K získání hypotéky od České spořitelny vám stačí mít 10 procent vlastních peněz

Ceny nemovitostí jsou rok od roku vyšší a lidé už zkrátka na drahé byty nemají. Tragická situace na trhu s nemovitostmi však hraje ve prospěch hypotéčním úvěrům. Banky je zlevňují. U České spořitelny můžete dokonce získat hypotéku s mírnějšími podmínkami.

Hypotéka je ideální volbou (nejen) pro mladé

Velká část lidí do 36 let na hypotéku nedosáhne, protože k jejímu získání je potřeba mít pětinu hodnoty bytu nebo domu, který si chtějí na úvěr pořídit. Problém se získáním úvěru ale můžete vyřešit, pokud si vezmete hypotéku od České spořitelny. Hypotéka od České spořitelny tyto omezující mantinely odbourává a žadatelům o úvěr na první byt, nabízí výhodnější podmínky. Hlavní výhodou je to, že vám stačí pouze 10 procent vlastních peněz na pořízení bytu, 90 procent hodnoty nemovitosti zaplatíte hypotékou. 

Hypotéka na stavbu svépomoci je nyní jednodušší

V minulosti patřilo její čerpání k jednomu z nejsložitějších, nyní je hypotéka na stavbu svépomoci jednodušší, zejména v případě sjednání tohoto typu úvěru u České spořitelny. Princip je vcelku jednoduchý. Banka sice nezaplatí za práci stavebníků, ale v předstihu dostanete na váš bankovní účet peníze na nákup materiálů a dodavatelských služeb. S penězi hospodaříte sami, zpětně žádné faktury bance nepředkládáte. Při sjednání hypotéky však myslete na to, že je potřeba předložit plánovaný rozpočet.

img

Refinancování hypotéky si můžete domluvit s předstihem

Dalším ožehavým tématem je refinancování hypotéky, které mají mnozí spojené s přísnějšími pravidly. Těch se ale bát nemusíte. I když vaše stávající hypotéka běží a fixaci máte třeba až za rok, přemýšlet o změně a domluvit se s jinou bankou na jejím refinancování můžete i s předstihem. Splátky si můžete nastavit podle vašich potřeb a u České spořitelny nezaplatíte při refinancování úvěru ani korunu za jeho zpracování. Navíc pokud nebudete měnit výši hypotéky, vyhnete se nepříjemnému martyriu zkoumání podle nových, přísnějších pravidel. 

Převod hypotéky na jinou osobu není běžný, ale realizace je možná

Převod hypotéky na jinou nemovitost či dokonce na jinou osobu se v České republice běžně nedělá, ale v některých bankách vám přesto vyjdou vstříc. Banka posuzuje každý případ individuálně. Pokud se jedná o složitý rozvod či jiné komplikace, které vyžadují až krajní řešení, banka převod umožní, ale nový žadatel o hypotéku musí splnit stejné požadavky jako původní žadatel. Česká spořitelna obvykle nepožaduje další odhady ceny nemovitosti nebo dokládání dokumentů jako při původní žádosti, ale je nutné doložit výši příjmů. 

img

Náš tip: Nespoléhejte na své znalosti či informace získané pouze z internetu. Pokud chcete čerpat hypotéku nebo refinancovat váš stávající úvěr, obraťte se na hypotéční specialistu. V bance jsou schopni nastavit pro vás individuální podmínky a obvykle získáte na hypotéku slevu.
Komentáře

Žakuja
Ale kde to seženu, to ví Bůh
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
5 tipů, když se vytrácí chuť na sex

5 tipů, když se vytrácí chuť na sex

Životní styl

Vzájemná intimita mezi partnery je důležitou součástí vztahu. Když to v sexu začne skřípat, často se to projeví i v dalších aspektech partnerského života. Pokud tyto problémy nezačnete včas řešit, mohou dokonce vést až k rozchodu či rozvodu. Jestliže tedy jeden z vás nemá dlouhodobě chuť na sex, nezavírejte před tím oči a snažte se najít co nejrychleji řešení.

NOVÉ
6 nejlepších dominikánských pláží

6 nejlepších dominikánských pláží

Životní styl

Vždy je vhodný čas začít plánovat perfektní „plážovou“ dovolenou. Dominikánská republika s panenskými plážemi a ostrovy je mezi karibskými destinacemi ideálním útočištěm. Nechte se inspirovat a podívejte se na náš seznam nejlepších pláží Dominikánské republiky.TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.