Vydělejte si v novém roce víc peněz. Víme, jak na to!

Máte šikovné ruce a přemýšlíte, jak tenhle um zpeněžit? Jestli chcete být nezávislá a řídit si čas sama, vrhněte se na podnikání. Není to vůbec tak složité, jak si možná myslíte. Poradíme vám, jak na to. 

zoom

V čem jste opravdu dobrá a co vás baví?

Práce pro zaměstnavatele vám nikdy moc nevyhovovala. Navíc milujete rukodělnou výrobu a ráda byste si z toho udělala svůj vlastní byznys. Nacházíte se v tomto popisu? Podnikání v handmade má sice pár pravidel, ale když se vám podaří je dodržet, dosáhnete svého cíle. V první řadě je důležité, abyste si uvědomila, co vás baví a v čem jste opravdu šikovná. Může to být cokoli. Někdo vyrábí věnce a dekorace, jiný šije oblečení nebo třeba krásné polštářky.

Handmade zažívá svůj boom

Lidé handmade milují a věřte, že každé zboží má svého zákazníka. Musíte jen být vidět. Možná už jste od okolí slyšela větu „Ty by ses tím mohla živit“. Nemusí to být jen plané řeči. Stačí, abyste sebrala odvahu a vydala se na cestu za vlastním byznysem. Na počátku všeho stojí váš koníček. Musíte si ujasnit, jestli chcete, aby bylo podnikání zatím jen přivýdělkem nebo vás láká vrhnout se na svůj byznys na 100 %.

Kde mám prodat své výrobky?

Odpovězte si také na otázku, kde chcete svoje výrobky prodávat. Ideálním startem jsou různé weby, kde si zákazníci vaše zboží vyhledají sami nebo si můžete založit webové stránky a oslovit potenciální zákazníky přes sociální sítě jako je Facebook nebo Instagram. Promyslete si i různé festivaly nebo akce, kde si můžete pronajmout stánek. Lidi tak oslovíte naživo a můžete si o výrobcích i příjemně popovídat. Navíc se tady setkáte s dalšími prodejci, kteří už mají nějaké zkušenosti a mohou se o ně podělit s vámi.

Kdy je ten nejvhodnější čas na vlastní firmu?

Často se stane, že během chvíle začnete prodávat tolik, že přestanete objednávky stíhat. Pak je ten pravý čas založit si vlastní společnost nebo si koupit firmu na prodej. Založení společnosti s pomocí trvá asi 5-10 dní. U firmy na prodej podnikáte už za 24 hodin od koupě společnosti. Zvažte i možnost, že začnete své výrobky prodávat na zahraničních trzích. Opět vše můžete snadno zvládnout online.

Co když si za zboží řeknu moc vysokou cenu?

Pálí vás, jak stanovit cenu? Vůbec se nebojte požadovat za svoje zboží vyšší částku. Nic takového jako vysoká cena neexistuje. Je jen menší skupina zákazníků, kteří ho za vyšší cenu koupí. Ale je zcela na vás, jakou cílovou skupinu pro své výrobky zvolíte a jak se budete chtít prezentovat. Pamatujte si, že do svých výrobků dáváte práci a úsilí. Nedívejte se, kolik co stojí v supermarketech nebo velkých obchodech a spíš se zaměřte na to, jaká cena by pro vás byla pocitově přijatelná. A od toho se odpíchněte. Do ceny nezapomeňte započítat i čas, energie, materiál a další náklady. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Přestaňte se vymlouvat na zadržování vody v těle

Přestaňte se vymlouvat na zadržování vody v těle

Životní styl

Zadržování vody patří mezi jeden z nejčastějších argumentů, který člověk používá, když se snaží zhubnout, ale nejde mu to tak, jak by si představoval. Co skutečně ovlivňuje zadržování vody v těle a jak se nadbytečné vody zbavit?

TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.NOVÉ
Věříte v magické účinky proteinu? A co o něm vlastně doopravdy víte?

Věříte v magické účinky proteinu? A co o něm vlastně doopravdy víte?

Životní styl

Proteinový koktejl patří mezi nejoblíbenější doplněk stravy ve fitness komunitě. Někteří si bez něj nedokážou představit den a věří tomu, že právě díky proteinu v podobě koktejlu po tréninku jim narostou svaly a dosáhnou vrcholné formy.