Smazat

Střední škola, nebo učební obor?

Mám syna, který je v 9 třídě a rozhoduje se co dál. Je hodně citlivý je spíše humanitního zaměření, má rád přírodu, zvířata. Ve škole je průměrný(má 2 trojky) Není moc na technické věci ani na studium na gymnáziu. Má sociální cítění a úctu ke starým lidem. Chtěla bych aby šel a zdravotní školu. Že by i našel uplatnění. Manžel ale tvá na tom, že to nezvládne, že má ty trojky straší ho, že bude píchat injekce, přebalovat staré lidi a uvidí i mrtvoly. Že by se měl jít vyučit zahradníkem. Myslím si, že jako vyučený zahradník moc uplatnění nenajde. Nadře se za pár korun, v zimě v dešti na slunci. Že v tom zdravotnictví by byla větší šance uplatnění. On sám neví, nechce tátu naštvat, a mne zarmoutit Co s tím?
 
arrow
profile_image
Evelinde
od 28. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Blacky: Děkuji za všechny reakce. Je to pro mne přínosné. Samozřejmě, že jsme se ho ptali co by chtěl dělat. Nejraději by byl hercem, nebo slavným hudebníkem.(hraje na kytaru) Ale vážně. Ta zdravotka by se mu líbila, ale manžel jej s tím stále straší, že by to nezvládnul(ty injekce, přebalování starých lidí, mrtvé lidi) Je tam možnost potom nástavby(2roky) nebo je tam i katedra bakalářského studia fyzioterapie. To kdyby mu to opravdu šlo. Baví ho i masáže(ne erotické, aby mě tady zase někdo nenapadal, že tady stále píši o erotických masážích viz mé jiné příspěvky) Je hodně citlivý, takový spravedlivý, dobrácký. Myslím, že by se na to hodil. Včera jsem se dozvěděla od kolegyně v práci, že na tom zahradnickém učilišti(jak chce stále manžel) jsou většinou děti, kteří nemůžou nikam jinam. Mají špatné známky, jsou někdy s takových asociálních rodin. Kolegyně tam kousek bydlí, vidí tam ty děti, většina jich kouří, chovají se hrubě. Jezdí s nimi i autobusem a říkala, že hlavně ty holky se chovají hrozně mluví sprostě, že se to ani nedá poslouchat. On vždy říká, že mu vadí, když někdo kouří, že to hrozně smrdí, sprostá slova nesnáší hned mu rudnou uši(pani říkala, že tam ty děti kouří i "trávu"-drogy) Tak si myslím, že by tam byl nešťastný. Není žádný silák, je hubený a tu často těžkou práci zahradníka by asi dlouho nevydržel. A další věc je myslím dost problematické uplatnění.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Evelinde: Včera jsem se dozvěděla od kolegyně v práci, že na tom zahradnickém učilišti(jak chce stále manžel) jsou většinou děti, kteří nemůžou nikam jinam. Mají špatné známky, jsou někdy s takových asociálních rodin. Kolegyně tam kousek bydlí, vidí tam ty děti, většina jich kouří, chovají se hrubě. Jezdí s nimi i autobusem a říkala, že hlavně ty holky se chovají hrozně mluví sprostě, že se to ani nedá poslouchat.

promiň , ale na učební obory nechodí jen děti z "asociálních rodin" . Problematika drog, kouření či sprostá mluva je i na středních školách i VŠ. Samozřejmě je pro spoustu rodičů důležité , aby jejich dítě mělo vzdělání , ale je potřeba si uvědomit , že ne každý má vlohy pro "vyšší vzdělání ", někdo je spíše zručný manuálně , někomu jde učení snadno a je dobrý v číslech , někdo má touhu sloužit lidem to je třeba obor zdravotnictví, jiný je zas kreativní a někdo nemá tak nějak zájem o nic jen plní příkazy a ambice rodičů. Ale třeba takový samotný gympl moc uplatnění pokud nepůjdeš dál ve svý podstatě není ničím specifický. Je to spíš příprava na VŠ.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Evelinde: e na tom zahradnickém učilišti(jak chce stále manžel) jsou většinou děti, kteří nemůžou nikam jinam

Toto se rozhodně týká Střední Zahradnické školy Rajhrad.

Opět opakuji: Zvažovali jste kadeřníka? Výdělek je pěkný a práce také.

arrow
profile_image
Malawiww
od 8. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No hele, já bych rozhodně učební obory nezahazovala, naopak teď, když se všichni ženou po teplých místečkách někde v kanclu s představou obrovských peněz, tak je teď poptávka a sháňka po ,,obyčejných,, povoláních. Ziju v cizině a je tu neskutečná poptávka po elektrikářích, podlahářích a různých takových kutilskych zaměstnanců. A mám přátelé v Austrálii a tam je to ještě žádanější, takoví lidé dostávají poměrně snadno skill visa (což je pro cechy velmi velmi obtížné dostat) … Takže nezatracujte učební obory.
Jinak, Evelynde, určitě si nemyslete, že dvě trojky a konec snům. Dvě trojky jsou úplně nic, pokud bude studovat něco, co ho baví, bude se učit rád. Když je citlivý, hodný, dobrácký a má hudební sluch, proč ne pedak? Ve výsledků to učitele nemají špatně (jasné nervy, ale to máš všude), pořád volno a ty peníze nejsou tak hrozně… Když mu to joo půjde a bude chtít vypadnout mimo ČR, tak může jít s pedakem do zahraničí učit na některou z Evropských škol kde jsou ty peníze už úplně někde jinde ))

A pokud je na výběr jen z těch dvou možnosti, zdravka nebo zahradník, ať jde na zdravku, neříkám, že zahradníci nejsou užiteční, ale přesazovat kytky může kdejaký nadšenec, co žádnou jinou práci nenašel a je ochotnej se zaučit, kdežto v nemocnici zas jen tak kdejaký hejhula jen tak z pláču dělat nebude, tím chci říct, že zdravotník bude mít nějaké vzdělání…

Pak děj vědět jak se rozhodl

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Malawiww: Dvě trojky jsou úplně nic, pokud bude studovat něco, co ho baví, bude se učit rád. Když je citlivý, hodný, dobrácký a má hudební sluch, proč ne pedak? Ve výsledků to učitele nemají špatně (jasné nervy, ale to máš všude), pořád volno a ty peníze nejsou tak hrozně…

Rozumná řeč a zajímavý nápad.

EDIT: Toto řešení se nejeví ideálně, do samotné koncové výuky je potřeba vůdčí typ.

Reaguji na Evelinde: Ta fyzio je dle mne super volba. I když je fyzicky náročná, tak to, že je hubený - šak to ještě může pěkně přibrat za celou střední, ale musí mít vztah ke sportu.
Já byla v zahradnictví jen na brigádě a tak sedřená jsem nebyla nikdy, takže si myslím, že je to i fyzicky náročnější než ta zdravka, se kterou je celkem dost možností. Opakuji se, ale promluvila bych s manželem, ať ho v tom podpoří, jestli kluk chce.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

nemusí být zdravotnickým asistentem, může zkusit zdravotního laboranta...nebo přímo toho asistenta s tím že ho dál budete směřovat na fyzioterapii a podobně...školy mají přece dny otevřených dveří, běžte se synem podívat...vždyť jde o jeho budoucnost! nesrážejte mu sebevědomí...

Sama osobně mám také zdravotku ale nebavilo mne to a naučila se grafice a programování, což mne i teď velmi dobře živý...a to jsem se vždy považovala za technického analfabeta...

arrow
profile_image
ladycranberry
od 20. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Malawiww: No hele, já bych rozhodně učební obory nezahazovala, naopak teď, když se všichni ženou po teplých místečkách někde v kanclu s představou obrovských peněz, tak je teď poptávka a sháňka po ,,obyčejných,, povoláních.

Přesně.

A jako co znamená "na to by neměl"? Dvě trojky nejsou žádná katastrofa a abyste jako jeho matka hned odsuzovala že na něco nemá..Nemáte ho spíš podpořit a motivovat? Než mu lajnovat studijní život na x let dopředu (viz nástavba apod.) ? Ukázala bych mu seznam škol kam všude může jít, probrala s ním max využitelnost do budoucna, ale ať si proboha vybere sám, co by jeho bavilo.

arrow
profile_image
Evelinde
od 28. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ladycranberry: Já ho neodsuzuji, že na to nemá. Naopak. Snažím se ho povzbudit. manžel má pořád řeči, že střední školu nezvládne, že by měl jít na učňák. Asi jsi si to tady špatně přečetla. S tím seznamem škol to je trochu horší. nepřichází úvahu technická škola a na studium na gymplu rozhodně nemá.

Cituji Evelinde: manžel má pořád řeči, že střední školu nezvládne, že by měl jít na učňák

co si budem povídat, tvůj manžel je divnej hlavně ať tím synka neovlivní při výběru... zvlášť pokud on sám to dělat nechce..

arrow
profile_image
Evelinde
od 28. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cherry_: Já vím, že je divnej a hlavně paličatej. Vyplývá to už z toho mého deníčku "jak vysvětlit manželovi že milování není jen za účelem plození potomku?"
Kluk by šel raději na ti zdravotku ale bojí se, že by tátu naštval.

Reaguji na Evelinde: tak ho ujisti, že na tom vůbec nezáleží... jeho táta za něj pracovat v budoucnu nebude... a dělat něco, co člověka nebaví..o čem ten život pak je?
Má kamarádka má bakaláře ze zahradnické školy... a uplatnění? žádné... teď práci našla.. ale je to jen sezonní! takže podzim/zima většinou nic...

arrow
profile_image
Evelinde
od 28. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cherry_: Právě ta možnost uplatnění je myslím největší problém. Toho se nejvíc bojím. Aby neseděl doma, nekoukal z okna a nebyl na pracáku.

 

Váš příspěvek

Střední škola, nebo učební obor?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené