Smazat

Stydím se za to, že jím zdravě

Ahoj, stává se vám že se stydíte za to že jíte zdravě? Že třeba nejíte sladké ani tučné jídla, kvůli tomu aby jste byly štíhlé a zdravé?...jenže mám často pocit že moje okolí to nechápe, a staví se k tomu "ta je divná"
Kdykoliv jsem v restauraci, všichni si dají pizzu, apod. Já bych si ale nejraději dala salát, protože ho miluju. Jenže se cítím hloupě, nechci vypadat jako "dietářka" ...ale zdravé jídlo mi prostě chutná.
 
arrow
profile_image
arala
od 25. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já nepočítám kalorie,akorát čtu etikety.Tento týden jsem zašla dvakrát na oběd do firemní jídelny a pokaždé si někdo rýpnul Nedávno se mě jedna kolegyně ptala co to vlastně jíš? Přitom to byl bílý jogurt s borůvkama a mandlemi.Pomalu si připadám jako mimozemšťan.

arrow
profile_image
Joye
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na 92jaja: Kde se pod ten tvůj příspěvek můžu podepsat? Souhlasím s každým písmenkem!
Já jídlo miluju, nejsem vůbec hubená, ale ani obézní, řekla bych normální, ale když kolem sebe vidím některé vyzáblé kamarádky, tak si vedle nich připadám tlustá. Ale jím prostě normálně. Zdravé jídlo mam ráda, saláty a zeleninu celkově bych mohla jíst po kilech, ale zároveň si dam s chutí pizzu, brambůrky, popcorn, guláš, knedlo zelo vepřo, prostě pro některé z vás nezdravé jídlo. Snažím se cvičit obden, sport miluju. A je mi jasný, že kdybych jedla zdravě, tak to cvičení bude mít ještě větší efekt, ale prostě některých jídel se nevzdam. Radši si dám větší nášup cvičení, než abych musela jíst semínka. U mě prostě hubnutí přes jídlo nikdy nešlo. Netvrdím, že jím jako prase, ale abych si něco vážila a počítala, kolik čeho můžu, to fakt ne.

Cituji LadyMichaela: jsem sice v supermarketu dlouho, protže čtu etikety a složení

A co na těch etiketách vyčteš? Já jediné, čemu jako laik rozumím, je podíl masa v rádoby šunce a podíl ovoce v džusu, podíl rajčat v kečupu..ale víc z toho stejně nevyčtu, éčka jsou už všude a éčkem se označují i některé vitamíny a přirozené složky, takže tomu stejně nerozumim. A abych chodila do krámu se seznamem všech éček a louskala, který éčko je v pohodě a který mě pomalu zabíjí, to by mi z toho brzo hráblo. Pořád spoléhám na nějaké potravinářské kontroly, že se snad, proboha, žádné jedy do potravin a potom do regálů nemůžou dostat. Snažim se řídit selskym rozumem. Když si kupuju jogurt, tak by v tom mělo být hlavně mléko, případně smetana, nějaké ty probiotika nebo jogurtové kultury, jak to nazývají, a to je vše. Pokud je tam další dlouhý seznam věcí, tak to asi moc zdravý jogurt nebude. Ale na to nepotřebuje normální člověk příručky.

Cituji Dasule2: Nikdy jsem nepochopila co je tak strašnýho na svíčkový, proč ho všechny dietářky považují za takovou zkázu.

Taky to nechápu. Znám lidi, kteří svíčkovou vůbec nezahušťují a řikaj, že jim to dostatečně zahustí ta rozmixovaná zelenina, což je pravda. A mezi náma, i když tu omáčku zahustíš, tak tam stejně nedáš té mouky kilo. Miluju i rajskou, dělám jí fakt z čerstvých rajčat a když jich dám hodně, tak už omáčku pomalu ani nepotřebuju zahušťovat a ta trocha smetany na zjemnění nikoho zabít nemůže. Knedlíky obecně moc nemusim, vůbec ne kvuli dietě, takže si dám těstoviny (dietářky si můžou dát celozrné) a nepřipadá mi to jako šíleně nezdravý jídlo. Prostě omáčka ze zdravých rajčat. Ale dietářky odmítaj jakékoliv omáčky prostě z principu.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Joye: když tu omáčku zahustíš, tak tam stejně nedáš té mouky kilo

Každý dělá jinak, hromadou mouky se zahušťuje snad jen v závodních jídelnách. Já zahušťuji svíčkovou 33 % smetanou, ve které rozmíchám 1 malou lžičku hotové tmavé jíšky. Nedávno jsem se pokoušela o svíčkovou tady, ale jelikož jsem v obchodě nějak neviděla ani jíšku ani šlehačku, vznikla spíš svíčková polévka, no

arrow
profile_image
terezkaa02
od 14. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Buď pyšná na to , že jíš zdravě! Je to základem zdravého životního stylu, který ti prodlouží život a opravdu se není za co stydět, spíš naopak, já jsem na to dá se říct "hrdá".. Na to, že VÍM, CO JÍM !

arrow
profile_image
Elis71
od 4. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vůůůbec se tím netrap, jez co ti chutná a na ostatní nekoukej, a ať si myslí, co chtějí, stejně to vypovídá jen o nich samých a ne o tobě. ) Za tohle se vůůůbec nemusíš stydět!

arrow
profile_image
terezkaa02
od 14. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

U mě to taky okolí nechápe, mají mě asi za blázna. Mně je to jedno. Nechápu, proč mám do sebe cpát sušenky, čokolády, nebo tučné maso, když to mému tělu absolutně nic co se týče potřebných živin nedodá. Začínám být na tom tak, že nejím už ani v restauracích. Nejím skoro žádné šunky, skoro nic, u čeho si nejsem jistá, kolik kterých živin a látek to obsahuje. Jen na pizze občas ulítávám

ano, stává se mi, že se na mně rodina a přátelé koukají jako bych spadla z višně, když si v restauraci nedám pivo a neobjednám "pořádné" jídlo. Kdybych ale měla pořád řešit, co si kdo o mně myslí, tak nedělám nic jiného. A většina lidí tráví čas tím, že přemýšlí o tom, co si o nich myslí jiní Takže no stress a hlavně být spokojená sama se sebou

arrow
profile_image
Saksie
od 26. 6. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Za to, že jíte zdravě se vůbec nemusíte stydět! Ba naopak, máte na to být pyšná! Držím Vám palce, nedávejte na okolí...

 

Váš příspěvek

Stydím se za to, že jím zdravě

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené