Smazat

Strach z mluvení s rodilým mluvčím

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte podobný problém a popřípadě jak ho řešíte? Já si myslím, že anglicky umím docela obstojně, přece jenom angličtinu studuju, ale když mám mluvit s rodilým mluvčím, vůbec si nevěřím, tím pádem mi to moc nejde. Tak se tomu snažím vyhýbat. Ale je docela možné, že se za čas budu muset setkat s jedním člověkem, kterého bych opravdu ráda potkala, ale problém je v tom, že bych musela mluvit jenom anglicky a nechci, abych kvůli svému strachu to setkání nakonec odřekla.
 

Cituji Sportacka: s rodilým mluvčím je to o to horší, že on často nerozumí TOBĚ

Tak to já mám teda opačný dojem, naopak rodilý mluvčí mě vždy pochopí lépe, když se mu snažím něco vysvětlit ne zrovna "profesionálně" než někdo, kdo rodilý mluvčí není. To jsou teda mé dosavadní zkušenosti.

Cituji Yvonna: být čeština hrozně monotónní a nevýrazná

bylo mi řečeno, že čeština je "breathy", třeba ten způsob, jak vyslovujeme "h" ve větě "drž hubu", je fascinující

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Z toho si nic nedělej. Myslím si, že mluvit s rodilým mluvčím má strach každý, ať už menší, nebo větší.
Když říkáš, že anglicky umíš a AJ studuješ, pak se neboj. Hned ze začátku vašeho rozhovoru stačí rodilému mluvčímu říct, aby mluvil pomalu a srozumitelně a když mu budeš odpovídat, aby tě opravil vždy, když ty řekneš chybu. Nic na tom přece není, žádný učený z nebe nespadl
Když jsem takto mluvila s angličany já, taky jsem jim řekla o upozornění a opravení chyby a věř, že to bylo úplně v pohodě

arrow
profile_image
Yvonna mojeid
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lisboa: zajímavý . Mně teda "drž hubu" zní docela dost zněle a výrazně, ale zase nejsem Angličan .

arrow
profile_image
Shelita
od 16. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já mám už skoro rok a půl rodilého Ira takže hold musím každej den mluvit a mluvit ,ale ze začátku jsem také měla velké problémy.Pořád jsem se styděla,přemýšlela jestli to řeknu gramaticky správně a než jsem se vyžvejkla tak se změnilo téma Víc co mi dalo školu? Rok v Irsku! My češi máme fakt strašně malé sebevědomí a to jsme se shodily i s našema holkama co jsem se tam potkala...Pořád co se týče angličtiny přemýšlíme co a jak řeknem,jak to řeknem a než se vyžblebtnem už se s náma nikdo nebaví. Když jsem chodila tam v Dublinu na kurz tak jsem tam byla jediná češka a jinak všichni z Jižní Ameriky.To by jsi měla koukat jakou měli otřesnou angličtinu až jsem se já za ně styděla! Neměli ani zákaldy a hlásili se na CAE!! Neuměli ani pozdravit.Ale to seběvědomí a touha mluvit ...prostě všechno si zařídili,domluvili se i tou jejich strašnou aj až jsem se divila jak to vůbec dokážou..Prostě se nebáli mluvit.A od té doby jsem se také nebála.Ono totiž rodilého nenaštve sem tam nějaká chyba nebo dokonce i celá věta blbě,ale to ,že se sebe nevypáčíš ani slovo Takže doporučuji-kurz v zahraničí,nebo hold si zaplatit samostatné lekce s rodilým mluvčím (levnější varianta najít si kámoše nebo kámošku anglicky mluvící)

arrow
profile_image
NikaXS
od 10. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Martinice: AIESEC


Mám to hodně podobně. Přítomnost česky mluvící osoby, která ovládá na pokročilé úrovni Aj, mě dokonale blokuje.

Každopádně strach se překoná pouze tím, že člověk mluví. Nejlepší je samozřejmě nějakou dobu pobýt v cizí zemi, pak to přijde automaticky. Já žila v zahraničí několikrát a už jsem pak vůbec nad tím, jak mluvím, nepřemýšlela, už jsem i myslela v Aj.

Jenže čas uplynul, Aj jsem nepoužívala, byla na MD a teď si v tom opět absolutně nevěřim.

arrow
profile_image
ClaireRiRi
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jsem an střední škole. Vždycky jsem měla z angličtiny jedničky a bavilo mě to. Ale teď, jak přichází maturita, tak nám dává učitelka poslechy z rádia k maturitě a to je pro mě vždycky teror. Z Gramatiky, ze všech testů mám jedničky, vůbec se neučím do hodin, když píšem test, tak jen před hodinou. Ale jak prostě na mě někdo mluví, tak mu nerozumím. Zkoušela jsem se dívat na filmy bez titulek. prostě to nejde Jsem z toho zoufalá. Průměrní spolužáci ty poslechy zvládaj mnohem líp, než já jedničkářka Ze semináře z angličtiny jsem dostala rodilýho mluvčího. Vždycky se netěším do těch hodin, páč mu nic nerozumím. Stáhla jsem si do mp3 aji maturitní poslechy a je to zbytečný

arrow
profile_image
heel.lover
od 3. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To jsem moc ráda že nejsem sama! Já si myslím, že anglicky umím docela dobře, ve škole máme všechno v angličtině. Ale jakmile mám říct něco před rodilým mluvčím, tak pomalu ani nesložím větu a nenajdu ta správná slovíčka. V létě odjíždím na pár měsíců do Anglie tak doufám že se to zlepší.

 

Váš příspěvek

Strach z mluvení s rodilým mluvčím

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené