Smazat

Dát ho pryč nebo ne?

Dali byste pryč štěně? Mám ho půl roku, ale časově to nezvládám, a nemám, kdo by mi s ním pomohl. Mám ho moc ráda, a cítím se hrozně při představě, že bych ho dala pryč. Nevím co mám dělat.

Zdravím, mám doma 6 ti měsíční štěně border kolie, kluka. Je moc hodný, žádný problém s ním nemám, kromě jeho aktivnosti.
Jsem na škole, bydlím s rodiči, ale psa jsem nejvíc chtěla já, a všichni mi odmítají pomáhat, že je to "můj pes". Ale já už to nezvládám. Strašně mě mrzí, že jsem takto selhala, mám ho hrozně ráda a už jsem si na něj zvykla.
Ale mám spoustu učení, teď ještě víc, a bude to horší, a nezvládám ho každý den venčit, aspoň 1-2 hodiny, ráno a po škole. Je toho na mě strašně moc, jsem z toho unavená..máme sice dvůr, ale je dost malý a není tam pro psa místo, a je to spíš pro pěstování.
Navíc se bojím výčitků z okolí, od přátel, prarodičů...všichni by mi hrozně vyčítali jak jsem to mohla udělat. Ale pro mě to sakra taky není lehký, nevím co mám dělat. Rodina mi s ním nepomůže. A už nemám čas ani na nic jiného..když bych si chtěla zajít třeba s kamarádkou do města, na kafe, nemůžu, musím se psem.
Když jsem si ho pořizovala, čekala jsem, že to bude těžké, ale dokud si to člověk nezkusí, neví do čeho jde. Myslela jsem, že to zvládnu. A když vidím ty jeho očička...je mi na brečení a opravdu mi to rve srdce. Je to živý tvor, a já jsem hloupá.
Jsem studentka, nemůžu si platit někoho, kdo by mi psa venčil.
A když už bych ho dávala pryč, chtěla bych někomu známému, o kom bych věděla, že se o pejska postará. Ale o nikom takovém nevím..
Co byste dělali na mém místě? Jsem z toho zoufalá...
Předem moc děkuji a prosím, nevyčítejte mi to, už tak je mi hrozně smutno
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Jak tu již padlo, takovýhle deníček člověka nadzvedne! Jsem zvědavá, zda se zakladatelka vyjádří, ale obávám se, že zdejší rozumné připomínky na úrodnou půdu nepadnou, jelikož zakladatelka spíše čekala, že jí posvětíme rozhodnutí se pejska zbavit.
Taky mám svého (dnes již jedenáctiletého pejska) od lidí, které po nějakých čtyřech měsících to roztomilé bíglí štěňátko přestalo bavit. Zjisitili, že potřebuje nějakou péči, pozornost, výchovu a lásku (jaký div!), tak šup s ním pryč. Už to není ten malej roztomilej čumáček, tak ho pošleme o dům dál. Chce se mi z takových lidí .
Zakladatelko, poděl se s námi o to, co studuješ za školu, to by tady všechny zajímalo, co je to za náročné studium, při kterém není ani čas na procházku
Opravdu, příště si opravdu dvakrát rozmysli své vrtochy. To, že si věříš na borderku a už po pár měsících ztratíš zájem, to raději ani nekomentuji...

arrow
profile_image
Its.so.fluffy
od 20. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nečetla jsem všechny odpovědi v diskuzi, takže možná budu psát názor, co už tu padl, ale z mého pohledu to vidím jako pohodlnost! Jasně, jsi unavená, nemáš čas a tak nejjednodušší řešení je dát ho pryč, místo toho, abys vymyslela, jak si na něj ten čas udělat.
Co teprve, kdybys otěhotněla, a rozhodla si to dítě nechat? Bylo by to nesčetněkrát náročnější a co bys dělala? Dala ho pryč? To těžko...
Ten pes si tě nevybral, to ty sis vybrala jeho. Tak se starej. Nebo víš co? Možná by mu bylo nakonec líp jinde než u tebe.. je ještě mladý, zvykne si líp a do budoucna bude šťastnější. Já bych se ale nikdy zvířete, které si pořídím, nezbavila.

Cituji MiaMax: Chodím do práce každý den - od pondělí do pátku, od rána do večera. Dálkově studuju, takže každý druhý týden, celý víkend ve škole.
A víš co, nikdo mi se psama nepomáhá a zvládám to

Počkej, a jak to teda děláš? Víkend jsou psi sami? A od toho rána do večera taky?

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

CAMI, nedá mi to, abych se ještě nevyjádřila, protože mi je líto, jak tě tu prakticky všichni odsuzují. Já jsem ti sice taky psala, že nechápu, že můžeš po půl roce takto uvažovat, ale snažím se tě i pochopit. Člověk zkrátka pokaždé neodhadne svoje schopnosti a možnosti, příp. co je ochoten něčemu nebo někomu obětovat. Možná jsi skutečně pohodlná, ale tak co už? Každý je nějaký. Na druhou stranu ty o tom všem přemýšlíš a snažíš se najít to nejlepší řešení. Někdo by prostě psa uvázal na dvorku a dál to neřešil. Ty sama víš, že takhle to dělat nechceš. To vidím jako pozitivum. Já bych psa dát pryč nedokázala, ale jak říkám, je mi taky proti srsti odsuzovat lidi, o kterých nic bližšího nevím. Takže jestli ti to trochu pomůže, tak ne každý tě tu má za bezcitného a sobeckého člověka, co není ochoten se obětovat zvířeti, které si pořídil. Prostě jsi neodhadla, co zvládneš, příp. co zvládnout chceš a co už tě příliš omezuje.
Teď to asi schytám taky

arrow
profile_image
C-A-M-I
od 13. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, čekala jsem že mě tu bude většina lidí odsuzovat, ale já se neptala, co si myslíte o mně, ale co byste dělali na mém místě? Děkuji pár lidem za odpověď na to, co jsem skutečně chtěla.
Štěndo si nechám, ten den jsem už fakt nevěděla co mám dělat, bylo toho moc, takže doufám, že jsem vás uklidnila
Není to jednoduché, vždycky jsem nadávala na lidi co dávají psy pryč, ale teď vidím, že je to opravdu těžké, zvlášť když je na to člověk sám. Ale i tak díky za nakopnutí

Pak nemaj být plný útulky....

Kolik ti je? Co studuješ? ... já pendluju mezi psem a školou... mám třeba dvě hodiny volna a jedu domů, abych s ním šla aspoň na chvíli ven a pak frčím zpátky

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji C-A-M-I: Štěndo si nechám, ten den jsem už fakt nevěděla co mám dělat, bylo toho moc, takže doufám, že jsem vás uklidnila

Nás uklidňovat nemusíš ,spíš sebe . Jen doufám, že je to pro tebe poučení do budoucna. Promýšlet dalekosáhleji než jen na aktuální chvíli a možnosti zvlášť pokud chceš vlastnit nějaké zvíře.Je to prostě dlouhodobý závazek.

Reaguji na C-A-M-I: Všichni doufáme, že jsi se nerozhodla si ho nechat jen díky velkému množství našich odsuzujících komentářů a že se mu budeš skutečně věnovat.. A nejen měsíc, ale spoustu let.. A přečti si něco o borderkách, protože těm se musíš věnovat pravděpodobně mnohem a mnohem víc, než i teď tušíš..

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vzhledem k poslednímu příspěvku nevím zda to nebyl jen nějaký jednodenní breakdown, každopádně si myslím: pes žije příliš dlouho na to, aby bylo možné "zatnout zuby a zvládnout to" pokud doopravdy nechceš (a zvládnout to dobře, tak, aby tím netrpěl hlavně pes). A zároveň je to štěně, které má mnohem, MNOHEM větší šanci na to, že si ho někdo vezme. V porovnání s dospělým psem. I s mladým dospělým psem, natož pak se psem třeba pětiletým.

Samozřejmě to je špatně atd. jak už bylo psáno, ale špatné bylo to původní rozhodnutí, ke kterému došlo v minulosti. A minulost co? Nezměníme. Ponaučení, odstrašující příklad, dávat tuhle zkušenost k dobru a tak dále, ale to je tak vše.

(a že by někdo "nedal pryč dítě", tím bych moc neargumentovala, už jsem viděla případy kdy jsem si myslela "chudáci děti, to zvířata, ta to mají lepší, když o ně lidi nestojí, tak je prostě vyhodí a mají aspoň nějakou šanci, že se jich ujme někdo kdo se o ně bude starat"; že má někdo dítě a jen se stará o to, aby bylo co nejvíc přicucnuté k počítači a neobtěžovalo, to není žádná zásluha)

Jinak jsem toho názoru, že "vykašlat se na to a dát ho k adopci" je správné řešení i u těch dětí, a že je veliká chyba že (jako česká společnost) na to hledíme tak špatně, pokud někdo po půl roce zjistí že o to dítě vlastně nestojí a nechce se o něj starat, tak má dítě pořád skoro 100% jistotu že bude adoptované do nějaké normální rodiny.

arrow
profile_image
C-A-M-I
od 13. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Fakt nepotřebuju odsuzující komentáře k tomu, aby mě "přinutiy" nechat si ho. Mám vlastní hlavu

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji C-A-M-I: Fakt nepotřebuju odsuzující komentáře k tomu, aby mě "přinutiy" nechat si ho. Mám vlastní hlavu

Člověk, který má vlastní hlavu by se tu neptal "Co byste dělaly na mém místě"? a nepotřeboval by radu ohledně zbavení se psa
Nicméně na základě tvých komentářů měnímsvůj názor - pro psa by bylo lepší, kdyby ses ho vzdala a on vyrůstal u rozumnějšího páníčka

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji C-A-M-I: Fakt nepotřebuju odsuzující komentáře k tomu, aby mě "přinutiy" nechat si ho. Mám vlastní hlavu

Nedá mi to nereagovat...ale kdybys měla vlastní hlavu, nezakládala bys tento deníček a nežádala o radu.
Být tebou bych ho dala pryč a víš proč? Protože si zaslouží lepší paničku než jsi ty.

arrow
Neprodává v Bazaru

Napíšu ještě jednou,raději ho dej někomu jinému,kdo má větší vztah ke psům
Spousta lidí si pořídí psa a pak na něj nemají čas,pes je dlouhé hodiny zavřený v bytě (či na balkoně) a štěká tam a majitel,nemá čas ho cvičit a pes přeci štěká,no a že to ruší sousedy.....zvedání bobků je další kapitola...A uvazování u baráku-uff...Druhá šílenost je ,že své psy srovnávají k dětem pak je to rozmazlené uštěkané cosi...Jsou lidé co nezvládnou ani starost o křečka,natož o psa a přesto si to zvířátko pořídí a nechají ho osudu...
Prostě hlavně, že mám psa...
I když často se stává,že psa si pořídí potomek a pak se o něj starají rodiče,kteří o psa ( o další starosti) ani nestály a nechávají ho tak...
Víš s tím psíkem budeš muset i ve zkouškovém období,i když budeš unavená a nebo nemocná!To není jen tak!Jestli máš se psem problém už teď...nevím co bude časem,až budeš mít opravdové problémy...Pes je mladý a má velkou šanci se dostat k někomu aktivnímu,koho baví starost a cvičit ho a bude tu pro něj pořád...A nějak se to zvládne,dle mého nefunguje...pak trpí pes či majitel psa. Měla sis hold pořídit jinou rasu,která nepotřebuje tolik pohybu Pak možná,jenom možná by platilo,"nějak se to zvládne"...
Hlavně se rozhodni dobře a opravdu dobře popřemýšlej!Jinak budeš kvůli své hlouposti (pořízení této rasy) muset hold změnit a přizpůsobit se jeho potřebám...

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chceš radu co dělat? Nastuduj si něco o tom plemeni a hejbni zadkem a věnuj se mu. Jestli víš, že to nezvládneš, že je pro tebe tvoje pohodlí přednější, dej ho pryč. Jinak bude trpět a ty si to budeš vyčítat.

Cituji C-A-M-I: Fakt nepotřebuju odsuzující komentáře k tomu, aby mě "přinutiy" nechat si ho. Mám vlastní hlavu

opravdu?
"Co byste dělali na mém místě? Jsem z toho zoufalá..."

 

Váš příspěvek

Dát ho pryč nebo ne?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené