Ahoj, rozhodně se NEBOJ. Nosila jsem rovnátka, když mi bylo 23, vada zubů nebyla až tak hrozná, ale mě to vadilo a chtěla jsem to opravit. Museli mi vytrhnout všechny moudráky a protože jsem měla komplikace (zánět), tak se mi léčba trochu protáhla. Ale jinak samotný rovnátka jsem měla asi 9 měsíců. Udělala jsem si z nich svoji přednost, normálně reklama na ortodoncii. Ze začátku to nebylo pohodlný, ale stálo to za to. Navíc jsem zhubla ty 3 kila navíc, protože jsem si po každým zobání nechtěla čistit zuby, tak jsem nezobala.
No a co se týče okolí - přesvědčila jsem svoje 4 kamarádky s nedokonalým chrupem, aby si zoubky nechali srovnat; byla jsem s nima na pohovoru na managerský post - a konkurz jsem vyhrála (doporučuji tyrkysové gumičky) a chlapi - no problem. Líbala jsem se za tu dobu se 3 a nikdo neměl připomínek. No a vzhledem k tomu, že přítel mi začal balit v době, kdy jsem měla plnou pusu železa, myslim, že ani na navázání známosti to vliv nemá
Radím - jdi do toho, rok s rovnátky je určitě lepší než zbytek života bez uvolněného úsměvu. Navíc teď je to dost in a to nejen mezi puberťáky, tak to neřeš.
Připadá mi divný, proč se řeší rovnátka - je to jako smát se někomu, kdo má ortézu nebo brýle. A to přece neděláme.

arrow
Neprodává v Bazaru

holky děkuju všem za připomínky, názory, pozitivní přístup a podporu... Vím že pokud mě přítel miluje, nenechá mě... Vím že pokud by se mi někdo smál, je to ubožák... Ale stejně mám pořád strach. I tak nejsem žádná kráska, mám plno komplexů, a s rovnátkama budu vypadat ještě hůř. Jasně, není to na tak dlouho a pak budu ráda že jsem do toho šla... Ale to odhodlání, to je hrozný. Asi budu muset myslet na to jak krásně budu vypadat za dva roky... Takže se někam objednám na konzultaci a uvidím. Jste tady někdo z Brna? víte o někom dobrým v Brně? vůbec nevím, ani nevím koho bych se zeptala.. Ať nejezdím až do Prahy.

arrow
profile_image
Avee
od 30. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky...tak já se taky přidám se svou troškou starostí do vínku ...už jsem se teda konečne rozhodla že do toho půjdu...ale pan doktor mi dal dvě možnosti ...buď mi vytrhne jen jeden zub dole vpravo .- a budu mít potom celou čelist lehce hozenou do prava...a nebo mi vyrve tenhle dole a pak ješte dva vpravo nahore a budu to mít prý rovné...jenže se bojim toho aby mi tu díru po těch dvou zubech opravdu srovnal...mám už nahoře jeden vytrhnutej ...tak bych zase nerada přisla zbytečně o zdravé zuby...
nějak nevim jak se rozhodnout...nemáte někdo nějakou zkušenost ?

arrow
profile_image
Avee
od 30. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

no nejsou úplně vpředu ale stejne...jsem z Varů a tenhle mi byl doporučenej jako nejlepší ...mluvila jsem o tom i se svojí zubařkou a ta mi řekla že si mam nechat vytrhnout jen ten jeden ...

arrow
profile_image
Avee
od 30. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

a navíc, osmičky mi pak budou trhat prý také ...

arrow
Neprodává v Bazaru

tkanička

ahoj ahoj, tak rovnátka na nějakej měsíc asi odkládám. Ne že bych se z toho chtěla schválně vyvlíct, ale je to už dva měsíce co mi doktor zmršil rty restylanem, pořád se mě lidi ptají do čeho jsem vrazila, tak budu muset počkat až mi to ještě splaskne. když si představím že mi ty rovnátka ještě tu pusu zvednou... hrůza. A to zvednou co?

arrow
profile_image
Avee
od 30. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

no jednu horní čtyřku už nemam...a teď mi chce vzit i tu druhou a ještě i pětku ...tak nevim ...jestli se opravdu tolik stane když budu mit tu osu lehce vpravo ...stejně si toho nikdo nevšimne a jsou to dva zuby no ...a navíc mi přijde že ta díra by tam byla fakt velkááá..

arrow
Neprodává v Bazaru

ahojky rovnátek se neboj!!!Naopak.Já jsem si našla přítele a rovnátka jsem už měla a ctitelů jsem taky měla,řekla bych že i víc než před tim.A to jsem se taky styděla a moc se nesmála před cizími lidmi.ale časem si na ně zvykneš tak , že už o nich nebudeš ani vědět...Měla jsem je 3 roky, ale stálo to za to. Teď mám úsměv jak hollywoodská hvězda né vážně jdi do toho.Nebudeš litovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gotty
když si představím že mi ty rovnátka ještě tu pusu zvednou... hrůza. A to zvednou co?
tkanicka
mám kovový a nemám pocit, že by mi to pusu nějak zvedlo
Já mám keramiku, a musím říct že pusu to fakt zvedlo.

arrow
Neprodává v Bazaru

Avee
tak nevim ...jestli se opravdu tolik stane když budu mit tu osu lehce vpravo ...
Nikdo nemá osu přesně, toho si fakt nikdo nevšimne. Já zastávám názor, čím méně zubů se vytrhne, tím lépe (teda já přišla bohužel o 4 zuby, ale mě se ty zuby fakt nedaly kam posunout... příliš velké zuby na příliš malou čelist).
Totiž druhá věc je, že když Ti vytrhne zuby i nahoře (a nemusel by, jak říkáš), tak je riziko, že po srovnání se Ti zmenší zubní oblouk a máš jakoby propadlou tvář, menší rty atd. Zvaž to. Je důležité, jak bude vypadat i tvoje tvář z profilu.

No četla jsem tady o umělých zubech... nemá smysl když se dají zuby narovnat je měnit za umělý... já ám umělou jedničku a ten rozdíl není ostatním tak znát ale já to vidím... je širší a tak... teďka mám novou tak má dobrou barvu ale tu před tím jsem měla asi 7let a začala být taková zeleno-fialová... to samý spolužák... má obě jedničky a má je nechutně fialový... oni tohle udělaj při jakejkoliv dobrej péči...
Jinak ta debata na téma... kamarádi se mi budou smát? Pardon ale je to jako diskuze 13letých holek... sme snad dospělé tak snad víme co chceme ne? a asi víme kdo je kamarád a kdo ne? Fakt mi to nejde do hlavy... tohle řešit...
Mě čeká nandání nahoru za měsíc... a nevim kdo to psal, že potřebuje jen na vrchní...ale já si to taky myslela... mám ujetý dvojky... ale musim mít i dolu aby při rovnání vrchních neujely spodní... takže aby pak slečna nebyla překvapená jako já... celková léčba mě vyjde = 4 500,- za patro a celkově 20 000,-... no snad to za to bude stát... jen mě štve ten umělej zub... snad to nezkazí

arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj, chci jen oznámit všem co mě přemlouvali.... už mám za sebou všechna vstupní vyšetření, plán léčby... a 17.března mi je budou nasazovat. Zatím jen na horní, za pár měsíců na spodní. Bude mi pak upravovat i skus, posouzovat zub... prý to nebudu u mě jednoduchý. Byla jsem u dr.Suchého v Praze. Četla jsem tady na něho samou chválu a chtěla jsem nějakýho odborníka, protože jsem viděla zuby kamarádky po rovnátkách která byla u nás v okresním městě. Budu mít klasický kovový, samoligovací zámky, rychlejší léčbu, kterou doktor viděl tak na dva roky. Takže budu ráda že ji tím trochu zkrátím. Jen ta cena mě zarazila. Pokud nepočítám vstupní vyšetření a tak, se vším všudy něco přes třicet tisíc.

arrow
Neprodává v Bazaru

zdá se mi to trochú dost, na to že jsem tady četla že tak drahej není... A to jsem chtěla průhledný rovnátka, ale řekl mi že mě na spodní dát nejdou. To už je pak zbytečný mít průhledný na horních. Zvlášť když jsou mi při mluvení a celkově vidět spíš dolní. Co mě hodně překvapilo, že prý mám předkus, a ani o tom nevím... že mám řezáky hodně vpáčený dovnitř. Takže srovnat, a pak řešit předkus a skus... nooo. Ale těším se. Čím dřív mi je nasadí, tím dřív to budu mít za sebou. Jsem ráda že jsem se konečně odhodlala, a kašlu na to jak budu vypadat a co si budou myslet ostatní. Přece nebudu mít křívý zuby jen kvůli tomu aby se mi teď někdo nesmál. Takže děkuju ještě jednou všem za podporu, protože bez téhle diskuse, bez Omlazení bych se k tomu nikdy nedokopala a nerozhodla.

arrow
Neprodává v Bazaru

já to mám se vším všudy, i potom se snímacíma rovnátkama který budu muset nosit na noc dlouhodobě. Gumičky mít nebudu, právě proto že budu mít ty samoligovací zámky, se kterýma se to urychluje, ty gumičky nemají. Ty mají příplatek asi 2.500,- za jednu čelist, ale zase když se mi léčba zkrátí o pár měsíců, stojí to za to. A sám říkal že jsou lepší i v tom když mi bude posouvat ten zub... Dala jsem tisíce za mnohem větší zbytečnosti.

arrow
Neprodává v Bazaru

tkanička

no silikony mě přišly na 60tis. Jako těch peněž za rovnátka nelituju, a opravdu jsem chtěla nějakýho odborníka... jen mi to přišlo drahý vzhledem k tomu že jsou to jen obyčejný kovový, že jsem čekala tak max. 20tisíc, něco přes třicet jsem vážně nečekala. Ale tak snad mám jistotu že to bude fakt dobrý... Jak jsem říkala, kamoška byla tady u nás, sundávali jí je na jaře, a nevím jaký to měla předtím, ale teď to teda jako po dvouletém nošení rovnátek vážně nevypadá.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené