Smazat

Straním se lidí, dá se to změnit?

Dobrý večer. Odmala jsem byla taková spíš nespolečenská, ale měla jsem potřebu se kamarádit, nevadila mi přítomnost jiných. Čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, že nemám nic, než aktuální kolegy nebo spolužáky. A přítele. Nebo spíš, že s nikým jiným nekomunikuji. Když to nazvu správným slovem, prostě mě obtěžuje, když se mnou někdo chce komunikovat.
Hrozně ráda jsem sama, když potkám nějakoho známého, spíš mě to jen znervózní, místo abych si nadšeně pokecala jako ostatní.
Nechápu se.....Projevuje se to nejen v reálu, že utíkám od někoho, koho potkám na ulici, nebo jdu schválně jinudy, ale také od té doby co existuje ten slavný facebook xD. Zatímco prostě vím, že moje kamarádky ( říkám jim tak, ale vidím je 1x za půl roku,píšeme si maily), tam chatujou a chatujou, já tam naházím do ignoru všechny, kdo by mi mohli napsat, akorát přítele snesu.
Z toho také plyne, že nezdravě visím na příteli, že nemám žádný svůj život.
Mě samotné je tak dobře. Když mám nějaký problém, těch několik přátel,které vídám málo, tu pro mě jsou, a když mají problém oni, tak já pro ně také. Ale dělá mi to problémy, právě s přítelem, a také mezi lidmi ve škole, v práci, nedělám prostě dobrý dojem, že si hledím jen svého.
Měnily byste se kvůli tomu ? Jde to vůbec ? Já prostě nemám zájem o lidi, ovšem bojím se, že mi to v budoucnu může akorát uškodit...děkuji za názory
 
arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

introvert se nikdy nezmění na extroverta zrovna tak jako z extroverta nikdy nebude introvert , nač měnit co je ti přirozené..

arrow
profile_image
rybina
od 24. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě to změnit jde, ale chtělo by to ze začátku hooodně přemáhání a bylo by to asi dost složité, takže na to prdím Jsem zarytý introvert, dodneška nechápu, že jsem si vůbec někoho našla, že jsem s ním začala komunikovat Ve společnosti cizích lidí jenom sedím a čumím a jenom ta jejich přítomnost mě vyčerpává. Nerada se s někým bavím, snesu jen rodinu a pár lidí co dobře znám.

arrow
profile_image
rybina
od 24. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na micicenka: "...max. zvíře a přítel..jiní mě obtěžují, nezajímají mě, nechápu proč poslouchat, řešit a přemýšlet nad jejich problémama.."

Přesně moje slova. Nejvíc se mi vždycky líbí, když potkám nějakého rádoby známého a on/ona se mě začne ptát jak se mám, co nového a tak...stroze odpovím a sama se nezeptám, neb mě nezajímá jak se ta dotyčná osoba má Je to hrozné, ale je to tak..cizí lidi mě nezajímají.

arrow
profile_image
Endriju
od 27. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zajímavé téma, holky můžu se zeptat, co děláte za práci, popř. za obor ve škole? Já musím říct, že jsem se z poloviny našla v tom, co jste tu většina psala - miluji samotu a nesnáším když někoho jen tak potkám např v MHD, protože ráda cestou přemýšlím, poslouchám muziku, nebo něco čtu. Na druhou stranu pracuji v organizaci s lidmi, tělesně, duševně postiženými a chci ještě studovat sociální práce. Jsem tedy dost často mezi lidmi, mám spousty kamarádů a známých, kamkoli vejdu, tam někoho známého potkám a každý večer mám vlastně možnost být někde ve společnosti. A když jsem, tak se bavím, rozhodně nemůžu říct, že bych ve společnosti byla nervózní nebo nešťastná. Pokud takhle funguji týden, potřebuji pak minimálně tři večery být jen doma, v tichu, dělat si své věci, s nikým moc nemluvit a užít si čas pro sebe a jakmile mi někdo napíše nebo zavolá, tak mi to strašně vadí. Tak nějak mě tyhle dny samoty "dobijou" a pak mám zase energii chodit mezi kamarády a bavit se. Jsem tedy spíše extrovert, i když samotu miluju stejně tak jako společnost? A máte to taky některá takhle napůl? Jinak ještě k tomu, jak tu někdo psal, že extroverti jsou povrchní... ano znám pár takových lidí, ale rozhodně ne většinu. Možná se to tak může zdát, když ten člověk nemá problém navázat kontakt a bavit se o "všem", ale rozhodně si nemyslím, že by to bylo tím, že jsou povrchní..

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Endriju: Možná se to tak může zdát, když ten člověk nemá problém navázat kontakt a bavit se o "všem", ale rozhodně si nemyslím, že by to bylo tím, že jsou povrchní..

ta jejich přátelství s mnoha lidmi jsou povrchní, ne oni

arrow
profile_image
Endriju
od 27. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lilliana:
to chápu, ale bylo tu řečeno:

Cituji Jully: tohle je mimořádně výstižné - nemůžu si pomoct, ale vysloveně extrovertní lidi jsem vždy vnímala jako povrchní (a tak trochu jednoduché)

Tak to jsem měla namysli, že se to samozřejmě může zdát, ale nemyslím si, že to tak je z většiny.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Endriju: Tak to jsem měla namysli, že se to samozřejmě může zdát, ale nemyslím si, že to tak je z většiny.

Souhlasím s tebou a myslím si, že to u většiny neplatí. Stejně tak by se to dalo říci (nebo nějaká jiná špatná vlastnost např. namyšlenost) o introverech.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lilliana: ta jejich přátelství s mnoha lidmi jsou povrchní, ne oni

Já si docela stojím za tím, že opravdoví extroverti (takoví ti, co potřebují být každý večer někde ve společnosti, co se okamžitě s každým kamarádí atd.) skutečně bývají povrchní - rychle se zamilovávají a odmilovávají, málokdy se umí nad nějakým problémem zamyslet do hloubky, celkově hrozně málo přemýšlejí, jako by nechtěli jít k jádru věci, spíš zůstávají na povrchu - ono je to i logické, na nějaké hlubší dumání nemají čas a prostor, když jsou skoro pořád ve společnosti, a nevyhovuje to ani jejich naturelu, protože mají potřebu se neustále bavit a řešení problémů (nebo vůbec dlouhé koumání nad něčím) je obtěžuje. Takže já si takových lidí moc neumím vážit.

arrow
profile_image
Endriju
od 27. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jully: málokdy se umí nad nějakým problémem zamyslet do hloubky, celkově hrozně málo přemýšlejí, jako by nechtěli jít k jádru věci, spíš zůstávají na povrchu

Mě spíš přijde povrchní takhle všechny házet do jednoho pytle (bez urážky). Já sama bych se s takovými lidmi o jakých píšeš nedokázala stýkat, neměla bych si s nimi co říct. Neznamená, že když člověk rád chodí do společnosti, že se nutně každý večer musí s někým seznamovat, zamilovávat, atd... jsou tací, ale já tedy skoro nikoho takového neznám. Např antropologové, politologové,psychologové apod. samozřejmě extroverti většinou jsou, jinak by svoji práci nemohli dělat a já mezi těmito mám kamarádů spousta, ráda se s nimi bavím, protože to jsou právě ti, co se dokáží dostat k jádru věci, mají rozhled ve světě a spousta zkušeností. Ale to už jsme trošku OT..

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji meberry: Taky se přidávám k samotářům.

Cituji Jituss: Když to nazvu správným slovem, prostě mě obtěžuje, když se mnou někdo chce komunikovat.

To mě často taky.Hlavně mi vadí,když se mě někdo na něco vyptává,nemám to ráda.
Čím méně o mě okolí ví,tím lépe.Soukromí se snažím si chránit.

Cituji Jituss: Měnily byste se kvůli tomu ? Jde to vůbec ?

Zkoušela jsem to,protože jsem si připadala už fakt nenormálně,ale nejde to.
Jsem prostě introvertní a tak to je.To jsem prostě já
A jsem ráda,že je nás víc.

Hezky napsané,jako kdybych to psala já. Navíc mě vadí tlachání kadeřnice,pedikérky, manikérky když mi dělá vlasy či nehty a pořád mele a mele.............. já se třeba nechci bavit, nemám náladu a křečovitě se bavit abych prostě odpověděla mi fakt dělá potíž.kolikrát nevím co odpovídat. většinou chci mít klid a na nic nemyslet a užívat si procedury a neodpovídat na ty jejich kecy, kolikrát mám pocit že se musim vyloženě nutit.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji rybina: Přesně moje slova. Nejvíc se mi vždycky líbí, když potkám nějakého rádoby známého a on/ona se mě začne ptát jak se mám, co nového a tak...stroze odpovím a sama se nezeptám, neb mě nezajímá jak se ta dotyčná osoba má Je to hrozné, ale je to tak..cizí lidi mě nezajímají.

Ano ano,mám to přesně taky tak, prostě problémy cizích lidí mě nezajímají,mám svoje vlastní a nemusím je dávat světu na odiv a svěřovat se kde komu.
Mám ráda svoji rodinu,pár milých lidí v okolí,knihy,zvířata, a ostatní jde mimo mě. Jsem spíše zamlklá,moc toho nenamluvím. Taky mě obtěžuje odpovídat na otázky a poslouchat tlachání o ničem,třeba u kadeřnice.
Jak tu už někdo psal,také když vidím někoho známého,raději přejdu a nechci aby si mě všiml. To samé v autobuse,obchodě a tak. Když si budu chtít pokecat,tak si ho najdu, ale takhle ne.Je to unavující.

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jully:
I extroverti můžou mít hluboká přátelství. Jsou obklopeni mnoha lidmi, ale to neznamená, že všichni tito lidé jsou jejich kamarádi a mnohdy je ani oni sami nenazývají kamarády. Skuteční přátelé se dají spočítat na prstech jedné ruky - to platí jak u introvertů, tak u extrovertů.

arrow
profile_image
Endriju
od 27. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na DanielaM:

přesně tak.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj , jsem na tom stejně jako zakladatelka. Mám přítele kterého vídám 5x týdně večer/ někdy přespí. kamarádku mám jednu, tu vídám tak 1x do měsíce a tak 2x do měsíce jsem s mamkou. Zbytek jsem sama a vubec se nenudim. nevadí mi být i několik dnů sama v domě a na zahradě , že třeba ani nikam mezi lidi nejdu. A bydlím na samotě
Vidím výhodu v tom, že až budu na mateřský (už brzo), nebudu si připadat jak některé matky popisují "odřízlý od světa, samotný mezi 4 stěnama apod" Jsem na to zvyklá a měnit to nehodlám. Přítel furt někde lítá , ten nevydrží chvilku doma...takže se navzájem docela nechápeme. Podle mě spokojený člověk sám se sebou vydrží.

arrow
profile_image
Jituss
od 13. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji micicenka: .takže:chceš to měnit kvůli příteli, protože ten je jiný, chce mezi lidi a jeho kamarádi tě nemusí, protože před tebou ven chodil?já to tak mám.měnit se nebudu, je to jejich problém.

Přesně to je JEDEN z problémů, které v tom vidím. Přítel s nimi pořád někam chodí teda. A tím, že je v tomhle jiný, máme prostě někdy dost spory. Občas i vím, že mu vadí, že s ním chodit nemůžu a ani nechci.
Ale není to jen o příteli, je to často pak o neoblíbenosti tam a tam, protože jak tu bylo řečeno, asi působím chladně nebo namyšleně nebo nevím.

Jinak celý ten tvůj příspěvek je pravdivý o)) Neměla bych se přizpůsobovat těm pro mě nesprávným, ale najít ty správné.

 

Váš příspěvek

Straním se lidí, dá se to změnit?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené