Výroba a užívání ultrafiltrátů (III. díl)

Závěrečný díl o ultrafiltrátech je nejen o procesu jejich výroby, ale především o správném používání ultrafiltrátů. Takže jak to s tímto biologicky aktivním doplňkem stravy vlastně je?

Ultrafiltráty dodají na molekulární úrovni jisté stavební kamínky do mozaiky reparace. Napomáhají regenerovat  buněčné organely (součástky buněk), které stárnou nebo jsou nefunkční vlivem nemocí či úrazu. Tím i sekundárně podporují proces uzdravování. Pomáhají zkrátit dobu hojení a mohou i napomáhat zefektivnění funkčnosti kožního, pohybového a trávicího systému, pokud je důsledkem nemoci nebo úrazu zhoršen.

Jak probíhá proces výroby?

Proces výroby neboli ultrafiltrace je velice přátelský strukturám buněk a tkání, jež jsou získány pouze z přírodních zdrojů. Prvním krokem je pečlivý výběr materiálu nebo tkání pro zpracování. „Rostliny a houby nám dodávají certifikovaní dodavatelé, část fyto materiálu je z biofarem,“ upřesňuje primář Hajduk z Aura Medical Clinic.

Následuje hluboké zmražení až na mínus 75 °C, díky čemuž se materiál sterilizuje a nastává první separace. Nedojde ale k poškození materiálu. V dalším kroku se tkáně  dělí, separuje se buněčný materiál od pojivového, látky s vysokou molekulární hmotností se odfiltrují. Látky s nízkou molekulární hmotností projdou filtrem, ten se neustále mění za menší, až zůstanou částečky konečné velikosti.

Výsledkem jsou nano částice

„Naši specialisté pracující v oblasti biotechnologií a nanotechnologií šli na hranu možného a zároveň účinného, výsledkem jsou částice o velikosti několika nanometrů a molekulové hmotnosti maximálně do 10 kDa,“ říká hrdě primář Hajduk. Tyto částečky, sub buněčné struktury s nízkou molekulární hmotností a velice malého rozměru, se pak lehce dostanou skrz transportní kanály do buněk nebo jiných cílových struktur. Tyto malé molekuly působí v  buňce jako kontrolní mediátoři, částečně řídí enzymatické a hormonální procesy. 

zoom

Jak správně dávkovat?

V denní dávce je 0,4-0,5 mg účinných látek. Není to málo?  „I když se to může zdát velice málo, musíme si uvědomit, že komunikujeme s organismem na sub buněčné, informační úrovni, kde není zapotřebí kvantita, ale kvalita a přesnost,“ vysvětluje primář Hajduk. Ultrafiltrát je vhodné brát ráno nebo večer před vyčištěním zubů. Ústa stačí vypláchnout čistou vodou a obsah ampule vyklepnout pod jazyk. Po jedné minutě je možné obsah polknout. Dalších cca 5 minut se nesmí jíst ani pít.

Obvykle se bere 1 ampule denně, po dobu 30 až 90 dní. Nástup podpůrného účinku je většinou pozvolný, stejně jako u jiných doplňků stravy. Před užitím ultrafiltrátu se nesmí používat mentol, zubní pasta, žvýkačky nebo jiné doplňky obsahující proteolytické enzymy. Ultrafiltráty se nesmí užívat společně s antibiotiky.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?

NOVÉ
Dětské legíny – pohodlí jako v bavlnce

Dětské legíny – pohodlí jako v bavlnce

Oblečení komerční článek

Dětské legíny jsou praktickým oblečením pro nejmenší a děti je velmi rády nosí. Není divu, jsou totiž úžasně pohodlné a přizpůsobí se každému pohybu. Ať už k šatům, pod šortky nebo jen tak k tričku, legíny jsou perfektním základem každého dětského šatníku.NOVÉ
Vybrat dárek pro muže není jednoduché

Vybrat dárek pro muže není jednoduché

Životní styl komerční článek

V dnešní době je všude plno shonu a spěchu, a tak si mnohdy člověk ani pro samou práci nevšimne datumu v kalendáři, který zrovna říká, že se blíží Vánoce nebo tatínkovy narozeniny. V takových případech většinou každého přepadne panika a zjištění, že vlastně nemá žádné dárky, a co víc, ani žádný nápad. Jak rychle vybruslit s takové situace? Dárkový poukaz není zrovna to, co si pod pojmem originální dárek člověk představuje. Řešením může být například dárkový box od Manboxeo.cz.