Ahojky. Dnes bych měla dotaz ohledně jazyků
Jsem ve třeťáku na střední a zatím se učím angličtinu (pokročilí) a němčinu (středně pokročilý). Po střední škole bych se ráda věnovala studium jazyků. Se studiem angličtiny počítám na 100%, ale k němčině bohužel nemám takový vztah. Proto jsem se rozhodla, že bych chtěla začít navštěvovat kurz Španělštiny a poté se jí věnovat na vysoké škole. Jenže na přijímačky na vejšku, musím ten jazyk již ovládat, jak jistě víte. Tak s anglinou by nebyl problém, spíš se chci zeptat, jestli si myslíte, že když bych teď začala chodit na intenzivní kurz (1-2 do týdne) španělštiny, že se dostatečně za ten rok a něco stačím naučit špáninu tak, abych se pak dostala? Nebo jsem ještě přemýšlela o italštině, ale ta se zase tolik nevyužije.
Podotýkám, že myslím vysokou školu, kde bych studovala anglickou a španělskou filologii.
Díky za odpověď

arrow
profile_image
pixie777
od 30. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A na jaké úrovni ve španělštině musíš být? Ale kdybys měla intenzivní kurz 2 hodiny týdně(minimálně) a k tomu by ses intenzivně věnovala studiu i sama, myslím, že by se to dalo zvládnout

arrow
profile_image
pixie777
od 30. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A ještě se chci zeptat, proč nechceš němčinu? Zdá se mi to jako jazyk, který využiješ, je i v zaměstnání celkem žádaný a nepřijde mi moc složitý (učila jsem se německy pouze rok-takže nemůžu moc dobře posoudit)

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já měla němčinu jako druhý jazyk na základce i na střední, hrozně jsem jí nesnášela. Teď sem ve druháku na VŠ, dala jsem si španělštinu od začátku a teď už umím víc, než sem kdy uměla německy. Hodně nás na VŠ začínalo s druhým jazykem od začátku, ale jestli to na tvé škole nejde tak nevím no... záleží jakou by si musela mít úroveň..

Reaguji na pixie777:
mě právě němčina přijde hrozně těžká a navíc mi přijde, že na naší škole by mě natolik nepřipravili.
Reaguji na Ginfizz:
Jako že jsi začínala úplně od nuly až na výšce? Já jsem to právě hledala, jestli to někde je a nenašla jsem to...a na jakou školu chodíš, můžu se zeptat?

arrow
profile_image
Teresita
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pozor, jedna věc je mít znalost na projití přijímačkama a druhá věc je mít dostatečnou znalost pro studium. Já studuju šp. filologii na FF MU a v podstatě veškerá výuka a komunikace probíhá ve španělštině - nebo aspon opravdu velká část, dál je potřeba číst texty v jazyce, některé dost těžké.
Oborový test u příjimaček byl naprosto neadekvátní (lehký) tomu, co potřebujeme znát.
Ale mám i spolužáky, co se učili sami a taky to zvládají.Moc jich sice nezbylo, ale jsou. Ale čím mín umíš, tím víc musíš logicky dřít a ono to pak dost to studium zdržuje.

A ještě jedna věc - pokud budeš studovat filologii, tak zapomen na to, že je španělština lehká, jak se často tvrdí .

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji jennynka001: Jako že jsi začínala úplně od nuly až na výšce? Já jsem to právě hledala, jestli to někde je a nenašla jsem to...a na jakou školu chodíš, můžu se zeptat?

Ano začínala a rozhodně nás nebylo málo. Měli jsme rozřazovací testy z prvního i druhého jazyka a nějaký kluk se zeptal, jestli to musí psát, když chce začít od začátku. Tak se ho ptali, jestli neměl žádný druhý jazyk už předtím a on že právě němčinu a chtěl by si to změnit a takových lidí byla u nás opravdu spousta, takže nic nenormálního =o) Studuju Metropolitní univerzitu v Praze.

Ahoj. Španělština je opravdu jednoduchý jazyk (studovala jsem 4 cizí) a zvládneš se ji naučit za velmi krátkou dobu. Takže přeji hodně zdaru :

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené