Smazat

Změna chování mamky po operaci nádoru

Teror od vlastní matky, po odstranění nádoru se její chování hrozně změnilo........................................................................................

Ráda bych znala názory nebo zkušenosti. Moje mamka bývala fajn i když měla nějaké mouchy a asi před třemi lety ji zjistili nádor v hlavě, v Praze podstoupila operaci gamanožem a půl roku zůstala doma. Od té doby se její chování začalo měnit, doma se nudila, takže terorizovala jak je mohla a za každý drobeček mě seřvala. Když nastoupila do práce začala ze sebe dělat chudáčka a hrdinku zároveň, všem vyprávěla jak je těžce nemocná, že nemůže dělat to i ono. Nebyla schopná dojít domů(10 minut cesty) sama, všude jí musel vozit děda autem i když má řidičák. Doma mi stále dělá naschvály vyvolává hádky a všude si stěžuje jaká jsem hrozná dcera a před každým se předvádí jak je dokonalá a těžce nemocná. Je tohle chování normální?
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji michelle.s: .Navíc jsem nenapsala že mamku ráda nemám ale prostě se mi její chování zdá v některých ohledech dost přehnaný.

Já netvrdím,že jí nemáš ráda,vůbec ne.Je to těžký vše i pro Tebe,to je mě jasné.
A mluvila si nějak opatrně s mamkou o tom,že se Ti zdá jiná a zda ji něco netrápí a nebo proč dělá to a ono?Třeba si to vůbec neuvědomuje.
Ale to těžko soudit,člověk tam s Váma není,vše beru z toho,co jsem zažila...a vše tak brát nejde,což je jasné

Sice odskočím od tématu,ale já měla těžký úraz,byla jsem s tím rok doma a pak jsem se dlouho vzpamatovávala a bohužel to ve mě zanechalo jakýsi divný pocit a jsem moc opatrná a možná v určitých věcech pro okolí nesnesitelná,ale můj strach je silnější...třeba to maminka v některých věcech vnímá podobně a pak kolem sebe kope,aniž by chtěla ublížit jiným.

arrow
profile_image
michelle.s
od 1. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na sabina1990: Ono bohužel jak se zdá a většina známých to tvrdí, místo toho aby byla ráda, že je fit tak toho spíše zneužívá. Možná jsi s ní zkusím nějak promluvit pár lidí už to zkoušela a jen se jim vysmála tak nevim.:/

arrow
Neprodává v Bazaru

No poslyš, já Tě neodsuzuju, oni se v tom některý lidi najdou v těch nemocech a udělaj si z toho koníčka. To se stává.
Máma byla půl roku doma, neměla zřejmě žádný povinnosti, to víš, že se člověk začne nudit a vymejšlet... Nevim taky přesně, ale ten Lekselův nůž asi ani nebolí né? Nádor byl nezhoubnej, takže z týhle strany taky ok.
Ono zas každý má něco, těch nemocí je tolik, nejde furt jen brát ohledy a toho člověka v tom utvrzovat, takový ty kecy, musíš se šetřit atd. Chtělo by to mámu nějak "nakopnout", dodat jí nějakou motivaci (zahrádka, pes, kultura...) ne aby seděla doma a litovala se.
Jsem taky dost vážně nemocná, ale ty kecy o šetření se a odpočinutí mě spíš štvou. Ale někdo se v tom může najít, ušetří si práci - nemůžu, protože jsem nemocná, nervy - neštvi mě, jsem nemocná, může tím manipulovat ostatní - chovej se ke mně tak a tak, protože jsem nemocná...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji michelle.s: Možná jsi s ní zkusím nějak promluvit pár lidí už to zkoušela a jen se jim vysmála tak nevim.:/

A dochází maminka za nějakým lékařem např.-psycholog?

Cituji Ellenuschka: Ono zas každý má něco, těch nemocí je tolik, nejde furt jen brát ohledy a toho člověka v tom utvrzovat, takový ty kecy, musíš se šetřit atd. Chtělo by to mámu nějak "nakopnout", dodat jí nějakou motivaci (zahrádka, pes, kultura...) ne aby seděla doma a litovala se.

Ale já z toho chápu to,že rodina maminku nijak nelituje a naopak by chtěli aby se vzpamatovala,ale ona stávkuje...je jasný,že litovat je špatné,sama to taky nesnesuale ty ohledy v určité míře beru vždy a to může mít člověk jen chřipku

JInak TY jsi strašně silná osobnost a to co dokážeš TY ,dokáže málokdo a tomu věř!Jsi bojovník a MOC TI DRZIM PALCE!

arrow
profile_image
michelle.s
od 1. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: dětském krizovém centru nebo u nějakého odborníka (třeba psychologa)

No nemyslím si, že by tam někdo dostal mě nebo mojí mamku, obě jsme tam byly, když se s tátou rozváděla. Kdybych se tam dokopala já nevim jestli by se tam dokopala i mamka když jí to doporučila doktorka tak jí někam poslala a ztropila scénu. Zkusit to můžu ale nevim no.:/ Jako špatný řešení to není.

arrow
Neprodává v Bazaru

SOLU: nezhoubný nádor na mozku není rakovina. Kdoví, co všecko máme na mozku, když to nezačne dělat problémy, jako tady tu agromegalii nebo jiný problémy, ani to třeba nemusíme zjistit.

arrow
profile_image
michelle.s
od 1. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na SOLU: Doporučili jí aby docházela za nějakým psychologem, ale to začala všem nadávat a když jsem si jednou s ní zkusila tak trošku promluvit, tak po mě začala řvát a ohánět se s tím, že je přece strašně nemocná, takže se v ní vůbec nevyznám.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji michelle.s: Doporučili jí aby docházela za nějakým psychologem, ale to začala všem nadávat a když jsem si jednou s ní zkusila tak trošku promluvit, tak po mě začala řvát a ohánět se s tím, že je přece strašně nemocná, takže se v ní vůbec nevyznám.

To je zvláštní....pokud je relativně ok,tak si nedovedu to chování vysvětlit,ale jako rozmar se mě to nezdá.
Tak snad nakonec svolí a pochopí,že jí to jen a jen pomůže.

arrow
Neprodává v Bazaru

SOLU: já to taky tak pobrala, že rodina už ji nelituje, přijde mi, že pohár jejich trpělivosti přetekl, ale mamina by si dál ráda užívala to litováníčko. Ta psycholožka není špatný nápad, ale když tam nechce, to je pak taky těžký. Je to zamotaná situace, co s tim... A co nějakej chlap na obzoru neni 😊
Jinak dík, ale až tak silná osobnost si nepřipadám. Mám taky svoje nálady. Teď jsem týden doma s chřipkou a už mi začíná slušně hrabošit 😊

arrow
profile_image
michelle.s
od 1. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: Jsem taky dost vážně nemocná, ale ty kecy o šetření se a odpočinutí mě spíš štvou. Ale někdo se v tom může najít, ušetří si práci - nemůžu, protože jsem nemocná, nervy - neštvi mě, jsem nemocná, může tím manipulovat ostatní - chovej se ke mně tak a tak, protože jsem nemocná..

Jak píšeš, nejhorší je když se tomu ten člověk poddá, bohužel mamka je asi takoví případ, že se v tom až pomalu vyžívá z mého pohledu místo toho aby byla vděčná těm doktorům a užívala si tak se v tom nadále patlá i když je už zdravá. V tom ohledu mě to i mrzí. Když jí řeknu aby jsme šli do bazénu, nakupovat nebo někam si zajet, tak všechno strhává na to, že je nemocná a že jí není dobře, ale příjde domů a hned začne peskovat, uklízet a dělat spoustu jiných věcí.

arrow
profile_image
michelle.s
od 1. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na SOLU: Jakmile se někdo o psychologovi tak obrat o 180° a začne dělat neuvěřitelný scény občas je až zlá a to hodně takže pochybuju o tom, že by jsme jí tam nějak dostali ani párem volů by to nešlo.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

michelle potřebuješ dovolenou, někam odjet....[/cituji]

Otec byl také na této operaci v ÚVN ve Střešovicích. A ano, operace v mozkových lalocích sebou opravdu přináší zásadní změnu povahy.

Protože se začal chovat divně, obvodní mu na naše naléhaní domluvil návštěvu psychologa.

Závěr byl takový - ano, vedlejším důsledkem operace je že se stal poněkud "jednodušší". Jezdit autem nemohl, sám někam chodit také ne. Ale přesto to všechno jsme byli štastní, že s námi ještě 8 let po operaci pobyl.

Reaguji na michelle.s: Ani v nejmenším jsem nemyslela, že bys někam měla tahat svojí mamku, myslela jsem tím, abys tam šla ty pro podporu. Samozřejmě kdyby někam šla i máma, bylo by to fajn, ale sama píšeš, že to moc nevidíš.

Cituji sabina1990: Ježiš, vy jste zase chytré. Neznáte osobně ani jednu, ale navážíte se do zakladatelky, jak kdyby byla největší povl na světě... Mně tedy nepřišlo z příspěvku, že by byla nějakej spratek, jak tu píšete... Její maminka se změnila a tak ji to trápí, a co?
Jako klidně to může být tak, že mamka ze sebe dělá největšího chudáčka, takový lidi taky znám...někteří si potrpí na upozorňování, že jsou nebo byli nemocní...

A hlavně si uvědomte, že ne každý má dokonalou rodinu, takže pokud někdo o svých rodičích mluví, tak jak mluví, tak k tomu může mít taky důvod!

Pro zakladatelku: Bohu dík, se naší rodině nemoci vyhýbají, takže zkušenosti nemám. Ale jediný co asi lze poradit, je promluvit si. Říct ji, že tě mrzí, že se tak změnila atd... Jiný řešení ani snad není

Je určite ťažké to čo jej mama prežíva ale utrpenie nedáva nikomu právo zle sa správať k iným..

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Ellenuschka: nezhoubný nádor na mozku není rakovina. Kdoví, co všecko máme na mozku, když to nezačne dělat problémy, jako tady tu agromegalii nebo jiný problémy, ani to třeba nemusíme zjistit.

To jo, jenže jakýkoliv zíkrok na mozku je rizikový, nikdy nevíš, co může způsobit...Mozek není jako jiný orgán, sídlí v něm naše osobnost a leckdy stačí menší změna a je to v háji......třeba moje babička měla kdysi úraz - zlomeninu spodiny lebeční a traumatizovaný mozek a psychika se jí mírně změnila......

Jinak bych v první řadě doporučila psychologa zakladatelce - jednak si promluví s někým nezainteresovaným a jednak by jí mohl poradit, jak mamku někam dostat.....

 

Váš příspěvek

Změna chování mamky po operaci nádoru

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené