asi ano, co jsem viděla tak mi připadá, že u kluků se akné do určitého věku samovyřeší, když jsou neléčení, tak jsou třeba samej kráter, ale už mají jen ty jizvy... zato my budem strašit i kolem 30tky..
Znám kluka co to bral víckrát, ale taky byl tenkrát dost mladej, tak si s tím protrpěl tu pubertu, ušetřil jizvy a pak už měl taky pokoj.

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nj, ale vy máte zase prášky a make up, takže tu musí být nějaká spravedlnost

arrow
profile_image
kamo
od 28. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na FiFa20: Když jsem začal s léčbou tak 76. Max dávka je až 1mg/kg - ale sčítá se celá léčba. Tzn. komplet všechny prášky v mg na kilogram. Max dávka je kolem 180-200mg/1kg. Na prášcích jsem přibral devět kilo. Nemyslím, že to byl vedlejší účinek, spíš jsem se naprosto přestal hýbat. Žádný sport, žádný večerní hospy, byl jsem rád, když jsem se dostal do práce.
Viditelný účinky Roa přetrvávají 4-6 týdnů, ale to je hodně individuální. Kůže bude citlivá ještě tak půl roku, stejnou dobu mohou být rozházené krevní výsledky.
A skutečně platí: čím víc, tím líp. Záleží na váze.

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kamo: No já tedka končím, tak za 14 mám dobráno. Dávku splním asi 125 mg na 1 kg což bude doufám stačit. Neřekl bych že jsem to měl extra hrozný, ale ničím to prostě nešlo výlečit a už v polovině jsem byl relativně čistej,takže tam toho snad tolik nebylo.... ty si to měl asi horší, že si toho spolykal tolik co? t. No já nepřibral ani deko a to jsem se taky hýbal minimálně, škoda 4-6 týdnu? to je docela doba, docela mě štvou ty suchý oči, hlavně když vstávám brzo ráno, to je fakt síla, kapky nekapky...

arrow
profile_image
kamo
od 28. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na FiFa20: Bylo to děsný! Jak kdy.. asi jsem alergický na pobyt ve městě, u moře nebo v přírodě netrpím. Mám za sebou různá antibiotika i autovakcíny (tomu sadistovi, co tenhle nesmysl vymyslel, bych ti stříkačky zarazil do pr***e). Nenašel jsem žádného MUDr., co by byl ochotný mi Roa předepsat. Jsou na něho kvóty, tzn. každý doktor může předepsat jen určité množství léku a záleží na něm, jestli kompletní léčbu dopřeje hrstce pacientů nebo "rozprostře" léky mezi více lidí. Nejlepší jsou velké nemocnice (v Praze Motol a Vinohrady) - víc doktorů, více kvót.
Jsem jak čuně, ta nadváha je děsná, už se těším, až vyrazím někam na trek a všechno to vyběhám. JJ, taky končím asi za čtrnáct dnů.

Tak podávám hlášení a další poznatek z léčby.
Obličej je teda dobrý, žádné nové příšerky se mi netvoří a kupodivu se mi během prvního měsíce ani nijak nezhoršila pleť (je možné, že to přijde ještě později?). Ale co je katastrofa jsou ruce/paže - vytvořil se mi jakýsi ekzém, mám je hrozně suché, červené. Jakékoli otření například při převlékání (rukávy) hrozivě bolí a pálí jakoby mi někdo po nich přejížděl struhadlem, horká voda ve sprše taky nic moc slast. Trochu na to pomáhá Triamconolon E, jenže ten nemůžu mazat na celé paže, mám je pak žlutozelené.

arrow
profile_image
kamo
od 28. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na mishka999: Gratuluji k prvním úspěchům. Vydrž, já začal změny pozorovat až třetí měsíc. Ekzém jsem měl občas také na pažích a rukách. Mě pomohlo jemnou žinkou umýt mlékem pro medikamentózní pacienty a ošetřit po koupání obyčejným olejem Nivea pro extra suchou pokožku.
Nebyla jsi delší dobu na sluníčku? Pozor na něj, zvlášť takhle na jaře! Já byl hodinu o víkendu na zahrádce a ruce mi zčervenaly a naskákaly mi malé puchýřky. Sluníčko začíná hřát, určitě investuj do švýcarského krému pro onkologické pacienty, myslím, že se to jmenuje DayLong. Je to drahé, ale vydrželo mi to celé jaro/léto a ještě mám na letošní rok, nesmývá se to a můžeš chodit venku bez potíží na sluníčku.
Kůže je citlivá, nevím, jestli jsem si zvykl já nebo kůže, ale už mi to tak nevadí. Musíš být na sebe opatrná! Na začátku léčby mi doma rostlo kotě, vypadal jsem jak Střihoruký Edward Každý škrábanec se ale rychle zahojí po Roa, myslím, že hojení je tak o 50% rychlejší než obvykle.

Cituji kamo: Mě pomohlo jemnou žinkou umýt mlékem pro medikamentózní pacienty

Mám takový pocit, že by mě bolela i ta žinka. To mléko je co přesně? Nějaký odkaz nebo tak? Jinak po koupeli mažu ruce Excipial krémem s mandlovým olejem, hodně promastí.

Cituji kamo: Nebyla jsi delší dobu na sluníčku?

Nene, na obličej používám Daylong s SPF 50 a o víkendu jsem měla ještě dlouhý rukáv. Strčit ty ruce na slunce, tak mi asi shořej

Cituji kamo: Každý škrábanec se ale rychle zahojí po Roa, myslím, že hojení je tak o 50% rychlejší než obvykle.

Mně spíš přijde, že se mi vše hojí pomaleji. Každý malinkatý škrábanec mi vydrží místo pár dní klidně i dva týdny než se zahojí.

arrow
profile_image
kamo
od 28. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na mishka999:

Cituji mishka999: Mám takový pocit, že by mě bolela i ta žinka. To mléko je co přesně? Nějaký odkaz nebo tak? Jinak po koupeli mažu ruce Excipial krémem s mandlovým olejem, hodně promastí.

Je to Avene Clean AC zklidňující čistící krém - Creme lavante, na kosmetiku jsem machr po těch letech a tohle je áčko, žádný krémík z Henkelu. Stojí něco kolem tří stovek.

Cituji mishka999: Nene, na obličej používám Daylong s SPF 50

Jojo, ten je super, já používám Daylong Actinica 50+

Cituji mishka999: Mně spíš přijde, že se mi vše hojí pomaleji.

To je divný.. opravdu se to hojí tak dlouho nebo máš jenom stroupky? Kdybych to měl já, počkal bych týden - dva, vynechal bych všechny chemky včetně čisticích prostředků (jednou jsem použil Savo a myslel jsem, že se mi rozpustí kůže), krémů, komerčních šamponů, aj. a asi bych šel "udat" Dr.

Mně se zdálo, že tenhle roacutaní ekzém se mi vyhodil jen ze začátku a že si ta kůže na tu náhlou suchost jakoby musela zvyknout a přizpůsobit se jí a pak už se neopakoval, i po těle napřed hrozný pocit, a pak to bylo lepší ač se dávky zvyšovaly - prostě prvotní šok.
Já měla ve vlasech jeden rozdrápaný strup, a ten se mi zahojit taky furt nechtěl - ale za to jsem si mohla sama . jinak opravdu se hojí vše o tolik rychlejc, o kolik rychlejc odrůstá kůže.
Žínku určitě doporučuju, když ze sebe člověk tu starou kůži neodrbe, tak se přes ní ani ty mazadla dobře nevsáknou a pak je to akorát ještě horší.

Cituji mishka999: Tak podávám hlášení a další poznatek z léčby.
Obličej je teda dobrý, žádné nové příšerky se mi netvoří a kupodivu se mi během prvního měsíce ani nijak nezhoršila pleť (je možné, že to přijde ještě později?). Ale co je katastrofa jsou ruce/paže - vytvořil se mi jakýsi ekzém, mám je hrozně suché, červené. Jakékoli otření například při převlékání (rukávy) hrozivě bolí a pálí jakoby mi někdo po nich přejížděl struhadlem, horká voda ve sprše taky nic moc slast. Trochu na to pomáhá Triamconolon E, jenže ten nemůžu mazat na celé paže, mám je pak žlutozelené.

Ahoj, po měsící se krásně plet' vyčistí a zatím se moc nezmění, to přijde s časem, možná lehké začervání pleti, kdo má citlivé oči tak si vytrpí i toto, ale když bude člověk pečlivě hydratovat plet' i rty, ty nejhorší příznaky bude mít relativně pod kontrolou. A na ty ruce bych ti doporučil jedno, jmenuje se to UNGUENTUM acidi borici (http://www.drmax-lekarna.cz/ung-ac-borici-3-herb- bofarma-ung-1x30gm-tuba.html) a je to vcelku levná mastička.

Jinak dle mých zkušeností, po mé další kůře (udržovací, 2-3 krabičky 600mg Curacné), dá se říci že už "čtvrté" (1. trvala od 10/2007 do 03/2008 - celkem 75mg/kg, další jen od 11/2009 do 01/2010 - celkem cca 60mg/kg a poslední ta největší, byla 110mg/kg, trvala od 06/2010 do 10/2010) a i když je menší než ty předešlé, se plet' opravdu stává problematickou po dobrání léku, hlavně z toho hlediska, že se bude špatně hojit, takže i při malých projevech, ještě 3,4 měsíce po, se může stát, že po nich zůstane nepatrná jizva, což jsem nechápal, vážně kroutil hlavou a byl vcelku zklamán, že to bude mít až takový vliv na plet'. Ještě bych chtěl dodat jednu nehezkou zprávu pro ty, kdo mají nejspíš akné tzv. hormonální. Jelikož se chtě nechtě řádím i já k ním, musím potvrdit, že jakékoliv výkyvy, především sexuální aktivita má u těchto lidí většinou neblahý vliv na plet' a způsobuje jednak maštění a tímpádem ucpávaní mazových žláz, ale především stojí za silným a zánětlivým akné. Na druhou stranu chápu, že asi každý namítne, přece nebudeme mít celibát, jenže pravě zánětlivé projevy z hormální nerovnováhy a eskalace DHT (u mužů), mohou po čase způsobovat komplikované hojení a jizvy - vlastní zkušenost, bohužel. Chce si to vysledovat, po čem docházi k zhoršování a pokud je to potom, co jsem zmínil dříve, myslím, že je příčina na světě. U žen to bude asi jiné, ty mají hormonální nerovnáhu vcelku často, ale u mužů by to asi nějak regulovat šlo, u žen asi jen pomocí HA.

Každopádně všem přeji, abyste se v ničem nijak omezovat nemuseli a léčba se stala 100% úspěšnou a trvalou.

PS: Nevíte o nějakých dobrých kapkách na oči? Marně něco sháním, respektive nechci zase koupit zajíce v pytli, mám trošku rozpraskané žilky a neustále mě ted' pálí oči a to tak, že musím někdo pořád mrkat a nemohu normálně fungovat, prostě hrůza. Nevím, jestli je to vyložene suchostí, měl jsem citlivé oči vždy, ale ne zase tolik, tak jestli by to mohli trochu zpravit ty umělé slzy a nějaké kapky navrch, třeba kvůli těm popraskaným žilkám či na to zarudnutí? Byt' by to byly jen krátkodobé, klidně bych si kapal víckrát, jen nevím jaké koupit, budu moc rád za vaše rady.

Cituji kamo: To je divný.. opravdu se to hojí tak dlouho nebo máš jenom stroupky?

No škrábla jsem se na prstu a nejdřív celkem trvalo než se udělal stroupek a pak ten stroupek vydržel asi dva týdny.

Cituji mufallo: Mně se zdálo, že tenhle roacutaní ekzém se mi vyhodil jen ze začátku a že si ta kůže na tu náhlou suchost jakoby musela zvyknout a přizpůsobit se jí a pak už se neopakoval

To je možný, i ta suchost očí není tak hrozná jako na začátku. Ruce se zklidňují, mažu třikrát denně a pak se všude lepím

Cituji Karlos732: A na ty ruce bych ti doporučil jedno, jmenuje se to a je to vcelku levná mastička.

Tak co to tedy je?

Cituji mishka999: Tak co to tedy je?

Jmenuje se to UNGUENTUM acidi borici jak jsem psal výše.

Cituji Karlos732: Jmenuje se to UNGUENTUM acidi borici jak jsem psal výše.

Díky, ale včera to tam nebylo, tos doplnil teď

Cituji mishka999: Díky, ale včera to tam nebylo, tos doplnil teď

ne, ne, doplnil jsem to tam krátce po prvním odeslání příspěvku, ale než jsem to stačil upravit, tak jsi už asi stihla odepsat .. každopádně přeji at' mastička pomůže

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené