arrow
profile_image
Sandrate mojeid
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ráda bych se zeptala, co podle vás vyjde líp. Sice to bude trvat ještě 2 roky, než dokončím bakaláře, ale už teď vím, že bych chtěla vyjet po škole do zahraničí, a když tam rovnou už budu, tak rovnou studovat dál na magisterský stupeň.
Co jsem si tak zjišťovala, tak školy v Anglii jsou dost drahé, sice něco našetřeného už mám, ale radši ty peníze využiju do ubytování a tak. Anglicky se v pohodě dorozumím. Ani v Anglii, ani v Americe jsem ještě nebyla. Na magistra bych pokračovala oborem podobným marketingu nebo managementu. Nebo by se vyplatilo spíš MBA než klasický "magistr"? Máte už někdo zkušenosti s VŠ v Americe? A kterou zemi byste mi radši doporučili? Moc díky

Pokud máš našetřeno aspon $50.000, tak Amerika a pokud ne tak Anglie. VS v Anglii stoji okolo £6000-£9000 (vetsina teda tech £9000, ktere je zaroven maximum). Jenze jako clen EU maš v Anglii nárok na půjčku, což v USA nemáš, leda by jsi dostala stipendium.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sandrate: MBA není klasická forma vysokoškolského studia , jsou tam úplně jiné podmínky.

arrow
profile_image
AnnaE
od 5. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky bych se přikláněla k VB, Amerika bude dražší. A určitě magistra, MBAčko si můžeš klidně dodělat i pak někdy v budoucnu při práci, kdy to propojíš právě s praxí v oboru.
A onsall má pravdu, většina institutů MBA vyžaduje splnění určitých kritérií (ukončená VŠ a praxe v oboru). Pro info:
"Master of Business Administration, zkráceně MBA, je vysokoškolský postgraduální studijní program, který připravuje absolventy do manažerských pozic a především prohlubuje jejich znalosti v oblasti řízení. Titul MBA je vlastně ekvivalentem k českému titulu inženýr z ekonomické vysoké školy či fakulty. Rozdíl je v tom, že ke studiu MBA jsou přijati lidé s několikaletou manažerskou praxí. Proto výuka probíhá odlišně. Studium je orientováno na problémy z praxe, řeší se reálné případové studie, pracuje se v týmech. Tím dochází k obohacování o zkušenosti studijních kolegů."

arrow
profile_image
Sandrate mojeid
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky, díky moc
Takže myslíte, že v Anglii to vyjde levnějš? Doteď jsem tak nějak žila v domnění, že v USA by to bylo levnější...

Cituji Blaque.Ivory: Pokud máš našetřeno aspon $50.000

Heh, tolik fakt nemám, kéž by, bylo by to jednodušší

Cituji Blaque.Ivory: £6000-£9000

Co jsem se dívala na různé školy, i mimo Londýna, tak chtějí za tyhlety obory většinou těch £9000

Cituji Blaque.Ivory: v Anglii nárok na půjčku

No jo, ale zas některé univerzity zakazují během studia pracovat, což by mi dost stížilo situaci

arrow
profile_image
AnnaE
od 5. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sandrate: Takže myslíte, že v Anglii to vyjde levnějš? Doteď jsem tak nějak žila v domnění, že v USA by to bylo levnější...

Tak určitě bude u jednotlivých Uni rozdíl ve školném. Najde se určitě Uni v USA, která bude levnější než některá ve VB, ale obecně bych řekla, že náklady v USA budou dražší. Ono nejde jen o školné, ale i ubytování, doprava, jídlo atd. Záleží na prioritě - cena (jestli spíš hledáš ty nej/levnější), prestiž (stačí Ti méně známá nebo chceš radši prestižní Oxford, Yale, Harvard atd.). Kdy bys spíš bydlela - (kolej/privat). Chceš studovat v konkrétním městě/státě. Každopádně hodně důležité také je, kolik vůbec budeš mít k dispozici peněz (sice jsou i různá stipendia, ale i tak to bude finančně poměrně náročné). Každopádně studium Uni v zahraničí je pořád z dlouhodobého hlediska dobrá investice.

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji AnnaE: Oxford, Yale, Harvard atd

Toto je úplně jiná kategorie, školné je zde okolo třičtvrtěmiliónu ročně (odvíjí se pochopitelně od oboru). Na druhou stranu je např. Harvard jedna z nejbohatších škol na světě a vyplácí nejvíce stipendií. Studenti tak bežně dostávají stipendia i ve výši 90 %. Cambridge (VB ), kde třeba mám známé, je na to se stipendii zase trochu jinak a školné (zejména na neekonomických oborech) je téměř zlomkové.
Co se týče MBA, mám jedoho známého, co tento obor studoval na Harvardu (měl to hrazeno svým zaměstnavatelem) a náročnost tohoto studia je neskutečná. Všechno funguje formou konzultací přímo s kantorem a zcela bežně si musel připravovat na další den např. práce o 30 stranách. Denodenní vysedávání v knihovně do půlnoci bylo standardem. Na druhou stranu mu to otevřelo dvěře do zcela jiné společnosti ať už se jedná o kontakty na spolužáky nebo navázání přátelství s děkanem.

arrow
profile_image
Sandrate mojeid
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No tak tyhlety "super univerzity" jsem sice na mysli neměla, to už je trošku mimo mojí kategorii, i co se školného týká Ale popravdě? Kdybych ty peníze měla, tak neváhám a okamžitě se tam hlásím a trvdě se připravuju

arrow
profile_image
AnnaE
od 5. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji annette: Toto je úplně jiná kategorie

Tak to 100% je Ovšem jsou i Češi, kteří na nich studují, tak že to není 100% utopie

O tomto jsem zjišťovala hodně. Anglie má spoustu kvalitních škol, kde se dostaneš okolo 4000 liber za rok magisterského studia, což už jde. Navíc, magisterské studium může trvat rok, takže dáš za celého magistra jen pár tisíc. Některé školy nabízí funding.
V Americe je možnost jít po bakaláři rovnou na PhD, které je pětileté a častokrát se nabízí možnost prominutí školného a dokonce i peníze, které slouží k vyžití. Toto nabízí i opravdu dobré školy (UCLA, Berkeley) - je třeba pohledat. Mám tam kamaráda (na UCLA), který dostává 1200 dolarů měsíčně a neplatí školné. Je to v rámci fellowship - to znamená, že pomáhá na fakultě a učí, a za to má ten plat a prominutí školného. Ty magisterké programy, které jsou "terminal" - nejsou jen cestou k PhD jsou dosti drahé a nebývá na ně možná podpora - kor pro cizince ne. Při škole nesmíš pracovat na studijní vízum, pouze na univerzitě (třeba v rámci fellowship).

Amerika je drahá s tím počítej a je to daleko. Ceny za jídlo a bydlení nic moc pro studentku, která nebude mít při studiu žádné velké výdělky i s porovnáním určité úrovně. Oboje je finančně náročné. Volila bych Anglii. Je to 2h letu do Prahy. Při studiu jsou i větší šance na práci. V tomhle asi záleží na tvém srdci. Amerika je zajímavá, ale styl života se mi tam nelíbí i když jen na studium by to nemuselo být špatné. Zjistila jsem, že Evropa je mnohem zajímavější i když samozřejmě každý chce poznat něco jiného. Já mám přátele i v Americe i Anglii. V Americe studují většinou proto, že jsou to sportovci na vrcholové úrovni a studium je doplňující. V Anglii zase studují intelektuálové ( povahou) manažeři, IT, doktoři..( z mého okolí nic neškatulkuji). Je třeba vzít v úvahu i to, že Amerika má svůj systém školství, politologie, práva, businessu jako v Anglii, ale zase je nám to blíž. Z těch prestižnějších škol jsem slyšela, že největší šance se někam dostat je na Cambridge. Kamarád tam vystudoval s červeným diplomem.

arrow
profile_image
Sandrate mojeid
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Teď jde ještě o to, jestli by šlo při škole (třeba v té Anglii) pracovat, např. na částečný úvazek. Protože mám takový dojem, že se tam bere student - studuje a věnuje se pouze studiu. (Zdroj: kamarádka).

Díky za příspěvky, zatím mi doporučujete Anglii, čekala jsem, že mě spíš budete přemlouvat do Ameriky

Reaguji na Sandrate:
Naopak. Kamarádka má asi zavádějící informace. V Americe z titulu tvého studentského víza pracovat mimo univerzitu prostě nesmíš. V Anglii můžeš. Některé školy to nedoporučují, či zakazují (snad Oxford, Cambridge, je třeba dohledat). Jiné univerzity s tím nemají problém. Prostě je hlavně potřeba se tomu opravdu hodně věnovat a zjistit požadavky té které školy. Hlavně, času máš dost, takže v pohodě zjišťuj, co by se ti více líbilo.

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Pavlie: Cambridge, je třeba dohledat.

Ne, Cambridge učitě nemají s tímto problém, kamarádka právě takto práci při studiu zaplatila celé školné (žehlila košile profesorům). Nemyslím si, že by to bylo zakázáno ani někdě jinde ve VB (soudím dle toho, že mám asi 10 přátel co studují ve VB a všichni přitom pracují).

arrow
profile_image
AnnaE
od 5. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také si myslím, že pracovat (ovšem brigádně) by neměl být problém a že to tak dělá hodně studentů. Kdo by jim to všechno jinak platil? Možná tak ti, kteří mají bohaté rodiče nebo pokud si vezmou půjčky (na druhou stranu půjčky na školné jsou v zahraničí normální a často asi i nezbytné).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené