5 důvodů, proč bychom měli spát nazí

Pokud si chcete spánek užít a vyždímat z něj maximum, odložte své svršky. Podle odborníků na zdravý spánek je nahota přesně to, co člověk potřebuje k tomu, aby se vyspal dorůžova a byl plný energie. Spaní bez pyžama je zkrátka zdravé a navíc prospívá vztahům.

1. Tělo dokáže lépe regulovat teplotu

Během spánku dochází k poklesu tělesné teploty. Budete-li spát nazí, tělo dokáže mnohem lépe  vaši teplotu regulovat a kromě toho dokáže samo určit, kdy je připraveno usnout, i kdy je ideální čas se probudit. Díky správné regulaci tělesné teploty bude váš spánek hlubší, kvalitnější a nebudete se během noci budit. Ráno se budete cítit svěží, krásnější, spokojenější a plní energie.

2. Spaní bez oblečení umí zrychlit metabolismus

Jak bylo zmíněno v bodě 1, spaní bez svršků dopomáhá k lepší regulaci tělesné teploty. Díky snížení tělesné teploty dochází ke zrychlení metabolismu a efektivnějšímu spalování kalorií. Zvyšuje se také produkce růstových hormonů. Naopak dochází ke snížení hladiny hormonu kortizolu, jehož vysoká hladina není vítáná – způsobuje vysoký krevní tlak, brzdí hubnutí.

3. Konec bakteriálním infekcím

zoom

Mnoho žen si nedokáže představit, že by se musely vzdát svého oblíbeného pyžama nebo sexy noční košilky. Pokud se ale naučíte spát nahá, můžete tím úspěšně zabránit kvasinkovým a bakteriálním infekcím, kterým se daří v teplém a vlhkém prostředí. Nahota pomůže pokožce volně dýchat, proto spěte nahá co možná nejčastěji. Když vám bude zima, oblékněte si hřejivé ponožky.

4. Nahota při spánku podporuje produkci spermií

Podle průzkumů jsou na tom muži s nahotou v posteli lépe než ženy. Nahota je pro ně přirozená. Na rozdíl od žen nejsou tolik rozpačití. Jakou hlavní výhodu představuje pro muže spaní na Adama? Je u nich podpořena produkce kvalitních spermií. Mužský šourek by měl mít teplotu 35 až 35,5 °C, což je jen o něco méně než má zbytek těla. Pokud je dlouhodobě přehříván, pak se to odráží na kvalitě spermií. Nahota u mužů je v tomto případě víc než prospěšná.

5. Spánek v nahotě prospívá vztahům

Pokud stále váháte, jestli je pro vás spaní v nahotě to pravé, možná vás přesvědčí skutečnost, že doteky kůže na kůži uvolňují v mozku oxytocin, tzv. hormon lásky, který zlepšuje emocionální vazby a prohlubuje důvěru ve vztahu. Zároveň díky těmto dotekům dochází k posílení imunitního systému, stabilizaci kortizolu a snížení krevního tlaku – o tom už tady byla jednou zmínka. Proto neváhejte, odhoďte svršky a vzájemně se k sobě přitulte.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?

TIPY A TRIKY
Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Životní styl

Je efektivnější cvičit z hlediska hubnutí ráno nebo to je lepší nechat až na večer? Dá se vůbec určit, jaká je ideální denní doba cvičení pro hubnutí?NOVÉ
Jednoduché tipy pro zdravý jídelníček

Jednoduché tipy pro zdravý jídelníček

Životní styl

Stravování je velice individuální záležitostí, přesto existuje několik základních pravidel, díky kterým můžete dojít k daleko větší fyzické, ale i psychické spokojenosti. Pojďme se na ně podívat.