Smazat

Zkažené Vánoce

Mám problém s Vánoci, strašně se na ně upínám a těším, protože v létě nikam nejezdíme a neodpočinu si. A pak mi je zkazí nějaká jedna věc, a ostatním taky.

To už se stalo do třetice. Jednou naše kadeřnice neměla den, chtěly jsme být s dcerou na Vánoce pěkné a ani jedné se účes nelíbil, ořvaly jsme to obě, ale já zase neúměrně hodně. No, dostaly jsme chřipku, asi z těch nervů, a tak to bylo celkem jedno, co máme na hlavě. Pak před dvěma roky se v práci říkalo, že nám podstatnou část výroby seberou a byly ty svátky totálně zkažené, zase jsem je zkazila i ostatním, záchvaty vzteku, nechuť něco dělat atd. A nakonec se to nekonalo a práce je až nad hlavu. A letos se stalo to, že prostě paní doktorka pro mě neměla dobré zprávy, žádné, že je to pořád stejné, naopak ze zmínila o operaci. Není to tak honem nutné, tak jsem to odložila, abych si nekazila svátky, ale ty už totálně zkažené jsou, začala jsem prostě vyvádět, a ke všemu v rodině, kde měli skoro všichni těch nemocí a operací až až. Dost se to teď vyhrotilo. Nějak nesnesu představu, že by mě operovali, když nepociťuju potíže, mám zkrátka vztek. Něco jiného by byla rakovina nebo akutní slepák, to by člověk šel a bez keců, ale toto a před Vánoci. Kdyby toho aspoň bylo víc, ale tyto svátky měly být v pohodě a zkazila je jedna věc.
 

Já nevím, mě přijde, že si ty Vánoce kazíš sama a záměrně. Vánoce budou takové, jaké si je uděláš přece. Já jsem Vánoce nikdy moc nemusela, byly pro mě nějak depresivní vždycky, ale je to jen o přístupu. Taky mám plno starostí, rekonstruuji a je dost možné, že Štedrý den strávím sestavováním nábytku a úklidem...nadšená z toho nejsem, ale co už, nehroutím se, ničemu by to totiž nepomohlo, a to samé doporučuji tobě...Nechat si zkazit Vánoce účesem...to je fakt na hlavu

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vosmajdo, v čem je problém? Operaci jsi odložila po vánocích, tak co ti brání užít si o vánocích pohodu? V tvém případě je prostě jasné, že ty si prostě vždycky najdeš něco nebo někoho, kdo je vinen tím, že ty jsi otrávená a ve stresu. S tebou bych fakt nechtěla žít, to musí být očistec Záchvaty vzteku kvůli práci ?
Víš, jak to mám s prací přes vánoce já? Hodili mi na krk auditora a mezi svátky musím provést kompletní inventuru, která čítá asi 80.000 položek a od 4. ledna přebírám další oddělení. Do toho mám na krku barák a dvě malé děti. Kdybys byla v mé kůži, tak se z toho pos.., to ti garantuji. Jenže ono to ve skutečnosti není objektivních starostech a problémech, ale o tom, že ty prostě dokážeš udělat z komára velblouda a pak s tím zamořit ovzduší v okruhu jednoho kilometru
Já si teda Vánoce užiju. Miluju svojí rodinu a nic mi nezabrání, abych svým dětem připravila krásné vánoce.
Btw.: zdraví je důležité, přeju ti, ať ti všechno dobře dopadne. Já jsem si prošla akutní operací na přelomu října a listopadu a už jsem v pohodě. Musíš se s tím životem trochu poprat, sakra! A neee brát všechno tak tragicky a fatálně. Léta ti utíkají a když budeš takhle pokračovat, bude z tebe jednou stará zahořklá bába.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejdu hned po svátcích na operaci, ale na kontrolu po půl roce. Kdybych si to ale rozmyslela, určitě by mě rádi řezali hned. Je to větší zásah do těla, není to zrovna ten komár, je to spíš velbloud, tak je to děsné rozhodování. Pořád doufám v zázrak, že k tomu nakonec nedojde.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji vosmajda: Nejdu hned po svátcích na operaci, ale na kontrolu po půl roce. Kdybych si to ale rozmyslela, určitě by mě rádi řezali hned.

No, tak na životě tě to určitě neohrožuje, když to může počkat tak dlouho, ne?
Musíš se naučit povznést nad drobné (a někdy holt i větší) trable, které život přináší. Každá událost i situace, která se ti ti stane, tě může posunout dál. Život budeš mít takový, jaký si ho uděláš. A štěstí je strašně subjektivní pocit.
Když vidím třeba v televizi lidi, kteří skončili nešťastnou nehodou nebo nemocí na vozíčku, tak spousta z nich říká, že teď žijí lepší život než předtím. Já jim rozumím. Najednou se dokáží radovat i z maličkostí, naučí se překonávat překážky a každý den zažívají drobná vítězství, spočívající právě v tom, že to co je pro nás "normální" lidi běžné, všední a jednoduché, tak pro ně je to něco extra..
Přestaň se furt litovat a začni se sebou něco dělat. Jinak tě ten tvůj pesimismus a vztek sežere za živa..

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lilitha: Já nevím, mě přijde, že si ty Vánoce kazíš sama a záměrně.

Souhlas asi jsi ta ženská která jen nadává. Jako sorry já byla na Vánoce v nemocnici a byly to krásné Vánoce byla jsem s rodinou. Ty vyvádíš kvuli účesu a uź ted protože asi půjdeš na operaci? to se děje den co den a s ohledem na to že nejedeš hned neni to nic akutního a už teď máš zkažené Vánoce. Jedním slovem jsi nespokojená pesimistická a asi i protivná buď ráda že s tebou vubec někdo na ty Vánoce vydrží.

Ta jediná věc která ti ty vánoce kazí jsi ty sama začni myslet trošku pozitivně, radovat se z maličkostí... tímhle zkazíš vánoce nejen sobě, ale i všem blízkým v tvém okolí

Cituji amelie1111: stará zahořklá bába

Já se obávám, že už je Bába, která musí vyvádět, aby ze sebe dostala nahromaděný vztek a bezmocnou nenávist vůči všemu a všem - ve skutečnosti především vůči sebe sama a svému marnému životu ... Lituji tvé okolí a obdivuji jejich přesvatou trpělivost s každým tvým deníčkem víc. Já Vánoce nijak extrémně neprožívám, letos jako i po jiné roky jsem půl dne v práci, doma to taky momentálně není bůhvíjak na růžích nastláno - ale to nic nemění na tom, že o ty drobné radosti kolem se neošidím ... a kdyby mi tu pohodu nedejbože někdo chtěl zkazit, tak jej vynesu v zubech před barák a posadím pod okap Zvlášť Tobě by schlazení vyloženě prospělo A napadlo tě někdy, že různé nemoci, i ty nejvážnější, můžou vzniknout z dlouhodobého psychického tlaku a stresu - ve tvém případě vyvolávaného pouze sama sebou.
EDIT : Nevím, co za dárky máš nachystané pro své okolí, ale myslím, že bys jim mohla věnovat jeden extra a zcela zadarmo - jestlipak uhodneš, co mám na mysli ?

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejradši bych vynesla v zubech paní doktorku. Ani mi neřekla, že už jsou na to léky. A vztek teda mám, to je z toho, že chodím na preventivní prohlídky, člověk z toho má jen trápení. Neříkám, když najdou rakovinu, to je něco jiného. Ale operovat něco, co je mírně nepříjemné, když po operaci je člověku blbě a to dlouho, to nepobírám.

Tý jo, Ty jsi oběť jak vyšitá. Svůj život si tvoříš Ty sama. Taky bych teď mohla kopat kolem sebe, protože se manžel "zbláznil", mám malou holčičku, hypotéku, ale proč? Změním tím něco? Vůbec ne. Naopak bych akorát zničila samu sebe. Je to jen a jen o Tobě. Jestli si chceš opravdu pomoct, tak zkus třeba knížku Štěstí není náhoda od Kay Pollak, je jednoduše napsaná. A nebo si vlastně pomoct nechceš a v tom svém naříkání na všechno a všechny si vlastně libuješ, tak pak proč to řešíš

Vosmajdo... já nechápu o co ti jde... to chceš aby tě tady každej litoval nebo o co se snažíš? Pokud vím, tak si psala že operaci si odložila, tak proč si ty svátky neužiješ? Na všem hledáš jen to špatný... myslíš jen na to špatný... a pak se nediv, že se ti to špatný bude dít .... tvoji blízcí musej mít z tebe fakt radost... já jít na svátky k někomu kdo je takhle negativní, tak si radši udělám soukromej večírek sama se sebou

arrow
profile_image
Michalka33
od 10. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji vosmajda: Nejradši bych vynesla v zubech paní doktorku. Ani mi neřekla, že už jsou na to léky. A vztek teda mám, to je z toho, že chodím na preventivní prohlídky, člověk z toho má jen trápení. Neříkám, když najdou rakovinu, to je něco jiného. Ale operovat něco, co je mírně nepříjemné, když po operaci je člověku blbě a to dlouho, to nepobírám.

Tak dobrá.
Já se teda zeptám.

O co _přesně_ jde?
Čekám minimálně rakovniu (ale ono to bude něco na úrovni vypalování bradavic dusíkem, že)

arrow
profile_image
Šmudlíček
od 5. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, já si hlavně myslím, že by ses měla nad sebou zamyslet, a nekazit Vánoce ostatním. Ano, ostatním! Že si je kazíš sama sobě výbuchy vzteku apod. je jedno, ale chudáci tvoje rodina a kamarádi..... Něco ti povím - já Vánoce od malička nesnášela, protože moje rodiče se zásadně každý Štědrý den pohádali a pak se ještě pohádali s prarodičema. Jako dítě sem to nesla extrémně špatně a následky měla až do hluboké dospělosti. Až s manželem sem se naučila, že vše může být jinak a člověk se může na Vánoce těšit. A jen drobná poznámka k tvé chřipce a odložené operaci - já jedny Vánoce dostala 22.12. neštovice, což dle mého názoru je poněkud vážnější než chřipka. A tyto Vánoce strávím o berlích, byla sem na operaci kotníku (taky nijak nutné, odkládala sem ji co to šlo), nemůžu chodit, nedokážu si ani uvařit čaj, umýt se sama atd., nehledě na zdobení stromečku nebo vaření štědrovečerní večeře. A co dělám? I tak se na Vánoce těším, protože i přes to všechno bude doma pohoda,kterou si sami vytvoříme. Tak přestaň být tak nenávistná zlostná, a pokud to nejde, zajdi si k psychiatrovi, jelikož řešíš krav--y.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nepřipadá mi to jako krav--y. Vůbec se mi nelíbí, když nemůžu nic dělat a jsem obskakovaná. Neumím si představit, potupně si říkat o každé poponesení něčeho těžkého, proto taky to šílení z toho. Ještě mám tak povedené blízké, že by mi pak někdy řekli: já jsem za tebe musel...atd.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cherry_: Když to u doktorky nedopadne, tak zkrátka myslíš na to špatný. A před Vánoci se emoce násobí, proto jsem už před nimi zažila tolik nepohody, v běžném roce mě ty věci tak nerozhodí.

 

Váš příspěvek

Zkažené Vánoce

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené