Test: Trpíte syndromem počítačového vidění?

Počítače, tablety i mobilní telefony. Pro mnohé z nás jsou pracovním nástrojem a zároveň i zdrojem zábavy. Není pravda, že by koukání do obrazovek kazilo oči, jak se nám snažili namluvit naši rodiče, když jsme se dívali na televizi moc zblízka. To ale neznamená, že neexistují rizika spojená s užíváním přístrojů vybavených svítícími obrazovkami. Čekárny očních lékařů plní pacienti stěžující si na symptomy, které odborníci pojmenovali jako syndrom počítačového vidění. Trpíte jimi taky? Schválně si odpovězte na následující otázky.

img

Při práci na počítači začnu po nějaké době pociťovat: 

● problémy se zaostřením 

● bolest, únavu nebo pálení očí 

● rozmazané nebo dvojité vidění 

● slzení očí nebo naopak suché oči 

● celkovou únavu 

● bolest hlavy 

● malátnost 

Podle vědců stačí už 2 hodiny koukání do svítící obrazovky, aby se u vás některý z příznaků začal projevovat. Zajímavostí je, že syndromem počítačového vidění trpí častěji dospívající a ženy. Ženy navíc mívají citlivější oči v souvislosti s menstruací, těhotenstvím, kojením nebo menopauzou.

I kdybyste odpověděli ano jen jednou, je dost možné, že se další příznaky budou postupně přidávat. Odborníci z e-shopu VašeČočky.cz radí zapracovat na zlepšení svého pracovního prostředí (týká se hlavně správného sezení, osvětlení a nastavení jasu monitoru), návyků (dávejte si alespoň dvakrát za hodinu na 20 sekund pauzu od monitoru a jednou za dvě hodiny přestávku patnáctiminutovou) a pořídit si několik pomůcek. 

Během práce na počítači se snižuje frekvence mrkání až o dvě třetiny. To spolu se suchým vzduchem v kancelářích způsobuje nedostatečné zvlhčení očí, které se projevuje právě únavou, pálením nebo slzením očí. Mějte vždy po ruce zvlhčující kapičky, které od tohoto problému okamžitě uleví. 

Pokud se léčíte s nějakou oční vadou, je u vás pravděpodobnost výskytu příznaků syndromu počítačového vidění vyšší. Výrobci kontaktních čoček naštěstí reagují na změnu našeho životního stylu a vyvinuli speciální kontaktní čočky určené pro práci s počítačem. Čočky Biofinity Energys jsou oproti běžným čočkám prodyšnější a lépe udržují vlhkost. Pokročilá optika pomáhá zmírnit únavu očí způsobenou zaostřováním na detaily na obrazovce. Tato technologie usnadňuje přecházení zraku z obrazovky mimo ni a zpět a pomůže vám vidět jasněji. Biofinity Energys seženete na VašeČočky.czKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Navštívit či nenavštívit Ubud?

Navštívit či nenavštívit Ubud?

Životní styl komerční článek

Kdybych se měla charakterizovat v době, kdy jsem začínala cestovat po světě, nazvala bych se „plážovou povalečkou“. Byla jsem vyznavačkou teorie: „Kdo přijede zpět do ČR více opálen, vyhrává :-)“. Mnoho času jsem při cestování trávila právě na všech různých možných plážích světa. Znala jsem častěji více barvu lehátek než danou zemi.

NOVÉ
Přestaňte se vymlouvat na zadržování vody v těle

Přestaňte se vymlouvat na zadržování vody v těle

Životní styl

Zadržování vody patří mezi jeden z nejčastějších argumentů, který člověk používá, když se snaží zhubnout, ale nejde mu to tak, jak by si představoval. Co skutečně ovlivňuje zadržování vody v těle a jak se nadbytečné vody zbavit?NOVÉ
Věříte v magické účinky proteinu? A co o něm vlastně doopravdy víte?

Věříte v magické účinky proteinu? A co o něm vlastně doopravdy víte?

Životní styl

Proteinový koktejl patří mezi nejoblíbenější doplněk stravy ve fitness komunitě. Někteří si bez něj nedokážou představit den a věří tomu, že právě díky proteinu v podobě koktejlu po tréninku jim narostou svaly a dosáhnou vrcholné formy.