arrow
Neprodává v Bazaru

97

Cituji Minette: Kerastase

Mě se třeba po Kérastase (používám řadu Resistance) mastí vlasy dost. A to s tím jinak nemám problém. Za sebe bych Kérastase nedoporučila. Spíš bych sáhla po nějakém jemném (dětském) šamponu, třeba z lékárny, který by vlasy neprovokoval k ještě většímu maštění.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Balthazarka:
Resistence mi taky nevyhovoval, používám Nutritive byť jsem měla pocit, že vlasy mám spíš mastnější (u kořínků), ale jak to tu čtu, tak možná jsem vlastně mastné vlasy ani nikdy neměla - nezmastily se mi nikdy v ten den mytí.

Reaguji na Blaženna:
Tak jestli máš tu možnost, zkus je několik dní nemýt, ono je to docela drsné, ale co jsem tehdy vypozorovala já, tak ten 3. nebo 4. den to bylo asi nejhorší ale potom se to začalo zlepšovat a pak už i neumyté to vypadalo lépe než ten 3. den po a když sem je pak umyla tak jsem byla až překvapená jak dlouho vydržely hezké. Ono to může být právě i reakce na to, že se myjí až moc často, že je vlasová pokožka podrážděná a tím více se mastí.

Taky se říká, že se tím víc mastí vlasy čím víc s nima různě manipuluješ , ale tohle já u sebe zrovna nepozoruju. Vůbec ti to nezávidím po těch 8 hodinách to je fakt dost krátká doba a ikdybys je i v té zimě myla ráno, tak to stejně pomalu nic neřeší.

arrow
Neprodává v Bazaru

97

Cituji Minette: tím víc mastí vlasy čím víc s nima různě manipuluješ , ale tohle já u sebe zrovna nepozoruju.

Já jo. Nejdřív se mi zmastí ofina a mám za to, že je to způsobené tím, že si ji rukama neustále odhazuju z čela a poupravuju.

Reaguji na Blaženna: Jinak si myslím, že takhle extrémní maštění může být způsobené hormonální nerovnováhou a vnější vlivy jsou spíš vedlejší. Neuvažuješ o nějakém vyšetření?

Cituji Minette: Tak jestli máš tu možnost, zkus je několik dní nemýt, ono je to docela drsné, ale co jsem tehdy vypozorovala já, tak ten 3. nebo 4. den to bylo asi nejhorší ale potom se to začalo zlepšovat a pak už i neumyté to vypadalo lépe než ten 3. den po a když sem je pak umyla tak jsem byla až překvapená jak dlouho vydržely hezké. Ono to může být právě i reakce na to, že se myjí až moc často, že je vlasová pokožka podrážděná a tím více se mastí.

Tak třeba když jsem nemocná a ležím doma, tak si vlasy nemyju i 3 dny, když si je pak umyju, tak mi vydrží docela hezké ještě i druhý den, ale po dalším umytí je to zas stejné jak předtím, zase jsou mastné za půl dne..

Cituji Balthazarka: Jinak si myslím, že takhle extrémní maštění může být způsobené hormonální nerovnováhou a vnější vlivy jsou spíš vedlejší. Neuvažuješ o nějakém vyšetření?

Taky mě to napadlo.. jako je fakt, že poslední dobou mám i jiné různé potíže (strašně jsem přibrala, mám problémy se spánkem - usínám někdy až nad ránem, ale to je částečně i rozházeným režimem), asi bych si měla zajít se ŠŽ, ale pořád si hledám výmluvy, proč nejít k doktorovi, jsem ten typ, co raději nechce nic vědět

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Balthazarka: Jinak si myslím, že takhle extrémní maštění může být způsobené hormonální nerovnováhou a vnější vlivy jsou spíš vedlejší.

Jako třeba kdyby to bylo při sportu, tak ještě asi jo, ale pokud to má zakladatelka třeba ikdyby jen celý den seděla, tak to určitě normální není. U mastných vlasů jsem někde četla definici, že jsou mastné po 24 hodinách, tzn. jsou lidé, kteří je myjí denně, ale určitě ne 3x denně.

Mě teda napadlo spíš jít na kožní, pokud se to teda nespraví např. tím pořádným vymýváním zbytků šamponu, změnou kosmetiky, nebo něčím jiným.

mě se taky celkem mastí vlasy. Mám delší, jemné. Když si je večer umeji, musím si jít hned pořádně a komplet vyfoukat, jinak si je můžu jít ráno mýt znova. Každý vlas mám cikcak, takže po foukání přicházení i žehlení...ráno mám vlasy cajk, už ani přežehlovat nemusím

arrow
Neprodává v Bazaru

97

Reaguji na Blaženna: Nejsem teda endokrinolog, ale příznaky by na ŠŽ fakt seděly. Myslím, že nejúčinnější bude léčba zevnitř, neotálej!

Cituji Minette: Jako třeba kdyby to bylo při sportu, tak ještě asi jo, ale pokud to má zakladatelka třeba ikdyby jen celý den seděla, tak to určitě normální není

Právěže nesportuju vůbec, jsem buď ve škole nebo na brigádě v kanceláři, kde taky jen sedím..

Cituji Balthazarka: Nejsem teda endokrinolog, ale příznaky by na ŠŽ fakt seděly. Myslím, že nejúčinnější bude léčba zevnitř, neotálej

No, já jsem asi před 6-7 lety měla hyperfunkci, ale tohle spíš vypadá na hypo, je možný, že by se to takhle změnilo?

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Třeba jsem úplně vedle, ale taky jsem měla šíleně mastící se vlasy, protože jsem je neustále něčím vysušovala (jako s mastnou pletí) - šampony na mastné vlasy, drogerkové dryjáky typu Garnier Fructis, večer jsem umyla hlavu a ráno už pokožka hlavy šíleně mastná, až se mi jednou začala loupat a pnout mě a přešla jsem na hydratační šampony problém se vyřešil - vlasy mám nejlepší jaké jsem kdy měla.
Podle mě to je prostě spíš ,,obranný režim" těch vlasů. Piješ dostatek? Možná bych zkusila i nějaké vitamíny typu Revitalon...

jedna z babských rad je - třeba o prázdninách, když nikam nejdeš a na vzhledu nesejde, si hlavu prostě nemýt vůbec, klidně i 14 dní, resp, do doby, než se vlasy přestanou domašťovat a začnou vypadat "pořád stejně" . Může se ti to tím srovnat.
Jinak to chce zkoušet různé kombinace toho či onoho.. já si třeba kondicionér přímo na kůži hlavy dávám, protože mě nějak zhydratuje a když si ho tam nedávám, po čase mě začne hlava svědit z přesušení (jinak mám vlasy taky mastné, ale lakuju si je, tak tu mastnotu tím o den dva posunu)

arrow
profile_image
lenka.jaja
od 18. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já osobně jsem zkoušela rady - vydržet co nejdýl s nemytím, ale nic mně to nepřineslo. Koupila jsem teď šampón vichy podle téhle recenze a docela dobrý. 1 den super, druhý den přidám trochu suchého šampónu. Takže si vlastně vlasy myju obden.

arrow
profile_image
Petrusskka
od 28. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem si přečetla recenzi. Vichy šampón znám a taky jsem s ním spokojená . Pak znám ten Body Basic a taky nedoporučuju! Ostatní ne.
Zkušela jsem nemýt vlasy asi 5 dní. Naštěstí jsem byla nemocná, tak to šlo vydržet. Ale zlepšení nula.
Suché šampóny znám, ale osobně nedoporučuju, mám z nich pak takový špinavý pocit. To ty vlasy raději denně umyju.
Stejně si myslím, že na ně nic moc nepomůže.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Blaženna: No snažím se je co nejvíc vysušit, klidně fénuju i půl hodiny a zvlášť u té hlavy

holky už sice reagovaly, ale taky přidám. Teplý vzduch nebo třeba horká voda má za následek mastící se vlasy a ještě pokožku hlavy podráždí. Vlasy foukat ano, ale s rozumem. Nejlépe nechat proschnout vlasy a dofoukat.

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

3 strany rad a nikde nevidím head&shoulders - klasika se zinkem. Velká chyba dámy

arrow
profile_image
adelas8
od 17. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak teda podle mého názoru je to tím, že to právě myješ každý den. Já to tak taky dělám. Dříve jsem si vlasy umývala každé 3 dny a pohodička a potom jsem začala každý den a už musím, jinak se mi další den strašně zmastí jako kdybych je týden nemyla. Ale po 8h je to už asi fakt extrém,možná bych je začala cvičit. Zkus je umývat ob den, sice to bude chvíli trvat, ale vlaásky by si na to mohly zvyknout a bude to dobré. Samozřejmě píšu jen podle své vlastní zkušenosti, ty můžeš mít problém třeba v pokožce hlavy a to už je třeba řešit jinak

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené