Smazat

Ženskost

Ahoj holky,
přemýšlím nad pojmem ženskost. Shledala jsem se z názorem, že se nechovám jako holka. Nosím šaty, podpatky, dlouhé vlasy, pečuji o sebe. Nepoužívám vulgarismy, nekouřím, nepiju a přesto jsem slyšela narážku na nedostatek ženskosti. Bylo to z důvodu toho, že jsme řekla, že nepotřebuji chlapa jako ochránce a že jsem samostatná. Nepřipadám si jako kluk, jen jsem emancipovaná, nekňourám a přiblble se nechcichotám. Moc si také nepotrpím na nesmírně přeslazené věci (viz. Valentýn), příliš mnoho zamilovaných řečiček a amerických romatických filmech. Myslíte, že tedy muži touží po těch nanynkách, které nemají na nic vlastní názor nebo jsou v kurzu zdravě sebevědomé ženy
 
arrow
profile_image
QveenLucy
od 7. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Stefinka: Bylo to z důvodu toho, že jsme řekla, že nepotřebuji chlapa jako ochránce a že jsem samostatná.

Hele a neřekla jsi tohle právě chlapovi ? Třeba se ho dotklo, že už existují i samostatné, sebevědomé ženy, že už na nich nemusíme být závislé. Může zastávat názor, že v tomhle případě chybí ženskost.

Potom bych si to tak nebrala, jestli ty se jako žena cítíš, (a to je nejdůležitější) tak bych se vykašlala na nějaké takovéhle poznámky. Akorát ti z toho bude zle a pořád budeš zkoumat kde je chyba. Připadá mi, že šlo jen o jízlivou poznámku, že když je žena jiná než jak potom popisuješ, hned jí chybí ženskost.

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S tímhle tématem jsi mi udělala radost

Cituji panda08: charisma a prostě celkové osobnosti

Souhlasím s tímto. Mám pocit, že někdo třeba může mluvit sprostě a kouřit a stejně bude působit žensky a někdo to v sobě nemá.
Taky jsme o tom s kamarádem nedávno vedli debatu, protože mi řekl, že jsem hrozně rozumná a vyzrálá a proto prý jsem jako chlap Že pro něj je ženské chování to, co popisuje zakladatelka, prostě takové to "slepičí" chování, nelogické uvažování, hry na nedostupnost, neodepisování na sms atd. atd....
Přestože mám ráda pivo a občas si peprněji zanadávám, před touto debatou jsem o své ženskosti pochyby neměla, proto jsem zvědavá, co se tady dozvím
Jinak já třeba moc emancipovaná asi nejsem a naopak mám pocit, že chlapa jako ochránce potřebuju... Ovšem, pokud jsem opravdu málo ženská, najdu ho?

arrow
profile_image
QveenLucy
od 7. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teď mě napadá, že kdybys toto řekla i třeba ženě, taky může zastávat ten názor, zvlášť když je ona sama na muži závislá, že samostatná, sebevědomá žena, která se o sebe umí postarat, už není žena. (Dříve to přece jenom u žen nebývalo, byla to chlapská doména, tak se s tim daná osoba, která ti tohle řekla, ještě pořád nesmířila)

Ale jak už jsem psala, cítím v tom pouze obranou poznámku, na to co jsi řekla. Opravdu bych to neřešila.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Stefinka:
Ženskost nespočívá v tom jestli nosíš šaty , vysoké jehly či v romatickém chování.....

Cituji Stefinka: Myslíte, že tedy muži touží po těch nanynkách, které nemají na nic vlastní názor nebo jsou v kurzu zdravě sebevědomé ženy

100 mužů =100 ideálů a chutí.

arrow
profile_image
mentuhotep7
od 28. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Někde jsem slyšla názor, že ženy jsou jako děti- chlap se o ně musí starat, vymýšlet jim zábavu, aby se nenudily, platit za ně, atd. No třeba v tomhle spočívá ta ženskost

arrow
profile_image
Lovely3
od 23. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě právě hodně žensky působí, když muži ukážeš, že ho potřebuješ, že on je ten vůdce a ochránce. Jako tím rozhodně nemyslím nechat po sobě šlapat a všechno odkývat, ale dávat mu najevo úctu a ukazovat, že si ho vážíš. Také je ženské, když je žena sama sebou, nehraje si na "trvrďačku, která nikoho nepotřebuje" a třeba uzná některé své slabosti. Ale zase zná svoji hodnotu a má zdravé (to slovo "zdravé" je hodně důležité!) sebevědomí. Vzhled taky hraje svou roli. Neříkám, že nutně šaty, ale třeba něco "pytlovitého beztvarého" moc žensky nepůsobí. Když je žena nenuceně jemná a zranitelná (ne, že si na to hraje a pitvoří se ), to je podle mě ženské.

arrow
profile_image
Greg
od 29. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Buď taková jaká jsi, je to dobrej filtr na ňoumy, kteří se takových bojí..

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslíte, že tedy muži touží po těch nanynkách, které nemají na nic vlastní názor nebo jsou v kurzu zdravě sebevědomé ženy

Ha. Já to mám vykoumaný. Zakopaný pes je slově hetero = jiný, odlišný. Není to o samostatnosti. I samostatná ženská může být ženská ve smyslu ženskosti. Definujte si chlapa (chlupy, testosteron, hrubá síla...) a vyjde vám, co je "ženské" ( hladká kůže, progesteron, jemnost...). Z pohledu chlapa bude ženské přesně to, čím on nedisponuje. A naopak.

Tak

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: a v tom to asi taky bude...

Asi bude, ale on to, z pro mě nepochopitelných důvodů, považuje za přítažlivé Myslím, že platí

Cituji mikkýsek: 100 mužů =100 ideálů a chutí.

a proto je podle mě nejlepší být sama sebou

arrow
profile_image
Stefinka
od 23. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tato poznámka skutečně přišla od chlapa. Nedotkla se mě a vím, že muži se po mě otáčejí, takže na mě něco ženského určitě je. Nejde o to, že bych se po takové připomínce chtěla měnit, to ani náhodou jen mě zajímaly vaše názory.

arrow
profile_image
tritia
od 18. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

"Ženskost" je jenom sociokulturní stereotyp, co si někteří lidé vymysleli a druhým vnucují. Člověk by se měl chovat tak, jak to přirozeně cítí a podle toho, co ho baví. Osobně si pod tím pojmem představuju nějakou zmalovanou submisivní nanynku, co se se slzou v oku dívá na Ordinaci a Cesty domů .

arrow
profile_image
tritia
od 18. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Stefinka: Pokud poznámka přišla od chlapa, pak jsi asi někomu těžce pochroumala jeho křehoučké ego .

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak záleží, kdo na tebe takové řeči měl. Pokud to byl muž, který má z takových žen komplexy, obavy nebo co já vím. Tak si z toho nic nedělej. Případně jsi třeba nebyla jen jeho typ.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Greg: Buď taková jaká jsi, je to dobrej filtr na ňoumy, kteří se takových bojí..

Přesně tak

Nevidím tě, tak nemůžeme posoudit, ale přesně s tímto měla "problém" jedna moje známá, které dokonce říkali mužským ekvivalentem jejího jména . Přitom tak jak píšeš - mne se zdála ženská dost : dlouhé vlasy, značkové hezké věci, upravený ženský zevnějšek. Ale to s tím doopravdy nesouvisí.

Jelikož byla z toho známá velice nešťastná, vyslala mne zeptat se našeho společného kamaráda, coby chlapa, jak se věci mají. Ten mi řekl, že sám neví přesně proč, ale v její společnosti má divný pocit, že všechny chlapy "přesvítí" svým rozumem, jako by s nimi soutěžila, jakoby ji kdysi některý udělal něco zlého a ona se jim teď všem chce pomstít, že v ní není nic milého. Slovo milý jsme nakonec definovali jako přítulný, jemný, vlídný, atd.
Ať už je to jako chce, není moc taktické tvrdit, že "chlapa nepotřebuji" , to mi dá asi každý za pravdu Pokud jde o chichotání, kňourání, valentýnské nesmysly a přiblblé zdrobnělinky, myslím, že to chlapa, o kterého by bylo co stát, spíše odpuzuje

 

Váš příspěvek

Ženskost

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené