Smazat

Dát ho pryč nebo ne?

Dali byste pryč štěně? Mám ho půl roku, ale časově to nezvládám, a nemám, kdo by mi s ním pomohl. Mám ho moc ráda, a cítím se hrozně při představě, že bych ho dala pryč. Nevím co mám dělat.

Zdravím, mám doma 6 ti měsíční štěně border kolie, kluka. Je moc hodný, žádný problém s ním nemám, kromě jeho aktivnosti.
Jsem na škole, bydlím s rodiči, ale psa jsem nejvíc chtěla já, a všichni mi odmítají pomáhat, že je to "můj pes". Ale já už to nezvládám. Strašně mě mrzí, že jsem takto selhala, mám ho hrozně ráda a už jsem si na něj zvykla.
Ale mám spoustu učení, teď ještě víc, a bude to horší, a nezvládám ho každý den venčit, aspoň 1-2 hodiny, ráno a po škole. Je toho na mě strašně moc, jsem z toho unavená..máme sice dvůr, ale je dost malý a není tam pro psa místo, a je to spíš pro pěstování.
Navíc se bojím výčitků z okolí, od přátel, prarodičů...všichni by mi hrozně vyčítali jak jsem to mohla udělat. Ale pro mě to sakra taky není lehký, nevím co mám dělat. Rodina mi s ním nepomůže. A už nemám čas ani na nic jiného..když bych si chtěla zajít třeba s kamarádkou do města, na kafe, nemůžu, musím se psem.
Když jsem si ho pořizovala, čekala jsem, že to bude těžké, ale dokud si to člověk nezkusí, neví do čeho jde. Myslela jsem, že to zvládnu. A když vidím ty jeho očička...je mi na brečení a opravdu mi to rve srdce. Je to živý tvor, a já jsem hloupá.
Jsem studentka, nemůžu si platit někoho, kdo by mi psa venčil.
A když už bych ho dávala pryč, chtěla bych někomu známému, o kom bych věděla, že se o pejska postará. Ale o nikom takovém nevím..
Co byste dělali na mém místě? Jsem z toho zoufalá...
Předem moc děkuji a prosím, nevyčítejte mi to, už tak je mi hrozně smutno
 
arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsi zodpovědný za to, co k sobě připoutáš.

Aneb pejsek si nevybral kam půjde, rozhodla jsi to za něj ty. Ještě sis vybrala takhle moc aktivní plemeno. Věřím, že je to časově náročné. Možná by pomohlo, kdyby ses mu více věnovala o víkendech a v týdnu 1x denně větší venčení a zbytek jen rup šup. Nevím co studuješ, ale snad neděláš tak náročnou školu abys nevyvenčila psa.

arrow
profile_image
TeraBera
od 27. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud nezvládáš, pokus se mu na specializovaných servrech (psích) sehnat lepšího páníčka, než jsi ty. Popiš situaci tak, jak to je. On by se mohl někdo najít.

arrow
profile_image
holkahnedooka
od 13. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji blackorchid: Jsi zodpovědný za to, co k sobě připoutáš.

Jůůů Malý princ
Samozřejmě to svádí k tomu se ho zbavit, ale jak já říkám: Dítě tě taky zlobí, občas ho máš plný zuby, ale pryč bys ho nikdy nedala a já to tak (samozřejmě trošičku s nadsázkou) vidím i se psy.
Když se rozhodneš si to zvíře jednou pořídit, je to určitý závazek, poskytneš mu zázemí, lásku, zvykne si na tebe, bezmezně tě miluje (častokrát více jako člověk).
Pořádně, ale opravdu pořádně bych se nad tím zamyslela, pokud je to opravdu tak neúnosné a psovi by bylo lépe s novým páníčkem brala bych to jako krajní řešení.
Ale vesměs souhlasím s tím, že vyvenčit psa a občas se s ním pomazlit není až tak náročné abys to při studiu nemohla zvládat a myslím, že k takovémuto kroku, bys měla mít mnohem závažnější důvody, když už ho chceš učinit.
Rozhodni se podle svého vědomí a svědomí...

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak chtít psa a pak zjistit, že je to vlastně závazek a dokonce na pár let... A co sis myslela? Že bude jako pokojová květina čekat, až mu 2x denně nasypeš do misky pár granulí? Vybrala sis vzhledově krásné a elegantní stvoření, temperamentem aktivní a inteligentní zvíře. Pohni svým lenivým zade*čkem a věnuj se mu. Nikdo se do školy neučí 24hodin denně, potřebuješ relax a pes ti dopřeje mentální odpočinek.

Pokud je problém oželet kafíčko s kámoškou, jsi prostě hloupá. Pes není překážka! Je to parťák, přítel, zábava... Borderky se skvěle učí, za chvíli mají zmáknuté různé triky, baví je pasení, pro které byly šlechtěny. Se psem můžeš dělat psí hlavolamy (hersenwerk podle Ivy Paštové), agility, dog dancing, frisbee, flyball, obedience, záchranařinu, poslušnost, canisterapii a já nevím co ještě.

Přestaň přemýšlet, jak se ho snadno zbavit a raději přemýšlej, co spolu podniknete a co se naučíte. Pro mě jsi příklad neskutečného sobectví - chci psa, ale vlastně mu nechci nic dát! Měla sis pořídit plyšáka...

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ode mne pochopení nečekej. Já takový páníčky fakt miluju , pořídí si si psa z rozmaru pro momentální radost , ale přitom si vůbec neuvědomují, že pes není hračka , ale závazek na minimálně dalších 10 let.

Když jsem si ho pořizovala, čekala jsem, že to bude těžké, ale dokud si to člověk nezkusí, neví do čeho jde. Myslela jsem, že to zvládnu.
Tak jsi měla chodit do útulku a venčit pejsky tam je jich víc než dost , aby sis to vyzkoušela. Neříkej , že máš tolik učení , že si nenajdeš čas na venčení. Spíš ses nabažila a teď jsi jako většina páníčků co chtějí dát psa pryč zjistila , že ti zabírá více času než jsi ochotna investovat. Nevěřím, že ti nikdo nepomůže. Žádný rozumný důvod zde neuvádíš , jen samé prkotiny proč to nejde!

Cituji holkahnedooka: vesměs souhlasím s tím, že vyvenčit psa a občas se s ním pomazlit není až tak náročné abys to při studiu nemohla zvládat a myslím, že k takovémuto kroku, bys měla mít mnohem závažnější důvody, když už ho chceš učinit.

asi tak nějak.

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Video border kolie s pěknými triky...

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=WK6MkxA0i sw]

pochopení nepřijde ani z mé strany... a to nejsi schopna obětovat něco ze svého času, když píšeš, jak sis ho oblíbila? asi to zas taková láska nebude... a to budeš studovat příštích 15 let, co ten pes žije? nebo vlastně ne, ty stopro budeš mít i mega náročnou práci...
Pokud ho budeš dávat pryč, tak se aspoň dost dobře starej o to, kam se dostane a nefňukej, jak je to těžké...
A pes ti brání v návštěvách kaváren? A to by se s tebou žádná kámoška nešla projít na hoďku do parku se starbucksem v ruce? Ty jo, proč ti jenom nevěřím...

arrow
profile_image
Kočulka
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nenapsala jsi kolik ti je. Ale pokud víc jak 15 tak už bys měla mít dost rozumu. Nepořídím si tak strašně aktivní plemeno když vím, že časově nestíhám. Nebo to byl náhlý nápad když ses nudila o prázdninách? Nemyslím, že se najde kdokoliv, kdo tohle pochopí. Pes není plyšák. Když nemám čas, koupím si křečka. Když mám čas, ale jsem líná, vyberu si neaktivní plemeno. Vybrala sis psa podle barvy? Štěně je jako mimino. Neumím si představit dát ho pryč..

arrow
profile_image
darig
od 1. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky mám psa a jsem na něj úplně sama. Jakože vážně nikdo nepomůže a jsme v bytě. Je to sakra náročné.. Chápu. Všichni mí přátelé přijali realitu, že mám psisko. Chodí se buď ke mně, nebo ho beru s sebou, co se dá. Ono je to i o životním stylu, zvládat psa. Pokud tedy nemáš dvanáctky a extra aktivní plemeno. Pokud už ho budeš dávat pryč, tak bych si dala záležet na tom, komu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ano pes není hračka!A to ještě až zjistíš,že nikam v létě nebudeš moct jet,protože budeš muset být se psem a to nějakých 10-18let...Raději hledej nějakého zodpovědného pánička,který psíkovy dá co potřebuje a ty si už nikdy ,ale opravdu nikdy psa nepořizuj!Vždy když uvidíš štěně,tak si vzpomeň jak jsi ho nezvládala při učení!To si představ ,že máš k tomu rodinu,děti a ještě práci....
A příště když tě rodina bude varovat,jak je něco složité a časově náročné,tak je vyslechni a pořádně se zamysli,jestli náhodou nemají pravdu!
Držím ti palce-nebo spíš psovi, ať najdeš toho správného nového majitele ...

arrow
profile_image
lady.s
od 10. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

s přítelem Máme v byte psa..ročního křížence. přítel miva ranní i odpolední směny, Já pouze ranní. pejska musíme přes den vozit na hlídání jedné paní ktera má útulek, protože pes není v byte zvykly a štěká tam. to samozřejme vadi sousedum, proto ho musime davat nekam na hlidani.oba jsme pracujici + se musime starat o domacnost, delat nakupy atd atd...a zvladame to. kdyz se chce, tak jde vsechno. a nerikej mi ze si denne nenajdes hodinku, hodinku a pul na to aby si pejska vyvencila. tobe se proste asi jen nechce.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já spíš nechápu, že bys toho psa po půl roku společného soužití dokázala dát jen tak pryč. Přece už jsi k němu musela získat nějaký vztah, sama píšeš o jeho očích...
Jestli máte dvorek, byť sebemenší, tak ho tam prostě vypusť, dej mu nějaké hračky, ať se zabaví. Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že pro psa je mnohem důležitější láska jeho okolí, pozornost, kterou mu věnují, když už s ním můžou být..., než nějaký komfort...
A tvoje okolí moc nechápu. U nás to bylo podobné, pes se pořizoval s tím, že je "můj", ale nakonec ho všichni tak milovali, že se o něj starali asi víc než já. Ale možná je to tím, že máte pejska jenom krátce. Časem se ten postoj asi změní, až si k němu najdou vztah. Zatím to nějak vydrž. Myslím, že by sis to dlouho vyčítala. Moji nejlepší přátelé byli vždycky psi a jsem strašně vděčná za to, že jsem mohla tyhle bytosti potkat a prožít s nima část života. Kdyby mi dneska někdo řekl, že můžu jeden den v životě prožít s kýmkoli blízkým, co mi umřel, tak bych chtěla vidět své dva zemřelé psy

arrow
profile_image
TeraBera
od 27. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Toho kafe jsem si nevšimla...

Se psem můžeš téměř všude, jen stačí přemýšlet, panejo, i v hospodě, jak se socializují

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Já se obávám, že holka už se ale rozhodla... Že to prostě nedává a psa mít nemůže. Možná by opravdu bylo lepší, aby zkusila najít někoho, pro koho pejsek nebude přítěž. Takhle bude možná pes víc trpět s ní, než s někým, kdo by se mu OPRAVDU věnoval.

arrow
profile_image
cindy.
od 6. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

to sis měla pořídit plyšáka...

 

Váš příspěvek

Dát ho pryč nebo ne?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené