Moc dobře tento problém znám....taky jsem toho vyzkoušela hodně a měla jsem pocit, že už nic nového vyzkoušet nejde.....Ale potom jsem vyzkoušela Skinoren vím, že se neptáš na nějaký lék...Ale tohle mi vážně pomohlo!

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jojo zkoušela jsem kapičky, tabletky na ženskou hormonální rovnováhu, ten estrozin mi nyní došel, ale je to běh na dlouho trať, koupím nový ale zázraky tohle neudělá. Bojím se že si z toho zanícení ponesu následky i horší než jsou ty jizvy v obličeji. Nynější kožní mi dala Dalamicin T, nepomohl skoro vůbec, jen jsem pak začala být dost citlivá na ten pach antibiotik. Měla jsem tuším ještě Acneminic nebo něco takového a také nic. Kožního jsem měnila před rokem, tak budu muset hledat dále. Jednou jsme šla do nemocnice, na doporučení známé a paní doktorka mne dostalova seřvala, že nemám střídat lékaře že každý ví co dělá a že si nemůžu trajdat od jednoho k druhému jak se mi zachce. Taky fajn pocit ...

arrow
profile_image
Orina
od 9. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cítím se úplně stejně, pětadvacet na krku a já vypadám hůř jak puberťák. Po vysazení Diane35 (ani ta mi na akné nepomáhala) boláky po celý tlamě a na zádech. Stydím se vyjít ven, chodím s hlavou sklopenou, před partnerem se stydím. Atb mi nikdo nenapíše, protože se snažíme o mimi, což jde taky špatně, když se stydím před ním svlékat a jediné na co při tom myslím je, že mu musí být zle se na mě koukat. Trošku mi pomohl zvýšit sebevědomí dobrý make up - Revlon Colorstay, protože toho dost zamaskuje, tak to nevypadá úplně tak šíleně, ale řešení to samozřejmě neni. Jinak dřív jsem si mazala Eclaranem, Zineritem - žádná změna. Jím zdravě, nepiju alkohol, používám přírodní kosmetiku a nic. Jenže je jasné, že boláky se nedají vyléčit z venčí, problém je někde uvnitř. Jenže nevím co s tím, vitamíny jsem také zkoušela a nic.

arrow
profile_image
zelenasmoulinka
od 8. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můj přítel má taky docela problémy s akné. Na jeho sebevědomí se to taky částečně odrazilo. Ale vidím na něm, že čím je starší, tím se s tím vyrovnává líp a líp. Znám ho dost let, takže to dokážu porovnat. On je jinak hrozně fajn člověk. Takže má plno přátel, v práci je oblíbený. Řekla bych, že daleko uzavřenější jsem já. Když někam spolu jdeme, tak je to on, kdo se jako první pouští do řeči s cizími lidmi. A co se týká jeho vzhledu, tak samozřejmě, když se sním bavím a koukám na něho, tak vidím, že se mu na obličeji něco klube, ale prostě to vůbec nevnímám.

Myslím, že nejdůležitější je prostě nenechat se tím zdeptat. Nedovol, aby tě ovládl strach o tom, co si o tobě druzí myslí. Když budeš psychicky v pohodě, budou tě tak brát i ostatní. Každý řeší hlavně svůj vlastní vzhled a někdy si člověk vytvoří mindrák z toho, čeho si ostatní málem ani nevšimnou nebo je jim to jedno, jak ten druhý vypadá.

arrow
profile_image
zelenasmoulinka
od 8. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Orina: stydím před ním svlékat a jediné na co při tom myslím je, že mu musí být zle se na mě koukat.

Tak tohle si tvůj partner určitě nemyslí. To si o sobě myslíš jenom ty. Můj přítel mě jako chlap přitahuje (a hodně), i když má akné.

arrow
profile_image
Bugsbunny
od 13. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Teď řeším stejný problém, měla jsem docela ošklivé akné, které ale bylo výhradně pouze na čele, navštívila jsem dermatoložku a ta mi na pár let pomohla, jenže se mi to vrátilo, ale už ho nemám pouze na čele, což předtím řešila ofina, ale mám ho na bradě, těsně nad nosem, a už se mi začíná dělat i na tvářích, teď k doktorce chodím skoro každý měsíc, protože mi nic nezabírá, spíš se to horší, dokonce jsem se teď omluvila i ze školy, protože si neumím představit, jak s tím vyjít mezi lidi, jsou to spíše menší boláky, ale mám jich i pár ošklivě zanícených, ti co mě viděli se taky ptají, co s tím mám. HA brát nemůžu, takže doufám, že existuje nějaký jiný způsob, jak bych se toho konečně a nejlépe navždy zbavila. A ano, ovlivňuje to můj společenský život, i když vím, že o mě má někdo zájem, raději se mu vyhýbám, protože se stydím, a to jsem normálně velký extrovert, většinou středem pozornosti, ale tohle mě ničí

Cituji mishka999: Dnes beru poslední tabletku, takže ještě nemůžu posoudit, co se stane po vysazení.

Držím palce, ať je to poprvé a naposledy, co něco takového bereš, ráda bych časem uvítala info, jak to vypadá po vysazení

Cituji Bugsbunny: ráda bych časem uvítala info, jak to vypadá po vysazení

Určitě se podělím

arrow
profile_image
piper mojeid
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Kokinecka: Nesmýš se od nikoho nechat ovlivnit. Určitě jsi svým způsobem krásná a pokud aspoň trochu budeš spokojená sama se sebou tak to uvidí i ostatní.

Tady jde ale spíš o problém uvnitř, je to v hlavě, co si budeme nalhávat. Sama to moc dobře znám, pohledy lidí zblízka na denním světle, ty šílené pocity. Ano, pořád jsem si říkala, že to alespoň těm nejbližším lidem nevadí a že mě mají rádi i tak, ale když si většina kamarádek při rozhovoru s vámi zdlouhavě prohlíží vaše čelo, které připomíná pohoří, je to šílené a ty boule bolí snad ještě víc. Když to trvá nějakou tu dobu, pak se to v hlavě velmi snadno přepně a člověk je raději zavřený doma, lidem se vyhýbá, ruší smluvená setkání s lidmi atd.

Momentálně mám obličej relativně v klidu, jsem za to hrozně ráda, ale to ztracené sebevědomí, které se vždy aspoň trochu navracelo se zahojeným obličejem, se zatím stále nevrátilo a tento problém s akné přerostl v další a další psychické problémy, jejichž řešení, hledání cesty je ještě horší než hledat příčinu akné. Jakmile by se mi na obličeji začaly zase tvořit ty obludy, hned bych to řešila a u nějaké té kožní bych si vydupala hormonální testy, stěry, případně to Roa. Sice jsem těch dermatologů vyzkoušela už hrozně a žádný nechtěl najít příčinu, ale hledala bych dál a chtěla vyzkoušet vše.

Cituji Caprisonett: Jednou jsme šla do nemocnice, na doporučení známé a paní doktorka mne dostalova seřvala, že nemám střídat lékaře že každý ví co dělá a že si nemůžu trajdat od jednoho k druhému jak se mi zachce.

Co má ale člověk dělat jiného, než střídat lékaře. To je tak všechno, co my jako pacienti zmůžeme, sami se nevyléčíme, tak když nepomůže jeden, musíme to zkusit o dům dál, co se dá dělat.
Jak psala Mishka, zkusila bych dát do pořádku ta játra, pak bys třeba Roa snesla. Přeju hodně štěstí

Holky tak já brala Diane35 asi dva roky, přibližně po 5 měsících se mi pleť fakt zlepšila, konečně jsem si zase začala užívat života. Po dvou letech jsem vysadila, protože mám riziko trombozy. Asi rok po vysazení se mi pleť zase začala zhoršovat, nyní ji mám snad ještě horší než na začátku braní antikoncepce, Vykašlala jsem se na riziko trombozy, a teď beru znovu, druhý měsíc,a doufám, že to bude zase lepší.
Jinak taky se to podepsalo hodně na mojí psychice, nesnáším pohled na sebe na denním světle, přestala jsem chodit na akce. a to jsem bývala každý pátek někde. teď bych si to vůbec neužila a měla pocit, že se na mě každý dívá..

arrow
profile_image
7catherine7
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na piper:
Reaguji na _veronique_:
Holky, to je mi ľúto, že vás to akné tak poznačilo, ja z akné nemám také komplexy, aj ked je pravda, že veľakrát ma zamrzelo, keď som videla krásnu slečnu s dokonalou pleťou, to človeka naštve, ja mám akné, modré kuhy pod očami, pehy, červené líca, vyzerám fakt ako exot, ani mejkapom to nejde poriadne zakryť, ale nejak to až tak neriešim že nemôžem kvôli tomu vyjsť z domu, častokrát to boli tí druhí, čo mi pripomenuli že mám akné, začali, že aha, ty si sa nám zase pekne vysypala? Ako väčšinou mi druhí chceli pomôcť, posielali ma kožnej, neposmievali sa, ked si o mojej tvári niečo zlé mysleli, tak si to nechali pre seba, ale na druhej strane dokážu takíto ľudia nakopnúť aby to človek riešil, lebo ja som to nejak extra neriešila, okrem toho kožná mi do 18 rokov neodporúčala užívať HAK, vtedy som to nechala plávať, na svoj obraz v zrkadle som zvyknutá, až v 21 som to začala znova riešiť, ved prečo by sa malo moje okolie pozerať na nepekné vyrážky, ked sa to dá liečiť?

Cituji Orina: Trošku mi pomohl zvýšit sebevědomí dobrý make up - Revlon Colorstay, protože toho dost zamaskuje, tak to nevypadá úplně tak šíleně

včera mi tento make-up také přišel a musím uznat, že je super!

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak dnes mám deprese celý den, celý den brečím až je mi z toho špatně. Po celém obličeji mám velké podlité boláky a to všude, krom toho i dekolt a záda. Každý den se těším až usnu a nebudu to řešit a další ráno zase deprese bojím se že se to podepíše opravdu rázně, ještě zůstanou psychické potíže ...

arrow
profile_image
7catherine7
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Caprisonett:
No mala by si s tým čo naskôr niečo robiť, očividne to nie je OK, nie je hanba mať akné, ale je hanba sa doma schovávať a ani nejsť doktorovi, ktorý by to riešil, viem, že si z toho znechutená, ja som to tiež zažila, ale plakať doma ti nepomôže, určite zmeň kožnú, nech si hovoria doktori čo chcú, máš právo vyzerať lepšie a aj sa cítiť lepšie, prípadne zmeň aj gynekológa a opýtaj sa aké ešte iné druhy HAK ti môže ponúknuť. A chod aj k psychlógovi, sama sa s tou situáciou nevieš vyrovnať, nie je to hanba, a postupom času zase nájdeš sebavedomie, plus sa ti zlepší pleť, budeš štastná ako predtým, držím palce, hlavne sa odhodlaj ísť za tými doktormi a stáť si za svojím

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tím paradoxem právě je, že kožní navštěvuji dvakrát týdně, každý měsíc hormonální testy a nyní jdu opět i na gynekologii na konzultaci. Snažím se něco dělat, ale každý mi řekl že s tím nic dělat nelze, počínaje obvodním lékařem až po gynekologa či kožní. Volala jsem na endokrinilogii a prý mají tak moc lidí že objedná až za půlrok což je hrozné.

arrow
profile_image
7catherine7
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Caprisonett:
to fakt nechápem, čo robíš u kožnej dvakrát za týždeň, nejak ti ošetruje pleť či? Ja som tam zo začiatku chodila raz za mesiac, ked mi predpisovala všelijaké mastičky a brala som antibiotiká, ale po vysadení sa zas akné vrátilo. Ked som brala HAK, tak som tam chodila iba podľa potreby, ked sa mi minuli mastičky, počas brania HAK som ich skoro nepotrebovala. No toho endokrinológa asi nechaj tak, alebo sa objednaj o pol roka a zatiaľ sa snaž to vyriešiť s inými doktormi. Toho gynekológa a kožnú by sa vymenila, každý doktor má iné postupy, zmenou doktora by ste možno mohli príjsť na príčinu a riešenie problému, niektorí doktori majú zastaralé metody a liečia pacientov podľa šablony, lebo im do ordinácie chodia ľudia so stála tými istými problémami a dávajú im rovnaké lieky, ale na každého platí niečo iné

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené