Smazat

Změna myšlení

Toto téma zakládám proto, že spousta problémů, které se na Omlazení diskutují, má řešení ve změně myšlení. I já bych chtěla nějaké věci ve svém životě změnit. A právě ta změna myšlení mi moc nejde. Například mám problém s tím, že se mě až moc dotýká chování druhých lidí. Někdo je nepříjemný (a nemusí být ani protivný přímo na mě) a já mám hned zkaženou náladu. Jakákoliv negativní reakce se mě dotkne, všechno si moc beru. A v těchto situacích si můžu říct, že každý má občas špatnou náladu a neřešit to, nenechat se tím ovlivnit. Ale i když si to řeknu, stejně mi to vůbec nepomůže. Prostě mi nejde jít novým směrem. Pořád propadám svému starému myšlení. Nevím, co dělám špatně, že to nefunguje a jak to dělat líp. Máte nějaké tipy? A jde vůbec myšlení změnit?
 
arrow
POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Taky si občas beru věci hodně osobně a mrzí mě a tak.i sebemenší hádka s někým mě rozesmutní a zkazí celý den

arrow
profile_image
martina30
od 3. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ale co s tím? Přece tomu člověk nemůže propadat celý život.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji martina30: Například mám problém s tím, že se mě až moc dotýká chování druhých lidí. Někdo je nepříjemný (a nemusí být ani protivný přímo na mě) a já mám hned zkaženou náladu.

že by zbytečná vztahovačnost??

ono to je většinou tak , že to co se ti nelíbí na druhých lidech je ti vlastní ať si to připustit chceš či ne.

Cituji martina30: A jde vůbec myšlení změnit?

ono jde změnit úplně všechno, jak jednoduché a zároveň složité.

arrow
profile_image
martina30
od 3. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To, že se mě dotýká chování druhých je jednoznačně dáno i vztahovačností. Ale u mě nejde o to, že by se mi na druhých něco nelíbilo, spíš je to o tom, že se mě to zbytečně moc dotýká. Dělám si hlavu s tím, kdo si co myslí, jak se ke mně nebo k druhým chová. Jednoduše řečeno - všechno moc řeším.
Mikkýsku a jak jde tedy změnit myšlení? Nechci po tobě návod, spíš tip či názor.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji martina30: Ale co s tím? Přece tomu člověk nemůže propadat celý život.

člověk se mění a vyvíjí, takže jednou k tomu bodu každý dospěje , kdy to přestane řešit.

Cituji martina30: Dělám si hlavu s tím, kdo si co myslí,

já myslím, že není podstatné co si myslí ostatní , ale podstatné je to jak vnímáš ty sama sebe..

Cituji martina30: Mikkýsku a jak jde tedy změnit myšlení

určitě jde , kde začneš záleží pouze na tobě. Existuje mnoho způsobů, někoho změnit myšlení donutí okolnosti života, někdo začne vnitřně pociťovat nespokojenost sám se sebou a chce s tím něco dělat, někdo se chce změnit kvůli druhému atd.

Zkus třeba nějakou literaturu, seminář je toho všude spousta.

Cituji martina30: Jednoduše řečeno - všechno moc řeším.

Nechci aby to vyznělo jako hnusná poznámka,moje rada ale je .... najdi si nějakou zábavu,něco co tě zabaví natolik,že přestaneš řešit každou blbost.
Všimni si,že lidi pokud mají starosti,ať existenční,zdravotní,rodinné,tak neřeší "hlouposti" protože přijdou na to,že život je moc krátký a křehký na zbytečné starosti.

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na martina30:
Taky jsem dřív bývala jako ty. Řešila jsem, kdo si co myslí, pořád jsem přemýšlela, jestli náhodou nedělám něco špatně, mrzelo mě, když se na mě někdo zlobil apod. A víš, co mě změnilo? Životní zkušenosti Čím víc si toho člověk prožije, tím je silnější. Nevím, kolik ti je let, ale řekla bych, že to jde tak trochu i ruku v ruce s věkem, kdy člověk začíná být imunnější vůči okolnímu světu (i když na stará kolena zase začne být sentimentální, no).
A taky souhlasím s:

Cituji Laky: najdi si nějakou zábavu,něco co tě zabaví natolik,že přestaneš řešit každou blbost.
Všimni si,že lidi pokud mají starosti,ať existenční,zdravotní,rodinné,tak neřeší "hlouposti" protože přijdou na to,že život je moc krátký a křehký na zbytečné starosti.

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na martina30:
na to ti doporučuju např. skvělou knihu od Dona Miguela Ruize Čtyři dohody. Tam pochopíš, jak a proč si nebrat nic osobně a tím si usnadnit život. Je to skvělá kniha a na českém trhu je už dlouho, takže bys ji měla sehnat.
Rozhodně bych od tvých pocitů neutíkala, protože tě to vnitřně vede, že s tím něco chceš dělat. Myšlení změnit jde, ale člověk musí v první řadě sám opravdu chtít, a když tohle splňuje, pak na tom sám pracovat, vést tě může právě kniha. Je jich více, např. Bosonohý lékař, to je opravdu výtečná kniha a vtipně napsaná, dobře se čte. Uvádím pouze knihy které jsem si sama přečetla.

arrow
profile_image
martina30
od 3. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji deniko: na to ti doporučuju např. skvělou knihu od Dona Miguela Ruize Čtyři dohody. Tam pochopíš, jak a proč si nebrat nic osobně a tím si usnadnit život.

Tuto knížku jsem už četla. A četla jsem i mnohé další. Určitě je super si je přečíst, člověk pak ví, jak na to teoreticky. Ale já mám spíš problém s uvedením teorie do praxe. Je mi jasné, že to není nic jednoduchého a že to nejde ze dne na den. Ale když to nejde ani po letech, tak si říkám, co dělám špatně, že se nedokážu změnit. Zvlášť když bych tolik chtěla a dělám to jen kvůli sobě, abych se zbytečně nedeptala. Vždycky se dostaví ten pocit, jako bych jednala proti své přirozenosti.

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji martina30: Zvlášť když bych tolik chtěla a dělám to jen kvůli sobě, abych se zbytečně nedeptala. Vždycky se dostaví ten pocit, jako bych jednala proti své přirozenosti.

tak ti zřejmě situaci stěžuje ještě něco jiného, na to ale musíš přijít sama, co to je, rozpitvávat tvoji osobnost na netu nejde, ale veř tomu, že něco to je. Mám s tím osobní zkušenost.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji martina30: mám problém s tím, že se mě až moc dotýká chování druhých lidí

Já taky. Nevím, jestli je to vztahovačností, spíš pak až moc přemýšlím nad tím, co jsem udělala špatně. Jak píšou holky, zlepšuje se to s přibývajícími životními zkušenostmi. A hlavně s tím, jak dané lidi víc a víc poznáváš. Pak už třeba víš, že některé lidi nemá vůbec cenu řešit, a být kvůli nějakému konfliktu dotčená, protože víš, že chyba není na tvé straně, že je to třeba povahou dotyčné osoby a ty s tím nic neuděláš.

Taky si nemyslím, že je to nějaká záporná vlastnost. Že nad reakcemi okolí přemýšlíš tě v životě posouvá dál, uvědomuješ si svoje chyby. Není nic horšího, než člověk, který druhým vůbec nenaslouchá a nějaké výtky vůči jejich osobě jim jsou šumák.

arrow
profile_image
Lucita4
od 17. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

dnes, 20:20:53 - Připojeno během spojování:
Změna myšlení

Může člověk změnit své myšlení o nečem ze dne na den? Když si napříkla řeknu, že od zítra budu pravidelně cvičit a zdravě jíst, tak je možné, že mi to vydrží?

A proč ne? Já myslím, že záleží hlavně na vůli člověka

arrow
profile_image
Gatty
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nevím, myslím, že nelze tak úplně ze dne na den změnit myšlení (povahu).
Pokud ti dosud nešlo si říct: Tak, teď musim tohle a tohle a nakonec jsi to odložila "na zítřek", tak to nelze. Chce to postupně - ne říkat si "musy, bychy", které tě podvědomě přivádí do stresu, ale prostě udělat to v tu chvíli, kdy tě to napadne a máš na to prostor.

 

Váš příspěvek

Změna myšlení

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené