Smazat

Vztah s o 28 let starším partnerem

Vztah s o 28 let starším partnerem...Je možné, aby nám to vyšlo? Jak mu pomoci v jeho obavách? Já mám jasno, vím, že je to ON. :-) Prosím o radu......

Dobrý den,

prosím o radu. S přítelem jsme spolu už 4 roky, mě je 26 let, on o 28 let starší, rozvedený, dospělé děti. Moc si rozumíme, trávíme spolu volný čas, jezdíme sami i s přáteli na dovolené, výlety. V sexu si rozumíme, máme společné zájmy, humor, hodně jsme spolu prožili, prožival se mnou i smrt mého táty, která mě dost vzala... Začali jsme uvažovat o společném bydlení, svatbě, dítěti. Já mám jasno, vím, že právě tak to chci i s riziky s tím spojenými. Přítel má ale obavy, bojí se, že by mi zkazil život, že teď je sice vitální, ale že za pár let být už nemusí, nemusí mi stačit v sexu a má strach, že by nás nezabezpečil finančně, kdybychom měli miminko. Není to tak, že by miminko nechtěl, jen se bojí. Miluji ho, vím, že i on mě. Nechce mít jiný vztah, ani s o něco mladší, než je on, ani s jeho vrstevnicí. Pokud by nám to nevyšlo, ví určitě, že by zůstal sám. Zatím jsme v mrtvém bodě a nevíme, jak dál. Ráda bych mu pomohla, vysvětlila, ale víte jak to je, strach je strach. Řekl mi, že by bral cokoliv, co by nám pomohlo rozluštit takovou situaci a kdybychom objevili naší "spásu". Vím, že s tím bojuje, i pro něj je to těžké.... Myslí to upřímně, to vím, znám ho. Řešit to chce, ale já nevím, jak mu pomoci. Co myslíte?
 
arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přítel má ale obavy, bojí se, že by mi zkazil život, že teď je sice vitální, ale že za pár let být už nemusí, nemusí mi stačit v sexu a má strach, že by nás nezabezpečil finančně, kdybychom měli miminko.

A upřímně, ty z tohoto strach nemáš? Žít s mužem, co by mohl být tvůj táta a mít s ním děti? Já vím, že ty jsi do něj očividně opravdu zamilovaná a nejspíš tě názor ostatních nezajímá, jen mě asi nikdy nepřestane překvapovat vztah takto mladých holek s muži ve věku jejich otce... Neber to jako rýpání, jen mě to zajímá, proč myslíš, že bys nebyla šťastná s mladším mužem? Nemyslím vrstevníkem, ale třeba i o 10 let starším... Když si to tak vezmeš, přítel má pravdu, to, že jednou s dětmi zůstaneš sama je neodvratitelné, je od něj rozumné, že se tě takto snaží "varovat" a nejde do toho po hlavě...

arrow
profile_image
Sabine01
od 19. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Strach? Ne, ale uvědomuji si to. Vím o tom, že za dvacet let může "natáhnout bačkory" . Já jsem rozhodnutá do toho jít, i s těmi všemi riziky, že se o něj budu muset možná postarat, že bude třeba nemohoucí.....Neberu to jako rýpání, koneckonců, co člověk, to názor a já si ráda vyslechnu všechny.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jestli je to fakt opravdová láska a máte OBA pocit, že jste pro sebe stvoření, pak to řešení čehokoliv nechápu. On by mohl "natáhnout bačkoky", i kdyby mu bylo mnohem míň. Smrt ani život není jen o věku, ale i o jiných věcech, mj. o smyslu života, kterým láska nebo děti můžou být.
Upřímně řečeno, mně osobně ty jeho řeči přijdou jako výmluvy. Mám z toho pocit, že už se nechce vázat, mít za nikoho zodpovědnost, chce jenom mladou milenku, ale žádný závazky. Zaobalí to tak, že to vlastně dělá jenom pro tvoje dobro, takže ten, kdo si zoufá a trápí se a uvažuje, jak to vyřešit, jsi ty, zatímco on si zřejmě jen užívá. Jo, o tomhle přesně vztahy se staršíma mužskýma jsou - oni už v postatě nic moc nechtějí, jenom takový ty jistůtky, drobný potěšení, nic moc velkýho, náročnýho... zatímco mladá ženská chce něco jinýho, ještě od života něco čeká... Jenže jak jsem psala, není to o věku, tak si nemysli, žes udělal chybu, když ses upnula ke staršímu chlapovi.

Myslím, že muž V 55 letech už chce mít hlavně klid a užívat si života.
Málo který chlap chce - obrazně řečeno - v tomhle věku věšet plínky. On už má tohle období za sebou. Určitě by bral vnoučata, která příjdou a zase odejdou.

Reaguji na mau-mau:
Souhlasím.

arrow
profile_image
Sabine01
od 19. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ono to tak možná vypadá, ale dostala jsem od něj i zásnubní prstýnek, ale pak se ty jeho chmury zase objevily... a tak to bylo pořád... jako na houpačce. Chvíli na to nemyslel a bylo vše o.k., pozitivní, plánovali jsme...no a pak si to zase sám uvědomil a byli jsme zase zpátky

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jeho obavy jsou oprávněné, je hezké, že TY do toho chceš jít i s riziky, ale všechny následky ponesou neodvratně hlavně děti. Přítel může být teď vitální, ale pořád je mu přes padesát. Určitě se mu zhorší zdravotní stav, nebude mít chuť ani energii vychovávat malá děcka, se zajištěním taky může být problém, i když chlap v jeho věku by měl mít nakumulovaný nějaký majetek..nehledě na to, že se nemusí dožít ani jejich maturity. A určitě přiběhne někdo s tím, že umřít nebo onemocnět může i mladý člověk...to může, ale u starého chlapa je to riziko daleko větší a skoro hraničí s jistotou.
Do takového vztahu bych vůbec nešla, neumím si představit, proč bych si ve věku, kdy má ženská tolik možností, vybrala za životního partnera skorodůchodce s vidinou, že buď budu mladá vdova, nebo hůř strávím polovinu života péčí o sešlého chlapa.

arrow
profile_image
Lilitha
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

I když je to vážně hodně velký věkový rozdíl, tak pokud jsi zamilovaná a klape Vám to, tak za mě do toho běž. Taky jsem byla zamilovaná do o dvacet let staršího....on to nechtěl právě kvůli tomu věku, ale aspoň chápu tvoji situaci, protože vím, že to pro mě bylo tak silné a měla jsem pocit, že je ten pravý a byl mnohem lepší než všichni ostatní atd. atd.. Já bych to klidně riskla...když tě něco činí šťastnou, tak do toho běž....chápu obavy, že se třeba nebude moct postarat o dítě, nebo Vás finančně zabezpečit, že brzo umře...ale upřímně...člověk míní, život mění....jednoho z Vás přejede auto a...dítě může zabezpečit už teď. Pokud je na tom finančně dobře, ať Vám oběma založí nějaké spoření, životní pojistky apod...není to všechno, ale řešení to je

arrow
profile_image
Sabine01
od 19. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Děkuji za všechny názory :-) Já mu rozumí

arrow
profile_image
Sabine01
od 19. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

m... ale už jsem z toho tak vynervovaná.
.mám prostě jasno, ráda se o něj postaram...asi mi řeknete, jsi mladá, žibot před sebou...ale asi jsem takový starací typ ...

arrow
profile_image
Sabine01
od 19. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Promiňte, píšu ted přes telefon a dává mi to trochu zabrat :-)

arrow
Neprodává v Bazaru

Zcela upřímně, měla jsem vztahy s o dost staršími partnery, ale manžela jsem si našla staršího "jen" o 10 let a i tak mám perspektivu, že ho o pěkných pár let přežiju. Říkáš, že jsi připravená se o něj postarat, ale obávám se, že si zatím nedovedeš ani představit, co to všechno představuje. To, že ti nebude stačit v sexu nebo finančně nezabezpečí mimino, je ten nejmenší problém. Za pár let budeš mít na krku pubertální dítě/děti a k tomu skoro sedmdesátníka, který nebude vitální fyzicky, ale zejména duševně? Ne, nešla bych do toho.

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co bych ti poradila, je zjistit, jak jsou a byli na tom muži v jeho rodině. Kolika let se dožívají a jak je na tom celkově jejich zdraví ve vyšším věku. Tím bys mohla získat jasnější představu, co tě může čekat. Já bych to neviděla zase tak černě. Psát, že zůstaneš s děcky sama - pravděpodobně budou děti už dospělé. Navíc celá řada manželství víc jak 20 let nevydrží. Kdybys byla na začátku vztahu a přemýšlela, jestli do toho jít, asi bych ti poradila, ať se na to radši vykašleš, ale po 4 letech, kdy už se nejedná o nějaké pobláznění, není z tvojí strany co řešit. Horší ale je ta nejistota tvého partnera. Jestli se na to necítí, asi s tím nic neuděláš. Zkuste si co nejpodrobněji naplánovat, jak by vaše budoucnost měla vypadat: za jak dlouho a kolik dětí, kde a jak chcete žít, jaké sny si chcete splnit (třeba kam se podívat), jak to bude s finanční stránkou, jak dlouho bude nejspíš partner ještě při síle atd. Při jasnějším plánu se budete třeba snáze rozhodovat, co a jak.

arrow
profile_image
Sabine01
od 19. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Candy86: Tak jeho tatinkovi je 84 let, chodí do dvou zaměstnání (např. ruční mytí aut), je aktivní, doma nevydrží. Aktivní řidič. Jenom neslyší, má naslouchátka.... pritel je mu podobny jak vzhledově, tak charakterově

 

Téma Vztah s o 28 let starším partnerem je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené