Smazat

Ztrácím přátele kvůli upřímnosti

Ahoj všem,
nevím zda je tu ještě někdo s podobný problémem, ale začínám si všímat, že mě lidé nemají radi a přátelé ubývají a vše kvůli tomu, že jsem "jen" upřímná.
Příklad: Kamarádka si obarví hlavu na červeno - všichni kolem jí pochlebují, ale za zády jí pomlouvají, jak vypadá hrozně. Já jí řeknu pravdu, že vypadá hrozně, ale zároveň jí dám nějaký tip na dobrou kadeřnici. Řeknu jí, že tam klidně půjdu s ní a zkusíme s tím něco provést.
Bohužel dotyčná/ý se vždy naštve s tím, že jsem u ní/něj skončila. Nebo se se mnou kamarádí dál s tím, že si ode mě drží odstup a pomlouvá mě. Nevím co s tím? Jsem z toho nešťastná...Máte to někdo podobně? Jak to řešíte? Jste dál upřímné nebo se snažíte překonat a prostě se přidat k těm, co sice pomlouvají a lžou, ale mají spoustu přátel?
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Určitě bych byla upřímná,ale řekla bych třeba:No,ujde to,ale mnohem víc ti slušela ta barva předtím..

arrow
profile_image
elle11
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No je upřímnost a upřímnost např: znám holku, která řiká pořád co si myslí, ale naschvál jízlivě třeba, že neřekne, že se jí to nelíbí, ale, že je to přímo hnusný. A když někdo něco nechápe tak mu rovnou řekne, že je úplně blbej. A kvuli tomu jí každej nesnáší a nikdo se s ní nechce bavit a já se ani nedivim. Ale to co řikáš ty mi nepřijde nák hrozný asi bych se za to neurazila když ještě nabízíš pomoc. Ale co si budem povídat někdy je prostě ta malá neupřímnost v kamarádství potřeba třeba když si kamarádka vezme něco na sebe a zeptá se jestli jí to sluší a mě se to třeba tolik nelíbí, ale prostě jí neřeknu, že vypadá hrozně, protože akorát by jí to zkazilo náladu když už někde jsme a ona si to oblékla a navíc to, že se to nelíbí mě neznamená, že někomu jinýmu taky ne.

arrow
profile_image
anafara
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to Těm lidem neříkej normálně.Počkej si,až se zeptaj na tvůj názor a pak ho popravdě řekni.Já sem jednou byla v podobné situaci-známá přišla s něčím novým na sobě a všichni co tak nějak okolo ní stáli jí to hrozně chválili i lidi o kterých vím,že to rozhodně jejich vkus není.Třeba holky s tetováním a dredama vím,že by normálně nechválili třeba bílej šátek s červenejma puntíkama.Ta věc byla prostě naprosto obyčejná,hrozná.A já sem nic neříkala a pak se mě zeptala na můj názor a já,že je to hrozný a vůbec se mi to nelíbí,tak na mě začla bejt nepříjemná nějak a já tak proč se ptáš na můj názor a hned sklapla.Kdyžtak to těm lidem pak napiš mejlem,že se to ostatním nelíbí a za zády jí pomlouvaj a jestli by byla radši,kdyby ses chovala taky tak?Nebo jestli spíš ocení upřímnost.

arrow
profile_image
anafara
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Helena: a že o mě říkají věci jako "víš, Helena, to je taková úplně bílá držka" a je mi to celkem šumák.

Dobrá Koukám, že tady mě každý hned chytl za slovo Samozřejmě podání je důležité a já bych neřekla, že vypadá hrozně - trošku jsem to přehnala Už jen proto, že to by příklad. ve sutečnosti bych řekla, že mě se mi to nelíbí, že dřív to vypadalo lépe.

Opět se omlouvám je to moje chyba...netušila jsem, že budu brána tak doslovně

Cituji Helena: Osobně by mi na tom nevadila ta upřímnost ("vypadáš hrozně" - i když i to se dá sdělit jinak), ale ta automatická (pokud je automatická!) snaha to předělat. Což když jsem si nabarvila hlavu na šílený odstín, ale když se kouknu do zrcadla, tak se mi to líbí?


To je pravda!

Tak já dám úplně jiný příklad, aby to nebylo jen o tom vzhledu
Mám kamaráda, kterého holky zrovna moc nechtějí a vím, že ještě nikdy neměl přítelkyni, ale strašně po tom touží( neodsuzuji ho ) a hrozně se stydí za to, že ještě nikdy žádnou neměl a nikomu krom blízých přátel to nepřizná. Příjdu na Facebook a on po měsíci absolutní neaktivity napíše status, že se opil a líbal se s nějakou holkou. Zatímco ostatní mu píšou rejpavé komentáře - já mu napíši zprávu, že si s něj ostatní teď utahují, že by ten status možná mohl smazat. On ho nakonec smaže a seřve mě, že z něj dělám idiota.
Já nevím, ale nemám pocit, že bych byla nějak hnusná. Opravdu jsem chtěla jen pomoci...

arrow
profile_image
elle11
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji anafara: .Kdyžtak to těm lidem pak napiš mejlem,že se to ostatním nelíbí

Tak tohle bych rozhodně nedělala. Když už tak osobně, ale jednou mi jedna ženská napsala jak se jí nelíbí jak vypadám, ale ztrapnila tim jenom sama sebe, protože už to, že si dáš tu práci napsat email o tomhle tak to říká ''jsem zakomplexovaná a musím kritizovat jiné lidi''. Já to samozřejmě schválně rozkecala a každej kdo jí zná kroutil hlavou t'ukal si na čelo jestli je ta ženská vůbec normální psát lidem kritiku na jejich vzhled.

arrow
profile_image
sarousek
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj tak s upřímností mám také problém, většinou také říkám co si myslím a hlavně jak to cítím a ne vždy jsem pochopena. Dokonale ovládat své emoce vůči sobě a vůčí jiným dokáže jen málo kdo..Chtělo by to zapracovat na volbě slov - říct pravdu ale zároveň nikoho neurazit. Doporučuji přečíst knihu od Miroslavy Holoubkové -O svém životě si rozhodujeme sami. Výborná knížka pro všechny...

arrow
profile_image
GOTIATH
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To není upřímnost, to je skoro neomalenost.
Reaguji na Caisy:
Asi nejhorší možný způsob!! Nedávno jsem si obarvila vlasy z černé na úplně blond, a byla jsem konečně šťastná, že po tolika letech se každé ráno nedívám do zrcadla na černou můru, kazilo mi to i náladu. Ale když jsem pak každý boží den od lidí minimálně 5x slyšela, že předtím mi to slušelo víc a kdy už se zase vrátím zpátky na černou, ranilo mě to tak hrozně, že jsem se s těmi lidmi přestala radši stýkat, než abych si dobrovolně nechala kazit náladu.
Reaguji na Helena:
Přesně tak Já se považuju taky za velmi upřímného člověka, ale zásadně říkám věci typu "mně osobně se to nelíbí, ale..." a tak podobně, a to většinou jen na vyzvání, pokud to není opravdu strašné . I když mně někdo řekne něco tímto způsobem, zapřemýšlím nad tím a spíše to ocením, naopak když mi někdo do očí řekne, že je to strašné, naštve mě to. Je to přirozená reakce. Uražený člověk automaticky začne přemýšlet, co si o sobě ten druhý člověk myslí, když není schopný být taktní, naopak je spíše zlý.
Jsem v tomto ale velmi liberální člověk, dokážu najít něco hezkého skoro na všem. Ale přísahám, že nejhorší je opravdu říct, že "předtím ti to slušelo víc".

arrow
profile_image
anafara
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: já třeba jsem upřímná, ale neradim lidem, co mají dělat..je to jejich věc.. Zeptají se na názor-řekni jim ho(klidně přijde argument)-ale proč jim hned radit, jak to udělat lépe a co mají dělat? To já třeba nikdy nedělám, pokud se vyloženě nezeptají

Dobrá rada.Asi se Tim začnu řídit.Já taky lidem takhle se snažím pomoct a poradit jim,že něčim se ztrapňujou,ale asi toho nechám,ať si dělaj co chtěj je to jejich problém,akorát má pak z toho člověk problémy.Když se zeptaj tak se vyjádřim jinak né.Tak dík.

arrow
profile_image
Roscher
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ona si spousta lidí plete upřímnost někdy až s vulgarismem.Říct věci na rovinu je samozřejmě fajn vlastnost,ale člověk jí musí podat pokud možno tím nejkulantnějším způsobem.Ono se pak není čemu divit,když někomu řeknu že má hnusné tričko,tak se mi příště obloukem vyhne.Kdybych dotyčnému řekla,že by mi na něm seděl jiný střih a barva oblečení,určitě by se neurazil a možná byse ke mě znovu vrátil "pro radu".Zkus se zamyslet jakým způsobem lidem pravdu o nich sděluješ,třeba je problém právě v tom

arrow
profile_image
sudiczech
od 11. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já bych to viděla takhle: nikomu necpi svůj názor jen tak! Pokud se Tě někdo zeptá, tak je nejlepší odpovědět, že záleží na tom, jak se cítí on ,a pak teprv, až když se někdo zeptá vyloženě na Tvůj názor, tak ho upřímně a citlivě říct.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Aktivní blbec horší třídního nepřítele. Nevyžádaná pomoc je často horší než žádná pomoc.

Lidé jsou křehké nádoby a musí se s nimi opatrně.

Moje zkušenost je, že lidi se rádi ohánějí tím, jak si cení upřímnosti a že o tu jde především, ale ve skutečnosti chtějí, ať jim říkáte, to co chtějí slyšet. Někteří lidi nepřijmou ani taktně a opatrně podanou upřímnost.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adka:
Takoví lidé mají nejspíš problém sami se sebou.

 

Téma Ztrácím přátele kvůli upřímnosti je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené