Jsou neviditelná rovnátka bezpečná?

O neviditelných rovnátkách se v poslední době mluví jako o zázraku moderní ortodoncie. O perfektních výsledcích, kterých se s nimi dosahuje, není pochyb. Nás ale zajímalo, jestli jsou neviditelná rovnátka také bezpečná.

img

Než zahájíte léčbu pomocí neviditelných rovnátek, je potřeba si ověřit, jestli je pro vás léčba vhodná. I přes to, že neviditelná rovnátka Invisalign ve své full verzi dokáží úspěšně rovnat široké spektrum vad, existují i případy, kdy je vhodnější využít jinou techniku. Takových případů je však minimum.

Vzhledem k tomu, že se jedná o produkt, který si vkládáte do úst a používáte ho dlouhodobě, je potřeba, aby byl vyroben z nezávadných materiálů. Samotné fólie jsou vyrobeny z materiálu SmartTrack i další pomůcky jsou vyrobeny z bezpečných a laboratorně testovaných materiálů.

Neviditelná rovnátka Invisalign tedy neobsahují žádné zdraví nebezpečné látky, mohou je tedy pohodlně používat i těhotné ženy a děti.

Rizika tradičních rovnátek

Jedním z důvodů, proč stále více lidí používá neviditelná rovnátka, je to, že se při jejich výrobě nepoužívá kov. Běžná kovová rovnátka totiž mohou uvolňovat ionty železa, chrómu a niklu, což může vést k alergickým reakcím. Také se zvyšuje riziko úrazů rtů, dásní a jazyka v důsledku nehod. Bolestivé kousnutí tváře, ret rozseknutý od zámečků, rozedřený jazyk, to rozhodně není nic příjemného. Poranit se můžete i v případě, že se rovnátka z nějakého důvodu poškodí při sportu nebo jídle.

S klasickými fixními rovnátky se také špatně čistí zuby, a v důsledku toho se může stát, že se vám v ústech objeví zubní kazy. Nemluvě o tom, že sejmutí zámečků zůstávají na zubech barevné rozdíly, které je potřeba odstranit.

Neviditelná rovnátka vám umožní dokonalou zubní hygienu, na kterou jste zvyklí. Vzhledem k tomu, že si zuby čistíte po každém jídle a máte k nim bezproblémový přístup, nemusíte se bát zubních kazů a barevných skvrn na zubech.

Rizika neviditelných rovnátek

Rizika nošení neviditelných rovnátek Invisalign jsou téměř nulová. Oproti tomu s neviditelnými rovnátky je mnohem méně pravděpodobné, že si způsobíte zranění nebo způsobíte alergickou reakci. Nejčastější komplikací je prodloužení léčby z důvodu nedůsledného nošení rovnátek nebo ztráty dlah.

Během léčby můžete pociťovat mírný tlak na zuby, především po výměně za novou sadu. Tento tlak však během pár hodin odezní, nečekají vás tedy nepříjemné bolesti, které jsou spojovány s běžnými rovnátky.

Díky dokonalému plánu, který je vypracovaný pomocí speciálního 3D softwaru, kde se naplánují předem veškeré pohyby vašich zubů, si můžete jednotlivé dlahy měnit sami doma. Vzhledem k tomu, že jsou rovnátka Invisalign sundavací, vyžaduje jejich používání disciplínu. Aby byly na konci léčby zuby skutečně rovné, je potřeba, abyste je nosili minimálně 22 hodin denně. Prostor na vyjmutí tedy máte opravdu jen na jídlo. Jednotlivé fólie na zubech velmi dobře drží, nemusíte se tedy bát, že by vám v noci vypadly z úst. Jen musíte dát pozor nato, abyste je při nasazování správně zacvakli.

Po ukončení léčby ještě budete muset nějakou dobu nosit tzv. retainery, které zuby zafixují v požadované poloze. Ty už se však nosí jen na noc a nijak vás neomezují.

V podstatě se dá říci, že neviditelná rovnátka nabízí oproti běžným fixním rovnátkům pohodlný, bezpečný a především bezbolestný a rychlý způsob, jak si pořídit vysněný úsměv.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.

NOVÉ
Dopřejte si výborné a zdravé svačiny. Poradíme, co vám zachutná a co můžete mít stále při sobě

Dopřejte si výborné a zdravé svačiny. Poradíme, co vám zachutná a co můžete mít stále při sobě

Životní styl komerční článek

Zatímco oběd a večeři si většina z nás hlídá, svačina se stále neskládá z tělu prospěšných látek. Často si v rychlosti něco „ulovíme“ v ledničce nebo v obchodě, aniž by nám to přineslo nějaký užitek. Máme pro vás tipy na to, jak si svačinou dopomoci ke snížení tělesné hmotnosti. Poradíme i jak si dát něco zdravého a lahodného na zub. Vše si pak jednoduše dáte do tašky nebo do batohu, bez nutnosti cokoliv chystat.NOVÉ
Jak vybrat povlečení? Vyberte správnou velikost i materiál

Jak vybrat povlečení? Vyberte správnou velikost i materiál

Životní styl komerční článek

Přemýšlíte nad nákupem nového povlečení? Existuje mnoho druhů a velikostí, avšak pokud se chcete cítit jako v bavlnce, nemusíte doslova zůstávat u bavlny. Možná vám bude více vyhovovat jiný materiál. Nezapomeňte zvážit své prací zvyklosti a teplotu v místnosti, kde spíte. Které povlečení je vhodné na léto a které na zimu?