Smazat

Dát ho pryč nebo ne?

Dali byste pryč štěně? Mám ho půl roku, ale časově to nezvládám, a nemám, kdo by mi s ním pomohl. Mám ho moc ráda, a cítím se hrozně při představě, že bych ho dala pryč. Nevím co mám dělat.

Zdravím, mám doma 6 ti měsíční štěně border kolie, kluka. Je moc hodný, žádný problém s ním nemám, kromě jeho aktivnosti.
Jsem na škole, bydlím s rodiči, ale psa jsem nejvíc chtěla já, a všichni mi odmítají pomáhat, že je to "můj pes". Ale já už to nezvládám. Strašně mě mrzí, že jsem takto selhala, mám ho hrozně ráda a už jsem si na něj zvykla.
Ale mám spoustu učení, teď ještě víc, a bude to horší, a nezvládám ho každý den venčit, aspoň 1-2 hodiny, ráno a po škole. Je toho na mě strašně moc, jsem z toho unavená..máme sice dvůr, ale je dost malý a není tam pro psa místo, a je to spíš pro pěstování.
Navíc se bojím výčitků z okolí, od přátel, prarodičů...všichni by mi hrozně vyčítali jak jsem to mohla udělat. Ale pro mě to sakra taky není lehký, nevím co mám dělat. Rodina mi s ním nepomůže. A už nemám čas ani na nic jiného..když bych si chtěla zajít třeba s kamarádkou do města, na kafe, nemůžu, musím se psem.
Když jsem si ho pořizovala, čekala jsem, že to bude těžké, ale dokud si to člověk nezkusí, neví do čeho jde. Myslela jsem, že to zvládnu. A když vidím ty jeho očička...je mi na brečení a opravdu mi to rve srdce. Je to živý tvor, a já jsem hloupá.
Jsem studentka, nemůžu si platit někoho, kdo by mi psa venčil.
A když už bych ho dávala pryč, chtěla bych někomu známému, o kom bych věděla, že se o pejska postará. Ale o nikom takovém nevím..
Co byste dělali na mém místě? Jsem z toho zoufalá...
Předem moc děkuji a prosím, nevyčítejte mi to, už tak je mi hrozně smutno
 
arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ode mne nečekej taky ani kapku pochopení ... se psem jde všechno - pokud se chce. O kafi s kamarádkou si myslím, že je to jen hloupá výmluva, protože dnes tě právěže v mnohých těch "lepších" podnicích rádi uvidí i se psem. O to víc je mi líto tvé hlouposti ( o tvé rodině si trochu myslím své taky .... ) , že máš nejchytřejší plemeno, které by opravdu nemělo mít problém se socializací.
Myslím, že pro vás i pro psa by bylo nejlepší, kdyby se našel někdo, kdo bude mít psa rád a bude na něj mít dostatek času, pro koho nebude koule na noze, ale parťák. Pak si ty a tvá rodina můžete koupit plyšáka, nebo jiný bytový doplněk .. což pes v žádném případě není !

arrow
profile_image
K.r.a.p.e.t.k.a
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je tak,když lidi vzplanou nadšením nad psem a neuvědomují si závazky.
Samozřejmě co se týká venčení jsou to spíše mínusy,ale je to můj pes, já jsem si ho vybrala a přijala vůči němu závazek. Třeba příští týden mám jít po práci k doktorovi. Aby pes to doma zvládnul, jedu za ním hodinu domů,vyvenčím ho,otočím se na podpatku a zase jedu hodinu tam. Nechce se mi,to ví že ne,ale pro psa to RÁDA udělám.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mě by zajímalo, kolik ti je let a čože to máš za školu, když si nenájdeš hodinku-dvě na vyvenčení psa. To jsou kecy, taky jsem měla náročnou školu (dokonce jsem studovala dvě najednou) a nikdy jsem se neučila 24 hodin denně. Jsou to obyčejné výmluvy, protože tě pejsek omrzel, nabažila ses ho. Takovým jako ty bych zvíře do rukou nedala.
A tvoje rodina je samostatná kapitola teda. Taky máme dva psy, jeden je jakože sestřin, ale staráme se o něj všichni, je to prostě člen rodiny. Neumím si představit, že by ségra třeba nemohla a my se o pejska nepostarali, protože je její

arrow
profile_image
Pidižvíík
od 27. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Docela by mě zajímalo, podle čeho sis vybírala plemeno? Proč zrovna takové aktivní? Zjišťovala sis něco o border koliích předtím, než sis ho koupila, nebo jsi vybírala podle toho, že se Ti líbí?

Příjde mi, že to co píšeš jsou výmluvy...Kamarádka má také border kolii, rozvedené rodiče, krátce po pořízení pejska se oba odstěhovali, zůstala sama v rodinném baráku, do toho studovala, pracovala (ve městě cca 35 km od bydliště) a pejska zvládala, kromě procházek i chodit s ním na cvičák a různé jiné aktivity, aby se "vybil" a nenudil se. Jo, musela se přizpůsobit, ale bylo to o prioritách - aneb když se chce, všechno jde...

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také si myslím, že je to výmluva. Nikdo se nevěnuje škole celý den. Naopak od učení si nejlépe odpočineš, když se půjdeš někam proběhnout se psem. Jestli se ti do toho ale nechce tolik, že bys to měla dělat s nechutí, bude asi i pro něj lepší, když se pejskovi pokusíš najít nového pána.

arrow
profile_image
colette11
od 29. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem si pořídila pejska, když jsem studovala. A tedy naopak, procházky s ním byly příjemné jako relax. To bych řekla, že když jsem začala pracovat, tak to bylo trošku náročnější, ale jen chvíli, než se to všechno skloubilo. Ale ani minutu jsem neuvažovala o tom, že bych pejska dala pryč

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vítej do života

Opravdu miluju naivní lidi, kteří si koupí psa bez toho, aby racionálně uvažovali. Nevím kolik ti je, pokud ti je 11, tak to chápu, že tě asi "nenapadlo" jak moc těžké to bude - v tom případě bych plácla rodiče za to, že ti to dovolili.

A studuješ....jaktože to nezvládáš? Já třeba vstávám ve 4 ráno, se psem jsem hodinu a půl venku, jdu do práce , večer se ani nevyslékám a jde se zase na hodinu/dvě se psem, pak doma ještě pracuju a učím se. A tak je to každý den, i o víkendu vstáváme kolem 6 ráno....A kupodivu do toho taky ještě studuju. Když jsem štěně kupovala, normálně jsem chodila do školy, měla zájmy... Tak trošku nechápu, jak to jako nemůžeš zvládat a stíhat. Kdybys namísto výmluv něco skutečně dělala, bylo by to užitečnější... Tak se do toho opři, nauč se organizovat si čas...a zvládni to

arrow
profile_image
umlora
od 18. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Proč sis pro boha pořídila zrovna Border kolii? Hyperaktivní plemeno? Ani já bych nezvládala a tak mám doma klidné společenské plemeno. Fakt nechápu lidi, co si o plemeni nejdříve něco nezjistí.

arrow
profile_image
Luci18
od 11. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdržím se kritiky, které je tu už dost a která tě rozhodně nepomůže. Odpověď na otázku jestli bych ho dala pryč, tak za mě rozhodně ne. Myslím si, že je to jen o organizaci času. Máš sice aktivní plemeno, ale nevěřím tomu, že potřebuje dvě hodiny procházku ráno a dvě hodiny odpoledne. Samozřejmě, že takový pes potřebuje hodně pohybu, ale věřím, že pes se dá unavit mnohem rychleji. Můžeš aportovat nebo se scházet s jinýma pejskařema...to se proběhne určitě lépe než jen na procházce a pěkně se unaví. Dlouhé procházky bych si nechala na volnější dny a víkendy. Píšeš taky o škole, co si vzít učení na procházku, já to tak hlavně o zkouškovým dělám, hafana na dlouhý vodítko a ty se můžeš cestou něco přečíst, nebo si to nahraj do mobilu a pouštěj jako zvukovej záznam (nevím jakým stylem se učíš/ co studuješ atd). Ještě píšeš, že máte dvorek i když sice malý...i to je výhoda, třeba když je nepříznivý počasí, tak dvorek postačí. Možnosti jsou, jen musíš trochu chtít....ale jestli nechceš, pak bych se přikláněla k tomu pejska darovat někomu, kdo je schopnej dělat kvůli pejskovi ústupky.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jé štěňátko, budu mít hračku a až mě omrzí dám ho prostě pryč

Pořídit si hyperaktivní plemeno, když nemáš čas je stejný jako kdybych si já pořídila RTW, dobrmana, staforda nebo jiné "nebezpečné" plemeno.. S mým sklonem k rozmazlování a absencí důslednosti bych ze psa nebezpečné plemeno opravdu udělala

Než sis pořídila psa, měla sis zjistit jaký plemeno (nebo spíš obecně zvíře) bude pro tebe vhodný (tipuju plyšák), jak aktivní jsou borderky a kolik času s nima budeš muset trávit a tak dál..
Navíc to, že ti nepomůže ani rodina je naprosto ubohý. Takže pochopení nečekej ani ode mně.

Nicméně už se stalo a nedá se to vzít bohužel zpátky. Pokud toho psa máš tak ráda jak nám tady tvrdíš, tak se začni snažit.. A výmluva, že nemůžeš jít do města, na kafe?? Co to jako je? Přijdeš ze školy, vyvenčíš psa třeba na půl hodiny a na kafe nebo do města půjdeš potom.. Nebo ať jde kamarádka s tebou venčit a na kafe si zajde k tobě.. Bože, já se vzdala dovolených u moře, když nebyl nikdo kdo by mi pohlídal. A víš co? Ani na vteřinu jsem nezaváhala jeslti nebyla chyba si psa pořizovat.. Čas s tim psem mi to prostě vynahradil.. Měla jsem ho skoro 12 let, je to necelý rok co odešel a mě chybí jako by to bylo včera Vážně nechápu myšlení "lidí" jako jsi ty.

Nechápu lidi, kteří si pořídí psa/jiné zvíře a pak se diví, že potřebuje péči, že jakékoliv zvíře je na člověku závislé, že změny majitelů jsou stresující, že zvíře prostě není hračka nebo módní doplněk a že zvíře je prostě závazek na několik let!! Když tě začně zlobit dítě, až budeš na mateřský unavená a nebudeš to zvládat tak ho taky nedáš přece pryč..

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsem četla nadpis deníčku, myslela jsem, že budeš psát, že odjíždíš na stáž do zahraničí a nevíš, co s pejskem, nebo že máš školu, do toho práci a nemá ti kdo pomoct... Ale ty jen studuješ a ještě bydlíš s rodiči...kteří ti sice teď nechtějí pomáhat, aby ti dali výchovnou lekci, ale to je všechno o komunikaci... Psa bych pryč nedala a začala se chovat zodpovědně, s dětmi to stejně jednou přijde a ty pryč jen tak nedáš.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podívej, jestli budeš opravdu chtít, tak to zvládneš. Z toho tvého popisu mám ale bohužel pocit, že nemáš moc chuť se s tím poprat. Jsem na svoji turbo čubu celou dobu sama, dá se to zvládnout v pohodě, tahám ji všude kde se dá, podřizuju jí dovolenou/výlety, volný čas trávíme ku vzájemné spokojenosti tak, abychom obě byly maximálně happy. Můj táta je na svého rotvika taky úplně sám a zvládá všechno i při velmi náročné práci. To máš jako dítě. Dítě taky nedáš pryč, i s děckem můžeš zvládat kafe s kamarádkou, pracovat/studovat, zajistit aby bylo veselé a šťastné, trávit čas s ním i s jinými lidmi... jen chtít a abych tak řekla pohnout pořádně zadkem. Je to jednoduché - jestli chápeš psa jako přítěž a omezení a zdroj stresu, tak začni urychleně hledat nového pána ještě než z něj bude pořádný puberťák a dej si na výběru záležet. Je mu teprve půl roku, to je ještě dobrý věk, on si rychle zvykne, na tebe zapomene. Navíc border koliák - neobyčejně podařené plemeno!, nebála bych se, že nenajdeš někoho dobrého. Anebo - zatni zuby a bojuj, přemýšlej, vymýšlej, organizuj, tak bych to viděla já!

Určitě by jsi ho měla dát pryč!! To, že dítěte se taky nezbavíš, s tím vůbec nesouvisí.. Pokud se mu nestíháš věnovat už teď, později to lepší nebude a teď v tom štěněcím věku je nejdůležitější, aby jsi na něj měla dost času.. Mimoto.. Přečetla sis něco o ****** koliích, než sis ji pořídila? Tohle je oficiálně časově nejnáročnější plemeno. Cvičí se snadno, jsou úžasné, ale je to plemeno, které potřebuje být dennodenně co nejvíce zabavené, mít nějaký "pracovní úkol", proto jsou nejčastěji používané pro agility a podobné věci. Pokud není pejsek zaměstnaný, strašně tím trpí a má psychické problémy.. A ****** kolie potřebuje 4 hodiny naprosté pozornosti denně, to se dočteš kdekoliv. Vím, že je to pro Tebe moc těžké rozhodnutí, ale nenech pejska trpět za to, že jsi neodhadla, jak ho budeš zvládat.. A je ještě maličký, na novou rodinu si zvykne snadno..

arrow
profile_image
MiaMax
od 24. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Málokterý deníček mě zvedne ze židle jako tenhle!!

Mám 3 pesany a to přesně kvůli lidem jako ty. Za mě si sobec. Ať se na mě zlobí kdo chce. Teda pokud ti není 10 a psa si nedostala o prázdninách od rodiču jako záplatu toho, že na tebe nemají čas.
A ted k věci, NAJDI MU PORADNEHO PANICKA! Ale takového, který počítá se závazkem.

A ted k tomu jak si stěžuješ, že máš školu a spoustu učení. Vše je o lidech a o tom jak si zorganizuješ čas.
Chodím do práce každý den - od pondělí do pátku, od rána do večera. Dálkově studuju, takže každý druhý týden, celý víkend ve škole.
A víš co, nikdo mi se psama nepomáhá a zvládám to. Dokonce i přes zkouškové. Nedala bych je ani na světě. To radši oželím kafe s kamarádkou.

Pro Tebe je pes možná výplň přebytečného času, ale ty si pro psa celý jeho život.!

arrow
profile_image
kristiana
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsem rozhodně proti zbavování se psů... Ale víš co? Já si myslím, že bys ho měla dát pryč... To co říkáš, jsou výmluvy, o pejska se moc asi starat nechceš, protože kdybys chtěla, tak si čas a možnost najdeš. Asi by mu bylo líp s někým, kdo se nebude vymlouvat a bude konat.

Já mám slepého psa z útulku, kterého jsem vezla 2000km abych ho zachránila, uplatila jsem veterinu a celníky, aby přimhouřily oči nad nedostatky v jeho cestovním pase, přizbůsobujeme mu nový dům, aby to pro něj bylo bezpečné, na dovolenou jezdíme do hotelů, kde to jde se psy a někam kde je to v podstatě uprostřed ničeho, protože on se bojí hluku. Občas když nepracuju z domu vynechám oběd a řídím 10 mil domů, abych ho mohla vyvenčit a pomazlit a pak zase 10 mil zpět.

Když jsme někde na výletě, na celý den, tak víme, že si musíme předem nachystat jídlo, protože do restaurace to s ním nejde, protože se bojí.
Kamarádi chodí k nám, a když chceme jít s nimi ven, tak pes to taky přežije pár hodin o samotě....

Takže všechno jde, když se chce!

 

Váš příspěvek

Dát ho pryč nebo ne?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené