Test: Trpíte syndromem počítačového vidění?

Počítače, tablety i mobilní telefony. Pro mnohé z nás jsou pracovním nástrojem a zároveň i zdrojem zábavy. Není pravda, že by koukání do obrazovek kazilo oči, jak se nám snažili namluvit naši rodiče, když jsme se dívali na televizi moc zblízka. To ale neznamená, že neexistují rizika spojená s užíváním přístrojů vybavených svítícími obrazovkami. Čekárny očních lékařů plní pacienti stěžující si na symptomy, které odborníci pojmenovali jako syndrom počítačového vidění. Trpíte jimi taky? Schválně si odpovězte na následující otázky.

img

Při práci na počítači začnu po nějaké době pociťovat: 

● problémy se zaostřením 

● bolest, únavu nebo pálení očí 

● rozmazané nebo dvojité vidění 

● slzení očí nebo naopak suché oči 

● celkovou únavu 

● bolest hlavy 

● malátnost 

Podle vědců stačí už 2 hodiny koukání do svítící obrazovky, aby se u vás některý z příznaků začal projevovat. Zajímavostí je, že syndromem počítačového vidění trpí častěji dospívající a ženy. Ženy navíc mívají citlivější oči v souvislosti s menstruací, těhotenstvím, kojením nebo menopauzou.

I kdybyste odpověděli ano jen jednou, je dost možné, že se další příznaky budou postupně přidávat. Odborníci z e-shopu VašeČočky.cz radí zapracovat na zlepšení svého pracovního prostředí (týká se hlavně správného sezení, osvětlení a nastavení jasu monitoru), návyků (dávejte si alespoň dvakrát za hodinu na 20 sekund pauzu od monitoru a jednou za dvě hodiny přestávku patnáctiminutovou) a pořídit si několik pomůcek. 

Během práce na počítači se snižuje frekvence mrkání až o dvě třetiny. To spolu se suchým vzduchem v kancelářích způsobuje nedostatečné zvlhčení očí, které se projevuje právě únavou, pálením nebo slzením očí. Mějte vždy po ruce zvlhčující kapičky, které od tohoto problému okamžitě uleví. 

Pokud se léčíte s nějakou oční vadou, je u vás pravděpodobnost výskytu příznaků syndromu počítačového vidění vyšší. Výrobci kontaktních čoček naštěstí reagují na změnu našeho životního stylu a vyvinuli speciální kontaktní čočky určené pro práci s počítačem. Čočky Biofinity Energys jsou oproti běžným čočkám prodyšnější a lépe udržují vlhkost. Pokročilá optika pomáhá zmírnit únavu očí způsobenou zaostřováním na detaily na obrazovce. Tato technologie usnadňuje přecházení zraku z obrazovky mimo ni a zpět a pomůže vám vidět jasněji. Biofinity Energys seženete na VašeČočky.czKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

NEJČTENĚJŠÍ TIPY A TRIKY
4 podzimní beauty trendy

4 podzimní beauty trendy

Kosmetika

Kosmetické trendy se mění rychlostí blesku, prozradíme vám, které jsou teď na podzim velkým hitem a stojí za to, je vyzkoušet.NOVÉ
Neutrácejte za potraviny s nálepkou dietní

Neutrácejte za potraviny s nálepkou dietní

Životní styl

Spousta z nás začala s přípravou na plavkovou sezónu, pro kterou je většinou nezbytná úprava jídelníčku. Pokud si však pod tím představujete drastickou dietu nebo jedení dietních potravin, jste na špatné cestě. Dietní potraviny nikdo z nás nepotřebuje.