Výběry ze všech bankomatů zdarma v Česku i ve světě. Kdo tuto výhodu nově nabízí?

I přestože platba kartou je v České republice velmi oblíbená, bez výběru hotovosti z bankomatu se občas neobejdeme. Víte, na kolik vás ale takový výběr vůbec vyjde? Máte přehled o poplatcích za svůj běžný účet? Ne nadarmo se říká, že: „Halíře dělají talíře,“ tak vezměte do rukou svůj výpis a spočítejte si, kolik peněz měsíčně vyhodíte z okna.

img

Zatímco dříve byly zvykem fronty u bankomatů, dnes už jsou spíš raritou. Někteří k bankomatu zavítají sotva jednou za týden, jiní ani ne jednou za měsíc. Češi hotovost potřebují čím dál méně, o to víc, jsou ale překvapeni, když je výběr potřeba. 

Problém totiž mnohdy nastává tehdy, když své peníze svěří menšímu bankovnímu domu a bydlí v menším městě, kde banka bankomaty nevede. Snadno se tak může člověk dostat do úzkých, kdy mu nezbývá nic jiného než vybrat z cizího bankomatu a zaplatit za výběr poplatek v řádech desítek korun. I přestože se to v dnešní době už zdá jako utopie, stále se lze setkat s dvacetikorunovým poplatek za výběr z cizího bankomatu, v případě zahraničního výběru může náklad za získání hotovosti vyskočit i na stokoruny. 

Už žádné poplatky za výběry z bankomatů 

Banka Equa bank jde proti proudu a rozhodla se, že k 20. únoru 2020 ruší devítikorunový poplatek za výběry z bankomatů. Klienti tak nově mohou vybírat peníze zcela zdarma, a to nejen ze všech bankomatů v České republice, ale i ve světě. Peněžní ústav se tímto krokem opět přiblížil ke své vizi být férovou a moderní bankou pro své zákazníky. 

Avšak Equa bank nenabízí v rámci osobního konta jen výběry zdarma, bez zbytečných poplatků je celý běžný účet, sjednání, vedení a správa konta včetně všech plateb. Služby zdarma se týkají nejen účtu v korunách, ale i v cizí měně. Navíc konto je nabízeno bez podmínek, zdarma účet je tak pro všechny bez ohledu na to, kolik vám na účet přijde peněz nebo kolikrát za měsíc zaplatíte kartou. 

Kdo nabízí neomezené výběry z bankomatů po celém světě? 

Při výběru běžného účtu stejně jako půjčky se tak nenechte nalákat na první produkt, který se vám namane. Vždy je vhodné si udělat průzkum trhu. Ač někteří o tom nemají ani ponětí, neomezené výběry ze všech bankomatů v Česku i ve světě nabízí více bank. Kromě Equa bank tak můžete zadarmo vybírat:

  • v Bance Creditas, 
  • v MONETA Money Bank, 
  • v Exopbank, 
  • v UniCredit Bank. 

Trápí-li vás mizerná síť bankomatů vaší banky, je na čase se poohlédnout u konkurence. Poplatky už dávno nejsou nutností, kterou je nutné u běžného účtu strpět. Nespokojte se proto jen s výběry zdarma z vlastního bankomatu, chtějte vybírat bez poplatku po celé České republice a všude ve světě.   Komentáře

Šárka Dýmalová
Nedávno jsem vyzkoušela s kartou Equa na dovolené v Rakousku a jsem velice spokojena. Člověk si tedy musí dát jen pozor na poskytovatele, kteří pronajímají bankomaty, aby nezaplatil nesmyslnou částku za výběr. Což tedy pod Equa banku ani pod ostatní nespadá...
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Světový den ústního zdraví nám připomíná důležitou prevenci

Světový den ústního zdraví nám připomíná důležitou prevenci

Životní styl

Ne nadarmo se říká, že prevence je důležitá, a u zubů to platí dvojnásob. Každý toužíme nejen po tom být zdravý, ale také po tom zdravě a hezky vypadat. A to se bezesporu týká i našich zubů. V první řadě bychom měli myslet na to, že i náš chrup si zaslouží pořádnou péči. Když na to půjdeme správně, získáme dobrý pocit, méně bolesti v zubařském křesle, zářivý úsměv a také s největší pravděpodobností budeme moci, místo placení drahých zákroků u zubaře, peníze investovat do věcí, které nám udělají radost. Pojďme si to v dnešní Světový den ústního zdraví zopakovat a říci si něco o prevenci v rámci péče o ústní dutinu.

NOVÉ
5 tipů, jak ušetřit při nákupech na internetu

5 tipů, jak ušetřit při nákupech na internetu

Životní styl komerční článek

Zvykli jste si na internetu nakupovat všechno od elektroniky přes doplňky a módu až po potraviny? Pak se vám hodí vědět, jak při online nákupech vyzrát nad taktikami obchodníků a opravdu ušetřit. Máme pro vás 5 tipů, jak na to.NOVÉ ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.