Vydělejte si v novém roce víc peněz. Víme, jak na to!

Máte šikovné ruce a přemýšlíte, jak tenhle um zpeněžit? Jestli chcete být nezávislá a řídit si čas sama, vrhněte se na podnikání. Není to vůbec tak složité, jak si možná myslíte. Poradíme vám, jak na to. 

zoom

V čem jste opravdu dobrá a co vás baví?

Práce pro zaměstnavatele vám nikdy moc nevyhovovala. Navíc milujete rukodělnou výrobu a ráda byste si z toho udělala svůj vlastní byznys. Nacházíte se v tomto popisu? Podnikání v handmade má sice pár pravidel, ale když se vám podaří je dodržet, dosáhnete svého cíle. V první řadě je důležité, abyste si uvědomila, co vás baví a v čem jste opravdu šikovná. Může to být cokoli. Někdo vyrábí věnce a dekorace, jiný šije oblečení nebo třeba krásné polštářky.

Handmade zažívá svůj boom

Lidé handmade milují a věřte, že každé zboží má svého zákazníka. Musíte jen být vidět. Možná už jste od okolí slyšela větu „Ty by ses tím mohla živit“. Nemusí to být jen plané řeči. Stačí, abyste sebrala odvahu a vydala se na cestu za vlastním byznysem. Na počátku všeho stojí váš koníček. Musíte si ujasnit, jestli chcete, aby bylo podnikání zatím jen přivýdělkem nebo vás láká vrhnout se na svůj byznys na 100 %.

Kde mám prodat své výrobky?

Odpovězte si také na otázku, kde chcete svoje výrobky prodávat. Ideálním startem jsou různé weby, kde si zákazníci vaše zboží vyhledají sami nebo si můžete založit webové stránky a oslovit potenciální zákazníky přes sociální sítě jako je Facebook nebo Instagram. Promyslete si i různé festivaly nebo akce, kde si můžete pronajmout stánek. Lidi tak oslovíte naživo a můžete si o výrobcích i příjemně popovídat. Navíc se tady setkáte s dalšími prodejci, kteří už mají nějaké zkušenosti a mohou se o ně podělit s vámi.

Kdy je ten nejvhodnější čas na vlastní firmu?

Často se stane, že během chvíle začnete prodávat tolik, že přestanete objednávky stíhat. Pak je ten pravý čas založit si vlastní společnost nebo si koupit firmu na prodej. Založení společnosti s pomocí trvá asi 5-10 dní. U firmy na prodej podnikáte už za 24 hodin od koupě společnosti. Zvažte i možnost, že začnete své výrobky prodávat na zahraničních trzích. Opět vše můžete snadno zvládnout online.

Co když si za zboží řeknu moc vysokou cenu?

Pálí vás, jak stanovit cenu? Vůbec se nebojte požadovat za svoje zboží vyšší částku. Nic takového jako vysoká cena neexistuje. Je jen menší skupina zákazníků, kteří ho za vyšší cenu koupí. Ale je zcela na vás, jakou cílovou skupinu pro své výrobky zvolíte a jak se budete chtít prezentovat. Pamatujte si, že do svých výrobků dáváte práci a úsilí. Nedívejte se, kolik co stojí v supermarketech nebo velkých obchodech a spíš se zaměřte na to, jaká cena by pro vás byla pocitově přijatelná. A od toho se odpíchněte. Do ceny nezapomeňte započítat i čas, energie, materiál a další náklady. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.

NOVÉ
5 věcí, které lidi nejčastěji odradí po první návštěvě fitness centra

5 věcí, které lidi nejčastěji odradí po první návštěvě fitness centra

Životní styl

Výběr posilovny je klíčovým aspektem každého sportovního plánování. Pokud se ve fitness centru nebudete cítit dobře, bude vás to demotivovat od samotného cvičení. Co návštěvníkům fitka vadí ze všeho nejvíc? Zašli jsme se jich zeptat.TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.