Vyhýbání se těžkým váhám není řešením. Jak si jako žena užít posilovnu

Řada žen se při návštěvě posilovny vyhýbá těžkým vahám a jednoručky pro ně jsou sprosté slovo. Většinu času stráví v kardio zóně, což však ke svalovému progresu nevede. Na co se zaměřit, aby pro vás posilovna nebyla jen ztrátou času?

1. Nebojte se těžkých vah

zoom

Ať už toužíte po hezky tvarované postavě, svalech nebo štíhlosti, silový trénink vám v tom pomůže. Navíc silové cvičení navyšuje hodnotu bazálního metabolismu až na dalších 48 hodin, což vám usnadní redukci tuku. A rozhodně se nemusíte obávat toho, že při zvedání těžkých vah se z vás stane Hulk v ženském provedení.

2. Bez správné stravy to nepůjde

Správně nastavený jídelníček je při fyzické aktivitě nezbytností. Co to v praxi znamená? Abyste dosáhla optimální výkonnosti a správného fungování organismu musíte výdej ze sportu kompenzovat zvýšeným příjmem energie, což v případě silového tréninku znamená zejména zvýšenou potřebu kvalitních bílkovin. Například u běžkyň budou hrát prim komplexní sacharidy. Pokud si jídelníček správně nenastavíte, či dokonce budete jíst málo, svého cíle nedosáhnete.

3. Špatné jídlo nepřetrénujete

Ačkoliv je v odstavci výše zmínka o tom, že je potřeba konzumovat dostatečné množství jídla, neznamená to, že se můžete přejídat, protože to přeci vycvičíte. Takhle to nefunguje. Špatné jídlo nepřetrénujete a navíc sport by měl být hlavně zdrojem potěšení a cestou ke zdravému tělu, nikoliv jako nástroj k vycvičení kalorií z jídla.

4. Přizpůsobte trénink menstruačnímu cyklu

Výkonnost ovlivňuje celá řada faktorů. U žen to bývá celkem často menstruační cyklus, kdy nejlepší výkonnost se obecně očekává v pozdní folikulární fázi cyklu, a naopak nejvýraznější pokles bývá v pozdní luteální fázi. Vliv menstruace na výkon je samozřejmě velmi individuální, ale pokud v některé fázi cyklu pociťujete například zvýšenou únavu, neberte to na lehkou váhu a nechejte tělo odpočívat. 

5. Dopřejte tělu odpočinek

Odpočinek si tělo zaslouží nejen v době menstruace. Pouze dopřejete-li tělu dostatečný prostor na regeneraci, dosáhnete vytoužených výsledků. A věděla jste, že po tréninku tělo potřebuje doplnit zásoby glykogenu a opravit mikro poškození ve svalových vláknech? K tomu slouží správně zvolená strava a regenerace. Základem regenerace je kvalitní spánek, ale i masáže či pravidelná návštěva sauny.

Zdroj fotografií: FIT GYM HavířovKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Jak si udržet klid v situacích, které se zdají osobní. Praktické tipy

Jak si udržet klid v situacích, které se zdají osobní. Praktické tipy

Životní styl

Dělá vám potíže vypořádat se s kritikou na vaši osobu? Zraňuje vás to či dokonce na několik dní rozhodí? Zkuste naše tipy, jak se nenechat vtáhnout do negativních emocí a nebrat si urážky či podlosti od druhých osobně.

NOVÉ
Chystáte se na jaře zhubnout? Čekají vás překážky!

Chystáte se na jaře zhubnout? Čekají vás překážky!

Životní styl

S příchodem jara se řada lidí začne soustředit na hubnutí, aby měla hezkou postavu do plavek. Jenže ne vždy to jde tak, jak si člověk představuje. Jaké jsou hlavní příčiny toho, proč přebytečná kila odmítají jít dolů?DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.