Nehubnete? Na vině jsou emoce

Při hubnutí nerozhoduje pouze jídelníček. Jedním z častých důvodů, proč ručička na váze stoupá a vaše oblíbené džíny se podezřele zmenšují, jsou emoce!

Psychika je úzce spojena se zdravím

Náš psychický stav nemalou měrou ovlivňuje hubnutí a celkově zdraví. Možná jste to zažili na vlastní kůži. Měli jste správně nastavený jídelníček, dostatek pohybu, ale nebyli jste v psychické pohodě (dlouhodobý stres, vztahové problémy, potíže v práci, deprese a další), takže vám hubnutí či naopak nabírání svalů nešlo. A není divu! Při dlouhodobém nebo taky chronickém stresu, který vzniká v důsledku přetížení, se aktivizují obranné mechanismy, dochází k narušení rovnováhy a v mnoha případech i ke zpomalení metabolismus, což nahrává ukládání tuku a následně obezitě.

V ohrožení je imunitní systém i střevní mikrobiom

zoom

Ve stresu jíme jednoduché cukry a tuky

Dlouhodobý stres má negativní dopad na imunitní systém i zažívání. Mimo to tělo ve stresu potřebuje více energie, kterou čerpá především z jednoduchých cukrů a tučných jídel, což postavě ani zdraví neprospívá.

Hormony v akci

Během stresu se ve vyšší míře vyplavuje hormon kortizol, který krátkodobě stimuluje odbourávání sacharidů a přeměnu tuků na energii. V praxi to znamená, že čím více kortizolu se vyplatí, o to větší budete mít chutě na sladké a nezdravé potraviny.

Eliminujte stres

Odbourejte ze svého života dlouhodobý stres. Snažte se myslet pozitivně, relaxujte, meditujte a pro své každodenní starosti najděte ventil - například sport. Pokud si nejste jistí, co u vás stres způsobuje, neváhejte se obrátit na odborníka. Pomůže vám odhalit, co je příčinou chronického stresu a společně najdete řešení, jak se ho zbavit.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?

DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.