Smazat

Ženskost

Ahoj holky,
přemýšlím nad pojmem ženskost. Shledala jsem se z názorem, že se nechovám jako holka. Nosím šaty, podpatky, dlouhé vlasy, pečuji o sebe. Nepoužívám vulgarismy, nekouřím, nepiju a přesto jsem slyšela narážku na nedostatek ženskosti. Bylo to z důvodu toho, že jsme řekla, že nepotřebuji chlapa jako ochránce a že jsem samostatná. Nepřipadám si jako kluk, jen jsem emancipovaná, nekňourám a přiblble se nechcichotám. Moc si také nepotrpím na nesmírně přeslazené věci (viz. Valentýn), příliš mnoho zamilovaných řečiček a amerických romatických filmech. Myslíte, že tedy muži touží po těch nanynkách, které nemají na nic vlastní názor nebo jsou v kurzu zdravě sebevědomé ženy
 

Reaguji na Stefinka:
A to sis přišla postěžovat, nebo se pochlubit?

arrow
profile_image
Stefinka
od 23. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True:
Jak už jsem minimálně 2x řekla. Zajímá mě názor ostatních. Rozumný názor a né rejpání.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Stefinka:
To byl velice rázná, přímo až chlapská odpověď ...

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: přesně s tímto měla "problém" jedna moje známá, které dokonce říkali mužským ekvivalentem jejího jména

Taky znám. Ale to je skutečně chlap s kozama. Hrubá, surová... vyloženě neženská
(= chlapská) chováním, vzhledem. A paradox je, je se strašně snaží najít chlapa, už pár let. Nic. Prostě už je toho tak moc, že to odrazuje.

Muž chce vedle sebe ženu - tedy svůj opak. Já bych vedle sebe taky nechtěla chlapa, co se chová jako ženská.

arrow
profile_image
mignon01
od 1. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

určitě je fajn být sebevědomá a samostatná a emancipovaná, ale myslím, že muži mají přirozenou potřebu ženy chránit a být macho - takže já, ač spoustu věcí zvládám sama, občas si jdu pro radu nebo si nechám pomoct, jen aby ten můj měl pocit, že ho potřebuju... občas se zatvářím ztraceně a funguje to... a taky se s ním snažím flirtovat a laškovat a taky se mi občas stane, že nevím co chci, a že měním názor a náladu....prostě jsem ženská

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Stefinka: Myslíte, že tedy muži touží po těch nanynkách, které nemají na nic vlastní názor nebo jsou v kurzu zdravě sebevědomé ženy

To by bylo moc jednoduché, kdyby na světě existovaly jenom dva druhy žen. Je hodně mužů, které žena odradí tím, že se cítí samostatná a nepotřebuje je. Kdybych hledala muže, tak i když se samostatná v mnoha ohledech cítím, ani v nejmenším bych mu to nenaznačila. Protože vždycky se najde situace, kdy toho druhého člověk potřebuje. Ať už je to po náročném dni v práci, kdy si člověk potřebuje popovídat, nebo když je člověk nemocný a potřebuje, aby se o něj někdo staral,... A to mužům dělá dobře, když mají ženu rádi a usilují o ni. Navíc "samostatnost" má mnoho aspektů - emoční, finanční, sociální... A vždycky se může najít nějaká stránka, kterou člověk potřebuje zaplnit druhou osobou.
Dnešním světem mává emancipace. V některých ohledech je to dobře, ale zrovna ve vztazích si myslím, že moc dobrotu nedělá. Chlapům totiž tak trochu drtí kou*e, což není zrovna příjemné a jen málokdy je to vyhledávané.

arrow
profile_image
colette11
od 29. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Přitom tak jak píšeš - mne se zdála ženská dost : dlouhé vlasy, značkové hezké věci,

nenosím značkové věci, protože na ně nemám.... nejsem tedy dost ženská.....smutné

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na colette11:
nic takového jsem nenapsala. Chtěla jsem tím vyjádřit, že dotyčná se zajímala o módu a chodila opravdu dobře oblečená a přesto bylo na ní nahlíženo jako na půl chlapa - z toho vyplývá, že oblečení a úprava zevnějšku s tím, co měla zakladatelka na mysli nesouvisí.
Když už jsme u toho, "ženštějších" věci - různých šatiček, krajkových tíleček, volánkových sukní apod. je nejvíc zrovna v těch levnějších obchodech typu HM, ...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji elvo: Muž chce vedle sebe ženu - tedy svůj opak. Já bych vedle sebe taky nechtěla chlapa, co se chová jako ženská.

Tak nějak

arrow
profile_image
colette11
od 29. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus:

OK, možná jsem chtěla poukázat i na českou mánii ve značkových hadrech atd., která mi někdy fakt připadá přehnaná. Nic ve zlým, prosím

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

"Myslíte, že tedy muži touží po těch nanynkách..."
Podle toho, kolik chlapů s takovými, které popisuješ, chodí, zasnubuje se či plodí děti, si to někdy myslet začínám

Ano myslím si, že emancipace jako taková nefunguje. Žena, která se o sebe umí postarat sama a ještě to těm mužům říká, či jim to dává najevo to má složitější.
Není nic špatného na tom, když je žena inteligentní, ale pokud není muž dostatečně inteligentní, případně je velmi inteligentní a má raději hloupější stvoření, tak ten to cíleně vyhledává.
Časem jsem přišla na to, že je správné být v hlavě chytrá, ale neprojevovat se tak za každou cenu a už vůbec se nesnažit muže přebíjet svou pravdou na každou věc. Hrozně se jich to chudáčků dotýká
Samostatná žena si většinou najde chlapa, který je nesamostatný. Netvrdím, že vždy, ale vidím po okolí. Těmto mužům to ovšem nevadí tolik, jako těm ženám, které si přejí změnu, pokud to není žena, která je dominantní a ráda nosí kalhoty ona..

 

Váš příspěvek

Ženskost

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené