Smazat

V 25 letech na vysokou školu?

Ahoj všem,
ani nevím, jak začít, ale chtěla bych se příští rok přihlásit na vysokou školu - bakalářské studium v prezenční nebo kombinované formě. Jenže mi příští rok bude už 25 let a já nevím, jestli už nebude pozdě? Když si představím, že chodím do školy s mnohem mladšími studenty..představa nic moc...

Mnozí lidé v mém věku budou mít už Mgr. nebo Ing. titul a já budu teprve začínat s bakalářem, není to hloupé? Přeci jen, pokud by vše šlo dobře a já studium dokončila, bude mi 28 - bez praxe, pouze Bc. titul...

Důvodů, proč jsem tolik let prošvihla, je několik - velmi špatná finanční situace v rodině, nevěděla jsem, čemu bych se chtěla věnovat, rekonstrukce bydlení....

Nyní pracuji na dělnické pozici, kde to s prominutím nenávidím, ale jiné možnosti se mi zatím nenaskytly - pro lepší práci mám nedostačující vzdělání ( maturitu ) a neumím anglicky ( pracuji na tom ).

Chtěla jsem to zkusit i tento rok, ale zjistila jsem, že si ze studia na střední škole téměř nic nepamatuji, tudíž začínám od začátku a nemám šanci to vše do června dohnat ( také ještě potřebuji do příštího roku našetřit více peněz, protože se živím sama, a hodně se zlepšít v angličtině )...přesto, mám si přijímací zkoušky letos aspon zkusit?

Vím, že možná řeším hlouposti, ale vnitřně nad tím pořád přemýšlím a trápím se tím.

Za každý názor předem děkuji.

Kristenn
 
arrow
profile_image
Samirika
od 21. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych si ty přijímačky i zkusila Třeba ti to vyjde a to co nestihneš dohnat do června, doženeš přes prázdniny Já taky budu vystudovaná ve 28, pokud vše půjde tak jak má

arrow
profile_image
orchidejka00
od 2. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, já bych v tom vůbec žádný problém neviděla. Sama chodím do třídy na vysokou s několika lidmi, kterým už je přes 30 ne-li 40 být tebou určitě jdu do toho

Reaguji na Samirika: Děkuji za reakci, asi si je zkusím, už jen, abych si zkusila, jaké to je a co můžu od přijímacích zkoušek očekávat. Můžu se zeptat, studuješ dálkově nebo prezenčně?

arrow
profile_image
Veruška123
od 30. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kristenn:
Ja si myslím, že je to úplne normálne a nemusíš sa cítiť hlúpo. Ja tento rok končím Bc. a neviem či pôjdem hneď na Ing., pretože máme tiež teraz zlú finančnú situáciu a tak to budem musieť odložiť , kým si na to nezarobím. Avšak dokončím to už externe.

Reaguji na orchidejka00: Děkuji za povzbuzení, chci, aby to příští rok na 100 procent vyšlo, připravuji se jak blázen už ted, jen jsem si nebyla jistá, jestli tam nebudu působit zvláštně..dost lidí mě v práci právě odrazuje řečmi typu, jestli už si nepřipadám stará na studium, že je to trapné, seberu místo mladším lidem, kteří patří na vysokou školu spíše než já...mě jejich názory připadají zcela mimo mísu a nevím, co si o tom myslet, ale člověka to nahlodá...

Proč ne, jsem v prvním ročníku, normálně prezenčně po maturitě, je mi dvacet a se mnou jsou tři slečny, kterým je 25, většina 22, 23.. mého ročníku, který by dle mého měl převažovat je minimum. Určitě to zkus..

Reaguji na Veruška123: Já si právě na studium šetřím, protože bych ráda studovala prezenčně a přitom potřebuji platit účty a živit se, případné další studium už také externě, ale to už moc předbíhám...

arrow
Neprodává v Bazaru

když jsem nastoupila do prváku, tak jsem se nestačila divit, půlce mých spolužáků bylo tehdy tak kolem 24 let.. uplně v pohodě běž A jestli budeš na dálkovém, tak má 90% lidí nad 30 let

Reaguji na Peg: Na dálkovém studiu jsem tušila, že tam budou i starší ročníky než jsem třeba já, ale zase nevím, či bych to po té době, co jsem venku ze školy a nebyla se nucena učit, zvládla...

Cituji Kristenn: pro lepší práci mám nedostačující vzdělání ( maturitu )

Znám tunu lidí, kteří mají pěknou práci i s maturitou, stačí jen hledat. Teda pokud nemáš jen gympl, ten je opravdu úplně k ničemu, pokud teda člověk nejde potom na nějakou pořádnou VŠ.

Jinak zrovna včera byl článek o tom, že se spousta "dětí" nechce osamostatnit, studují pomalu do třiceti....takže pokud bych se měla nechat živit rodiči, tak bych na prezenční určitě nešla. Bylo by mi to vůči rodičům trapné , a to jsem z rodiny, kde mě podporovali, a podpořili by mě i teď.

Navíc odkládáš takhle věk na dítě (pokud ho tedy chceš). Protože, ať si každý říká co chce, ženské tělo je pořád stejné, a rodit poprvé kolem 30 je šílenství.

Ale nesouhlas jsi asi slyšet nechtěla. Stejně si tohle musí každý promyslet sám a sám se i rozhodnout.

Reaguji na Elisabi: Mám vystudovanou chemickou průmyslovku obor farmaceutické substance - prakticky řečeno laborant. Všude, kde jsem se ptala po práci - laboratoře, lékarny - tam pouze jako asistent, všelijaké výzkumné ústavy, Zentiva apod. - mi bylo řečeno, že bez vysoké školy mě bohužel přijmout nemohou, chybí mi vzdělání. Jediná práce, kterou jsem sehnala, byla do laboratoře, ale hodně vzdálená od mého bydliště za 10.000 kč čistého, což se mi vzhledem k dojíždění moc nevyplatilo. Navíc mě to nikdy nebavilo, výběr střední školy byl pro mě fatální přešlap.

Já se od rodičů osamostatnila hned, jak jsem si našla práci a určitě se od rodičů nechci nechat živit - ten článek jsem četla taky , mám své úspory a počítám s brigádou / brigádami během studia. Navíc moji rodiče by mě podporovat, co se týče financí, bohužel nemohli, i kdyby sebevíc chtěli.

arrow
profile_image
Audrey1
od 15. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kristenn: Chtěla jsem to zkusit i tento rok, ale zjistila jsem, že si ze studia na střední škole téměř nic nepamatuji, tudíž začínám od začátku a nemám šanci to vše do června dohnat ... přesto, mám si přijímací zkoušky letos aspon zkusit?

A co všechno se musíš k přijímačkám naučit? Možná by se to dalo do června stihnout.. Přece jenom na to máš více než 3 měsíce..

arrow
profile_image
Leslie01
od 17. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě zkus. Já mám jednu vš vystudovanou, ale chci teď změnit obor o 180 stupňů a do června se musím naučit to, co se jiní učili na gymplech čtyři roky podrobně. Ale četla jsem příběhy lidí, kteří makali a dokázali, že všechno jde. Stačí jen odhodlanost a píle. Držím palce. Určitě se nenech odradit, že jsi na to stará apod. Na vzdělávání není pozdě nikdy, naopak!

Reaguji na Audrey1: Jelikož mě zaujal obor na lékařské fakultě UK musím se naučit biologii, fyziku a chemii. Biologie by se dala, maturovala jsem z ní za 1, fyzika je s prominutím totální ****** - měla jsem ji jen v prváku a druháku na střední a totálně v tom plavu, chemie se celkem dá - něco vím, o něčem tuším, že jsem už slyšela a co se týče příkladů, ty vypočítám levou zadní, týrali mě s tím na střední každým dnem...ale i tak...když otevřu učebnice, mám pocit, že neumím vůbec nic a začínám propadat zoufalství...Navíc je vše brané podle osnov gymnázií, takže kromě chemie narazím i na věci, o kterých jsme se vůbec neučili...

 

Váš příspěvek

V 25 letech na vysokou školu?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené