Jak se stravovat v těhotenství

Vyvážená strava během těhotenství je důležitá nejen pro vás, ale hlavně pro vaše miminko. Jako nastávající maminka byste proto jídelníčku měla věnovat velkou pozornost.

Stravování totiž úzce souvisí s příznivým vývojem plodu i s životem dítěte po jeho narození. Ovlivňuje například jeho imunitu, metabolismus i chuťové návyky. Váš jídelníček by měl být tedy co nejpestřejší, s vyváženým množstvím bílkovin, sacharidů a tuků. Těhotenství přináší i zvýšené nároky na příjem určitých vitaminů a minerálů, doplňovat je můžete speciálními doplňky stravy, jež jsou vhodné právě pro budoucí maminky. Zároveň se však obloukem vyhněte mýtu, že máte jíst za dva. Tato nepravda totiž může velice negativně ovlivnit nejen dítě, ale také samotný porod. 

Čemu dát sbohem? 

Zákaz alkoholu a cigaret je samozřejmostí. Možná ale nevíte, že vyvarovat byste se měla i potravinám, které nadýmají. Taková čočka může, kvůli zmenšujícímu se prostoru v dutině břišní mohou, vyvolat velice nepříjemné křeče. Riziko představují i jídla, v nichž se objevují syrové komponenty. S tatarákem či kyselými rybičkami byste se proto měla po dobu těhotenství rozloučit.

Co naopak vyhledávat? 

Nejen nastávající maminky, ale i ženy, které plánují otěhotnět, by měly doplňovat především potřebné množství vitaminů. Základem jsou vitaminy skupiny B (tzv. B-komplex), které udržují duševní rovnováhu a dobrou nervovou činnost. Pro těhulky jsou nejdůležitější dva z nich: vitamin B6 neboli pyridoxin a vitamin B9 známý také jako kyselina listová. Pyridoxin přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, posiluje funkci imunitního systému a na začátku těhotenství snižuje ranní nevolnosti a zvracení. Kyselina listová pak napomáhá k normální krvetvorbě a k dělení buněk, čímž podporuje růst plodu. Kyselina listová se doporučuje užívat již několik měsíců před otěhotněním. Mícha a mozek dítěte se totiž vytváří již v prvních týdnech těhotenství, a proto pozdější podávání již nemá takový efekt. 

Účinná kombinace v podobě doplňku stravy 

Zajistěte svému organizmu dostatečný denní přísun kyseliny listové a pyridoxinu zároveň. Začněte užívat osvědčený doplněk stravy Elasti-Q® kyselina listová 800, který účinně vyřeší nedostatek vitaminů v požehnaném stavu. Přípravek je vhodné užívat nejen v těhotenství, ale již v době jeho plánování, jako prevenci vývojových vad plodu, po porodu i v době kojení. 

Více informací o přípravku Elasti-Q® kyselina listová 800 zjistíte na www.elasti-q.cz 

img

elasti-q.czKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Pomalá detoxikace je trendy!

Pomalá detoxikace je trendy!

Životní styl komerční článek

Svět neustále zvyšuje své tempo: chceme být více výkonní, více pokrokoví, více nezávislí. Ve spěchu mluvíme, vyděláváme, zařizujeme, jíme – zkrátka žijeme hekticky. Toto tempo nás sice může určitý čas popohánět k lepším výkonům. Jednou ale naše tělo řekne: „STOP.“ Co dělat, aby nebylo pozdě? 

NOVÉ
Jak naše nálada ovlivňuje druhé

Jak naše nálada ovlivňuje druhé

Životní styl

Tím, jak se k druhým chováme, jestli se na ně usmějeme, jestli se tváříme naštvaně nebo smutně, dokážeme lidi kolem sebe ovlivňovat. Nepotřebujeme k tomu slova. Naše aktuální nálada zmůže mnohem víc, proto přestaňte být mrzcí!NOVÉ
Regenerujte své vlasy přírodními oleji

Regenerujte své vlasy přírodními oleji

Kosmetika

Jsou vaše vlasy křehké, snadno se lámou a postrádají lesk? Obnovte jejich krásu pomocí čistých přírodních olejů, které jim dokážou opět vrátit zdraví a přitažlivý vzhled. Tipy na ty nejúčinnější vlasové oleje a jejich způsob aplikace se dozvíte v následujícím článku.