Smazat

Zůstat v cizině nebo se vrátit domů?

Už druhým rokem jsem v cizině, kde pracuji jako au pair Poslední dobou nemůžu přestat přemýšlet o tom,co se mnou bude až mi vyprší kontrakt u současné rodiny. Mám se vrátit domů? Ale dokázala bych si najít práci? Zvládnu se vrátit do rutiního života bez cestování? Nebo zkusit ještě jeden rok v jiné zemi, konkrétně bych ráda do USA- vždycky to byl můj sen, ale jak tak poslední dobou o všem přemýšlím,tak si nejsme jistá, jestli jsme si v hlavě nevytvořila pouze nějakou falešnou ideju Ameriky

Jak už jsem napsala výše, v zahraničí jsme už dva roky, miluju zemi,kde momentálně jsem, jsem tu šťastná, naučila jsme se plynně anglicky a učím se německy, našla jsme si nový kamrády z jinejch zemí, cestovala jsem... ale ta práce mě ubijí, upřímně už jsem naprosto alergická na křik dětí, ubíjí mě žít s cizí rodinou ( i když je báječná), mrzí mě, že mi utíkají maličkosti v životech mojí opradoý rodiny ( bráchy maturitní ples, mamky operace...) a říkám si,jestli už není načase se vrátit a najít si normální práci, kde uplatnim svoje jazyky a začnu zase užívat mozek. Na druhou stranu si říkám,že bych mohla ještě jeden rok vydržet a jet do té Ameriky,kterou jsme si vysnila, jenže americký děti jsou parchanti a obávám se, že by to mohlo být na moje nervy trochu moc. nemluvě o tom,že už jsme 2 roky neměla normálnío přítele,protože se bojim cokoliv začínat,když nikdy neim,kde se další rok ocitnu.
Moje okolí argumentuje tí,že mžu jet do USA kdykoliv cestovat,ale co si budeme povídat, není to takové jako vyzkoušet si tam žít. takže já opravdu nevím a uvítam jakoukoliv konstruktivní radu, třeba někoho kdo si prošel podobno zkušeností
děkuju všem,kdo dočetli až sem.
 
arrow
profile_image
MyselfLady
od 1. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj. Za mě bych Ti asi řekla, ať zkusíš ještě tu Ameriku Zvlášť jestli je to Tvůj sen. Kdyby jsi to už nedávala, tak se můžeš i vrátit dříve, jako po roce , ne? a budeš mít splněno. Zároveň ale chápu i Tvé vnímání touhy po "normálním" životě. A myslím si, že je to fajn a taky správné, chtít se zapojit. Mám pár známých, které také odjely do ciziny na au-pair a přijde mi, že jim z toho hráblo a zapomněly, odkud pochází ( styl mluvy nerozumím po česky a jak je ČR hrozná). A už jim třeba i táhne na 30. Zas ten jeden rok Ti může hodně dát, ale né tolik vzít. přeci jen je to jeden, blbý rok. to uteče jak voda.

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud je USA tvůj sen (což můj je taky, jen jsem srab) tak určitě jeď! aspoň uvidíš, nakolik je život v Americe totožný s tvou představou. Když nepojedeš, vždy budeš nad tím přemýšlet a možná i litovat, že jsi to nezkusila. Když to vyzkoušíš, třeba se i zklameš, aspoň ale budeš vědět, že jsi neprošvihla příležitost. A pak se můžeš v klidu vrátit domů s vědomím, že sis splnila sen

Reaguji na MyselfLady: Jojo, já vim, já se právě bojim,abych tue práci nedělala moc dlouho a neodřízla se úplně od reality. Přece jenom jako au pair se neumusim absolutne o nic starat- platit ucty a tak, v podstate jen cestuju a nakupuju. A taky jak říkám, už mě ta práce přivádí k šílenství a to jsem mívala děti ráda, teď jak je mám denně od rána do večera, nemůžu je pořádně potrestta, musim si nechat spoustu ěcí líbit od petiletýho smrada tak nevim no. zase na druhou stranu bych mohla jednou hrzoně litoat, že jsem to ještě ten jeden rok nepřekousla a neodjela,dokud jsem mohla. já nevim,odjela jsme jako au pair abych se našla a přijde mi,že jsem ztracenější než kdy jindy. a jinak nesnášim když někdo plive špínu na Česko a po roce Americe je hroznej američan, co si už česky neobjedna ani v restauraci ://

arrow
profile_image
lenka_m1
od 27. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě by jsi měla jet pracovat do ameriky, ale ne jako au-pair... Sežeň si jinou práci, ať už ve skladu, na baru - cokoliv, kde tě nebudou otravovat malí haranti ) Jestli se do česka vrátíš teď nebo za rok, je úplně jedno... Šance u pohovorů budeš mít stejné a tím plynulým jazykem budeš mít hodně na vrch od jiných uchazečů. Jen ti dopředu povím, že amerika není zrovna taková, jak si ji většinou vykreslujeme z filmů apod., ale názory jsou individuální.

arrow
profile_image
EvikUSA
od 22. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Najdi si normální práci v Anglii,nepotřebuješ povolení.Máš kontrakt přes agenturu nebo jak?Nepotřebuješ žádné povolení,máš NIN,banku ůčet, postav se na vlastní nohy,začni studovat školu, to ti pomůže při návratu domů, jazyky ma kdekdo.Máš i větší výběr práce a cestovat můžeš taky.Usa zkusit můžeš, na FB jsou skupiny Czech and Slovak aupairs in USA, cenově přihláška do agentury je okolo 2O OOOkc plus minus,jinak si myslím,že potřebuješ pryč od rodiny. Pracovní povolení do USA je těžke sehnat.Nelegálně nedoporučuji a je to ztráta času.S Tvou plynulou angličtinou nechod do skladu, to je pro ty co dojeli a neumí nic, mezi Poláky a cz sk komunitu.
www.gumtree.com ubytko a práce, www.pohyby.co.uk, www.lochneska.cz www.anglie.co.uk weby s prácí a ubytko a radou a co a jak,před výjezdem.
Job jako aupair bez agentury www.greataupair.com, job zahradník a housekeeper,nanny www.jobs.lady.co.uk, CV online a dát hned na internet weby s prácí www.indeed.co.uk, www.caterer.com. www.monster.co.uk a pod v Londýně inzercia
Vytisknout si CV papírově v Anglii do anglické agentury,na novinovém kiosku u metra jsou inzeráty.

arrow
profile_image
horsey
od 19. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já bych defo do US jela. Sama jsem začinala jako Aupair a v dané zemi jsem zůstala již 16 let.
Akorát US taky byl můj sen a originální plán, ale zůstala jsem jinde.
Do Čr se můžeš vrátit vždy...

[holky, děkuju za rady, abych to upřesnila,já momentálně žiju ve Švýcarsku a to je asi jediná země,kde si dovedu představit svůj život trvale mimo ČR, mám tu kamarády, zázemí,kontakty, ale ta práce mě prostě vadí. Pokud bych jela do USA,tak s tím,že tam fakt jedu jen na rok,žít USA trvale bych určitě nechtěla,potažmo vychovávat tam děti, mít tam rodinu a tak. Mám právě trochu strach, že kvůli USA zahodim to,co jsme si vybudovala tady ve Švýcarsku , zapomenu tam němčinu a tak. a pak samozřejmě návrat domů, který mi sice jak říkáte neuteče, ale.....Reaguji na horsey: Můžu se zeptat v jaké zemi si nakonec skončila? Udělala sis pak školu? a nikdy si nelitoala,že jsi neodjela do US?

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám dojem, že sis tu Ameriku vysnila jako nějakou pohádkovou zem, ale byla bys možná zklamána. Stejně jako je pro spoustu lidí pohádková Skandinávie a .... no, není . Je rozdíl někde jet na dovolenou a jet tam žít a pracovat. Určitě bych se do Států chtěla jet podívat taky, ale tak na týden - dva.
Nemůžeš ještě zůstat ve Švýcarsku a dělat tam něco jiné - bez děcek a případně i líp placené ? Nevím tedy, jak jsou na tom s přístupem k cizincům, ale pokud tam máš zázemí a kamarády, je to možná lepší, než jinde začínat odznova. Při rozhodování, kdy se vrátit domů, je taky důležité, jak na tom jsi finančně, jestli jsi zabezpečená - přece jen, nikdo z nás asi není venku (jen) z touhy po cestování ... Pouze jazyky jsou dneska při hledání práce strašně málo, po anglicky umí každý, po německy každý druhý a platy v ČR nic moc ...

arrow
profile_image
moija
od 12. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

asi vím, jak se cítíš. Docela tě obdivuju, že jsi zvládla dělat au-pair dva roky... on je to vlastně docela pohodlný způsob života (záleží teda na rodině), ale spíš bych řekla, že žiješ cizí život a ne svůj - tedy nechci generalizovat, ale na mě to tak působí (2x au-pair, sice jen na krátko - oba pobyty cca 4 měsíce, a měla jsem velké štěstí na rodiny). A když píšeš, že už tě ubíjí se starat o cizí děti, stáváš se na ně alergická, tak já osobně bych dělat au-pair do ameriky už nešla. Ale pokud je opravdu tvým snem se tam podívat, podle mě ten rok už nic neovlivní... Jen bych se spíš zkusila podívat třeba na nějaké work and travel programy. Jako au-pair ve švýcarsku máš asi docela pěkné kapesné, určitě by se z toho dalo něco našetřit a podobný program si zaplatit.

a v němčině se můžeš dál zdokonalovat i v USA, stejně jako by ses zdokonalovala po návratu domů

 

Téma Zůstat v cizině nebo se vrátit domů? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené