Smazat

Zážitky z dětství - ovlivňují váš život?

Ahoj všechny,

v diskuzích se objeví občas poznámka, že naše chování, jednání nebo názory jsou ovlivňovány situacemi a zážitky, které si neseme z dětství.
Zajímalo by mě, jestli vás zážitky z dětství poznamenalyo, ať pozitivně, nebo negativně, a jak se s tím v životě vyrovnáváte?
Může to být o přístupu rodičů, vlivu školy, o okolí ve kterém jste vyrostly ap.
 
arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

lidé , kteří se pohybují kolem nás v dětství a zážitky , které prožíváme nás určitě formují a ovlivňují po celý zbytek života . Spíš tady jde o to jak se s tím kdo v dospělosti vyrovná .Důležité je odpustit, což se daří málokomu.
Špatné zážitky se mohou projevovat v jakékoliv formě, přes různá onemocnění, problémy ve vztazích, s lidmi, partnery ,v komunikaci , poruchy učení i osbnost, depresemi aj.

Cituji astra_a: Zážitky z minulosti (nejen z dětství) nás rozhodně ovlivňují - viz regresní terapie. Ta je na zážitcích z minulosti a jejich řešení přímo postavená.

ano , ale každý kdo toto chápe ví, že všechny ty věci se nedějí jen tak bezúčelně byť jsou někdy strašně smutné.

SabinaG
Jak já tě chápu... už jsem to psala v jiný diskuzi a nerada bych to psala znovu. Člověk touží žít svůj krásný život. Touží být "normální". Myslí si, že tomu všemu uteče...ale ne. Nikdy tomu neutečeš, tvé detství je na celý život s tebou.
Já jsem ted podruhé v prváku na VŠ. Jelikož mé slabé psychiky z rodiny využili i učitelé a spolužáci ve škole a vsugerovali mi, že nejsem schopna studovat VŠ, tak ted i když vždy udelám každou zkoušku a mám pruměr 1,6... tak se téměř denně budím z noční mury, kdy se mi zdá o bývalém třídním a spolužácích,jak se mi vysmívají a jak mi všechny uspechy studijní zmaří... Je to strašné. Minulým rokem jsem to psychicky nevydržela a musela jít zase ted do prváku,jenže to nepřestalo...ted mi zbývá v podstate jen jedna zkouška. Ale noční mury mám denně. To malé sebevědomí... nemám k tomu co říci. Hrozně moc bych chtěla mít hodného přítele, zažít příjemnou společnou domácnost a harmonický vztah. Nejde to,... a bojím se,že ani nepujde

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji cool: Hrozně moc bych chtěla mít hodného přítele, zažít příjemnou společnou domácnost a harmonický vztah. Nejde to,...

Proč to nejde?

swist
Samu sebe vidím jako ten nejvetší odpad, žádné sebevedomí, mám utkvělý pocit, že se mne a mých doteku,nebo blízkosti ostatní štítí, potom si nedokážu představit, že by mne mel nekdo vubec rád a teprve si nedokáži představit, že by se mnou chtel mít nekdo vztah.
Nikdy jsem žádný vztah nemela a sex vesmes vždy jen na jednu noc (to byla naivita, takže ted už je to uplne bez sexu). Nemám ráda své tělo, nemám ráda svuj obličej. Před ostatními se sama ponižuji, nebot mi to přijde naprosto přirozené a pro mne patřičné. Nevidím v sobě ženu. Vidím se jako bytost, jež se musí učit, jinak skončí jako uklizečka wc.
Takže proto to nejde.
Jasně,že tohle má všechno kořeny v rodine...ale co s tím ted asi tak nadelám?

arrow
profile_image
Cecilka17
od 17. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

cool
Ty jo, tak na tom jsme skoro podobně, ne-li stejně...

Cecilka17
A jak to poznamenalo život u tebe? Přitele máš? jaké jsou tvoje vztahy?

arrow
profile_image
lanulkaBlond
od 29. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky, tak jsem si to tu tak pročítala a ptám se sama sebe, kde se to v těch lidech (o co hůř-v rodičích, příbuzných)..tohle zlo bere? Měli snad taky špatné dětství a tohle to v nich zanechalo? Mé dětství na mě asi zanechalo taky následky.. Vyrůstala jsem s o rok starší sestrou a vychovával nás tatínek, matka od nás odešla když mi byly dva roky. Tatka se moc snažil,ale zvládat 2 holky při práci když ani neuměl moc vařit a starat se sám o barák,no obdivuji ho za to, že se nám snažil věnovat. Matka utekla s romem a mě chtěla vzít sebou ale tatka nás se ségrou nechtěl rozdělovat , tak si nás nechal obě. Nikdy si už nenašel jinou ženskou, je to samotář a takovej trochu stydlín. Já jsem dost po něm, stydlivá, neprůbojná, mám veliký strach z prostor kde je hodně lidí , takže obchodáky mě děsí... Nyní žiji už s přítelem a plánujeme miminko, a nedokážu si představit, že bych od něj odešla a nezajímala se....

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mámu a mě opustil ten, kdo zavinil můj život, párkrát jsme na sebe narazili na ulici, ale to je všechno. Zkazil mi tím celý život, nemůžu se s tím vyrovnat

 

Váš příspěvek

Zážitky z dětství - ovlivňují váš život?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené