Smazat

Chceme spolu bydlet, ale ...

Chtěli bychom spolu bydlet, ale nemáme k tomu dostatečné prostředky a nevíme, co si počít... Byl někdo z Vás v podobné situace, nějaké rady / tipy, jak situaci vyřešit?

Ahoj holky,

potřebovala bych Vaše rady nebo jakékoli tipy, jak tuhle situaci vyřešit.

S přítelem spolu chceme bydlet, vyplynulo to ze situace, a hlavně sám přítel by to chtěl a řeší to, jak se dá. Jenže oba studujeme a těžko se to dá skloubit s prací, maximálně nějaké brigády... Přítel dojíždí a já bydlím u rodičů. Trávíme spolu veškerý volný čas, celé víkendy, jenže chceme mít vlastní byt/podnájem. Jemu rodiče platí kolej, což je to samé jako za byt, jenže mně by rodiče bydlení neplatili, když můžu bydlet doma, což chápu.. Když jsme spolu, cítím, že to tak má být, jenže pak musí odejít a to je strašné. Rodiče pronajímají byt, ale je velký a je to pro ně dost velký příjem...

Vymýšlíme, co se dá, ale dokud jeden z nás nedostuduje (což je pár let), tak nevím, co si s touhle situací počít a jsme z toho oba hrozně smutní (i když přítel není žádná padavka...)

Byla některá z Vás v podobné situaci?
 
arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rebarbora: jj, protože bydlet ve 4 v bytě 2+1 vyjde mnohem levněji než ve dvou v 1+1

Pokud se chceš osamostatnit - máš na to mít peníze. Svoje. Jooo bydlet si sama s přítelem je fajn, proč by ti tvé soukromí s partnerem měli platit rodiče? Chceš svoji domácnost? Ok, ale se vším všudy. Myslím, že tady je nejdůležitější to, že ty CHCEŠ, ale NEPOTŘEBUJEŠ. Já přijít s tímto domů tak mám odpověď jasnou - nechceš tu bydlet, být pod jakýmsi rodičovským dozorem, ok, ale vydělej si na to. Tvé stěhování, které bude stát více peněz než to, když zůstaneš u rodičů, totiž není nutné.
Až si budeš chtít hledat práci, bude to trochu něco jiného. V té chvíli tě rodiče třeba nějak zadotují (i já to tak měla), ale s vidinou, že budeš v situaci, kdy se začneš živit sama. Ne v situaci, že jsi studentka, ještě nějakou dobu budeš, prachy mít své nebudeš protože ti tedy časově nevychází ani brigády, ale chceš mít prostě jen hnízdečko s přítelem.

arrow
profile_image
CharlotteY
od 20. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No rozhodně máme o čem přemýšlet Nejrozumnější mi přijde to spolubydlení, třeba s dalšími mediky..

Rodiče mě ve studiu podporují a vidí, že se jentak neflákám doma. Podle mě by mi přispívali určitou částku, když to s nimi proberu. A určitě bych se necítila nějak špatně, že na to sama nemám. Když budu mít tu možnost od nich dostávat nějaký příspěvek, budu ráda. Ani teď mi neplatí moje osobní výdaje (oblečení, ...). Je to o člověku, každý to má jinak. Jasně, že bych se ráda osamostatnila úplně, aby mi nedávali nic, ale na to v tuhle chvíli nemám, to přiznávám. Můžu se s nimi domluvit, že až vydělávat začnu, můžu jim to splácet. Ale na to by oni podle mě nepřistoupili.

Nepřijde mi jako nějaký rozmar, že spolu s přítelem chceme bydlet. Jenom máme problém po finanční stránce, který se snažíme vyřešit, ale to neznamená, že přemýšlíme jako malé děti. Máme určitý společný cíl, tak hledáme cestu, jak ho dosáhnout

arrow
profile_image
CharlotteY
od 20. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08: To mě nenapadlo, díky za tip. Zjistím si o tom víc info.

arrow
profile_image
CharlotteY
od 20. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ciiicaaa: Já přijít s tímto domů tak mám odpověď jasnou - nechceš tu bydlet, být pod jakýmsi rodičovským dozorem, ok, ale vydělej si na to.

V každé rodině to je jinak, mě by s tím rodiče nevyhodili. U medicíny se nějak pravidelně pracovat moc nedá, někdo to třeba zvládá, někdo ne.

Nepotřebuji chytré rady o tom, že na "osamostatnění" si mám vydělat sama, bez pomoci rodičů. Každý to má nastavené jinak Já si cením každé koruny, co mi rodiče dají, nijak neutrácím, jsem spíš šetřílek, ale nemám na to, abych si vše platila sama dalších pár let..

Cituji CharlotteY: Já si cením každé koruny, co mi rodiče dají, nijak neutrácím, jsem spíš šetřílek, ale nemám na to, abych si vše platila sama dalších pár let.

Tak nezneužívej jejich případné dobroty, v klidu dostuduj a až budeš mít práci, nebo alespoň jeden z vás, řešte vlastní bydlení. Z toho co jsi psala - nechcete spolubydlet, chcete mít byt sami pro sebe, ani jeden nemáte čas na vydělávání, prostě plyne jen to, že se došlapáváte k tomu, aby vám byt platili rodiče.

arrow
profile_image
CharlotteY
od 20. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Studium medicíny bylo moje rozhodnutí a nelituju toho, ale přichází s tím víc starostí, méně času a všechno kolem toho.

Kdybychom si na to měli vydělávat úplně sami, tak budu bydlet u rodičů dalších asi 5 let Nehodlám zneužívat jejich dobroty, ale kdybych bydlela v jiném městě, tak by mi taky přispívali. Každému vyhovuje něco jiného a je to o domluvě mezi námi.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na CharlotteY:
Nemůžu si pomoct, ale z toho, jak se tu většina holek prezentuje, by jeden dostal depku. Všechny dokonalé a všechno zvladají samy. Já tedy považuji za samozřejmé, že pokud ti rodiče pomohou teď během studia, ty se na ně zase nevykašleš až oni budou potřebovat až budou starší. Vzájemně si pomáháte, protože jste rodina. Spousta lidí od rodičů dostane byt a to nikomu není divné a když by ti měli pomoci s bydlením, je oheň na střeše. Souhlasím ale, že peníze na pronájem je poněkud vyhazování a ke studentskému životu patří uskromnit se. Je to na tom koneckonců i to hezké na co budete jednou vzpomínat. (moje nejlepší prázdniny byly ty, kdy jsem neměla pomalu ani korunu, zato jsme je strávily s kamarádkou u vody )

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji CharlotteY: Nehodlám zneužívat jejich dobroty, ale kdybych bydlela v jiném městě, tak by mi taky přispívali. Každému vyhovuje něco jiného a je to o domluvě mezi námi.

No ale nebydlíš že jo a takys hned na začátku psala, že by ti rodiče peníze nedávali, když můžeš bydlet u nich a že to chápeš, najednou obrat o 180°.
Ono i kdyby ti dali nějaké řekněme 2-3 tisíce, které za tebe i tak zaplatí, tak to možná pokryje nájem a energie (pokud bys spolubydlela, jinak to bude stát víc) a chybí ti ještě minimálně jednou tolik za jídlo a drogerii, to nemluvím o nějakém vybavení, kauci atd. Pracovat nebudeš, tak na to vezmeš kde?

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ILChazz: a takys hned na začátku psala, že by ti rodiče peníze nedávali, když můžeš bydlet u nich a že to chápeš, najednou obrat o 180°.

Napadlo mě přesně to samé.

Cituji ILChazz: Ono i kdyby ti dali nějaké řekněme 2-3 tisíce, které za tebe i tak zaplatí, tak to možná pokryje nájem a energie (pokud bys spolubydlela, jinak to bude stát víc) a chybí ti ještě minimálně jednou tolik za jídlo a drogerii, to nemluvím o nějakém vybavení, kauci atd. Pracovat nebudeš, tak na to vezmeš kde?

To je věc druhá, kterou jsem tady zmiňovala už na začátku. Slečna si neuvědomuje, kolik taková domácnost vlastně stojí, že to není jenom o nájmu, ale i dalších výdajích.

arrow
profile_image
magdickakocicka
od 18. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lady Flame: To je věc druhá, kterou jsem tady zmiňovala už na začátku. Slečna si neuvědomuje, kolik taková domácnost vlastně stojí, že to není jenom o nájmu, ale i dalších výdajích.

Přesně tohle jsem psala o několik stránek dříve. Spolubydlení je pěkná věc, ale slečně nedochází, že i kdyby jí rodiče přispívali, tak to neutáhne. Není to jen o tom nájmu, ale i energiích, drogerii, úklidových prostředcích, jídle, dopravě, mobilu, když se doma něco rozbije apod. A to pak tisíce jenom lítají. Doma u rodičů je to vždy levnější než jaká je realita, pokud se osamostatní. POkud sem správně pochopila, tak alečnu živí rodiče + určitě dostává kapesné. POkud se chci osamostatnit, tak se vším všudy a na vlastní triko.

arrow
profile_image
magdickakocicka
od 18. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na CharlotteY: Nezlob se, ale ty si podle mě myslíš, že ti budou všude lítat do pusy pečení holubi, jako doma... tak to bohužel není... Opravdu by mě zajímalo, na kolik myslíš - jaká je tvoje představa, že by tě to měsíční bydlení se vším všudy vyšlo ?

Cituji Rebarbora: Spousta lidí od rodičů dostane byt a to nikomu není divné

No ale ona asi od nich žádný byt prozatím nedostane. Je normální, že rodič vypomůže proč ne, ale kolik by jí museli dávat rodiče, aby to uspokojilo všechny její potřeby a za jakou cenu? Osamostatnění se? Osamostatnění se podle mě není to, že se odstěhuji z domova a rodiče plaťte, ale to, že se odstěhuji a pak už ručím jen sama za sebe. Jistě, že rodiče něčím vypomůžou, ale to asi v případě, kdy ví, že to dítě bydlí samo a pracuje. Jako poslat dítě do jiného bytu ve stejném městě s tím, že nemá ani job, tak to mi přijde na hlavu padlé a drzé. Každopádně to nezáleží na mě, ale na tom, jak si to kdo zařídí. Pokud jsou rodiče ochotni živit dítě, které bydlí samo, tak prosím. Sama znám kluka, kterému rodiče dávají kapesné 20 tisíc, když na to mají a chtějí to, tak proč ne. Jen to podle mého k žádné samostatnosti nevede.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08: Já jo... proč vrážet peníze do študentíka, který není ochotný nebo případně nemá možnost (nezaměňovat s leností) si víc máknout, abychom mu usnadnili "osamostatňování", na které nemá a nepotřebuje ho (Eleanor má naprostou pravdu, spousta studentů chápe totiž výraz osamostatnit se velmi chybně!). Když dítě dostuduje, najde práci, tak je od rodičů hezké mu v pravděpodobně nelehkých začátcích pomoct, ale tam už musí být vidět, že se děcko zatraceně snaží. Za mě je tohle v pořádku.

Reaguji na panda08: To už je vůle každého z rodičů, ale promiň poslat děcko někam do bytu s tím, že nevydělává ani jeden z nich a nic si vlastně nezaplatí, tak to je věc druhá. To jako budou každou chvíli volat mamince, že se něco rozbilo a potřebují peníze? Z brigády si vydělají ***. Kolik by jim rodiče museli dávat v tomto případě?

 

Váš příspěvek

Chceme spolu bydlet, ale ...

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené