Smazat

Zákaz

Holčina si myslí, že má alergii, protože jí to řekla její maminka, ale alergie se nikdy neprojevila a neprojevuje.Funguje naprosto bez problémů.......

Dívence maminka řekla , že má velmi silnou alergii na mlíko a nesmí nic,co mlíko obsahuje.Holčička běžně, když není pod dozorem matky,konzumuje mléčné věci a nemá žádné zdravotní, ani jiné problémy.Ani její maminka si nikdy nestěžovala, že by holčička nějaké zdrav.problémy měla, když se vrátila domů z nějaké návštěvy, nebo jiné akce, kde tyto mléčné věci jedla.(to ovšem matka neví) tak dívka stále od maminky slyší, že nesmí mlíko.
 
arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Melisa627: Ale proč si maminka neověří,jestli alergie pořád trvá,

Tak to se jí musíš zeptat, ale diplomaticky, aby šlo o problém a ne o Tvoje ego. Má životní zkušenost ale říká, že lidi přesvědčovat celkem nemá smysl. A v tomto případě nejde o život, ne

Reaguji na Melisa627:
V pohodě.
Hlavně se nenech rozhodit místníma tragédkama.

Reaguji na mau-mau:
Jediný důvod uznávám jen ten zdravotní. A v tomto případě je jasně neoprávněný.
Jinak každé dítě, pokud je zdravé, by mělo mít vyvážený jídelníček.
Různě zaměřených rodičů je v dnešní době víc, než dost a rozhodně nejsou jejich rozhodnutí, nejen o stravě dítěte, vždy správná, takže bych se v takových případě nechala vést svým zdravým rozumem.

Super, doma jsme se půl roku dohadovali se školkou, že když jsme jim dali papíry, že je bráška alergický na mléko, tak prostě mléčné výrobky dostávat NEMÁ. Ještě mi učitelka podávala v klidu odpolení svačinu s tvarohovou pomazánkou a na moji připomínku, že mléko nesmí, mi řekla, že to není mléko (jasný tvaroh roste na stromech).Nezasekla jsi se tak pár desetiletí zpět? Zkus si přečíst nové studie. Mléko není nezbytné. A vyvážená strava? Pokud se nejedná o kefír, tak ti je obsah vápníku na nic - nezpracujeme to Žádný jiný živočich nekonzumuje v dospělosti mléko, něco na tom bude. Vidím, že inteligentů jako byla ředitelka MŠ je víc. Pokud má holka papíry od doktorky, tak asi chodí na alergologii a testy se dělají každý rok. Takže maminka netestuje jestli jí holka nepoletí po sklenici mléka na wc, je to totiž trochu zbytečné

arrow
profile_image
Vebinka
od 9. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Je uplně jedno, jestli má zakladatelka pravdu nebo nemá ( dle mého nemá ), ale proboha jak si může dovolit rozhodovat o tom, jestli má nebo nemá doktorka pravdu. Na základě čeho? Že holka se po požití mléka neposr.... ? Je normální, že někam dáte svoje dítě, řeknete, že má alergii a učitelka/vychovatelka/trenérka ho tou potravinou stejně cpe ? Já si nemůžu pomoct, ale myslím si, že zakladatelka je neskutečná k.r.á.v.a. Ale opravdu neskutečná.

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teda Meliso, já bejt její matkou tak bych se asi neudržela. Tohle mi silně připomíná příběh, kdy má dcera před 13 lety odletěla na 3 týdny s Mořským koníkem k moři(velmi silný astmatik) a paní vedoucí ji rozbila kapky dělané ve Svýcarsku na míru za nemalé peníze a řekla ji,že je nepotřebuje!! Po třech týdnech se mi vrátila ,než jsme kapky stačili objdenat u alergoložky, než je ve Švýcarech udělali a poslali, tak jsme léčbu astmatu začínali od začátku!! Mít tu vedoucí tenkráte u ruky, tak mi asi vyletí pravačka !!

Dceři je nyní 26 let a má astma plně pod kontrolou, je 8 let naprosto bez obtíží,ale POZOR, to Meliso neznamená ,že už nikdy nemůže dostat astmatický záchvat...

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zakladatelko, jak je možné, že jsi upravila téma? A tím vymazala vyjádření lékaře ,že holčička má potvrzenou alergii? A dementní názor paní kuchařky?

Takto ses vylíčila v lepším světle a z maminky té holčičky si udělala husu! A to se mi vůbce nelíbí!

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Beby: Zakladatelko, jak je možné, že jsi upravila téma? A tím vymazala vyjádření lékaře ,že holčička má potvrzenou alergii? A dementní názor paní kuchařky?

Protože je to totální blb*ka Taky chybí detaily o tom, jak malé záměrně podávají mléko a lžou, že v těch potravinách mléko není. Já bych si jenom přála, aby matka holčičky chodila na omlázko, došlo jí, o kom deníček je a s Melisou udělala pořádek - a myslím, že vzhledem k tomu, jak je matka ,,hysterická´´ by to opravdu stálo za to.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Aby ostatní věděli, co tu bylo původně, tak jsem to vytáhla z chache:
Vymyšlená alergie?
Dobrý večer, poraďte, jak přesvědčit jistou maminku,že její dcera nemá alergii na mléko jak ona zapřísáhle tvrdí a mává papíry od lékaře.Holce jen ničí život a nutí ji k odříkání

oddíl basketbalu mi navštěvuje 7 letá dívenka, která má údajně silnou alergii na mléko.Jezdíme často na zápasy a soustředění, kde máme i stravu.Maminka před každým "výletem" křičí a stále upozornuje všechny kolem na její alergii. Holka nesmí ani řízek.(že ve vajíčku, když se obaluje je určitě mléko) že to vždy jí a nikdy jí nic nebylo, jsme všichni mlčeli.Na letním soustředění jsme jí omylem dali bramborovou kaši. Myslela(a my taky), že tam je sojové mléko(protože už jí automaticky dávají v kuchyni na upozornění vše s jiným mlékem) a snědla to. Trnuli jsme a čekali, že pojedem na pohotovost, ale nic se nestalo. Další den snědla buchty, kde bylo taky mléko(jen to nevěděla) a zase nic. Kuchařka řekla, že alergii určitě nemá, protože už by se to projevilo a že má jíst vše.
Pak dokonce vypila na snídani kakao a zase vše v pohodě. Už to trvá půl roku, když někam cestujeme na tábory, zápasy a soustředění, že jí dáváme normální mléko a všechno je v pohodě.Mamince jsme se to snažili nastínit, ale je neskutečně hysterická a nedá se to. Dokonce ji chtěla odhlásit. Tak raději mlčíme a holka když je s náma, tak baští vše a je zdravá.Je ovšem tak naučená a má to vsugerované, že někdy nic nechce jíst, dokonce ani věci co mléko neobsahují. Tak jí vesele lžeme a zatím to funguje. Je nám jí líto, že ostatní děti baští sušenky, oplatky, zmrzlinu a ona jen smutně říká...ach jo, taky bych si dala, ale tam je mléko a to já nesmím.(u některých věcí jako zmrzlina,nanuky,oplatek, čokoláda se lhát nedá. To má naučené z domu, že to nesmí) Tak co teď s ní? Nebo spíš s maminou, která jí vymyslela nemoc.

a

Melisa627

No jo, ale když se její matky hlavní trenér zeptal, proč to nesmí mléko a co by se stalo, kdyby snědla něco s mlíkem, nedokázala vůbec odpovědět. Te holky je mi (nám všem)prostě líto. Chtěla by jíst to co ostatní a nesmí. Tak jen sedí a kouká jak ostatní baští a svoji svačinku co má nabalenou z domu nikdy jíst nechce.Ptala jsem se na to kamaráda, který dokončil před rokem medicínu a taky říkal, že tu alergii u ní může vypěstovat ta matka, protože na to mléko nebude zvyknutá a bude mít pak na něj alergii doopravdy. Něco jako když nikdy nepije mléko ani nejí potraviny co mléko obsahují, tak je jasné, že když něco mléčnýho sní, tak se z toho po**** A co se týče kuchařky, tak říkala, že jí rukama prošlo stovky alergiků na různé potraviny a že alergie na mléko se projevuje okamžitě už za 30 min. Že spousta dětí to často poruší a něco někde sní, tak ví, ale téhle holčině nikdy nic nebylo. Ani špatně, ani bolest břicha, průjem...prostě nic.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A i kdyby ta alergie byla 100x vymyšlená, nemáš právo zasahovat do výchovy. Kolegyně je židovka a praktikující, takže nejí vepřové a maso savců upravené společně s mlékem, kdyby jela její dcera na tábor, tak bys jí přes výslovné přání matky vepřové dceři nedávat a stejně jako smetanové omáčky s masem savců, to dávala, protože máš jiný názor?

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych to zas tak nedramatizovala, přijdou mi hysterické matka, zakladatelka i většina komentujících tady
Ano, pokud jde o stravování dítěte, má se respektovat přání matky. Nechápu co je tak hrozného na dietě bez mléka, holka tím žádným nedostatkem netrpí, určitě bych ji potají necpala mléčné výrobky, aby se měla 'dobře' a nešla bych proti matce, je její věc, co bude její dítě jíst, pokud tím není ohrožené jeho zdraví.
Na druhou stranu matka přehání, podle všeho ani přesně neví, co její dceři je. Buď trpí laktózovou intolerancí nebo alergií na bílkovinu kravského mléka, v prvním případě by se to projevilo po požití mléčného výrobku dost rychle a holka by část mléčných výrobků jíst mohla, ve druhém by bylo popisované utrácení za výrobky bez laktózy k ničemu, protože to s laktózou nemá nic společného. Nejspíš měla holka jeden z těch problémů jako mimino a vyrostla z toho, což matka neakceptuje.
A ty komenty tady...trochu přehnané ne?

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ILChazz:
Já nejsem hysterická.
Mně by zajímalo, jak by se Vám líbilo, kdyby Vás někdo o něco (něco vcelku nevinného) požádal stran svého ditěte a dotyčný by to odignoroval a ještě podrýval Vaši autoritu.
Já osobně bych vyhověla, i kdybych si myslela tzv. svoje. To je jediné férové řešení.
Chovat se podle "svého zdravého rozumu" je v řadě situací nepřípustné.
Já si třeba můžu stokrát myslet, že stoletého člověka škoda léčit, ale zařídit se musím podle zákonů této země a přání rodiny.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Maria: Dobře, konkrétně ty nejsi, taky True není a určitě tu byl ještě nějaký další střízlivý názor, nicméně dámy nadávající do krav a jiných jsou Jinak myslím, že jsem psala v podstatě totéž co ty

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ILChazz: Mohu se zeptat prosím , máš děti??

arrow
profile_image
cindy.
od 6. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doufám, že takový lidé jako jsi ty nedělají v gastronimii. Nerada bych si objednala v restauraci bezlepkové jídlo s tím, že kuchař mi určí diagnózu, že by se mi lepek "šiknul".... Aneb...co tě nezabije, to tě posílí
oujé

 

Váš příspěvek

Zákaz

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené