Smazat

Stydím se za to, že jím zdravě

Ahoj, stává se vám že se stydíte za to že jíte zdravě? Že třeba nejíte sladké ani tučné jídla, kvůli tomu aby jste byly štíhlé a zdravé?...jenže mám často pocit že moje okolí to nechápe, a staví se k tomu "ta je divná"
Kdykoliv jsem v restauraci, všichni si dají pizzu, apod. Já bych si ale nejraději dala salát, protože ho miluju. Jenže se cítím hloupě, nechci vypadat jako "dietářka" ...ale zdravé jídlo mi prostě chutná.
 

Reaguji na Lucrezia: Mě chutná jen něco, ale protože jsem v předmenopauze, tak potřebuji zmírnit hormonální výkyvy a doplnit estrogeny a to mě dodá soja a sojové produkty, takže raději než se cpát prášky nebo trpět návaly horka a omdléváním jím soju, která obsahuje fytoestrogeny a příznaky menopauzy zmírňuje.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na R17: jo to chápu, na mne zas působí třtinový cukr jako analgetikum - takže raděj sním před MS balíček sušenek slazených třtinovým cukrem (jinak cukr nepoužíváme, takže ho doma ani nemám), než jíst brufeny, ataralginy atd

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lucrezia: : já teda sojovým produktům kromě tofu a tempehu na chuť nepřišla - cítím v tom ocas té soji a tím se to pro mne stává stejně nepozřetelným jako mlíko

v době kdy jsem jedla dělenou stravou (asi 6 let) tak jsem přišla na chuť sójovému mléku v prášku (zajíc) to je nejlepší a bez pachutě, do kávy si jej dávám ráno dodnes, jinak tofu sýr se dal použít do celkem bezva pomazánky, ostatní sójové věci jako jogurty atd. mě taky neoslovily ale objevila jsem v té době výborné věci z pohanky, krup atd.
O tom, že v té době jsem slyšela spoustu poznámek o tom, že jsem se zbláznila (psal se nějaký rok 1996) a to jsem se snažila na návštěvách a různých akcích vybírat to, co jsem zrovna ten den mohla a chtěla jíst abych nebudila pozornost. Pozornost stejně začlo budit to, že jsem během 3 měsíců shodila asi 12 kg a pak ještě další 3kg (z původních 68 kg až na 55 kg)a to jsem v jednom kuse něco jedla a to i pozdě v noci, takže zákonitě se hlavně ženy začaly ptát v čem to vězí ale dodržovat to např. nebyla schopná ani jedna z mých kamarádek. Dodnes když chci trochu odlehčit třeba po vánocích tak ne striktně ale velmi volnou dělenou stravu zařadím na měsíc do jídelníčku a mám hned 3 kg dole. Ať si říkají odborníci co chtějí, já s ní přečkala riziková období pro nabrání váhy jako dvě těhotenství, nemocnou a později operovanou štítnou žlázu a posléze i hormonální léčbu bez jediného kila navíc.
Každý nechť jí jak mu to vyhovuje a ostatní by to měli respektovat, pokud se chtějí zeptat a zajímá je to tak by to měli dělat taktně, nemělo by to být s ironií a výsměchem a taktéž druhá strana by neměla své zdravé jídlo nutit tomu kdo o něj nemá zájem, to je ovšem věcí empatie a inteligence každého člověka, ono se stačí podívat tady na příspěvky na Omlázku a už člověk vidí s kým by měl tu čest - ženy, které tady poštěkávají a hledají příležitost jak hned někoho urazit se budou naprosto stejně chovat když je někdo potkáte.

arrow
profile_image
Rain
od 6. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucrezia:

Tak to ti upřímně závidím, co neberu HA, mohla bych první den sníst dva kýble cukru a stejně bych bez toho brufenu neusla . Dřív jsem to taky nemusela řešit, no....

arrow
profile_image
arala
od 25. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ano,občas mám "špatný"pocit,hlavně v práci,kde koukají co zase vybalím na svačinu a občas musím poslouchat nejapné poznámky typu:nejsem králík,abych jedla zelené...jedna kolegyně do mě ryje,že jsem suchá..přitom mám normální postavu na 170cm 62 kg..jsem po dvou dětech a taky nejsem zrovna najmladší..nedej bože,když si dám v práci oběd z jídelny..to zase slyším..ty obědváš?Přitom doma vařím téměř denně...asi jsem v práci jediná kdo se stravuje trochu jinak ,než je u nás zvykem..co se týče restaurací,to už neřeším dám si co mám ráda a ostatní ať si jdou někam...

Reaguji na arala:
Tyhle poznámky jsem zjistila že říkají dost často lidé co by si přáli jíst zdravě, ale jsou slabý na to aby toho dosáhli a tak se schovávají za tyto věty. Já to opravdu neřeším. Zrovna před chvilkou se mě ptal kolega co mám k obědu a ptal se listí?
Normálně jsem odpověděla: ano mix zelených salátů, žlutá rajčata a uzeného lososa. Na obědě jsem si pochutnala a to je to hlavní.

Cituji Sára2: navíc myslím, že dnes nemá většina mužů problém taky uvařit a nečeká až mu žena nasype "zrní".
Model kdy muže doma čeká u stolu až mu tam žena kydne vepřo, knedlo je už podle mě tak 20 let pryč, teda jsem aspoň myslela...

u nás denně vaří přítel a baví ho to. Zohledňuje všechny moje alergie apod a přesto je jídlo výborné. Já doma dělám jiné "domácí práce".

Naposledy jsem se za svůj jídelníček styděla někdy na střední mezi nedospělými dětmi/lidmi, kteří ohrovali nos např. nad neslazeným čajem, aby si za dva, tři roky chodili (či spíš chodily - hlavně holky) v jídleně pro to samé.
Ale je pravda, že každý vnímá úplně jinak co je a co není zdravé. Já měla veganské období, které nebylo dlouhodobě udržitelné a teď do zdravého jídleníčku počítám i maso (s mírou).

Cituji Lucrezia: jenže jsme u jádra problému, u nás doma se třeba do palačinkového těsta nikdy nedával cukr

u nás také ne a jak jsem pak byla nepříjemně překvapená, že ho tam jiní dávají. Příliš sladké mi to přišlo odporné.

arrow
profile_image
Miruš.K
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

https://www.omlazeni.cz/stydim-se-za-40-351176-0.ht ml#msg2756911
ji] to také znám a občas mi to trochu leze na nervy ,když mi někdo nevěří,že nemám chu´t na knedlíky,nebo koláče.
jde mi o to,abych jedla zdravě a samozřejmě také,abych nebyla tlustá. Prostě nemusím denně jíst "prasárny",ale zase,když dostanu chuť,dám si cokoliv(třeba te´d jsem se pěkně nacpala medovníkem). Ale často se setkávám s "neporozumněním", že prostě nechi hodovat denně,prostě jen když přijde chuť .Jenže díky zdravému stravování ty chuťe opravdu slábnou a tomu málokdo,kdo se cpe denně uvěří !

arrow
profile_image
Rafaelka
od 26. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Prečo riešiš čo si myslí okolie? Oni nežijů v tvojom tele a neplatia tvoje účty.
Ja milujem zdravé jedlo a moc mi chutí-ovocie, zelenina, sypané čaje, kvalitné potraviny-áno, za to si priplatím, kvalitnů čokoládu. A naopak milujem česků kuchyňu a slovenské halušky si kľudne urobím 5 dní za sebou. Mám rada olivové oleje i sádlo.
Netrpím obżerstvom 365 dní v roku a chcem byť zdravá a krásna. K mojej štíhlej postave mali vždy problém len nespokojné ženy s nadváhou a ich názor ma absolůtne nezaujíma.
Moj syn zje klobásu, krevety i salát. Ovocie a sladkosti mu chutia rovnako. A každé ráno začíname obyčajnými vločkami, ovocím, medom atď.
Návyky sa vytvárajů od dectva a to, že vetšina nespokojných obéznych žien ich nemá je len ich problém.
To, že je niekto štíhly a stravuje sa nezdravo, nič neznamená. Ide o vek, aktivitu, celkove zdravie.

arrow
profile_image
Rafaelka
od 26. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A nechápem prečo by si sa mala niekomu spovedať a obhajovať svoj zdravý životný śtýl.
Nabudůce na dotierné otázky odpovedaj: vadí ti to? Tak sa na mňa nepozeraj.
Jo ostré, ale hlůpe otázky potrebujů ostrů odpoveď.

A keď syn pýta niečo nezdravé, ale vyslovene odpad, pretože to zrovna vidí, nemám problém na jeho otázku proč mu to nekoupim odpoveď, pretože je to humus vyrobený z odpadu a plný chémie. Syn povie aha, tak to jo, to nebudu jíst. Za čo sa mám stydeť? Obézny rodič obézneho dieťaťa sa ma stydeť.

arrow
profile_image
Rafaelka
od 26. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Víš,sama mám ze svého oklolí spíše poznatek,že zdravou stravu - dietu preferují ženy,jejichž kuchařské umění je uvaření čaje a zalití kuskusu horkou vodou.
Vau páni, to vážne. Milujem zdravé jedlo a ku mne sa chodilo hodovať...
Nechápem jak v dnešnej dobe može mať niekto také názory.

arrow
profile_image
Rafaelka
od 26. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucrezia:
Vieš ten kto nemá deti, zrejme vobec netuší, že určite potraviny dieťa nesmie.

Podľa mňa je neslušné nůtiť navštevu do jedla, ktoré nechce. Ja varím úžasne a vždy poviem, nejedz to pokiaľ ti nechutí, ja sa neurazím. Dotyčný povie, že to není slušne a ja poviem, že by mi viac vadilo, keby sa pretvaroval. Ja osobne som za čisté vzťahy.
Btw vrchol neslušnosti je nechať vyzuť návštevu z topánok a nie, že návšteva niečo nezje.

arrow
profile_image
Rafaelka
od 26. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano,a ty chápeš,že pokud se něco jmenuje svíčková na smetaně,tak tam asi nemá být mléko
Tím pádem vaří nějakou mlékovou omáčku a svíčková to bohužel není.
Ovšem nic proti nikomu,jen mám ráda,když se věcí nazývají pravým jménem.

Ach jo. A z čoho ta smotana asi tak je...z mlieka. Ach bože.

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky se snažím jíst zdravě a pozoruju, že okolí to vnímá spíše negativně... prostě ten kdo nejí cukry je dietář, všude je chemie a na něco se umřít musí atd...)) ale rozhodně nebudu nikomu vysvětlovat, že mi stačí čokoška a mám kvasinky...
je to můj život a já si ho zařídím, jak já chci a na jejich názorech mi nesejde... jde o moje zdraví...

 

Váš příspěvek

Stydím se za to, že jím zdravě

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené