Smazat

Strach z násilí blízkých osob

Ahojky,

Holky máte některá taky hrozné pocity, když třeba slyšíte jak někdo někoho brutálně zabil? Jako nemyslím že někdo někoho zastřelil, z toho nemám tak hrozné pocity protože ten člověk tak netrpěl, ale třeba když skupinka umlátí člověka apod.. I třeba když slyším ve zprávách jak někoho ukamenovali, prostě mám na mysli takové otřesné případy..

No k mému problému, vím že se to ve světě děje čím dál víc, i ve školách, v práci apod.. Strašně se bojím (třeba po večerech, protože nemůžu spát a přemýšlím nad takovýma věcma) že se to stane mému blízkému člověku Kolikrát celé noci probrečím, i když vím že si toto zažil někdo koho vůbec neznám a nikdy jsem ho neviděla, tak si představím jak to pro něj muselo být v tu chvíli hrozné.. Nějak mi příjde, že se vůbec s takovýma zprávama neumím vyrovnat a psychicky to nějak nemůžu unést..

Když se dívám na film, kde někoho mučí nebo podobně (já bych se na ně nedívala ale ve škole OBČAS MUSÍME! ) celý den mám zkažený, jsem na všechny protivná pořád nad tím přemýšlím.. vždycky si myslím že to do dalšího dne přejde ale ještě tak minimálně týden se probouzím s divným pocitem..

Jeden kluk mi kdysi říkal že se dívá na nějaké videa kde někoho zmlátí baseballkou a pak mu useknou ruce a nohy... (jako absolutně mi nepříjde normální že se na to někdo dívá) a já jsem absolutně nevěděla co mám dělat, myslela jsem že se pozvracím, omdlím a začalo mě bolet břicho.. Nevím co to bylo, myslím že říkal něco o mafii nebo co.. no z tohoto zážitku jsem nespala týden a pak jsem na to několik měsíců myslela (( Nevím jestli si to vymýšlel nebo to byl fakt, nebo to byly nějaké figuríny každopádně jsem si fakt myslela že tu noc nepřežiju

Myslíte že takový člověk jako já může přežít v normálním světě? Jako nechci mít radši ani děti.. když si představím že mám dítě a někdo mu něco takového udělá tak to bych se šla asi zabít.. prostě bych neunesla ten pocit.. Fakt nevim co mám dělat, když to na mě příjde tak bych nejradši usnula, nebo si dala prášky, díky kterým bych v tu chvíli nic nevnímala
 
arrow
profile_image
Kockavlocka
od 29. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nekoukat na Novu? Moc si to bereš

Cituji Kockavlocka: Nekoukat na Novu? Moc si to bereš

To vím že si to moc beru, proto jsem tohle téma taky založila
No jenomže tyhle zprávy jsou všude na internetu,to není jen na nově..

Jinak já vím že pro ostatní lidi je to těžko pochopitelné jak to tak někdo může mít, ale má to tak jedna kamarádka, která říkala že ji nikdo nechápe a každý ji spíš pomlouvá že jí je z toho blbě a nečte třeba takové knížky apod..

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No kdysi,když mi bylo asi 14-15 jsem si to taky hrozně brala.A proto,nedívám se na horory,nedívám se na válečné filmy,když ve zprávách hodlá říct nějaký otřesný případ přepínám-co se mnou otřásně víc než týrání lidí,tak je to týrání zvířat,i když vrždy jsou otřesné.Když chci jít do kina,jdu na komedii nebo romantiku,nechápu lidi co se jdou dobrovolně dívat na horor kde si lidi vypíchnou oko,nebo uřežou ruce.prostě se tomu vyhýbám a zapomínám na to.Bohužel,kdybych se tím měla užírat tak bych nesměla ani ven chodit.A nepořizovat si kvůli tomu děti? tak to je mooc.nechci aby to vyznělo blbě,ale neuvažovala jsi poradit se s psychologem?

Cituji sexy_woman: tak to je mooc.nechci aby to vyznělo blbě,ale neuvažovala jsi poradit se s psychologem?

neuvažovala, nechci o tom s nikým osobně mluvit,je to pro mě strašně trapné a ani bych to ze sebe nedostala je mi 18

Cituji sexy_woman: A proto,nedívám se na horory,nedívám se na válečné filmy,když ve zprávách hodlá říct nějaký otřesný případ přepínám-co se mnou otřásně víc než týrání lidí,tak je to týrání zvířat,i když vrždy jsou otřesné

no tak já se na takové filmy taky nedívám, ale někdy bohužel musím, teď jsme se na nějaký dívali a já jsem to vydržela jen první hodinu a to už se mi docela navalovalo, druhou jsem odešla a učitelka, no to teda ne jako co si myslíte že tady budete sedět na chodbě nebo co? a já no já se na to prostě dívat nebudu.. Tak mi milá učitelka otevřela dveře žeprý ať z toho filmu taky něco mám.. Teda v tu chvíli jsem si vduchu o ní řekla tolik nadávek jak nikdy...

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji everything.is.possible: teď jsme se na nějaký dívali a já jsem to vydržela jen první hodinu a to už se mi docela navalovalo, druhou jsem odešla a učitelka, no to teda ne jako co si myslíte že tady budete sedět na chodbě nebo co? a já no já se na to prostě dívat nebudu.. Tak mi milá učitelka otevřela dveře žeprý ať z toho filmu taky něco mám.

no v tom případě nevím co to máte za tupou učitelku,jestli ta osoba je teda pedagog,to by mě zajímalo..měla by pochopit že někteří lidi to prostě nemají rádi,já jsem na takové filmy taky citlivá.Měla by ses s tím svěřit alespoň rodičům,a pokud tě bude učitelka zase do takových věcí nutit,měli by si s ní promluvit oni.ten pocit kdy na ten hnus co jsi viděla myslíš,znám.není to nic příjemného a pokud učitelka nemá pochopení,dost to o ní vypovídá.

Cituji sexy_woman: no v tom případě nevím co to máte za tupou učitelku,jestli ta osoba je teda pedagog,to by mě zajímalo..měla by pochopit že někteří lidi to prostě nemají rádi,já jsem na takové filmy taky citlivá.Měla by ses s tím svěřit alespoň rodičům,a pokud tě bude učitelka zase do takových věcí nutit,měli by si s ní promluvit oni.ten pocit kdy na ten hnus co jsi viděla myslíš,znám.není to nic příjemného a pokud učitelka nemá pochopení,dost to o ní vypovídá.

jj oni mě nutili se na to dívat i na základce.
Říkám, p.uč. já se na to dívat nebudu mě válečné filmy dělají špatně a učitelka: to zvládneš.. Já : no nezvládnu to, fakt mi to dělá blbě.. To teda zvládneš okamžitě běž do třídy, budeš se dívat a kdyžtak si zakryješ oči.. No to je super že si zakryju oči ale že to řve přes celou třídu a slyším to tak touž je asi vedlejší nebo co

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na everything.is.possible:
Já si nemyslím, že bys byla nějaká divná. Mě je o deset let víc než tobě a z některých filmů a nebo zpráv mi taky bývá na nic.
Prosím tě, proč tě ve skole nutí dívat na horory?

Cituji Mirandap: Prosím tě, proč tě ve skole nutí dívat na horory?

na horory ne-e spíš na válečné filmy (jak jsou tam lidi v koncentráku, jak je tam zabíjí) apod.. Jako já vím že musím znát historii ale fakt na to nemám žaludek
Nebo teď se díváme na jeden film, nevím jak se jmenuje (radši) ale to mě taky nutí, normálně ji asi příště řeknu že jestli se jí to nelíbí at mi klidně napíše neomluvenou hodinu, že se na to prostě dívat nebudu..
Jak se teď díváme, tak ona řekla pojďte do třídy teď tam nebude nic hnusného, tak jsem šla ať si nedělám trapas před celou třídou a sotva jsem přišla tak tam bylo tak 20 popravených lidí (viseli na stromě)

arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

být tebou bych se na zprávy nedívala, mrkla jsem na ně naposled a musela jsem je vypnout, jinak bych měla stejný depky jako ty, já mám strach ze smrti blízkých ale říkám si, že se jim prostě nic nestane a basta

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jediné co jsem přežila byl film Schindlerův seznam,to jsem pochopila i tu pointu,ale taky mi vadilo že tam jsou lidi z koncetráku,nebo diktátor odstřelil otroky.válečné filmy zkrátka nesnášim,i když to je o historii.raději si o té historii přečtu,než sledovat popravy,nenávidím to. učitelce bych řekla,že se na to dívat nebudu,ať mi klidně tu neomluvenou napíše.každý tyto filmy bohužel nemiluje.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak já mám takovéto nepříjemné stavy pokud se jedná o zvířata. Nevím proč, ale více se mnou zacloumá týrání zvířat, než lidí a viním za to televizi, kde je násilí na denním pořádku, člověk pak asi nějak trochu otupí vůči těmto věcem. Jinak si myslím, že co se má stát se stane a nikdo s tím nic neudělá. To je taková chabá útěcha.

Cituji annallee: Tak já mám takovéto nepříjemné stavy pokud se jedná o zvířata. Nevím proč, ale více se mnou zacloumá týrání zvířat, než lidí a viním za to televizi, kde je násilí na denním pořádku, člověk pak asi nějak trochu otupí vůči těmto věcem.

no já tady píšu hlavně o brutálních vraždách takových so jsem dávala za příklad..
Jako jinak je mi taky víc líto zvířat-protože se nemohou bránit NIJAK i když člověk v té chvíli taky asi ne

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na everything.is.possible:
Myslím si, že jsi citlivá, no v dnešním krutém světe pro ostatní spíše přecitlivělá.
Toho odporného pocitu se asi těžko zbavíš, přece jen je podle mě zcela v pořádku cítit se hnusně, když se někomu něco ošklivého děje, vypovídá to o tvé empatii. Být tebou jsem na sebe pyšná, že si zachováváš lidskost Pokud ti je zle, vyhýbej se tomu a kašli na učitelku. Kde to jsme, že jsou děti povinné koukat se ve škole na utrpení druhých?

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

se mnou taky více cloumá utrpení zvířat,u toho se i rozbrečím,i když vidím nějaký dojemný příběh kde se podařilo týrané zvíře zachránit.u brutality lidí nebrečím,ale je mi to líto. na tyhle věci jsem taky citlivá,zkus se tomu prostě nějak obrnit.nemysli na to,nebo až zas někde uvidíš brutalitu ve filmu,řekni si že je to stejně natočené a že při filmování jsou všude okolo jen filmaři ( i když je to asi těžké když člověk ví,že se to opravdu stalo) Historii miluju a je zajímavá,ale taky se na utrpení druhých dívat nemusím..představit si že v tom koncentráku mohl být múj otec,bratr,matka nebo blízcí,jde mi mráz po zádech.Ale bohužel,stalo se stalo,historii nezměníme,tak se nad tím netrap.

 

Téma Strach z násilí blízkých osob je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené