Smazat

Ztrácím přátele kvůli upřímnosti

Ahoj všem,
nevím zda je tu ještě někdo s podobný problémem, ale začínám si všímat, že mě lidé nemají radi a přátelé ubývají a vše kvůli tomu, že jsem "jen" upřímná.
Příklad: Kamarádka si obarví hlavu na červeno - všichni kolem jí pochlebují, ale za zády jí pomlouvají, jak vypadá hrozně. Já jí řeknu pravdu, že vypadá hrozně, ale zároveň jí dám nějaký tip na dobrou kadeřnici. Řeknu jí, že tam klidně půjdu s ní a zkusíme s tím něco provést.
Bohužel dotyčná/ý se vždy naštve s tím, že jsem u ní/něj skončila. Nebo se se mnou kamarádí dál s tím, že si ode mě drží odstup a pomlouvá mě. Nevím co s tím? Jsem z toho nešťastná...Máte to někdo podobně? Jak to řešíte? Jste dál upřímné nebo se snažíte překonat a prostě se přidat k těm, co sice pomlouvají a lžou, ale mají spoustu přátel?
 
arrow
profile_image
meberry
od 7. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji sudiczech: Já bych to viděla takhle: nikomu necpi svůj názor jen tak! Pokud se Tě někdo zeptá, tak je nejlepší odpovědět, že záleží na tom, jak se cítí on ,a pak teprv, až když se někdo zeptá vyloženě na Tvůj názor, tak ho upřímně a citlivě říct.

Znám slečnu,která se každému snaží stůj co stůj vnutit svůj názor a lidi od ní prchají,vůbec nerespektuje názory druhých.Mě bylo už párkrát řečeno,že nemám svůj názor jen kvůli tomu,že ho neříkám za každou cenu,prostě si ho nechávám pro sebe,dokud se mě na něj někdo přímo nezeptá.

Cituji _Ivuska_: Příklad: Kamarádka si obarví hlavu na červeno - všichni kolem jí pochlebují, ale za zády jí pomlouvají, jak vypadá hrozně. Já jí řeknu pravdu, že vypadá hrozně, ale zároveň jí dám nějaký tip na dobrou kadeřnici.

To bych jen tak neřekla. Opsala bych to třeba tak, že já na červenou moc nejsem, ale když jí to dělá radost a cítí se v tom dobře, tak supr. Až jednoho dne změní barvu k lepšímu, výrazně ji pochválit. Ale dávat jí kontakt na svou kadeřnici nevyznívá dobře.
Já upřímnost miluju (sama neumím moc lhát), ale je dobré ji rozumně dávkovat. Pamatuju jak jsem byla jednou ve špatné finanční situaci a kámoška mi řekla, že to mám fakt blbý a že jsem si to po.rala sama - to mi teda opravdu "pomohlo".

arrow
profile_image
anafara
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji elle11: Tak tohle bych rozhodně nedělala. Když už tak osobně

Tak,když už se sní nechce bavit,tak jí to těžko může říct osobně ne?!

arrow
profile_image
sudiczech
od 11. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Takoví lidé prostě nejsou oblíbení nikde a je to pochopitelné. Proto tady asi zastání nenajdeš

arrow
profile_image
elle11
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na anafara: Já vim, ale ze zkušenosti vim jak je to trapný když někdo někomu napíše, že se jí něco na ní nelíbí a ještě dokonce, že i ostatním jak jí pomlouvají. na 100 % se to akorát otočí proti ní a ještě to bude vypadat, že jí naopak závidí.

No....jednou si kamarádka nechala narůst ofinu - tak jsem ji normálně řekla, že vypadá blbě no ale ptala se na názor a je to kamarádka fakt dobrá a vím, že to vezme normálně. Když se mě jiná kamarádka ptá jak vypadá v tom a v tom...no tak taky řeknu narovinu jak - buď super, nebo že v té sukni má velký zadek. Ostatním říkám líbí - nelíbí. Zkrátka - když se někdo zeptá, odpovím. Zatím se se mnou nikdo bavit nepřestal ale je fakt, že jim hned nedávám kontakt na kadeřnici a tak - když se jim to líbí ať v tom chodí (když zústanem u oblékání a účesu), mě se to líbit nemusí, jen proto, že jsem kamarádka.

Cituji panda08: no a v tomhle bude možná i ten problém...já třeba jsem upřímná, ale neradim lidem, co mají dělat..je to jejich věc.. Zeptají se na názor-řekni jim ho(klidně přijde argument)-ale proč jim hned radit, jak to udělat lépe a co mají dělat? To já třeba nikdy nedělám, pokud se vyloženě nezeptají..
Z toho co říkáš vyplývá, že jsi (neuraž se, myšleno v dobrém) taková ta snaživka, co za každou cenu chce pomoct....

Jojo, v tom bude ten rozdíl.....

Já mám naopak upřímné lidi kolem sebe ráda, nesnáším okecávačky natolik, že je pro mě přijatelnější, když kritiku/pravdu slyším rovnou ať je jakákoli. Pokud se můžu obhajovat a bránit, tak OK - snesu téměř cokoliv. Je to divný, ale spousta lidí chce být prostě oblbovaná a nechtějí slyšet nic negativního, nechtějí slyšet, že udělali něco špatně natož, že něco úplně podělali. U takových je lepší držet jazyk za zuby, když to dokážeš. Já to třeba povětšinou nedokážu a ještě si je podám o to víc, což mi v životě přidělává zbytečný problémy, hold, jsem držka už od narození. Přátelé mě znají, obvykle se předem chráním otázkou: ''A vážně to chceš slyšet''?!

Souhlas s holkama: Není důležitý co říkáš, ale jak.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na _Ivuska_:

To je zajímavé , já jsem, hodně upřímná a setkávám se s opačnou reakcí než ty . Lidi mě za to mají rádi a dokáží to ocenit.

Cituji Roscher: Říct věci na rovinu je samozřejmě fajn vlastnost,ale člověk jí musí podat pokud možno tím nejkulantnějším způsobem

Tak s tím já nesouhlasím, upřímnost není o tom něco zaobalit , ale vyslovit nahlas tak jak to skutečně je.Balamutit někomu hlavu jen proto, abych " někomu neublížila " není můj styl.

Nehraná upřímnost mi taky dost pomohla v kariéře, a že jsem se dostala dost daleko

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mroskvicka: To jo, ale je rozdíl, když se tě někdo na tvůj názor zeptá a chce ho slyšet,

Ne každý se na názor ptá , když si někdo stěžuje a neví kudy kam, tak řeknu co si o tom myslím aniž by se mě na to přímo zeptal. To samé, když vím, že někdo z mých známých dělá nějakou kravinu , řeknu mu narovinu co si o tom myslím. A v pracovní sféře , tam se tě těžko někdo bude ptát na tvůj názor zvlášť nadřízený . Pokud se mi něco nelíbí a nesouhlasím s něčím vystoupím z davu a řeknu si k tomu svý a nezajímá mě , že je to ředitel , majitel, či respektovaný obchodní partner. Když mám potřebu se k něčemu vyjádřit udělám to a je mi jedno, že se to někomu nezamlouvá..

arrow
profile_image
Lipenka
od 18. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji _Ivuska_: že jsem "jen" upřímná.
Příklad: Kamarádka si obarví hlavu na červeno - všichni kolem jí pochlebují, ale za zády jí pomlouvají, jak vypadá hrozně. Já jí řeknu pravdu, že vypadá hrozně,

Mala by si poznať rozdiel medzi "názorom" a "pravdou"

Bola si úprimná ... ale bola to pravda?
Najväčší dôkaz že nemáš stopercentnú pravdu ti dala sama kamarátka - jej sa tie vlasy páčili - takže stopercentne to pravda nebola, bola to povedzme osemdesiatpercentná pravda ... ale to nedokáže nik

Všichni co ji za zády pomlouvajú tak robia preto že sú pomlouvační, teda zlí - nie preto že majú patent na pravdu.
A ty si jej to zlo šplechla rovno pod nos ... jasné že ťa nebude za to ľúbiť.

Ak si jej chcela povedať "Pravdu", tak si jej mala povedať: Môj názor je, že v tom nevypadáš dobre ... ale môžem sa mýliť. Je to len môj názor pri prvom pohľade na červené vlasy na tvojej hlave.

arrow
profile_image
Lipenka
od 18. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Skôr mi príde že si kritická, nie úprimná
S kritikou by si mohla šetriť, možno bude lepšie ked budeš úprinná pri chválení.

nezapomínejme, že to byl příklad.

Cituji Lipenka: tak si jej mala povedať: Môj názor je, že v tom nevypadáš dobre ... ale môžem sa mýliť. Je to len môj názor pri prvom pohľade na červené vlasy na tvojej hlave.

to mi přijde jak kdybych mluvila s někým komu je 10 ... tak snad pochopí, že je to její názor ne? Kdybych měla všechno všem takhle vysvětlovat....

Cituji Lipenka: A ty si jej to zlo šplechla rovno pod nos ... jasné že ťa nebude za to ľúbiť.

Nevím proč hned být naštvaná za to, že mi kamarádka řekne svůj názor líbí-nelíbí.

Reaguji na Roscher: tak tak

Cituji Consuela Banana Hammock: Nevím proč hned být naštvaná za to, že mi kamarádka řekne svůj názor líbí-nelíbí.

Já to mám tedy i tak, že hodně na rovinu jednám s nejbližšími kámoškami, ale ne tak dobré kamarádky, známé, spíše šetřím, jsem opatrnější.
Také mám v sobě hodně upřímnosti a ukočírovat to, to je boj.

Cituji Kaja555: Já to mám tedy i tak, že hodně na rovinu jednám s nejbližšími kámoškami, ale ne tak dobré kamarádky, známé, spíše šetřím, jsem opatrnější.

Jo tak to mám podobně

 

Téma Ztrácím přátele kvůli upřímnosti je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené