arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den,

již delší dobu přemýšlím o řešení problému. Již snad 10 let trpím těžkou formou akné, zkoušela jsem vše od přírodní léčby, antibiotik, hydrocolonu, chemického peelingu, omniluxu, laseru až po HA. Na počátku, někdy v 15 letech mi HA zabrala, po vysazení bylo vše ještě horší a při znovunasazení už nezabrala. Pamatuji si na léta, kdy jsem byla usměvavá, neměla jsem s nikym problém a život jsem měla ráda. Postupem času a přijde mi že stále hlouběji upadám do depresí. Mám problém najít si přátele, nechodím mezi lidi neboť se za sebe stydím, nechci s nikym mluvit z bližší vzdálenosti, leta jsem si nemohla vzít tílko ani tričko s výtřihem a každý den začíná utrpením, že se jdu na sebe podívat do zrcadla co nového se vyvedlo. Na psychiku to mělo takový vliv, že mi připadá, že se mi změnila od základu i osobnost. Pořád jsem nešťastná, zamračená, lidi od sebe odháním. Vím že je vše o vnitřím odhodlání, ale já už se za sebe vážně stydím. Když jsem měla partnera, už jsem neměla pomyšlení ani na intimní žviot, abych se nemusela svléct aby něco neviděl. Nevím co s tím dělat. Hledala jsem řešení kde se dalo ale problému se asi nikdy nezbavím. Terapie u psychologa, který stále ttrdil jak se člověk má mít rád takový jaký je nebyla téměř k ničemu. Už nevím kam jít pro radu, jakého lékaře navštívit. Přijde mi že jsem vyzkoušela vše co se dalo ...

arrow
Neprodává v Bazaru

To je mi líto, poradit tedy neumím. Snad jen pohled "z druhé strany" - mám kamarádku, velmi blízkou, která má podobný problém a to ještě déle než 15 let. Nikdy mi to nevadilo - když narážíš na přátele - mám ji moc ráda a to, jestli má nebo nemá skvělou pleť v tom nehraje žádnou roli. Pravda je, že dneska se podle vzhledu posuzuje hodně. Ale u blízkých přátel to snad ještě neplatí. A jen tak mimochodem - můj muž ji považuje za atraktivní. Ne, že by neviděl, že má s pletí problémy, ale oceňuje jak o sebe jinak dbá, že se hezky líčí a obléká, stará se o vlasy... Někdy je sám sobě člověk největší kritik.

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano to souhlasím, nemyslím přátele ohledně vnějšího vzhledu, ale spíše kvůli mému samotnému chování ovlivněného právě tím problémem. Jistě že mám svou vlastní volbu jak se k problému postavím, ale za ta léta vždy začnu doufat že něco pomůže, ale jako bych vylezla na velkou hroudu kamení a zase se pode mnou zbořila. Nevím jak přesně pocit vysvětlit. Jediné co jsem nezkoušela byl Roacutane, ten mi ale lékařka napsat odmítla.

arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj, mám nebo měla jsem, teď už tolik né, podobný problém s ekzémem. Akné jsem pak v době dospívání dostala samozřejmě taky a kolikrát si tak v duchu dělám srovnání, co je vlastně lepší nebo horší - jestli ekzém nebo akné. U ekzému víš, že po kortikoidech za pár dní zmizí, ale zas to nemůžeš na sebe plácat furt a navíc je i dost nepříjemný. Akné zas nebolí (nemyslím ty veliké zhnisané boláky), ale je to taky strašný. Nejhorší je, když se bolák udělá na nějakém hodně nápadném místě, jednu dobu se mi tvořily přesně mezi očima, jak maji Indky tu červenou tečku, to jsem odmítala vylézt z baráku, to byl fakt děs.
Co poradit, to nevím, já jsem to vždy řešila hodně mejkapem - ten hustý Dermacol např...
Pak taky vyzdvihnout jiné své přednosti, aby to nebylo tak nápadné.
Je to fakt, že člověk sám sobě je největším kritikem, kolikrát si myslíš, že ostatní fakt zírají jen na ten jeden pupínek a přitom má každý dost svých starostí.
Jinak k té doktorce, nechceš zajít k jiné, která by Ti ten Roacutan napsala?

ahoj, s pletí mám také problémy více jak 10 let. To akné samotné by mi ani tak nevadilo, jako ta hyperpigmentace co mi po tom zůstane, nejde to ničím zakrýt takže vím, jak se zhruba cítíš, když si třeba v bližším kontaktu s lidmi a je mi to též nepříjemné. A jakou používáš HA? Nejlepší na pleť je prý diane 35.

arrow
profile_image
7catherine7
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Caprisonett:
Holka, nevzdavaj to! Ten Roacutane som nebrala, ale myslím, že na ťažkú formu akné by ti ho mala kožná predpísať, lebo to čo píšeš je fakt vážne, nenechaj si zničiť život a štatstie kvôli akné, skús vymeniť kožnú, možno si natrafila na neochotnú doktorku, iná by ti možno pomohla a prepísala Roacutane. Tú HAK si brala akú? Ak ti nezaberá 1 druh, skús aj iný druh, ktorý je dobrý na akné alebo zmeň doktora, nechaj si urobiť hormonálne testy, či nemáš zvýšený testosterón, ten spôsobuje akné a podľa tých testov ti gynekológ poradí HAK. Hlavne s tým niečo rob, takoto nečinnosťou nič nedostiahneš, nemáš nevyliečiteľnú chorobu, nevyčerpala si všetky možnosti liečby a keby ti tá HAK zabrala, tak ju už nevysadzuj, akné sa ti znovu vráti, viem, že to nie je riešenie problému, ale nebudeš predsa takto trpieť kvoli akné.

Reaguji na 7catherine7: to bych ti také doporučila vyměnit, mrkni na hodnocení dermatologů ve tvém okolí a zkus zajít k té nejlepší, já jsem také vyměnila a každá má na to trochu jiný názor a metody, možná že to vidíš jen moc černě a není to tak hrozný, když ti to nechce předepsat.

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: U mne nejde o jedne bolák ale o velké fialově podlité boláky po celém obličeji a nedají s emoc zakrýt ničím. A když už je snaha vypadá to spíše komicky kolik toho na sobě mám ...

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veru.Praha: Nyní žádnou, jsem po vysazení necelý půlrok, ale ani když jsem brala tak to nebylo lepší. Ta Diane mi zabrala v těch 15 letech poté už ne. A vím že jsem po ni i hodně přibrala a do teď mám strie na prsou. Nevím proč HA nezabírá, naposled jsem měla Jeaninne, Yadine a bez úspěchu. Myslela jsem, že to hormony nebude, ale testosteron mi vysoký vyšel ...

Cituji Caprisonett: Již snad 10 let trpím těžkou formou akné,

Cituji Caprisonett: Jediné co jsem nezkoušela byl Roacutane, ten mi ale lékařka napsat odmítla.

A proč odmítla? Na jakou jinou formu akné než vážnou by to proboha měla předepisovat. Zbytečně se dál jizvíš a ničíš si život. Řekla ti důvod? Trpěla jsem na akné zhruba stejně dlouhou dobu jako ty, možná o dva roky víc. Pamatuju si, jak jsem se vždycky těšila na nějakou akci na víkend, jenže koncem týdne se mi vyklubalo několik podkožáků a už jsem radši nikam nešla. Změň doktorku, já to udělala, jsem po 8 měsících léčby Curacné a mám krásný obličej (taky na mě nic jiného nefungovalo). Minimálně si myslím, že už nemáš co ztratit.

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mishka999: A myslíš, že je prvně lepší zkusit tuto léčbu než rovnou hormony? Když si s léčbou přestala, vydrželo to? Asi jiný způsob nevidím. Ten Roacutane řekla že nemám podle jaterních testů úplně v pořádku játra a že mi jej nenapíše. Ale s HA by to bylo snad stejné že co se jater týče. Ikdyž byhc musela mít asi silnou. Nejhorší je, že by si člověk chtěl pomoci nejraději sám. Studovala jsme si hormonální testy, mám je ofocené, hledala co jaký hormon znamená, k čemu slouží. Ale už třeba u složení HA nevím co znamenají ty doplňující složky které jsou v každém typu jiné. Gynekoložka také neochotná, ta mi HA vychvaluje, ostatní lékaři včetně cukrovkářky, kožní, obvodní říkají ruce pryč. Ale pak mi zase řeknou, že jediné řešení na hormonální nerovnováhu jsou právě prášky. Mám z toho hlavu jak balon, někdy si říkám, že jsem měla studovat medicínu ...

arrow
profile_image
anysekk mojeid
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Caprisonett:
Jak radí holky, opravdu bych změnila kožního lékaře. Zhruba před 2 lety se mi udělal ekzém v obličeji (do té doby jsem kromě lehčí formy akné ničím podobným netrpěla), tak jsem zašla ke kožní, ke které chodí celá moje rodina, a ta mi doslova řekla, že je to Dermatitida, které se už nezbavím - pro 18ti letou holku docela šok, že by měla mít něco takového nadosmrti v obličeji... Nacpala mi na to hromadu kortikoidních mastiček, které pomohly na chvíli, a vše se poté opakovalo v intenzivnější formě. Poté mě už došla trpělivost, zašla jsem za jiným lékařem, ten mi předepsal dvoje silná antibiotika + antibiotickou mastičku, kterou máznu vždy, když vidím byť jen malinkatý příznak dermatitidy, a musím zaklepat o dřevo, že je už 4 roky vše v pořádku. Takže určitě zkus změnit dermatologa!

já beru také jeanine jako mojí čtvrtou HA, teď to bude rok, chce to každopádně brát delší dobu minimálně půl roku, u mě to nejvíce zabralo na oblast zad, obličej asi taky, ale pořád se mi ty zatracený póry ucpávaj, takže černé tečky, hlavně se mi to rozšířilo na tváře, což mne štve nejvíce. Jakoby se to zhoršovalo, taky už nevím co. a pak ty fleky

Reaguji na Caprisonett:
Dnes beru poslední tabletku, takže ještě nemůžu posoudit, co se stane po vysazení.
No když nemáš v pořádku játra, tak to by možná důvod pro nenapsání byl, to je fakt. Ale v tom případě by bylo asi taky dobré vyřešit problém s játry. Třeba bys pak Roa mohla brát. Navíc HA a játra se taky moc nekamarádí, pokud vím. U Roa je dobré, že na ta játra působí pouze po dobu léčby, takže pár měsíců. HA bys musela brát furt. Ale jestli máš opravdu zvýšený testosteron, tak není zaručené, že Roa by ti pomohlo napořád.
Jinak koukala jsem, že už jsi zakládala téma o řešení akné při zvýšené hladině testosteronu. Zkoušela jsi něco z toho, co ti tam holky psaly? Některé rady mi přišly velmi dobré.
Určitě bych ten boj nevzdala. Taky jsem měla fáze, kdy už mi to bylo všechno jedno. Ale pak zas přišly ty pocity, že je škoda prožít mládí schovaná někde doma kvůli beďarům. (A to jsem prosím původně chodila k prýýý velmi dobrému kožnímu lékaři a *** mi pomoh.)

arrow
Neprodává v Bazaru

Já mám spolužáka ze střední který měl vždycky dost akné, když byla tak prvák a druhák tak se mu hodně děcka smáli a psychycky ho týrali. Pak už ho tak nějak brali, ale už to v něm prostě bylo. Nedávno jsem ho potkala v posilovně tak jsme si tam pak sedli na džusík a pokecali.
Vyloženě akné už nemá, ale zůstali mu tam ty jizvy takové červené no nic hezkého to není. On by měl tak pěknej obličej, má pěknou postavu, dobře se oléká a hlavně je to hrozně hodnej člověk. Ale nemá žádnou holku, žádná ho kvůli tomu nechce. Je to hroznej stydlín (taky si myslím že je to kvůli tomu akné), chodí s hlavou skloněnou nemá vůbec žádné sebevědomí a je mi ho hrozně líto.
V dnešní době se bohužel hodně posuzuje jen podle vzhledu.

Měla jsem taky podobný psychycký problém. Můj ex chtěl mít asi dokonalou barbie nebo já nevím co vlastně chtěl, ale uplně mě tím vydeptal. Nejdřív se mu nelíbila moje postava tak jsem ze sebou začala něco dělat (za to jediné jsem ráda) zhubla jsem a mu se nelíbil můj obličej pořád mě říkal že vypadám jak dítě, jak malá holka (mám takové jemné rysy a lidi mě typují na mín let) začal mě uplně tyranizovat tak jsem si začala barvit obočí víc se malovat pořád jsem se snažila pak jsem přišla a řekl mě ježiš co to máš jako na sobě tobě sluší to a to tak jsem hned běžěla a koupila si oblečení podle toho co chtěl. Byla jsem z toho tak vynervovaná a tak vystresovaná že jsem se bála co si zase příště na mě najde.
Pak začal s tím že se mu líbí blondýny. Já jsem si připadala jako ta nejnemožnější nejltustější nejošklivější holka na světě a když už po mě chtěl abych dala pryč svoje od přírody krásně hnědé vlasy tak jsem řekla dost a ikdyž to pro mě v tu dobu bylo to nejhorší období tak jsem ho poslala do háje. Dívala jsem se na sebe do zrcadla a vůbec jsem to nebyla já. Pak jsem se vrátila ke všemu starýmu co jsem na sobě měla ráda a našla si chlapa co mě má rád takvou jáká jsem!

Nesmýš se od nikoho nechat ovlivnit. Určitě jsi svým způsobem krásná a pokud aspoň trochu budeš spokojená sama se sebou tak to uvidí i ostatní. Když nemáš hezkou pleť tak máš určitě hezké vlasy nebo oči tak se soustřeď na to. Pro člověka je nejdůležitější sebevědomí. Když budeš pořád načučená a budeš chodit se skloněnou hlavou tak si akorát o tobě bude každý myslet že jsi nějaká naštvaná zapšklá nepříjemná... přitom to určitě není pravda.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené