Smazat

Straním se lidí, dá se to změnit?

Dobrý večer. Odmala jsem byla taková spíš nespolečenská, ale měla jsem potřebu se kamarádit, nevadila mi přítomnost jiných. Čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, že nemám nic, než aktuální kolegy nebo spolužáky. A přítele. Nebo spíš, že s nikým jiným nekomunikuji. Když to nazvu správným slovem, prostě mě obtěžuje, když se mnou někdo chce komunikovat.
Hrozně ráda jsem sama, když potkám nějakoho známého, spíš mě to jen znervózní, místo abych si nadšeně pokecala jako ostatní.
Nechápu se.....Projevuje se to nejen v reálu, že utíkám od někoho, koho potkám na ulici, nebo jdu schválně jinudy, ale také od té doby co existuje ten slavný facebook xD. Zatímco prostě vím, že moje kamarádky ( říkám jim tak, ale vidím je 1x za půl roku,píšeme si maily), tam chatujou a chatujou, já tam naházím do ignoru všechny, kdo by mi mohli napsat, akorát přítele snesu.
Z toho také plyne, že nezdravě visím na příteli, že nemám žádný svůj život.
Mě samotné je tak dobře. Když mám nějaký problém, těch několik přátel,které vídám málo, tu pro mě jsou, a když mají problém oni, tak já pro ně také. Ale dělá mi to problémy, právě s přítelem, a také mezi lidmi ve škole, v práci, nedělám prostě dobrý dojem, že si hledím jen svého.
Měnily byste se kvůli tomu ? Jde to vůbec ? Já prostě nemám zájem o lidi, ovšem bojím se, že mi to v budoucnu může akorát uškodit...děkuji za názory
 
arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já naneštěstí pro mě pracuju hodně s lidma a dost mě to ubíjí.Tím pádem mě ta práce neuspokojuje a jsem tam nešťastná.Ale bohužel práce není a pracovat člověk musí. Ale je to řehole.

arrow
profile_image
Endriju
od 27. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na radana:
právě jsem si říkala, že ne každému se asi poštěstí pracovat sám a nemít kolem sebe moc lidí a že to asi musí být dost vyčerpávající pro lidi samotáře...

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ve čtvrtek jdu k manikérce,už se připravuju............... minule mi povídala o jejich pergole na zahradě,o dovolené na horách a automaticky očekává moji reakci a účast.nějak jsem to zaobalila a většinou dělám že poslouchám rádio.................. v týdnu mě taky čeká oslava - tedy celého oddělení - kolega má kulatiny a už mě obchází zimnice nejméně 14 dní. sedí ve vždycky v hloučcích a očekává se že každý hodí něco do placu.......... uf,to bude můj konec

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přidávám se do klubu . To podstatné tady už zaznělo, introvertství se nedá odnaučit, ale dá se naučit reagovat tak aby vás extroverti nevnímali moc negativně. Doporučuji knihu The Introvert Advantage (česky vyšlo jako "Jste introvert?"). Nevýhodu ale vidím v tom že introverti nemají moc velkou síť nejrůznějších známách a přátel, a to je bohužel v tomhle státě pořád ještě důležité při hledání práce, nejrůznějším zařizování, apod.

A co když to mám obráceně? Někdy se v kolektivu straním, ale NE DOBROVOLNĚ. Třeba teď jsem nastoupila do nové práce mezi sehraný tým lidí, nemůžu o nich říct nic špatného, ale necítím se mezi nimi dobře a jsem nervózní. Cítím se napjatě, nepřirozeně, vše mě vyvede z míry a pak taky nepřirozeně a křečovitě reaguji. Mám tenhle problém už od dětství. Přitom mám společnost ráda, mezi "svými" jsem ráda středem pozornosti, s každým se ráda pobavím. Problém je, že se často cítím sama, kamarádů sice pár mám, ale chěla bych mít veelkou síť známých, přátel, milenců..- prostě mít kolem sebe lidi! Je mi teprve 22 a i přes moji snahu nevím jak na to, cítím se jak osamělý důchodce

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Nuharu:
V tom novým kolektivu je to těžký.Oni jsou sehraní a ty jsi nová a taky určitě nevědí,jak se k tobě chovat,protože tě neznají.To se ale časem upraví,si myslím....

arrow
Neprodává v Bazaru

Já mám problém s být pohromadě více lidma už od dětství..mám ráda jednotlivce,ale velký kolektiv nee..Jsem strašně nervozní a nepřipadám si svá..Dnes jsem byla poprvé v práci,super byl můj starý kolektiv (5lidí),ale bohužel (pro mě) už za dobu mojí rodičovské,bylo přijmuto hodně nových žen a tím pádem je šatna plná lidí,to dříve nebylo..Jsem z toho moc nervozní,ty co mě neznají na mě koukají jak na marťana A převlíkání v tak přeplněné šatně je pro mě opravdu trest!
Ale na rozdíl od zakladatelky jednotlivce ráda potkávám a ráda se s nima bavím,i jenom s někým koho náhodně potkám (např. při venčení psa) si ráda povykládám...
Dost mi tato moje povaha v tomto vadí a nevím co s tím dělat..Není tohle při mé práci zrovna dobré..Tak trošku lidem ,kteří kolektiv vyhledávají, závidím..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

přečtěte jsi knihu Jste introvert? od Marti Olsen Laneyové..tento týden si jí koupím..protože jsem taky introvert,jsem moc ráda, že jse msi mohla pročíst tuto diskuzi Protože mám stejný problém,jak vidím je nás hodně..já se s tím musím naučit žít,protože to ke mě patří a nechci se měnit..prostě neprorazím hlavou zeď i kdyby se měli všichni zbláznit! kašlu an názory ostatních,já jsem prostě svá a jedinečná a tak to je Každý by měl být tak šťastný a neměnit se..

pokud si tu knihu chcete přečíst než si ji koupíte, tak je zde..
http://www.uloz.to/xqpmzbi/jste-introvert-rar

arrow
profile_image
Anakina
od 10. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, skoro všechno výše napsané na mě taky sedí. Jsem skoro pořád jenom s přítelem a nikam moc nechodím. Když mě někdo někam zve, radši se vymluvím, protože mě hrozně stresuje více lidí a hlavně komunikace s nimi. Obvykle za chvíli nemám co říct a vlastně ani nechci. Na jednu stranu mě uklidnilo, že být taková, být introvert, je normální, ale na druhou stranu mě to občas deptá. Brzy skončím výšku a nezbyde mi z ní vlastně žádný kamarád, ba ani známý. Skoro s nikým jsem se tam nedokázala bavit a když jo, tak to mě oslovil ten dotyčný.

Mám pocit, že k mému introvertství mám i hroznou úzkost z toho, co na mé chování řeknou ostatní, co si o mě pomyslí. Z tohoto strachu se nedokážu s cizími uvolnit a chovat se přirozeně.

A už teď se bojím práce, kde udržovat kontakty bude přece jenom důležitější. Jak se třeba vy chováte v práci? S nikým se tam nebavíte, na oběd chodíte samy apod.? Takhle si to totiž nedokážu moc představit.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Anakina: A už teď se bojím práce, kde udržovat kontakty bude přece jenom důležitější. Jak se třeba vy chováte v práci? S nikým se tam nebavíte, na oběd chodíte samy apod.? Takhle si to totiž nedokážu moc představit.

Tohle jsem ze začátku v práci měla taky,ale byla jsem nová a musela chodit s kolegama na oběd.Časem to bylo lepší,už jsem chodila sama a chodím dodnes a vyhovuje mi to. V práci se chovám stejně,když se chci bavit,bavím se,když ne,nebavím. Se nezblázním. V práci nejsem proto abych se s někým kamarádila.

 

Váš příspěvek

Straním se lidí, dá se to změnit?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené