arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji 7catherine7: to fakt nechápem, čo robíš u kožnej dvakrát za týždeň

Ano, chodím na léčivé světlo a laser již měsíc. Ale zjevně jen dotuji z vlastní peněženky za něco co k mému zdraví nepřispívá. Každopádně nyní asi antibiotika budu muset potřebovat na rychlejší zahojení, po tomto zůstávají obrovské jizvy

arrow
profile_image
7catherine7
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Caprisonett:
No a čo je to liečivé svetlo, taká infračervená lampa, ktorá má hojiť zápaly? To nedoporučujem, kozmetička mi parkrát ňou ošetrovala pleť, ale vôbec to nepomohlo. Inak som chodila aj kozmetičke, ale mám pocit, že mi viac uškodila ako pomohla, po jej vytláčaní mi ostali aj dva týždne krvavé rany a dlho sa hojili, pri vážnejšom akné treba byť opatrný. Inak mne kožná laser nedoporučovala, lebo ešte nemám vyliečené akné a ten sa môže robiť až po doliečení a a ked je isté, že už sa ti to nevráti, teda ak je to to isté čo si myslím ja. Ja mám pocit, že tá kožná chce na tebe dobre zarobiť a nezaujíma ju, ako budeš vyzerať. určite by som ju vymenila a na laser už nechodila

arrow
profile_image
tinulik
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Určite musíš vymeniť kožnú a nájsť takú, ktorá ti bude ochotná predpísať Roaccutane. Roaccutane je proste zázrak!!

Od 15-tich ma trápilo akné, všetko mi pomohlo tak 2 - 3 mesiace a dosť, až keď som už mala naozaj hrozné akné, tak mi kožná predpísala Roac. a ten jediný mi pomohol. Celé 4 roky som nemala jedinú vyrážku, lenže pred pol rokom sa mi akné opäť vrátilo (myslím, že to bude tým, že som po 8 rokoch vysadila hormonálnu antikoncepciu), takže teraz som späť na antikoncepcii a Aknenormine (podobné Roaccutanu) a po 2 mesiacoch začalo akné ustupovať.

Skús to, naozaj to pomáha (3 moje kamarátky to tiež užívali a pomohlo im to) a ďalšie plus - nie je to vôbec drahé ( 2 - 3 eurá za 1 balenie).

arrow
profile_image
solete
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pro Caprisonett
Ahoj,
moc dobře chápu, jak ti je. Ikdyž nemám takové velké "boláky", ale hodně, černé tečky, hnisavé, červené fleky, jizvy, pigmentace, napuchne mi ti půlka ksichtu, když se něco dělá.... nemluvě, že to i bolí atd.
Kdo to nemá, tak to prostě nepochopí, co je to za balvan.

A kecy, že se máš mít ráda, jaká jsi.... všechno má své hranice, boule na obličeji, zádech, tohle nemůže mít nikdo rád.
Všude kolem sebe vidíš jen pěkné tvářičky. Vstávat o hodinu dřív a zkusit to zamaskovat .... Poslouchat, co to máš, ty vypadáš, zase se ti něco dělá .... doma tenkrát poslouchat, to po pubertě přejde ... a ono nic, tak pak, až po těhotenství a taky nic. Je pravda, že po těhoši je toho míň, ale prostě se to dělá pořád. A teď je to o to horší, že čím jsem starší, tím se to hůř hojí a vznikají častěji jizvy. A nejde si říct, že je to dobré, že máš pěkné oči nebo co dalšího ... Už jsem taky za ta léta vypozorovala, že když se to zlepší, hned mám lepší náladu, hned bych někam šla atd.

HA u mě nefunguje a už ji ani nechci, po ní se mi dělají víc pigment. skvrny. A stejně je to jen dočasné řešení, v momentě vysazení je to zpět a často ve větší míře.
U mě test na testosteron, vyšel v normě (ale byl u té vyšší hranice normy), ale to mi gynekoložka řekla, že ikdyž je testoren OK, že to neznamená, že na něj nemůžu být víc citlivá. Takže taky žádné řešení.
A taky se dost často zapomíná, že je to dědičné! A kolikrát potomci to mají horší.
Takže jen doufám, že dcera bude po tátovi. A když to chudák bude mít taky, budu se snažit jí jakkoli pomoct.

Určitě se nenechej "seřvávat" doktory, že je nemáš střídat! Když si jeden neví rady, proč bys nemohla jít za dalším!

A odkud jsi? Možná taky zkus dojít do nějakého soukromého centra, tam bývají hoooodně ochotní, vstřícní. V Praze jich je víc než dost. Sice zaplatíš, většinou konzultace se platí poprvé (200-500,- jak kde) a aspoň to taky s nimi probrat, zkusit najít řešení.
Taky je to hodně o penězích. V těchto centrech už mají lasery, co pomáhají, ale ty ceny ....
Já třeba zkusila Smootbeam, pomohl, ale prostě na to nemám, abych mohla zase jít.

A mastičky, roztoky apod. když už zaberou, tak jen na chvíli.
Zkoušela jsi třeba i chemický peeling? Tím se i lepší jizvy. Ale spíš ten Renophase, ten působí "jakoby pod kůží" a neolupuješ se jako po peelingu s kys. glykolovou? Je pravda, že je to problém uvnitř, ale i zvenčí. Nám s tou problematickou mastnou pletí se prostě ucpávají póry, máme nadměrnou produkci mazu, množí se bakterie, tak se musíme víc starat o pleť i zvenčí.
Co mám vyzkoušeno, tak kosmetika Neostrata je dobrá (to jsou ovocné kyseliny), zvlášť řada NeoCeuticals. Nebo mě zajímá kosmetika Obagi. Ta je na bázi benzoyl peroxidu, ale nemám ji vyzkoušenou. K dostání jen v USA. Ale v dnešní době už není problém si to koupit. (né jako kdysi, že všechny kožařky daly líh a pak Aknecolor, když se k nám dostal).
A nedávno jsem se divila, že mám pleť o něco lepší a nevěděla proč. Tak jsem myslela, že by už konečně byl klid. Ale pak se mi zas zhoršila..... tak jsem přemýšlela, co bylo jinak. A pak mi došlo, že jsem byla na pár lymfodrenážích (takže po novém roce udělám pokus a zkusím zase lymfo).

Určitě to nevzávej, hledej doktora, který bude ochotný hledat řešení.
A taky ještě mě "zaráží", že ti řeknou, že jater. testy nebyly OK, takže ti Roc nepředepíše. Ale už ti neřekne, co je za problém s játry a začít to řešit.
Ale co se divím, kolikrát podle jejich chování si připadám, že doktory otravuji (teď nemyslím akné).

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji solete: Kdo to nemá, tak to prostě nepochopí, co je to za balvan.

Svatá pravda.
Znám to moc dobře. Taky jsem si prošla obdobím, kdy jsem skoro nechtěla chodit ven a s nikým se bavit. Pak se mi pleť trochu zlepšila, komplex sice zůstal, ale už to není tak hrozné jako dřív. Ovšem včera mi opravdu velmi "dodal sebevědomí" můj kamarád, který mě před všemi ostatními známými upozornil na jediný pupínek co jsem na obličeji měla Bylo to opravdu trapné. Nechápu o co některým lidem jde....
Nejlepší bude, když opravdu změníš kožní a budeš stále zkoušet a určitě najdeš něco, co pomůže Každopádně přeju hodně štěstí a hlavu vzhůru

arrow
profile_image
cokoladovasusenka
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak já se přidám, taky jsem měla vždycky hodně problematickou a citlivou pleť, a ač jsem mladá, puberťačka už nějakej ten rok nejsem.
Někdo říká že se pleť zlepší po dětech, mně se zlepšila hned den po porodu, cca první necelej týden krásná pleť a pak se to vrátilo do starých kolejí.
Nedávno mi ale došel make up a jinak jsem doma neměla, donutilo mě to jen použít pudr a přežít to. A tak jsem to udělala několik dní, záměrně si nešla koupit make up a snažila se vydržet.
Je to týden a pleť se mi viditělně zlepšuje A taky už se necítím nesvá vyjít nenalíčená ven, zvykla jsem si. Předtím bych bez make-upu asi nevyšla ani s bezchybnou pletí.
Jinak u mě byl hlavní problém, že jakmile jsem měla pupínek, hned jsem ho rozdrbala. Teď bez toho make upu si uvědomuju že kdybych to udělala, tak budu druhej den vypadat jak idiot a ničím to nezakryju, protože není make up, ani korektor...a pudru už je taky jen maličko

arrow
profile_image
Blažena
od 8. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Caprisonett, taky to řeším snad od svých 15 let, je mi 32, jedno dítě a je to čim dál horši. Dokoce jsem se objednala k pani Ince, kterou tak vychvaluji naše modelky a musim říct, že kdybych na to mela, tak bych k ni zaěala chodit. Hodne o akne vi a myslim, že si s tim umi poradit, ale řekla si za osetřeni a sadu kosmetiky 16.500,-....nedělam si srandu. Jak říkám, zkusila jsem vše, nic nezabralo, tak zkusim nařertit na Inku a uvidime. Drz se,bude lip!! P.S. viděla jsem tam slečnu, která zřejmě trpěla važným akné, protože jí zůstaly jizvy a hrozně si chálila, že jediná tadyta pani jí pomohla......pohledej na

arrow
profile_image
solete
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Blažena:
Také jsem slyšela o paní Ince, ale taky o těch cenách! Jen jsem se chtěla zeptat Blaženy, to byla cena konečná ? za všechny návštěvy? Řekla ti, kolikrát bys tam musela jít na ošetření? Nebo ještě něco platit. A za konzultaci si něco taky naúčtovala?

Jinak Caprisonett, jak se máš? Něco nového? Dlouho ses neozvala?

arrow
profile_image
Blažena
od 8. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na solete: Cena to byla konečná, jakýsi balíček, 2návštěvy(ošetření na místě) a sada kosmetiky, kterou používáš, nic jiného nesmíš.Pak platíš každou návštěvu zvlášť, myslím, že říkala jednou za 15dní, ale to už nevím kolik by stálo samotné ošetření. Nicméně pokud asi člověk chce, aby to k něčemu bylo, měl by tam chodit pravidelně, 2 ošetření to asi nezachrání. Konzultace byla zdarma. Je to hodně upovídaná dáma, takže z objednané půl hodiny, byly hodiny 2. Co jsem tam viděla ty holky, tak jim to opravdu pomohlo, ale upřímně, jednorázově dát 17tisíc prostě nemůžu

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na solete: Ano, chemický peeling jsme zkoušela a zůstaly mi po něm naopak jizvy od strupů, mám hodně jemnou kůži a po něm je ještě náchylnější

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak vše při starém, bez zlepšení

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Při čtení jsem si připadala, jako bych to psala já. Nějaké náznaky sebevědomí zmizely, jakmile jsem se na sebe podívala. Nedokázala jsem se na ostatní usmívat, být veselá, když jsem z pupínků byla tak strašně nešťastná. Teď nedávno jsem změnila lékaře a musím říct, že je to úplně jiný kafe. Té předchozí bylo prakticky jedno co mi na to dává, teď asi měsíc a kousek chodím jinam a je vidět změna, předepsala mi Doxybene. Není to sice nějaký zázrak, ale i ta psychika je trochu někde jinde Držím ti palce, vím jaké to je.

arrow
profile_image
Carolinee
od 15. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já užívám Doxybene nyní, mám je na 15 dní, ale to z důvodu stafylokoka v kůži. To se předepisuje i když se nezná příčina?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak to já vůbec nevím, já to mám prostě na akné, které jsem měla fakt špatné, pořád se mi tvořily ty hnisavé boule, které s užíváním Doxybene zmizely a pleť se vylepšila. Chtěla jsem Roaccutan, o tom mi řekla, že mi jej předepíše v případě, že tohle nezabere...

arrow
profile_image
Carolinee
od 15. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A stále je užíváš nebo už si po dobrání? Zajímalo by mne jestli se to po dobrání vrátí do starých kolejí ... nebo aspoň malé zlepšení zůstane

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené