Test: Trpíte syndromem počítačového vidění?

Počítače, tablety i mobilní telefony. Pro mnohé z nás jsou pracovním nástrojem a zároveň i zdrojem zábavy. Není pravda, že by koukání do obrazovek kazilo oči, jak se nám snažili namluvit naši rodiče, když jsme se dívali na televizi moc zblízka. To ale neznamená, že neexistují rizika spojená s užíváním přístrojů vybavených svítícími obrazovkami. Čekárny očních lékařů plní pacienti stěžující si na symptomy, které odborníci pojmenovali jako syndrom počítačového vidění. Trpíte jimi taky? Schválně si odpovězte na následující otázky.

img

Při práci na počítači začnu po nějaké době pociťovat: 

● problémy se zaostřením 

● bolest, únavu nebo pálení očí 

● rozmazané nebo dvojité vidění 

● slzení očí nebo naopak suché oči 

● celkovou únavu 

● bolest hlavy 

● malátnost 

Podle vědců stačí už 2 hodiny koukání do svítící obrazovky, aby se u vás některý z příznaků začal projevovat. Zajímavostí je, že syndromem počítačového vidění trpí častěji dospívající a ženy. Ženy navíc mívají citlivější oči v souvislosti s menstruací, těhotenstvím, kojením nebo menopauzou.

I kdybyste odpověděli ano jen jednou, je dost možné, že se další příznaky budou postupně přidávat. Odborníci z e-shopu VašeČočky.cz radí zapracovat na zlepšení svého pracovního prostředí (týká se hlavně správného sezení, osvětlení a nastavení jasu monitoru), návyků (dávejte si alespoň dvakrát za hodinu na 20 sekund pauzu od monitoru a jednou za dvě hodiny přestávku patnáctiminutovou) a pořídit si několik pomůcek. 

Během práce na počítači se snižuje frekvence mrkání až o dvě třetiny. To spolu se suchým vzduchem v kancelářích způsobuje nedostatečné zvlhčení očí, které se projevuje právě únavou, pálením nebo slzením očí. Mějte vždy po ruce zvlhčující kapičky, které od tohoto problému okamžitě uleví. 

Pokud se léčíte s nějakou oční vadou, je u vás pravděpodobnost výskytu příznaků syndromu počítačového vidění vyšší. Výrobci kontaktních čoček naštěstí reagují na změnu našeho životního stylu a vyvinuli speciální kontaktní čočky určené pro práci s počítačem. Čočky Biofinity Energys jsou oproti běžným čočkám prodyšnější a lépe udržují vlhkost. Pokročilá optika pomáhá zmírnit únavu očí způsobenou zaostřováním na detaily na obrazovce. Tato technologie usnadňuje přecházení zraku z obrazovky mimo ni a zpět a pomůže vám vidět jasněji. Biofinity Energys seženete na VašeČočky.czKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.

NOVÉ
Kam vyrazit na exotickou dovolenou? Na Maledivy, Mauricius nebo Seychely

Kam vyrazit na exotickou dovolenou? Na Maledivy, Mauricius nebo Seychely

Životní styl komerční článek

Dovolenou ještě sice naplánovanou nemáte, ale máte jasno v tom, že chcete vyrazit za pořádnou exotikou. V tomto případě zapomeňte na klasické dovolenkové země a volte Maledivy, Mauricius nebo Seychely. Jak si ale mezi těmito třemi destinacemi vybrat tu pravou?TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.