arrow
Neprodává v Bazaru

Gotty, promiň,
nezvážila jsem případ, že i srovnané zuby některých lidí jsou nehezké právě z důvodu, že jsou např. jedničky výrazně velké jako u zajíce, dvojky vypadají jako špičáky atd.
Tak to mohou opravdu vyřešit jenom ty fasety a v tom případě bych na ty fasety šla i já.
U mě ale tento problém nebyl, měla jsem pouze křivé zuby a po jejich srovnání rovnátkama jsou hezké i samotné zuby co do tvaru.
Já jen, abych nepůsobila jako zarytý odpůrce faset. Jen jsem předchozím příspěvkem chtěla říct, že pokud jsou zuby "pouze" křivé, ale jinak tvarově jednotlivé zuby jsou hezké, tak řešení křivosti zubů fasetama je brutální zásah do zdravého zubu a postupem věku bys toho mohla litovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj Neny, děkuju za názor a vysvětlení. Víš u mě je problém právě to že mám dvojky malý, a právě špičatý... proto fasety, ano. Možná bych pak jen třeba mohla ty špičky trochu zabrousit... to mi říkala jedna zubařka. Jen trochu. Neznám nikoho kdo má fasety, že bych se poptala. Nebo, a to je asi dost blbej nápad, ty křivý zuby vytrhnout, ty dva... holky tu psali že některým stejně před rovnátkama trhaly.... Jenže absolutně nevím co to obnáší mít umělej zub, co se s s ním pak může nebo ne a tak.... Nevíš?

arrow
profile_image
nihaso
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky,
nebojte se rovnátek. Já měla problém s mléčným špičákem v horní čelisti, který ne a ne vypadnout. Nechala jsem si ho odstranit a uvažovala nad implantátem. Bylo mi řečeno, že můj zub mi sám od sebe nevyroste, protože je špatně natočený a že implantát je škoda dávat, když v čelisti uložený dospělý zub mám. Bylo mi navrhnuto rovnátko a postupné stahování zubu dolů. Souhlasila jsem. Měla jsem fixní rovnátko sice skoro tři roky (zubu se nechtělo dolů), velmi jsem se toho bála. Měla jsem průhledné, sklokeramické, na obou čelistech, cena 10000 Kč za čelist. Bála jsem se reakce okolí, zejména mužských. Teď mohu vklidu říct, že ani jeden muž s tím neměl problém, v té době jsem měla ty nej chlapy ve svém životě, je to jen náš pocit, že je něco špatně. Nyní mám rovnátka dole cca tři týdny a jen na noc nosím aparát snímací, aby si zoubky zvykly, že jsou volně vpuštěny do prostoru, hihi. Zuby jsou krásně rovné, bez chybičky a za celou dobu se mi nevytvořil jediný kaz, samozřejmostí byla ale zvýšená péče o hygienu. Jsem maximálně spokojená a všem , které mají problém se vzhledem svých zubů vřele doporučuji. Teď se pořád směju, je to skvělý pocit, mít krásné zuby. Fandím vám, jděte do toho.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj ahoj. Prosím tě, zajímá mě jak se s rovnátkama mluví? jestli hůř nebo stejně jako bez nich... A jak vypadaly ty tvoje rovnátka? celý průhledný nebyly ne? měli nějakej drátek? promiň, vážně se v tom vůbec nevyznám, ještě jsem se nějak víc nezajímala....

arrow
profile_image
nihaso
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, rovnátka sklokeramické jsou celé průhledné, jen jeden drátek tam je uprostřed (tzv.oblouk), můžeš si vybrat stříbrný nebo zlatý . Mluvit a jíst se s tím samozřejmě musíš naučit, je to o cviku. Hlavně jídlo dělá zpočátku problém, jak to tam napasovat a pozor si musíš dát na tvrdé jídla typu ořechy, topinky atd. Po nějaké době jsem s tím chroupala i jablka a mrkev, no problem. Jen se musíš naučit nakusovat, aby jsi si zámečky neulomila. Mluvíš po pár dnech úplně normálně, neboj..

Gotty
Ty průhledný rovnátka jsou uplně stejný jako ty kovový,jen že jsou z nějaké průhledné hmoty. I drátek je tenčí,takže je na zubech skoro nevidíš. Jediný co,tak trochu zažloutnou,ale když chodíš na pravidelný kontroly,tak oni ti ty kroužky vždycky vymění.
Tohle je bohužel jediná fotka co jsou na ní trochu vidět.

průhledná rovnátka

Gotty
Jinak zuby jsem měla v pohodě za necelý rok. Měla jsem je už jen na dorovnání. Měla jsem to krapet složitější. Rovnátka nosím od mala,pak mi asi v 11ti vytrhli všechny 4,dostala jsem rovnátka na stálo na rok a půl,klasický kovový. Pak jsem to měla faj a nějak ve 24letech se mi vyklubaly osmičky,tak mi je taky vytrhli a nechala jsem si dát tyhle průhledný.

arrow
profile_image
nihaso
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Gotty a ještě bych ráda dodala, že někteří známí neměli celou dobu (!!!!!!!!!!!) ani potuchy, že rovnátka mám, nevšimli si...

Gotty

Gotty
Nebo, a to je asi dost blbej nápad, ty křivý zuby vytrhnout
no to je fakt nesmysl. Nic si nenechej trhat, hlavně ne přední zuby, byť by byly křivé. Já mám z tvých příspěvků dojem, že vyloženě čekáš na nějaký negativní zážitek, který by ti ty rovnátka vymluvil. Opravdu se tolik bojíš toho, jak budeš vypadat? Už mnohokrát tu holky zmínily, že vše bylo OK, že je to změna, ale dá se na ní zvyknout a hlavně, výsledek je skvělý. Nemyslím to zle, jenom mi není úplně jasný tvůj panický strach z toho, jak budeš vypadat. Je za tím tvůj přítel, který by té mohl kvůli nim opustit nebo jeho kamarádi, kteří by se ti smáli? Já myslím, že důležitá jsi ty a jestli pociťuješ potřebu či touhu se svýma zubama něco udělat, tak to udělej a na ostatní se neohlížej. Důležitý je dobrý specialista, ortodont a pokud budeš chtít něco udělat se špičatýma dvojkama, fasety budou ideální. Možnosti by ti měl ale poradit tvůj ošetřující praktický lékař. Pokud si neví rady, šla bych jinam, kde si rady vědět budou a budou mít dobré reference. Pokud by se přítel za tebe styděl a nechal by své kamarády o tobě nehezky mluvit nebo by si nechal mluvit do toho, s kým chodí, věř mi, má milá, nestojí za to. Chlap, který tě miluje, tě bude milovat i s rovnátkama a ještě se s tebou bude chtít ukazovat, jako se svojí královnou. Gotty, hlavu vzhůru, nebuď dopředu zbytečně taková katastrofistka (s rovnátkama se dá normálně mluvit, jíst, smát, milovat, líbat, atd...) a neživ si svůj strach, zvláště neopodstatněný. Honem si domluv konzultaci u nějakého ortodonta, připrav si otázky, rozumně, abys ho nezahltila a neotrávila. Ptej se ale na vše podstatné - postup - jak bude léčba vypadat, co to bude obnášet, jak asi dlouho by mohla trvat, kolik bude předpokládaná cena. Až ti to všechno vyloží, uvidíš, že pak budeš klidnější.

arrow
profile_image
nihaso
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám kamarádku, která měla zuby taky divoce "rozházené" a přes sebe. Na rovnátka jsem ji přemluvila. Bohužel musela obětovat dva zdravé zuby, ale jinak to nešlo. Teď je to cca rok, zoubky už má skoro úplně srovnané a cítí se fajn a děkuje mi. Někdy se musí holt nějaký zub ubrat, aby ostatní měly místo, ale udělá se to tak, že si toho nikdo ani nevšimne, že nemáš všechny, výsledek stojí za to.

nihaso
Na rovnátka jsem ji přemluvila. Bohužel musela obětovat dva zdravé zuby, ale jinak to nešlo.
No a mě jich vytrhli rovnou 8. Také zdravé,ale kdybych si je tgam všechny nechala,tak bych si na ně musela pořídit ještě jednu pusu mám velké zuby a malou pusu,takže to bylo jediné řešení a jsem šťastná že jsem do toho šla.

arrow
profile_image
nihaso
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jasně, není důležité, kolik máme zubů v puse, ale jak vypadají...Méně je v některých případech více..

arrow
profile_image
Veruli2
od 23. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Gotty
není se čeho obávat. Určitě do toho běž, potom budeš mít krásné rovné zuby. Měla jsem je od 13 do 16 napevno, kdy mě jeden zub šel ven. Žila jsem s tím 3 roky a pak málem obrečela to sundání, byla to součást mě, zvykla jsem si na to a dávala si tam i barevný gumičky ( jó ta puberta ). Teď mám zuby krásně rovný a spokojenost veliká. Určitě se reakcí okolí neboj, to bude pak jen závist nad krásnými a rovnými zuby. Měj hezký den.

arrow
Neprodává v Bazaru

Gotty,
pokud se rozhodneš si srovnat zuby rovnátkama, tak neváhej a běž. Co se týče faset, tak já fasety nemám a mám to štěstí, že je ani nepotřebuji, vím jen, že jsou s tím lidi spokojení jen ze začátku (někteří třeba i 10 let), pak to mění barvu, případně to občas vypadne a musí se to spravovat a po častějších výměnách jsou pod fasetou ze zubů jen takové pahýlky... moje bývalá kolegyně (45 let) má problémy s ubýváním dásní a mezi dásněmi a fasetami se jí zadrhává potrava, pamatuji, že po obědě v jídelně si brala pokaždé párátko a s rukou před pusou si do úst párátkem šmátrala. Je třeba zvážit všechny výhody (ze začátku skvělý bezkonkurenční vzhled) a již zmíněné nevýhody. Fasety samozřejmě neodsuzuji, je to dobrý vynález a šetrnější než korunky, ale věřím, že je to až to poslední řešení, jak vylepšit vzhled zubů.

arrow
Neprodává v Bazaru

A přidám k tomu ještě svoji fotku a svůj příběh.
Moje zuby byly původně katastrofální - špičáky nahoře byly mimo řadu (jako upír), první 4 zuby zkřivené do harmoniky, některé vykloněné ven, dolní zuby taktéž a další mnohem vážnější problém byl, že jsem měla špatné "skousnutí" - přední dolní zuby narážely na přední horní zuby, takže došlo k viditelnému obrusu (na fotce patrný obrus horních jedniček). Kdybych měla dobrý "skus", tak mi doktor vytrhne jen horní čtyřky, ale kvůli tomu špatnému "skusu" doktor rozhodl i o vytržení dolních čtyřek a tím se to vyřešilo. Na místo čtyřek se přestěhovaly špičáky a rázem jedničky a dvojky najednou měly místo pro srovnání. Fixační rovnátka jsem nosila od 18 do 20 let (dávno tomu, to byly rovnátka ještě zdarma) a pak jsem měla cca 1 rok nalepený ze zadní části zubů drátek (nebyl vidět) a po jeho sundání jsem měla pro jistotu na noc sundávací rovnátka kvůli případnému pohybu zubů zpět.
Jenže během prvního těhotenství (po 12 letech) se mi zřejmě pohnuly zuby moudrosti a přední zuby se mi opět zkřivily, ale už jen jedničky a dvojky. Jsem doma na mateřské, takže teď mám fixační rovnátka zase a sundají mi je cca za 4-5 měsíců. Na fotce už mám křivé jen dvojky. Doktorka říkala, že další pohyb mých "bludných" osmiček už je nepravděpodobný (vzhledem k mému věku), takže toto srovnání už by mělo být trvalé. Rozhodně nelituji dřívější ztráty svých 4 zubů a každému vřele doporučuji mít krásný úsměv.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené