Pravda o liposukci očima odborníka

Liposukce je metoda, při které se odstraňují ložiska tukových buněk z problematických partií. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec, což ale neznamená, že je vhodná pro každého a pro všechny části lidského těla. Jaká je realita?

Kdo je vhodným kandidátem?

zoom Zvětšit

MUDr. Jiří Bayer

Před nedávnem vyšel na Omlazení článek o tom, že liposukce není pro lenochy. Rádi bychom dané téma ještě více rozvinuli, oslovili jsme proto s našimi dotazy přímo odborníka. Do své ordinace nás pozval atestovaný plastický chirurg MUDr. Jiří Bayer, který působí na Klinice GHC Praha. Naše první otázka zněla, pro koho je liposukce vhodná? „Liposukce není metoda řešení nadváhy. Ideálním kandidátem je člověk, kterému se již podařilo zhubnout nebo se snaží zhubnout pomocí cvičení a diety, ale něco se mu nedaří. Jde o tzv. lokalizované adipozity, například boky či stehna,“ upřesňuje MUDr. Bayer.

Abychom byli přesní, tak nejčastější lokality, kde se ve zvýšené míře ukládá podkožní tuk, bývají u žen zejména zevní a vnitřní valy stehen, boky, břicho, bederní krajiny, vnitřní plochy kolen, oblast kotníků, zadní strana paží a podbradek. U mužů jsou to především boky, oblast břicha, podbradek a prsní krajiny. „Nejčastěji ošetřovaná místa jsou břicho, boky, vnitřní a zevní stehna. Liposukcí se dají úspěšně korigovat i oblasti kolen, paží či podbradku,“ potvrzuje MUDr. Bayer.

Hlavní výhody liposukce

Liposukce je téměř bezbolestná, provádí se v lokální nebo celkové anestezii. „Menší oblasti se dají ošetřit v místním znecitlivění – ambulantně. Větší oblasti nebo více oblastí najednou pak většinou v celkovém znecitlivění s jednodenní hospitalizací na klinice,“ říká MUDr. Bayer. Efekt liposukce je rychlý, výrazný a zaručený. Za zmínku stojí rychlá rekonvalescence. „Liposukce je minimálně invazivní výkon, nezanechává prakticky žádné jizvy. Návrat do zaměstnání je možný do několika dnů (2–3), sportovní aktivity pak v několika týdnech (3–4),“ uklidňuje MUDr. Bayer. Po dobu 4–6 týdnů po výkonu klient nosí elastické prádlo.

Speciální květnová akce

Jestliže o liposukci uvažuje, potěší vás speciální akce kliniky GHC Praha na bezplatnou vstupní konzultaci s atestovaným plastickým chirurgem MUDr. Jiřím Bayerem. Schůzku s ním vám za redakci Omlazení doporučujeme. Pan doktor je odborník na slovo vzatý a navíc velký sympaťák! Při vstupní konzultaci posoudí, jaký zákrok je konkrétně pro vás nejvhodnější a pomůže najít řešení nejlépe vyhovující vašim představám. Možná vás překvapí i tím, že odsátý tuk můžete využít ke svým dalším potřebám. „Odsátý tuk se dá injekčně aplikovat do vybraných oblastí obličeje nebo ruky k jejich omlazení, případně i ke zvětšení prsou,“ dodává s úsměvem MUDr. Bayer.Komentáře

Tchuminka
Souhlasím, že liposukce není pro lenochy! Je fajn, že to potvrzuje i odborník a klinika je solidní a zákrok doporučuje jen těm, kterým to k něčemu opravdu bude.
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Čas slev přichází. Kde najít nejlepší slevové kupony?

Čas slev přichází. Kde najít nejlepší slevové kupony?

Životní styl

Ještě kupujete za plné ceny? Proč, když zejména nyní je spousta akcí, s nimiž ušetříte desítky procent? Dnes máte slevy doslova naservírované pod nos i na internetu, můžete si přehledně vybírat, co potřebujete. Už neutrácejte víc peněz, než musíte.

DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.