Smazat

Chceme spolu bydlet, ale ...

Chtěli bychom spolu bydlet, ale nemáme k tomu dostatečné prostředky a nevíme, co si počít... Byl někdo z Vás v podobné situace, nějaké rady / tipy, jak situaci vyřešit?

Ahoj holky,

potřebovala bych Vaše rady nebo jakékoli tipy, jak tuhle situaci vyřešit.

S přítelem spolu chceme bydlet, vyplynulo to ze situace, a hlavně sám přítel by to chtěl a řeší to, jak se dá. Jenže oba studujeme a těžko se to dá skloubit s prací, maximálně nějaké brigády... Přítel dojíždí a já bydlím u rodičů. Trávíme spolu veškerý volný čas, celé víkendy, jenže chceme mít vlastní byt/podnájem. Jemu rodiče platí kolej, což je to samé jako za byt, jenže mně by rodiče bydlení neplatili, když můžu bydlet doma, což chápu.. Když jsme spolu, cítím, že to tak má být, jenže pak musí odejít a to je strašné. Rodiče pronajímají byt, ale je velký a je to pro ně dost velký příjem...

Vymýšlíme, co se dá, ale dokud jeden z nás nedostuduje (což je pár let), tak nevím, co si s touhle situací počít a jsme z toho oba hrozně smutní (i když přítel není žádná padavka...)

Byla některá z Vás v podobné situaci?
 
arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Třeba mně rodiče v prváku platili kolej (pochopitelně jsem studovala daleko od místa bydliště), když jsem se chtěla přestěhovat do bytu, což bylo tenkrát dražší (teď už to vychází skoro nastejno), musela jsem si rozdíl doplácet sama, tedy si na to vydělat. Přijde to někomu divné? Prostě když chce člověk nějaký nadstandard, měl by si ho zaplatit sám, ne aby házeli rodiče prachy z okna. Pochopitelně když jsou tak štědří, že dávají děcku na vysoké 15 litrů měsíčně, proč ne, jestli si to můžou dovolit a nemají s tím problém, jejich věc. Jaký to bude mít výchovný účinek už je věc druhá

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Souhlasím s Eleanor.

Cituji panda08: Většina žije v podnájmu (nějakém levném), platí si ho z brigád a na jídlo jim dávají peníze rodiče.

Na jídlo - budiž, i když mi to i tak přijde zcestné. A co ostatní věci, hm? Paušál, lítačka, nějaké to vybavení, drogérie, oblečení, úklidové prostředky, spoření atd. Já teda nevím, když to vezmu podle sebe, platím celkem směšný nájem (bydlím s přítelem, platíme napůl) a přesto jsou ostatní mé výdaje celkem vysoké a to nejsem náročná.

Nehledě na to, jestli jsem to dobře pochopila, tak slečna chce od rodiců přispívat i na ten nájem, ne?

Cituji EleanorWoods: To už je vůle každého z rodičů, ale promiň poslat děcko někam do bytu s tím, že nevydělává ani jeden z nich a nic si vlastně nezaplatí, tak to je věc druhá.

souhlasím... něco jiného je přispět svému děcku řekněme na stravu, kterou by projedl i doma (mně mamka vždy dávala výživné, co chodilo od táty, ať si s tím nakládám sama například), ale platit nájem, aby mladí měli soukromí, proč jako?... leda že by se dohodli rodiče obou )

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem na VŠ taky začala bydlet s přítelem. Naši mi dávali jen tolik, kolik mi dávali na kolej a později na spolubydlení. Vše ostatní jsem si z brigády hradila sama. Přítel pracoval, takže to takový zápřah pro mě nebyl. Ale hanba by mě fackovala, žít ve stejném městě jako studuji, odstěhovat se někde přes ulici a ještě chtít peníze od rodičů. Mně to přijde skoro až neuvěřitelné!
A přes prázdniny, kdy jsem byla obvykle doma, jsem samozřejmě zůstala ve městě s přítelem a žádné peníze za nájem mi neposílali. Proč taky?

Reaguji na panda08: Já tedy nevím o jakém levném podnájmu se tady bavíme. Ani nevím z jakého kraje jsi třeba ty, ale když to pojmu v Praze, tak tady levné ubytování neseženeš. Jen v případě, že vás v tom bytě bydlí víc a navíc ten byt někdo pronajímá téměř zařízený. Tuto variantu ale zakladatelka nechce. Jak tu psala, tak by chtěla do podnájmu jen s přítelem a to je to, co se tu snažím říct. Zakladatelka vůbec není skromná. Nějaký rok bude ještě studovat a k práci se asi jen tak nedostane a proto nevím, z čeho zaplatí nájem, jídlo, zařízení, drogerii, volný čas, oblečení, kosmetiku..a ještě si z toho neudělají ani rezervu. Budou volat rodičům každou chvíli. Já jako rodič bych v tomto případě neplatila, protože bych si chtěla své peníze také užít po svém formou dovolené, lázní, masáží a nebo bych si případně ráda koupila něco do bytu a ne abych dotovala studenty, kteří neumí přemýšlet racionálně, ale malují si nějakou představu a ani si to vlastně neumí spočítat. Co já vím, třeba v místě bydliště je nějaké extra levné ubytování, ale já si to z těch brigád vůbec představit neumím. V Praze určitě ne. Tady je spousta studujících, kteří do konce studia bydlí u těch rodičů, což mi přijde jako ta nejrozumnější varianta, protože to je logické. Pokud budu bydlet u spolubydlících, tak ten klid mít nebudu. Kolikrát to tady čtu, jak si tam někdo tahá cizí lidi a představa, že používám koupelnu a kuchyni s x lidmi, které neznám..Nevím proč někdo chce od rodičů za každou cenu,když nemá dokončenou školu a práci, jen kvůli tomu pocitu klidu. Rodiče nejsou za prdelí, ale jako peněženka se hodí..

arrow
profile_image
magdickakocicka
od 18. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: neprůchozí pokoj pro 2 se dá sehnat ve vybaveném bytě třeba za 5 tis. i v Pze.
edit: Praha např. http://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/31 6121-nabidka-pronajem-bytu-k-cihelne-zlatniky-hodk ovice

Nezlob se, ale tohle není v Praze

Reaguji na panda08: Uf 12 500 z toho nájem a další věci pro dva lidi na měsíc. Neumím si představit. V Praze fakt ne, ale tak pokud by to zakladatelka vydržela. Každý je povaha jiná. Já bych si ten život na jejím místě neztěžovala a do toho ještě škola + jistota těch brigád. Když pronajmu někomu byt, tak bych se ho zeptala co dělá a kdyby mi řekl, že brigáda, tak ho nevezmu, ale tak někomu to nevadí..Třeba má benevolentní rodiče a ten nájem jim zaplatí i jídlo zírám..

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji EleanorWoods: Uf 12 500 z toho nájem a další věci pro dva lidi na měsíc.

No to teda... Jako ono se to nezdá, člověk si řekne, že je to docela dost, ale realita je ve skutečnosti úplně jiná. Nedovedu si představit vyjít s tak málo penězi, fakt ne.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji panda08: Realita je, že z takovéhleho "platu" žije dost lidí. I v ČR.

To nepopírám. Jen mi to prostě pro dva přijde strašně málo.

Cituji EleanorWoods: Když pronajmu někomu byt, tak bych se ho zeptala co dělá a kdyby mi řekl, že brigáda, tak ho nevezmu

Asi tak.

Cituji panda08: Realita je, že z takovéhleho "platu" žije dost lidí. I v ČR. Mně to zas tak nepředstavitelné nepřijde. Chce to jen hodně omezování a uskromnit se na maximum..

Tak spousta lidí má takový nízký plat v ČR to víme, ale každý si zase myslí, že lidé v Pze jsou boháči. Ano platy mají možná někteří vyšší, ale je to na úkor vysokých nákladů v hlavním městě. Tady v Praze se tak žije člověku špatně s takovým platem, když jsou tu ceny xkrát vyšší.

Uskromnit se je hezké, ale proč do toho vstupovat dobrovolně, když mám střechu nad hlavou, ale pusto a prázdno v peněžence. Někteří lidé si vybírat nemohou ona ano. Jedno vím jistě já bych si chtěla mládí užít, jak budu starší a budu mít děti, tak budu muset zase vydávat a přemýšlet jinak, tak na co si přidělávat starosti ještě při tak těžkém studiu, jako je medicína. Pokud je ta láska tak silná, tak do konce studií vydrží.

Ale tak když to jde složitěji, tak proč to dělat jednoduše, že Já přeji hodně štěstí, ať už to dopadne jakkoliv.

Cituji panda08: Jinak jsem z Phy a bydlím tu celý život, takže finanční náklady na bydlení tady opravdu velmi dobře znám..

Tak to by mě fakt nenapadlo.

Jinak hezké, že ses rozhodla si odříkat. Já proti tomu nic nemám. Každý si žije po svém. Jen nechápu, že chce jít někdo do svého, když vlastně nemá prachy a chce ty prachy tahat z rodičů, což bys možná mohla pochopit i ty. Já také odešla v 18-ti letech a zažila si začátky, ale s tím, že jsem si všechno platila já sama a to dokonce i bez toho přítele, který by mi přispěl. Dodnes bych za rodiči pro peníze nešla i když jsou moji rodiče za vodou. Přilepšená od rodičů je fajn, ale dělit to na dvě domácnosti je u mě blbost. To už je pak ovšem o každém člověku individuálně. Někdo bere celý život a vůbec mu to nevadí. Mezi námi je rozdíl ten, že já skromný život nevedu a ani nechci ani za tu cenu, že bych se uskromnila kvůli vztahu. Mám ráda kvalitní potraviny, nové oblečení i nový nábytek. A protože jsme každá jiná, tak by jsme se tu mohly dohadovat kdo ví jak dlouho Já se k tomu vyjádřila a ty ses k tomu také vyjádřila. Ty ses k tomu vyjádřila stylem, že jsi zakladatelce poradila, tak jak chtěla. Já jsem napsala jen názor.

Reaguji na panda08: Nestudovala jsem vysokou hned a k mé práci ji ani nepotřebuji, protože v mém oboru mám znalosti získané praxí. Dávám přednost praxi a sebevzdělávání, bohužel jsem se nerozhodla studovat medicínu ani práva, takže to asi nedokáži pochopit, jen znám kamarády, kteří takové školy studují a nonstop se šprtají a někdy na to ani nemají čas, protože ve škole končí večer a doma jsou na nervy, ale to sem nepatří. Jestli se chceš bavit o studiu, tak medicína, práva apod. jsou dost těžké školy na šprtání. Kdybych se vžila do její kůže, tak bych si to chtěla udělat co nejjednodušší a bez nervů tj. zůstala bych doma a pokud potřebuji mít toho méďu u sebe, tak si ho nastěhuji do pokoje. Z brigád a peněz nula nula nic a s pozdější ponorkou s přítelem (která prostě přijde) a do toho ještě v období zkoušek už vidím, jak celá nadšená lezu někam každý víkend na brigádu, z které budu mít 3 000. Fakt super život. Mládí v ******. Dotování od rodičů není vůbec zcestná záležitost. Vybavení bytu stojí hafo + další náklady na domácnost, kdo to bude platit? Oni? Z těch příspěvků od rodičů a z těch super brigád? Hmmm
Zůstat doma je nejlepší varianta pro všechny strany. Já než abych šla do bytu na Žižkov do 3+1, kdy každý pár má svůj pokoj a společnou koupelnu a kuchyň, tak budu raději doma, kde budu potkávat rodiče (nejčastěji večer, protože jsou asi také v práci) a budu mít svatý pokoj s placením a bez nervů a bez cizích lidí, kteří by mě mohli obtěžovat v mém soukromí, případně by mě rušili v době, kdy se potřebuji učit. Ovšem to je zase ten výběr jak se na to kdo kouká..
Je rozdíl vzít příspěvek od rodičů, či dar z dobré vůle a pak je rozdíl chtít financovat vlastní bydlení bez toho, abych já sama měla svou vlastní práci. Koukám, že každá máme logiku někde úplně jinde. Už vůči těm rodičům je to sobecké, ale tak je asi nová doba, kdy jsou rodiče ochotni přistoupit na vše a já tomu prostě nerozumím
Možná by ses měla spojit se zakladatelkou a pomoci jít nějaké info o bydlení v jejím kraji, zda vůbec má představu o cenách, když už jsi nám tu jeden takový odkaz poslala, tak v tom máš docela přehled..

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Už vůči těm rodičům je to sobecké, ale tak je asi nová doba, kdy jsou rodiče ochotni přistoupit na vše a já tomu prostě nerozumím

Nápodobně. Myslím, že rodiče jsou ve věku - kdy mají myslet na své zdraví, peníze do sebe investovat, mají odpracováno hafo let a šetřit na čas až nebudou vydělávat a nebudou chtít živořit pouze z důchodu. A zdravotnictví fakt není zdarma, a čím je člověk starší, tím je pro něj dražší a dražší. Jen to chce si přiznat realitu.

Sama jsem to už synovi jednoznačně sdělila, že ano, byt co pronajímám ho nechám užívat - ve chvíli, kdy bude schopen ze svých příjmů zaplatit jeho i svůj provoz. Ne že mu budu přispívat na elektriku, hadry nebo večeři jen proto aby bydlel sám.

Reaguji na panda08: Víš, je rozdíl být v pohodové rodině. Když ale žiješ v rodině, kde tě zneužívá přítel matky a matka tě nechápe a dává ti vše za vinu, tak se jooo těšíš na plnoletost a na maturitní vysvědčení. Já na tu VŠ i chtěla, ale nechtěla jsem dotovat od mamky s kterou jsem v té době měla vztah na konečnou. Teď jsme nejlepší kamarádky. Jen se tu snažím poradit, jak bych to viděla já, kdybych byla v situaci jako je zakladatelka. Víš co pando pojď se na to vybodnout. Já musím pověsit prádlo, zdržuji se tu nad tématem asi úplně zbytečně, protože to byla možná jen zakladatelky myšlenka a ve výsledku si to ona zařídí, jak chce. Mě jen zarážel zakladatelky vztah k rodičům-financím a k vlastnímu soukromí. To jestli chce ona pryč, tak k tomu má své důvody.
Nikdo tu neříká, že je dokonalý. Spíš mě přijde, že podle tebe lidé bez VŠ nemají inteligentní názory. Škola života je kolikrát lepší, než škola VŠ a spousta lidí co má VŠ má kolikrát to h...o. Jen ten titul s kterým na všechny mávají. Zrovna mě zajímá jedna vysoká škola, jenže pro mě je to momentálně ztráta času věnovat se jen studiu a i kdyby mám na to ještě spoustu let se na nějakou přihlásit. Pokud budu chtít. Já mám tu výhodu, že nepotřebuji titul, jako například lékař, který musí zvládnout zkoušky a musí tomu obětovat hodně času a nemá tu možnost práce jako třeba jiná odvětví. Kdyby zakladatelka chtěla, tak může jít třeba dělat prodavačku do Kaufu na nějaký čas. Nebo cokoliv jiného, ale o tom tu nic nepadlo..

Cituji farahh: Sama jsem to už synovi jednoznačně sdělila, že ano, byt co pronajímám ho nechám užívat - ve chvíli, kdy bude schopen ze svých příjmů zaplatit jeho i svůj provoz. Ne že mu budu přispívat na elektriku, hadry nebo večeři jen proto aby bydlel sám.

No konečně tu někdo pochopil tu mojí myšlenku. Já děkuji..

 

Váš příspěvek

Chceme spolu bydlet, ale ...

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené