechat kuchat jen tak,z vlastní pohodlnosti,abych nemusela hlídat,co,kde kdy a jak.. Za psa přebírám zodpovědnost a tudíž se nemůže stát, že mi nakryje fenu, nebo mi fena uteče za psem. Chápu, že je to prevence dalšího množení psů,když se dostanou do rukou blbům, co si myslí,že na tom vydělají nebo že jejich Fifinka potřebuje mít štěňátka..ale proč to máme stejnými podmínkami odnášet my,rozumní lidé?

Je to nekonečné téma, ke kterému bych se mohla vyjádřit slohovkou..
Shrnula bych to asi takto. Ať si každý koupí to, na co má. Ať si pak nese následky špatné koupě. Můžete tisíckrát napsat pozitiva psa s PP a stejně tím ničemu nepomužete.. lidi si to udělaj podle sebe nehledě na to, že dnešní chov psů jde od desíti k pěti, takže taky žádná hitparáda..

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na nottua: To bez diskuze, ani já se "množitelů" nezastávám.
Za bezpapírovými štěňaty po rodičích s PP nemusíme hned hledat záludnost ani "aby naše Máňa měla aspoň jednou štěňátka", ne každý, kdo si bere pejska s papíry, stojí o chovnou stanici a všechnu tu mašinérii, co je kolem toho a nemusí to být nutně bezmozek. Já dostala ke kupní smlouvě rodokmeny otce i matky, přičemž jsem požadovala vidět otce na vlastní oči. To je podle mě důležitý ukazatel, který hodně napoví - když na prodávajícího vybafnete, že chcete vidět otce. V zásadě by s tím měli být OK a vstřícně dát adresu, popř. nabídnout společnou návštěvu. Zdráhá-li se, někde bude problém a nejedná férově. Bez téhle procedury bych já osobně bezpapíráka nepořídila.
Největší zlo je křížení ras - produkování kříženců by mělo být normálně trestný a ošetřený zákonem. Tyhle lidi chápu jako množitele, to oni kur*í psy a ničí plemena.
Reaguji na Ukulemba: Jo, je to nekonečná diskuze! A kastrace je téma samo o sobě tak snad příště, dámy. Krásný den všem.

 

Váš příspěvek

Spory "papírák nebo bezpapírák? "

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené