arrow
profile_image
WinterLadyLu
od 28. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu, trápí mě strach o matku. Je mi 21 let, mám o dva roky staršího přítele. On pracuje a vydělává dost na to, abychom spolu mohli žít. Já zatím studuji, ale společnému bydlení se nebráním. Miluji ho, ale... problém je v mé matce.
Je jí 40 let, jejímu příteli o dvacet let víc. Moje matka nepracuje a je na něm finančně závislá. V poslední době se on dost divně chová. Našel si milenku, tajně si sní volá a smskuje, dává jí peníze.... Ale nechce nic přiznat. Nemluví s námi o tom. Milenka se mé matce ale už ozvala, píše jí smsky, že mého otčíma miluje apod. Matka začala hodně pít alkohol, vůbec o sebe nepečuje a mám pocit, že jí to dost leze na mozek. Je to vypjatá situace. Navíc otčím ted odešel do důchodu, takže peněz taky moc nemáme. Díky všemu tomu stresu se na mě matka upjala a doslova mě nechce pustit z bytu. Je na mě zcela závislá. Mám ji ráda a nevím, jak jí pomoct. Nemůžu se o ni pořád starat a vodit ji za ručičku. Je zcela nesamostatná. Nemůžu žít svůj život, protože mě je jí líto. Ale můj vztah tím hodně trpí a už nevím, co s tím. Chci aby byla šťastná jako dřív.
Snad mi zkušenější poradí...

Zkus jí domluvit schůzku s psychologem a poprvé tam jdi určitě s ní.Sama zmůžeš málo.Buď to odnese tvůj partnerský život nebo vztah s maminkou.

arrow
profile_image
Goldhelen
od 21. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Asi bych to taky řešila tim psychologem,protože jakmile začne řešit problémy alkoholem,tak je zle....každopádně moc držim palečky...

arrow
Neprodává v Bazaru

já bych byla také pro psychologa, aby to nedopadlo ještě hůře.. určitě nemá cenu tomu objevovat tvůj partnerský život, protože tím budeš nešťastná jak ty, tak maminka, protože ty sama jí v tomhle stejně nepomůžeš.... Držím pěsti štěstí, ať vše dopadne dobře.

arrow
Neprodává v Bazaru

Obávám se, že pokud si člověk nebude chtít pomoci sám, tak mu nikdo jiný nepomůže Hůavní je, aby si uvědomila, že takhle to nejde (pít, vázat se na dospělý dítě atd.) Je to určitě těžká a bolestivá situace....
Myslím, že jí víc pomůže, když jí podáš pomocnou ruku, ale ne, že si necháš zničit svůj život. Když člověk skončí sám, tak mu nezbyde nic jinýho než se vzchopit Je to hnusný, ale je to pravděpodobnější než když ji budeš vodit za ruku, může to tak být léta....

Nemáš jednoduchou situaci, Tvoje mamka prožívá zřejmě depresi, potřebovala by pomoc odborníka, psychiatra nebo psychologa. To, že je najednou nesamostatná, bezradná a na Tobě závislá je pokus o vykompenzování toho, že selhává ten, na jehož oporu byla asi až dosud zvyklá. Zkus si s ní o tom otevřeně promluvit, to je jediná cesta. Ona se bude změnám bránit, tak budeš muset vynaložit velkou výmluvnost, aby Tě poslechla. Teprve až se trochu srovná psychicky, budou možné nějaké další kroky.

arrow
profile_image
WinterLadyLu
od 28. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ona by za psychologem nešla. Myslí, že je vše v pořádku. Nechce jít do práce, nemá koníčky. Řekla mi, že její koníček je rodina. Já si pak připadám jako nevděčnice, protože ona mi obětovala všechno. Navíc jsem jedináček, takže v tom lítám sama. Přítel mi pomáhá a je moc hodný, ale nechci ho tím vším zatěžovat.

Musíš tedy zvážit, jak zvládne Tvůj odchod z domova. Pokud se ona domnívá, že je vše na její straně OK, těžko s tím v dohledné době hneš. Můžeš na tom jen trpělivě pracovat a využívat každé její selhání k argumentaci ve prospěch odborné péče.

arrow
profile_image
WinterLadyLu
od 28. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jinak děkuju za vaše odpovědi. Já sama už z toho depkuju, teď mi zjistili vysoký tlak... a vůbec bych taky potřebovala psychologa asi se objednám nejdřív sama a uvidím, co se tam bude dít.

Tím rozhodně nemůžeš nic pokazit, v takové situaci, kdy není východiska, musíš hledět také na sebe a svoje zdraví. S mamkou to bude běh na dlouhou trať, měla by si třeba začít hledat práci, aby musela mít nějaké povinnosti a ne jen svého koníčka - Tebe...

arrow
profile_image
WinterLadyLu
od 28. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

s tou prací- ona je vyučená prodavačka. a do obchodu se jí nechce. tak jsem jí navrhla, že bychom spolu šli na nějaký rekvalifikační kurz- třeba manikúra, masáže a tak. něco, co by jí bavilo. jenže to taky nechce.

Ano, ona je asi zvyklá být doma. Navíc jí v té aktivitě brzdí i její psychický stav, prostě to je takové "zaseknutí se". Je ještě mladá na to, aby strávila zbytek života takto.

winterLadyLu
Máš obtížnou situaci. Dobrá rada nad zlato.
Co já bych doporučila, tak zajdi k dobrému psychiatrovi ty sama. Ne proto, že bych myslela že jsi blázen, ale proto, aby ti pomohl najít cestu jak dál žít svůj život a zároven mamince neublížit. Maminku k psychiatrovi neber, myslím si, že by asi nešla, a navíc by tě mohla začít obviňovat, že se k ní špatně chováš, prostě že se ti obětovala a ty takto.
Znám to sama, byla jsem jedináček maminka mě měla pozdě, visela na mě. No nebyla nadšená když jsme se hned po svatbě s mojím odstěhovali, ale zvládla to.
Takže určitě dobrého psychiatra, najdete společně nějaký způsob, jak na to. Dobrý psycholog tě totiž navede směrem, na který bys ani sama od sebe nepřišla. Nabídne ti jiný úhel pohledu, a pak už sama začneš nacházet možnosti jak dál.

arrow
profile_image
MagdaA
od 23. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

eva1960
A víš o nějakém?

ano ve Zlíně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené