Smazat

Úmyslné ublížení na zdraví

Ahoj holky, máte někdo zkušenosti jak to chodí u soudu nebo s finančním odškodněním, když vám někdo úmyslně ublíží? Byla jsem napadena novou přítelkyní mého ex se kterou je měsíc :-)

Dala mi pěstí do obličeje takovou ránu až mi zlomila nos a ještě mi řekla, že si za to můžu sama, že nemám jejímu chlapovi vůbec psát a už vůbec ne se s ním vídat.
Nos mi rovnali a byla jsem i v nemocnici, teď jsem doma na neschopence a byla jsem jí nahlásit na policii a je fakt, že jsem si ulevila přes FB a napsala ji, že je pi.da a že jí to u soudu dám sežrat atd. Vím, neměla jsem jí psát, ale já takové lidi absolutně nesnáším.
Co si to vůbec dovoluje mlátit někoho pěstí do obličeje a tvrdit mi, že za to můžu já
A co vůbec řeší věci, které mám se svým ex. Si to snad vyřešíme sami, ne!
Nejspíš bude soud a já nevím, co proti mě vytáhne, ale prý byla na policii říct, že jsem ji napadla první, přitom se jí nikdo nedotkl a normálně chodí do práce na rozdíl ode mě. Fotí se, vystavuje to na Fb ani se neomluví, je to naprosto neuvěřitelné, co je to za krá..
Vyřadila mě na 2 měsíce ze života. Musela jsem zrušit let do Španělska, kosmetiku, cvičení, Silvestr, nemám ani vánoční dárky a v práci je zrovna uzávěrka. A to nemluvím o té bolesti, nemůžu ani otevřít pusu, spím v sedě, hrůza. Jsem na ni neskutečně naštvaná.
A třešnička na dortu je ta, že můj ex mi řekl, že jestli to dám k soudu, tak proti mě vytáhne obtěžování přes sms. Byla jsem úplně v šoku, co se vyklubalo z člověka se kterým jsem žila 2 roky a měl plnou pusu keců o lásce největší a teď tohle!
Abych upřesnila ty sms. Měli jsme italský vztah celou dobu, hádky, rozchody, on dělal hysterické scény např. jel autem schválně v jiném pruhu, že nás zabije nebo mi strhl brýle z hlavy a vyhrožoval, že je rozdupe, když mu neodpovím na otázky a spousty dalších psycho výstupů, ale já na to nemám důkazy. Já mu vypisovala sms hnusné, ale nikdy by mě nenapadlo, že je hodlá použít proti mě, to mám jako zlomený nos hodit za hlavu a té kr...to jen tak projde?
Je mi líto, jak to všechno dopadlo, ale v tomhle jsem fakt nevinně. Mám nového přítele a vážím si neuvěřitelně jeho charakteru, ale holt se budu muset vypořádat ještě s následky svého ex.
Jo a taky tu svoji novou holku předemnou zapíral, škaredě o ní mluvil a já ho mám nahraného na videu, jak popírá jejich vztah a od vzteku jsem to ukázala té holce a on jí řekl, že to zapíral proto, aby mi neublížil a ona mu to všechno baští a ještě mi psala, jak jsem hloupá a že on už se mnou nechce být, ať to pochopím.
Já jen nechápu, jak může být někdo tak hloupý, ale nenávist ve mně vzbudila obrovskou. Nechci pomstu, ale spravedlnost!
Zažily jste někdy něco tak neuvěřitelného? Myslíte, že mám u soudu šanci, ať si to slízne?
 
arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Easyway:
Tak promiň, že nad zlomeninou nemávnu rukou a že hloupý člověk může chodit a mlátit lidi bez postihu do obličeje pěstí. A ano, štve mě to, protože jsem si zaplatila v kosmetice kůru po pěti a mám za sebou 2 a teď pauza, takže vyhozený prachy. A taky jsem aktivní člověk a 6 týdnů necvičit je pro mě hrůza. A taky uzávěrka v práci a zrušené Španělsko, ale jistě jenom hysterčím Až mi zlomí obě nohy zeptám se konkrétně tebe na radu.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud chceš, aby to došlo k soudu,asi budeš muset podat trestní oznámení na tu dotyčnou osobu, pak se dostavit k výpovědi a doložit to lékařskou správou a neschopenkou. Policie shromáždí fakta a důkazní prostředky, předloží státnímu zástupci, jí bude sděleno obvinění a bude následovat soud. Počítej s tím, že pokud nebude shledán důvod k obvinění, může se trestní proces na kterékoliv úrovni zastavit. To je v rámci trestního řízení. Pokud budeš nárokovat odškodnění, to je sice občansko-právní záležitost, ale může se rozhodovat v rámci trestního procesu jako adhezní řízení.
Pokud to nepůjde přes trestní řízení, můžeš i tak u soudu nárokovat náhradu majetkové i nemajetkové újmy formou občansko-právního sporu. Nebude se řešit trestní odpovědnost žalované, ale pouze náhrada škody. Není to ale jednoduché, protože musíš sama prokázat výši škody, protiprávní jednání žalované a kauzální nexus mezi jednáním žalované a vznikem újmy. V trestním řízení za tebe toto v podstatě udělají orgány činné v trestním řízení, v případě občansko-právní žaloby je důkazní břemeno na tvé straně, ty musíš dokázat, že ti byla jednáním žalované způsobena škoda a v jaké výši.. Je to spíš pro advokáta, sama se do ničeho nepouštěj, páč jako laik nemáš šanci takový proces vést sama.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Elenabell: Tak promiň, že nad zlomeninou nemávnu rukou a že hloupý člověk může chodit a mlátit lidi bez postihu do obličeje pěstí. A ano, štve mě to, protože jsem si zaplatila v kosmetice kůru po pěti a mám za sebou 2 a teď pauza, takže vyhozený prachy. A taky jsem aktivní člověk a 6 týdnů necvičit je pro mě hrůza. A taky uzávěrka v práci a zrušené Španělsko, ale jistě jenom hysterčím Až mi zlomí obě nohy zeptám se konkrétně tebe na radu.

Jj, přijď, poradím ráda a zdarma

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na amelie1111:
Děkuji za vysvětlení. Přesně tohle jsem potřebovala, znát postup.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Elenabell: Ale nebudou automaticky brát to, co ti napsal tvůj doktor. Šest týdnů na zlomený nos je moc, druhá strana to jistě zpochybní. Jestli děláš nějakou kancelářskou práci, můžeš pracovat za pár dní...

arrow
profile_image
andyxyz
od 29. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

jspu nějací svědci toho vystupu? to tě takhle flákla v tý restauraci nebo někde v soukromí? řekla jsi ji předtím něco čím si ji vyprovokovala? Můj bratr takhle vyrazil týpkovi pěstí přední zuby, porvali se o holku. Ale bylo tam spousta lidí, co dosvědčilo, že ho ten kluk první napadnul slovně a vyprovokoval, takže brácha nakonec akorát musel zaplatit nové zuby... k soudu se to ani nedostalo

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ILChazz:
To máš pravdu, ale neschopenku určuje lékař, né já a do práce s monoklama chodit nebudu a ty přetlaky taky nejsou bájo, takže uvidíme na kolik týdnů to vyjde.
Tak já jsem nic neudělala, budu mluvit pravdu a uvidíme snad to dobře dopadne a když ne, tak si sjednám pořádek s ní sama. Můj chlap tam chtěl jít udělat show, tak ho když tak nechám a to bych jim nepřála, ne, že by se mlátil, to on má úroveň, ale slovně a řevem a ostuda před lidma v restauraci, uvidíme. Zatím u mě převládá vztek a třeba mě to časem přejde, ale zas měla by z toho něco mít. Děkuji za příspěvky.

Cituji Elenabell: Tak já jsem nic neudělala, budu mluvit pravdu a uvidíme snad to dobře dopadne a když ne, tak si sjednám pořádek s ní sama. Můj chlap tam chtěl jít udělat show, tak ho když tak nechám a to bych jim nepřála, ne, že by se mlátil, to on má úroveň, ale slovně a řevem a ostuda před lidma v restauraci, uvidíme.

No to je teda vyloženě dospělé řešení problému

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na andyxyz:
Flákla mi venku před restaurací. Ve své pracovní době si odběhla a flákla mi
Já ji před tím řekla, ať se do toho neplete a jde raději obsluhovat a to jí vyprovokovalo natolik, že mi musela třísknout pěstí do obličeje. To napadení nikdo neviděl, ale pak mě viděli lidi jak mi teče krev z nosu a mám ho na křivo.Byla jsem z té rány v šoku, tak jsem jí a ex řekla, ať mi zavolají doktora a policii, samozřejmě odmítli. Mohla jsem zavolat sama ze svého mobilu, ale měla jsem šok. Tak mě odvezlo taxi, které zavolal ex.

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na diamond_:
Jasně, že není, ale chovám se k lidem tak jak oni se chovají ke mně.
A upřímně, kdyby mi dala facana, tak to neřeším, ale ten zlomený nos mi nepřijde ok.

Reaguji na Elenabell:
Nikdy se nesnižuj na jejich úroveň, tím ničeho nedosáhneš. Ukončila bych s nimi veškeré styky a jen ať za tu svou blbost pěkně zaplatí.

 

Téma Úmyslné ublížení na zdraví je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené