Smazat

Žiji život, který nesnáším. Jak se odpoutat?

Už tři roky žiji způsobem, který nenávidím. V rodině jsme se vždy museli prát o své místo na slunci, přesto jsou pro mě vším. Můžu se rozhodnout jakkoli, pokud to oni schvalují. V opačném případě následuje trest.

Poslední tři roky jsou pro mě peklo. Snažím se rozptýlit koníčky, ale poslední dobou ve volných chvílích jen pláču nebo zírám do zdi. Přítel už je vůči mým stavům apatický, jen mi řekne, ať situaci řeším. Asi se i rozejdeme. Mrzí mě jeho nezájem, ale má pravdu. Pláču i hodiny, ale pak se seberu a jsem zas dokonalá žena a dcera.

V rodině je velmi dominantní matka. Od dítěte zkouším se rodině zavděčit, zasloužit si jejich uznání. Všechny úspěchy přisoudí sobě (rodina mě přece podporovala), neúspěchy jdou na mou hlavu. Můžu se rozhodnout jakkoli, pokud je to podle nich. Jinak následuje odtržení, vyhýbají se kontaktu, ignorace i měsíce, jsou neosobní.
Matka s námi všemi manipuluje. Vím, že na mě platí citové vydírání, přesto s tím nejsem schopná nic dělat. Pomohlo vám něco?
Když jsem si vybrala vysokou školu, bylo to rozhodnutí proti jejich vůli, které jsem ale udělala. Po několik let jsme se skoro nebavili, neviděli, opovrhovali mnou. Objektivně to bylo moje nejlepší období, byla jsem velmi šťastná, získala jsem sebevědomí, ale rodina mi pořád chyběla. Po získání titulu mě vzali zpět.
Zkoušela jsem mluvit s členy rodiny zvlášť i dohromady, ale prý je vše v pořádku. Otec nechce nic řešit. Matka nikdy nepřizná chybu ani manipulaci. Upínala jsem se ke změně (velký posun v mé práci), o které asi měsíc vím, že nenastane - tím je opět zklamu. Sama nevím, co v životě chci... vše jsem podřídila rodině, ale teď vidí, že jsem uzlíček nervů bez energie a respekt je ten tam. Vzala jsem za své představy rodiny (druh školy, kariéra, styl života), ale sama se teď dusím, každý den mě ničí a nevím, jak dál... Potřebuji podporu, abych dotáhla, co jsem začala. Stálo to spoustu peněz, ale už nejsem ničeho schopná.

Jako jediné řešení vidím konečně se odpoutat a žít svůj život. Nevím, jak začít. A taky nevím, jak se postavit k tomu, že jsem na něčem tři roky dřela a nevyšlo to. Nechat to být?
 
arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na morrighan:
Víš, já jsem možná paranoidní. Ale myslím si, že ten, kdo stvořil Vosmajdu se nyní prezentuje jako Knihomolka. A Vosmajdu mám ráda, taky myslím hodně čte, viz její dobrá gramatika a vůbec vyjadřovací schopnosti.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky bych ti doporučila psychoterapii. Neber to vůbec tak, že jsi blázen. Naopak, je to velmi dobrá cesta k tomu, 1) aby ses vypovídala, už jen to hodně pomůže, a 2) aby ti někdo nestranný ukázal jiný úhel pohledu, aby ti ukázal, že nic není ztracené a stačí třeba jen malá změna, kterou ty budeš iniciovat, a život se obrátí k lepšímu.

Těžko radit... Doporučuji psychologa.

Reaguji na Maria: No jo, ale svoje problémy, pokud si dobře pamatuji, neřeší.

arrow
profile_image
Knihomolka
od 28. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Maria: viz její dobrá gramatika a vůbec vyjadřovací schopnosti.

Pokud se vám líbí moje gramatika, tak děkuji Ráda čtu.

Moc děkuji za všechny komentáře. Samozřejmě racionálně vím, jak to u nás doma probíhá. Potřebovala jsem nejspíš slyšet, že se musím sebrat a situaci začít co nejdříve řešit. U psychologa jsem byla, ale k ničemu to nevedlo. Zkusím jiného. Vypadám teď jako labilní a nešťastný člověk, ale kromě rodinného života jsem vlastně vyrovnaná, hodně aktivní v práci, která mě baví a maximálně naplňuje. Nejspíš i proto nemám moc kamarádek. Deníčky Vosmajdy si pročtu.

Reaguji na nanny1: Ani nevíš, jak s Tebou souhlasím.

Čtu Tvůj deníček a jako bych četla o mé rodině. Pomohlo jediné: Odpoutala jsem se od nich. Občas proběhne zdvořilostní návštěva, která brzy končí, protože zase zkouší, co můžou a já odcházím. Trvalo mi dost dlouho se od toho odpoutat. Držím palce.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak tak chápu, tak vysokou máš za sebou, tak nevím, co ti brání vypadnout a žít si svůj život? Pokud na tebe má rodina takový špatný vliv a není ti z toho psychicky dobře, tak je nejlepší odejít. Tím, že zůstáváš si k tobě budou dovolovat ještě víc. Možná by stálo za to se nechat namotivovat od nějakého psychologa, protože pokud kvůli tomu pořád brečíš, tak to není v pořádku a co se týče tvého přítele, tak pánové mají rádi veselé holky. Musíš odejít, získat sebedůvěru, úsměv a pak se ve tvém okolí najdou přátelé, přítel apod. Když to tu kolikrát čtu, tak je mi líto lidí, kteří mají rodinu na nic a že jich teď je.

 

Váš příspěvek

Žiji život, který nesnáším. Jak se odpoutat?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené