arrow
Neprodává v Bazaru

4

Mně se taky dost mastí vlasy, ale pomáhá mi toto (neříkám, že jsem objevila Ameriku, jsou to takový obecný rady):
- šamponovat dvakrát
- šampon bez silikonu (maska/kondík klidně se silikony, ale nenanášet ke kořínkům)
- mýt vlažnou, ne studenou vodou
- nesahat si do vlasů
- nečesat často
- nedávat si na ně nějaký těžký leave in (mi stačí tekutý krystaly)

arrow
profile_image
Martinice
od 24. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já mám třeba vlasy další den mnooohem hezčí, když jdu spát s vlhkými vím, že to není úplně top, ale přijdou mi pak objemnější... jinak radím nosit čepici, vlasy se můžou mastit jako obrana proti mrazu-vysušování

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Blaženna: Tak fénuju si vlasy i když myju večer no a pod čepicí se mi zase zmastí Ale mě stejně bolí v krku, když si vlasy umyju, vyfénuju a vyjdu hned do zimy A jde mi spíš o to, aby se mi tak extrémně nemastily, přece není normální aby se přes noc zmastily tak, že vypadají jak slepený olejem..

já mám přesně to samé - musím je mít ráno a kolem čtvrté odpo už je mám mastné. Pokud si je umyju večer, do rána je mám mastnější - ne úplně, ale během dopoledne už bych měla.
Kdysi jsem koukala na video, kde kadeřník říkal, že si vlasy každý má umývat tak často, jak je to potřeba, třeba každý den. Že je to prostě individuální - ale moje babi stejně na každé návštěvě kroutí hlavou, že se je furt myju, a nevysvětlím jí to

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na XJiťa:

tak to u mě bohužel nefunguje - o prázdninách jsem zkusila nemýt týden, až jsem z toho měla skoro depku, furt mít mastný, slepený, ke konci už nerozčesatelný vlasy a efekt nulový.

V první řady bych se snažila odstranit příčinu - může to být nějaká hormonální nerovnováha, antikoncepce (nasazení/vysazení), to vše dělá s pletí i vlasy divy.

Potom tedy mně osobně zabírá jíst zinek a hodně pít (opravdu dodržet ty dva litry vody denně)

A potom tě asi zklamu, ale mně se vždycky šíleně mastí vlasy po levných šamponech. Péči můžu mít jakoukoliv, to už mám vyzkoušeno, a na konečky mi stačí dobrý olej, ale šampon prostě musím mít kvalitní. Šampony z drogérky mi z nějakého důvodu vždycky po nějaké době udělají z vlasů jen mastné pramínky.

Zkus prostě zajít do salonu, já mám ráda Kerastase, Redken, ale jestli je to na tebe moc peněz, můžeš zkusit profesionální řadu Loreal, Goldwell....O tolik moc dráž to zase nevyjde, ty šampony vydrží (vlastní zkušenost) cca třikrát déle jak drogérkové. Nevěřím, že po Age Recharge od Kerastase by se ti mastily vlasy (pro mě nejlepší šampon na moje jemné, rychle se mastící vlasy...navíc narozdíl od levných šamponů vlasy nezničí vysušením)

A potom si dát bacha na pořádné vymytí. Já šampon vždycky důkladně nanesu na vlasy, nemyju moc horkou vodou, abych maštění nepodporovala. Důkladně promasíruji, nechám půl minuty na hlavě a smývám klidně čtyři minuty v kuse, pořádně se vlasy prohrabu pod sprchou, různě nadzvedávám, až cítím, že je vše vymyté. Hřebeny a speciálně kartáče se musí vymývat min. každý měsíc, když ty máš mastné vlasy, dělala bych to klidně několikrát týdně - umýt důkladně odmašťujícím šamponem, nejlépe naněkolikrát

Reaguji na VeronikaEma:

Reaguji na VeronikaEma:

Reaguji na VeronikaEma:

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, může to být způsobeno i nějakou poruchou v organizmu, (štítná žláza, stress, atd. atd.) Napadlo mě, že by to mohlo být i způsobeno silikony, ale jak píšeš tak šampony střídáš a myješ se i těmi přírodními, takže tím to nebude. Pokud používáš kondicionér, tak doporučuju určitě nenanášet k pokožce, ale ke konečkům a pořádně vypláchnout.

arrow
profile_image
kiwika
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

kožařka mi tvrdila, že na kůži všeobecně platí, že čím víc ji čistíme, tím víc se mastí.
Tak bych si umyla vlasy ráno a pak použila nějaký suchý šampon, zkusila to vydržet a mytí omezit. Pokožka hlavy se pak sama brání a o to víc mastí.
Jinak ráno můžeš mít vlasy mastnější od polštáře. proto je taky lepší ho měnit kvůli tomu hodně často a vlasy mít ráno,kartáč vymývat. šampony mi dělají dobře od Baley,nemám je suché, ale docela nezatěžuje. a vlasy bych profénovala.

arrow
profile_image
kiwika
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nebo druhá věc,ale ta je dost drastická..odbarvit na blond, když jsem byla blond nemusela jsem si mýt vlasy skoro 5dní, protože byly strašně suchý už od kořínků. ALe to zas dost ničí vlasy

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Blaženna: jednou jsem si nějaký koupila a po mytí nechala volně proschnout, čekala jsem celý večer, až konečně uschnou, ale pak jsem zjistila, že už dávno nejsou mokré, že jsou tak mastné a jen jak mokré vypadají

Teda to je fakt síla, já mám teď v zimě taky trošku problém s mastícíma se vlasama, ale po 8 hodinách od umytí, to ne.

Mám pocit, že v tomhle období zimy za to může i trochu smog a vzduch venku.

Mě kdysi taky někdo doporučoval, a fakt se vlasy přestaly tolik mastit - prostě vydržet to a nemýt (nedávat ani žádné jiné přípravky) - a to co nejdýl, pokud to jde. Ideálně v nějaký čas kdy třeba nemusíš moc mezi lidi, já to takhle vydržela v létě na čundru a potom na chatě a vlasy se po této „kúře“ opravdu mastily výrazně méně.

Dál taky šampon dávat k hlavě, důkladně umýt i pokožku, spláchnout a opakovat několikrát. Pro mě je 2 x úplné minimum, napoprvé ten šampon ani pořádně nepění. Pak pořádně důkladně oplachovat i několik minut ze všech stran. Masku nebo kondicionér naopak k hlavě nedávat a zase důkladně opláchnout. Já vlasy nefénuju pokud to není nezbytně nutné, a možná mě napadlo, že by mohlo třeba i pomoct změnit střih a určitě zkusit profesionální kosmetiku, třeba Kerastase.

Mě se toto stávalo, když jesm neměla víc jak půl roku ostříhaně vlasy, prostě hned po umytí jsem cítila jak ráno budou mastné. Pomohlo mi zajít ke kadeřnici a stačilo zastřižení konečků. Nevím ale jak u tebe.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jully: Tak ono je mýt ráno je taky docela nerozum teď v zimě a jestli ráno chodí do práce. Vlasy si tím totálně zničí, jak na ně půjde mráz....

Holky, díky za rady! Podle všeho to vypadá, že jsem špatně vymývala šampon, včera večer jsem 2x našamponovala, pak opravdu důkladně spláchla a ještě teď vlasy vypadají celkem čistě, žádná sláva, ale na mě tedy super. Akorát nechápu, proč se mi to začalo dít až teď, když jsem šampon vymývala špatně celý život
Jak tu někdo psal, že to může mít souvislost s vysazením/nasazením HA, tak to jsem nikdy nebrala. Na blond jsem odbarvená už několik let, ale nemá to na maštění vliv.
Reaguji na Simpsonová:
No, před rokem jsem byla otříhaná na kluka, tak teď nechávám dorůstat a minimálně ještě rok se stříhat nechci

Cituji M.Steel: Tak ono je mýt ráno je taky docela nerozum teď v zimě a jestli ráno chodí do práce. Vlasy si tím totálně zničí, jak na ně půjde mráz....

Ony se takhle vlasy prý dost lámou a já chci, aby mi narostly.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené